Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jurnal de Pilif (sau Filip)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98
wolfin
trol
axabrt
Uite aici trol
Azi m am uitat sa mi iau Subaru. Din dragoste
Toate de vânzare erau mai rable decât ale lui Filip.
Mâncate de rugină, neîngrijit, etc. Dar totuși aveau itp
Bogeyman
E mai dixtractiv aici decat la gigi24.
einstein1984
QUOTE(axabrt @ 12 May 2023, 13:32)
Uite aici trol
Azi m am uitat sa mi iau Subaru. Din dragoste
Toate de vânzare erau mai rable decât ale lui Filip.
Mâncate de rugină, neîngrijit, etc. Dar totuși aveau itp
*


pai cauta cuvantele cheie cunoscatori si pasionati si le gasesti pe alea bune.
mircea_aq
QUOTE(Bogeyman @ 12 May 2023, 13:53)
E mai dixtractiv aici decat la gigi24.
*



La gigi24 e trist si plictisitor, o suma de prezentatoare tinere si dornice de afirmare sunt silite de imprejurari sa se prostitueze ecologist progresiv in mod agresiv si aproape pro-bono.

QUOTE
nu vreau sa te fac "martir"

Martir e kum, care ne-a parasit pentru un biet ceas.

wolfin
Adica?

Ce a patit kum?
einstein1984
Adica prezentatoarele tinere sunt plictisitoare?
Bogeyman
Nu ma refeream la tinerele prezentatoare silite sa se prostitueze, alea saracele n-au incotro, ca gura cere de mancare si daca nu te duce mintea sa faci altceva poate prinzi un fotbalist.
Sunt sigur ca stii la ce m-am referit wink.gif
wolfin
Einstain..dupa ce te prinzi zi aici sa ne prindem si noi.
axabrt
QUOTE(einstein1984 @ 12 May 2023, 15:03)
Adica prezentatoarele tinere sunt plictisitoare?
*


Eu m am prins, este discriminare bazată pe vârstă.
Mie îmi place să mă uit la prezentatoare bătrâne , așa că andreea esca.
Mi se scoală dacă mă gândesc la salariul ei, nu al meu. Dar greu
bucatzel
'aidecapumeu. Bai, imi iau si eu o zi libera, si in aia va gasititi sa va dati in stamba. Daca nu uit, o sa sterg ceva mai incolo, da' sper ca v-a ajuns.
Filip
Eu imi cer scuze lui Muttley am crezut ca zice de mine nu de CJ 98. Desi a mentionat ca nu e vb de mine, eram rupt si mi s-a parut ca... m-am regasit eu in descrierea aia. M-am premiat cu septe beri ca am luat ITP-u ieri si atentia mea era de 2 lei.
Bibanu
QUOTE(axabrt @ 12 May 2023, 13:23)
E bine și când scrii povesti
Dar sunt prea lungi sa le citești
*


Da' nu-i obligatoriu!Citesti cat poti sau sari direct la final.
Este o editura care are ca motto:" Cititul nu dauneaza sanatatii! "
Mie mi-a placut ce scrie Mutley pentru ca sunt atatia care nu stiu de ce fac ceea ce fac si mai ales nu stiu sa explice ce fac si de ce.Plus ca acolo unde nu stie sau nu-i sigur, cere si accepta sfaturi si sugestii.
Sper ca n-am depasit cat poti sa citesti!
axabrt
Eu am înțeles decât că prezentatoarele tinere nu au experiență

12 May 2023, 19:46:
Și
Doi
Da.
Textul tau e prea lung. Nu pot procesa decât două trei propoziții simple de preferat doar cu subiect și predicat. De exemplu: du gunoiul. Ia pâine. Culcat.
Bibanu
QUOTE(axabrt @ 12 May 2023, 19:43)
Eu am înțeles decât că prezentatoarele tinere nu au experiență

<span class='edit'>12 May 2023, 19:46:</span>
Și
Doi
Da.
Textul tau e prea lung. Nu pot procesa decât două trei propoziții simple de preferat doar cu subiect și predicat. De exemplu: du gunoiul. Ia pâine. Culcat.
*


Prima propozitie e gresit scrisa.Ar trebui:
1-"Eu NU am inteles decat ca ......"
2-Eu am inteles DOAR ca ....".
Da' cel mai bine nu mai scrii, ca scrisu' ramane si-i folosit drept dovada.
Si de la propozitii scurte poate treci si la unele ceva mai lungi, gen "Ana are mere." Nu fa exces de invatatura ca poti sa dai in depresie.Da ar fi o chestie la moda!
axabrt
O sa caut pe acasă diploma dea olimpiada județeană de limba roma.
Am luat premiu trei pe județ. Și vreo 2500000 lei parca. Lei vechi desigur
Daca nu mai știu să exprim acuma e din cauză că de atunci n am mai pus mâna pe vreo carte și să fi trecut vreo 25 de ani ...
marksman
QUOTE(axabrt @ 13 May 2023, 10:58)
O sa caut pe acasă diploma dea olimpiada județeană de limba roma.
*


rroma?
wolfin
Romales/romani tongue.gif

Poate
axabrt
Romula
bucatzel
Beau si eu linistit o bere, ca n-am mai pupat una de luni bune, si va manca in ruc sa va*zditi pe forum. minte cat o bibilica, amandoi. Matli, 30 de zile mi scrie doar daca se aproba. Cj, daca se mai apropie cu postatul de topicurile lui matli de pe la jurnal, o sa consider ca si-o cere.
sorin1983
QUOTE(wolfin @ 12 May 2023, 12:30)
@axa nu iti sade bine pe margine doar sa privesti?
*


pasiv, pasiv dar o data vrea activ si te-ai luat de el biggrin.gif
cj98czh
pt. injuratutlrile alea altii au luat pauxa nu mod preview, dar modereaza cum crezi ..

primit pe PM .. ca vb. aia trebuie si fudulie ..

Pentru ca te vad tare prost si nevolnic, da-mi voie te rog sa-ti traduc
Adica eu am primit un simbolic nimic.
Tu ai primit o mare miuie in piata publica 🥺

Nu-mi multumi, e ok.

oare cat de des am scris eu pe topicul stimabilului??
bgdrenault
QUOTE(cj98czh @ 13 May 2023, 23:24)
pt. injuratutlrile alea altii au luat pauxa nu mod preview, dar modereaza cum crezi ..


oh, nu, pentru mult, dar mult mai putin

Scuze, dar nu ma pot abtine.
axabrt
QUOTE(bucatzel @ 13 May 2023, 22:30)
Beau si eu linistit o bere,
*


Daca nu s indiscret zi și ce bere ai băut?
Bere e un termen discutabil, că și cum macar ne ai zice a fost blonda, bruneta?
Filip
Ieri parcam si eu linistit si vad ulei sub masina, e ulei din cutie si curge pe la planetara de la sofer, poate scap doar cu un burduf schimbat, masina e la mecanic deja dar e weekend deco de luni incolo. Am mai citit pe forum despre un logan care a patit la fel, nu stiam ca burduful e plin cu ulei de cutie. sleep.gif
Am mai facut si dezastru pe strada cu uleiul poate imi iau si amenda ca a curs in fata casei.
axabrt
E de la semering
Filip
Alaltaieri cand am facut o parcare, am coborat "ciudat" de pe bordura (din fata casei), gen a alunecat masina in lateral de pe bordura, cu roata stanga fata, o bordurica mica de 12-13 cm but still, cred ca mi-a fortat in roata si a tras si planetara un pic. Am mai facut vreo 24 de kilometri dupa "parcarea" aia de DOREL pana a inceput sa curga. Chiar ma oftic, fiindca eu cred ca am creat avaria asta. Roata a alunecat cu masina stand pe loc, cand am luat de volan, fiindca aveam roata pe marginea bordurii.

In fine, masina dupa incindent a mers drept, nu se auzeau zgomote suspecte - altele decat cloncanelile pe care le am de la cadrul motor. Initial am crezut ca pierd antigel, apoi am bagat mana si am vazut ca e ulei de cutie, ulei clar, curat, ca doar a fost schimbat acum 2 ani de zile.
axabrt
Daca îți ieși planetara fiindcă ai coborât o bordura , cam cat de sigura crezi că e mașina asta când îi dai tu 200kmh?
Filip
N-a iesit, ca daca iesea de pe caneluri mai ajungeam eu la mecanic decat pe platforma. Are diferential liber, daca scoti o planetara nu mai inaintezi.

Si nici pocnituri sau alte semne nu avea cand luam viraje. Dracu s-o pieptene, am mecanic, am marafetii - se comanda piese, se repara, nu-mi bat capul.

Se mai schimba si uleiul la cutie cu ocazia asta, tot Tranself 75W pun.

Aia e, noi sa fim sanatosi!

Nu pot sa zic ca-mi convine situatia, dar se rezolva nu o las asa. Ca mi-a ajuns cu opelul si nubira. Am o problema o rezolv as soon as possible.

Si nu am coborat o bordura, masina a alunecat de pe bordura fiindca am fost eu DOREL. Nu e vina masinii.
BN64FLO
Din cate stiu, la asta burduful e prins cu 3 suruburi de cutie si tripoda intra direct in cutie, nu e pe nuturi...daca se sparge burduful curge ulei din cutie...nu a iesit planetara, maxim s-a intins un pic si era burduful copt si s-a spart
Filip
Cam asa mi-a spus si mecanicul. Acum astept luni devizul, si se repara. Imi pare rau ca era ulei in cutie relativ nou, si ca am pictat asfaltul din fatza casei, dar totul se rezolva, am dat cu nisip apoi am maturat, si la masina nu-mi fac griji, schimbam burduful si uleiul.
bucatzel
QUOTE(cj98czh @ 13 May 2023, 23:24)
pt. injuratutlrile alea altii au luat pauxa nu mod preview, dar modereaza cum crezi ..
*



Pai mna, am moderat cum am crezut de cuviinta. Alternativa corecta era sa plecati de pe forum o perioada egala de timp, ca il musti de cwr de cateva luni bune.

Da' uite, sa nu ne luam dupa mine, il intrebam pe marty, care stie cum e sa-l faci pe unul sa urle la luna ca sa-l poti bana dupa aia. Daca el zice ca matale esti fata mare, si ca pe matli l-am mangaiat prea finut, multiplicam ce-a primit deja.

Apropo, marea majoritate primesc ban simplu, nu mod_preview pentru ca nu spun lucruri suficient de interesante incat sa imi pierd timpul aproband / stergand postarile lor, si in plus posteaza prea des, am si lucruri mai bune de facut cand intru pe forum decat sa le urmaresc 20 de postari.
Marty
QUOTE(bucatzel @ 14 May 2023, 16:47)
Da' uite, sa nu ne luam dupa mine, il intrebam pe marty, care stie cum e sa-l faci pe unul sa urle la luna ca sa-l poti bana dupa aia. Daca el zice ca matale esti fata mare, si ca pe matli l-am mangaiat prea finut, multiplicam ce-a primit deja.
*


Ehe, taica, vremuri de mult apuse... Da' nu l-am banat nici io, nici asarban, am dat doar report. biggrin.gif
Revenind la speta in cauza, ma mira si pe mine virulenta lu' Matli, il stiam mai potol. Pe de alta, parte, daca ma mai ajuta mintea batrana, parca se sanctiona si publicarea pasajelor din PM.
Total ontopic: daca vede Pilif cu ce masina ma dau, isi da foc la par, sa dea dracu'! biggrin.gif Incerc sa pun o poza mai incolo.
mircea_aq
Merge si una pe baterii, daca vorbim de masini de tuns gazonul.
Filip
Clio 3 RS??

In alta ordine de idei mi-am ridicat si eu troaca de la atelier, are burdufu si uleiu la cutie schimbat. Si un colier la burduf.
IRONICK
QUOTE(mircea_aq @ 12 May 2023, 15:35)
Martir e kum, care ne-a parasit pentru un biet ceas.
*


cum avea caracter de cocat
axabrt
Caracter infect mi se pare elon musk.
Și zucheberg.
IRONICK
cu ce au putut sa te supere in asa hal?
axabrt
Pai elon mai aruncă el o vorbă așa sa manipuleze prostimea sa se duca după fenta. A făcut bani pe baza lăcomiei umane.
Ălalalt cu feicbook alt șarlatan , a făcut bani pe baza vanității umane.
Ăștia doi care s au îmbogățit exploatând doua păcate de baza sunt infecți.
Daca lumea s ar deștepta, geniile astea doua ar ajunge rapid la sapa de lemn
cj98czh
mda .. de aia ei sunt unde sunt .. si tu esti unde esti ... tu de fapt nu ai vrut sa faci bani ..nu ca nu stii cum .. clar acum ..
axabrt
Pai metode de umflat capitalul pe banii fraierilor s au văzut și la noi.
Unii au stat la pușcărie chiar , cazul FNi, Caritas.
Ce fac ăștia doi e fix același lucru, umfla niste firme fara nimic în spate.
Doar nu crezi că Facebook și tesla reprezintă ceva ?
bucatzel
Tu realizezi ca Facebook (la fel ca si google, de altfel) e doar un suport pentru vanzarea de reclame?

Te-as mai intreba daca ai idee cate chestii a pus musk pe tapet de-a lungul vietii, da' nu-s convins ca are rost.
IRONICK
axa, mai bine te-ai limita la glumele cu bion
Bicicleta galbena

QUOTE(axabrt @ 17 May 2023, 12:18)
Doar nu crezi că Facebook și tesla reprezintă ceva ?
*


Esti simpatic, dar cu asta ai dat-o in gard.
Cele doua entitati sunt printre cele mai valoroase corporatii din lume.

einstein1984
cred ca asta e problema, ca nu e mare lucru in spatele acestei valori. Sau nu e suficient .
axabrt
Așa , așa uite cineva îmi înțelege framantarile
IRONICK
uite lupule cine impartaseste aceleasi valori

17 May 2023, 13:35:
QUOTE(einstein1984 @ 17 May 2023, 13:05)
cred ca asta e problema, ca nu e mare lucru in spatele acestei valori. Sau nu e suficient .
*



QUOTE(axabrt @ 17 May 2023, 13:22)
Așa , așa uite cineva îmi înțelege framantarile
*


wolfin
nu sunt perfecti ca tine sau ca mine sleep.gif
Bicicleta galbena
Suntem off-topic.

Felipe, mandretea ta are independenta pe spate?

axabrt
Vrei sa spui de fapt ca
QUOTE(wolfin @ 17 May 2023, 12:54)
nu sunt perfecti ca mine sau ca mine  sleep.gif
*




17 May 2023, 13:19:
QUOTE(Bicicleta galbena @ 17 May 2023, 13:17)
Suntem off-topic.

Felipe, mandretea ta are independenta pe spate?
*


Am stabilit qum zeci de pagini că Nubira are și va fi mașina de coastă. De raliu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.