Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poveste "ohne" Valvetronic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94
l@u
QUOTE(dr_mKe @ 26 Feb 2015, 16:31)
Cel mai bun șasiu ! Atât !
*



A fost, acu e varza!
kum
S-a zis ceva de macarale? mad.gif
dr_mKe
Multe happy.gif

Daaaa, de ce nu discutăm pe topicul lui marksman ? mad.gif
marian-j
Da, râd în soare argintii. tongue.gif

QUOTE(cdadan @ 26 Feb 2015, 17:03)
Deci recunosti ca-n rest e cam varza.
*


Cred că și puntea spate ar merita pusă la up.gif .
cdadan
Bun așa, șasiul si punțile, in rest e varza.

26 Feb 2015, 21:59:
QUOTE(dr_mKe @ 26 Feb 2015, 21:11)
de ce nu discutăm pe topicul lui marksman ?  mad.gif
*


In lipsa lui? N-ar fi un gest prea elegant.
dr_mKe
N-ar fi elegant nici să apelez la curățenie pentru un Fordac sleep.gif
marian-j
Tenisii tai, asortati cu pemfeu' si jaca pirosa, is in Timisoara!Elegant! icon_mrgreen.gif

mars
Virsli la gratar, virsli fierti, dimineata, la pranz si seara. Sa traiasca dom' doftor! Ti-ai ferit veverita... faceam si virsli prajiti pe discuri Brembo.
dr_mKe
Deci 4 kile extra usturatori si 2 kile pentru sensibilosi tongue.gif

Multam', stiti voi pentru ce wink.gif Revansa in virsli ?


Oaspetii ratacitori de asta dupa masa. Astept recenzia la prajitura Pavlova blush.gif [attachmentid=1627984143]
IRONICK
da de ce leguma arata muuuult mai bine ca bemveul?
Markos
Pentru că-i mai lungă?
UXE
Unuia nu i-au ajuns virsli dry.gif


Iar altul a fugit cu caisata... mad.gif
mars
Ai incurcat pachetele, nici un virsli n-a fost iute. Serios. Oricum, tare buni, mai ales aruncati congelati fix pe gratar. Cei mai multi s-au adunat la umbra Marelui Urs wink.gif, el e cel mai in masura sa zica daca a fost vreunul iute.
MuciX
Buni virsli, n-am ce zice. Dimineata la pranz si seara, daca s-ar putea. biggrin.gif
hitman1234
Pentru ca-i sedan?
dr_mKe
Marsule, vorbeam de cum sa fie data viitoare !

Mucixe, tre sa vb prin PM !
mars
Pai zi asa! Astia o fo' iuti ca crenvurstii.
cdadan
Saru'mana pentru virslii. Eu zic c-au fost exact cat trebuie de iuți. Pentru senzații extra exista mujdei, hrean si alte cele.
Daca știam ca te întâlnești azi cu Marian, îți trimiteam pe el interfața aia. Dar n-am avut inspirația sa întreb.
paul_p
Mi-ati facut pofta cu virslii astia smile.gif
Am vazut ca-s doua soiuri: de Brad si de Salasu. Cei de Brad sun fierti, cei de Salasu sunt copti in cuptor.
AR-18-MOS
Aia de Brad sunt cei adevarati. tongue.gif
Si se mananca cu boia.
kum
Ma, iuti n-or fost, da' buni da. Pe Mucixu' l-am surprins de 3 (TREI) ori cu mana-n oala cu varsli. Si asta doar la mic dejun. Faza misto e ca nu i-am separat (adica sa fie cate o bucata), asa ca lua moldovanu' nost' cate 4-5 odata...

Sa nu mai spun ca se uita cu jind la tavile cu mici si ne intreba: da' voi nu mancati mici?
MuciX
Te-am tot rugat, dar vad ca nu intelegi: nu ma mai judeca, sunt in crestere! blush.gif
corbex
O intrebare, dintre cei ce s-au suit in masina la doftorul, pentru teste, s-a pishat vreunul pe el?
kum
N-a mai fo' cazu'. Doftoru' n-a mai ajuns. sad.gif
Noroc ca a trimis varslii, sa aiba mucixu' ce manca... a scapat.gif
pishky
nu badie, trecut-au anii si io tot nu m-am dat cu bembeuu,
s-au fofilat amindoi, si danut, si doctoru`.
mars
Da' de grizzly t-o fo' frica?
pishky
oleac, l-am vazut ce apetit are,
n-am fost pe faza.....
lasa, ca poate nu l-o vinde pana ma dau si io cu dansu`
poate nu s-o fofila si propitaru ista.....ca alti posesori de bembeu
MuciX
Cheile erau pe masa. Ba pe modelator chiar a trebuit sa il intreb de doo ori daca il vrea. Kumul stia de el. Lasa ca poate tu il prinzi cu trenul de rulare schimbat si discuri care nu dau vibratii. smile.gif
b06fcn
QUOTE(MuciX @ 2 Mar 2015, 09:10)
Te-am tot rugat, dar vad ca nu intelegi: nu ma mai judeca, sunt in crestere! blush.gif
*


...de burta?
MuciX
Deloc.
kum
De aia m-am intors io cu vin acasa, `tuvanaripa sa va daram cu masinile voastre cu tot mad.gif
MuciX
In plus sau acelasi?
UXE
Caisata a fost in plus. glare.gif
MuciX
Aia nu este a fost caisata. E tuica (sau palinca, in functie de procesul de distilare) de caise, adica altceva.
kum
QUOTE(UXE @ 2 Mar 2015, 18:08)
Caisata a fost in plus.  glare.gif
*


Ba, da' m-ai inebunit cu caisata aia. Nu cumva tu ai baut atata din ea? mad.gif Ca a mai ramas decat fo'100 de ml in sticluta aia.

Am luat si io sa fac o gargara, ca ma cam duare gatu' sad.gif
UXE
Io n-am baut decat fo 2 lingurite, medicament. mellow.gif




Doctore, aici este decat portia lu' Mucix unsure.gif
[attachmentid=1627984240]
MuciX
QUOTE(kum @ 2 Mar 2015, 18:18)
Ba, da' m-ai inebunit cu caisata virslii si micii aia. Nu cumva tu ai baut mancat atata din ea eimad.gif  Ca a mai ramas decat fo' 100 de ml bucati in sticluta ulcica aia.
*



blush.gif
kum
Na ma, uite ce mi-ati mai lasat mad.gif
[attachmentid=1627984241]
dr_mKe
In 2-3 săptămâni tre să-mi iau gume de vară rolleyes.gif
Macione
Bridgestone RE002 sau Dunlop Sport Maxx RT
Eu am ales pe primele
smile.gif
ajaccio83
Recomand cu incredere GoodYear EfficientGrip Performance:

http://magnoule.free.fr/AS/goodyear/essai-...formance-01.JPG

http://www.autosource.fr/images/posts/2013...erformance.jpeg

Le-am avut pe Audi si puncteaza bine de tot la economie de combustibil si silentiozitate. Au un feedback foarte bun in viraje. Oricum sunt peste Michelin Primacy ce le am acum.

Ca si pret sunt ok:

http://www.anvelopejantepromotii.ro/22043-...GripPerformance
mars
QUOTE(UXE @ 2 Mar 2015, 18:20)
Doctore,  aici este decat portia lu' Mucix  unsure.gif
*



Nope! Imi aduc si acum aminte prima mea intalnire cu virsli. E vorba de cel indicat in poza de mai jos, n-o sa uit toata viata. Inca sfaraia cand l-am luat si l-am invelit intr-o felie de paine. Cum i-a crapat coaja si a iesit zeama din el cand l-am muscat... wub.gif .
dr_mKe
Eu ma gandeam la Michelin EnergySaver+ si la Nokian Line, in ton cu nota economica a masinii.
pishky
QUOTE(dr_mKe @ 2 Mar 2015, 18:50)
In 2-3 săptămâni tre să-mi iau gume de vară  rolleyes.gif
*


vezi ca esti offtopic
M.C.
QUOTE(MuciX @ 2 Mar 2015, 20:16)
Aia nu este a fost caisata. E tuica (sau palinca, in functie de procesul de distilare) de caise, adica altceva.
*


Da,da,iar cind eu si baciu' Corbex ziceam de serpentinele de la Buzau,faceai pe nevinovatul ! icon_mrgreen.gif tongue.gif
Wolfman
QUOTE(dr_mKe @ 3 Mar 2015, 09:52)
Eu ma gandeam la Michelin EnergySaver+ si la Nokian Line, in ton cu nota economica a masinii.
*




Mai degraba Michelin PS3, sa fie in ton cu stilul de condus:
http://www.anvelopejantepromotii.ro/14335-...del:PilotSport3

b76bgaarh
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reife...rcePageId=31821

cica anul asta se poarta micheline.
MuciX
QUOTE(M.C. @ 3 Mar 2015, 10:11)
faceai pe nevinovatul !
*



Ma crezi ca imi amintesc vivid discutia, dar abia acum ma prind? doh.gif De, am crescut la nord de McDonald's, deci geografic in Mall D'Ova. smile.gif
M.C.
radmasa.gif alcoholic.gif
Las' ca treci tu prin Ploiesti ! tongue.gif
Numai sa treci cind oi fi si eu in tara ! icon_mrgreen.gif
UXE
QUOTE(M.C. @ 3 Mar 2015, 14:20)
Numai sa treci cind oi fi si eu la tara ! icon_mrgreen.gif
*




04.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.