Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Membrilor Forumului - Constanta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri regionale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52
elro
QUOTE(rcosmin @ 30 Mar 2010, 19:01)
Listele raman inchise, raman doar cei care sunt deja inscrisi pe lista,pana la data de 25 Mar 2010 inclusiv.
Am stabilit cum facem cu parcarea, fiecare club unde parcheaza etc.
Am stabilit cu bufetul, sa ajunga la toata lumea.


Eu,GLG,sonykel,andy si BeciAcustic, nu vom face parte din coloana deoarece vom pleca de vineri pentru a putea aranja bannerul, parcarea, etc. Ne vom intalni sambata dimineata la reprezentanta Renault din Tulcea.

Incep de pe acum prezenta pentru data de 11.04.2010,intalnire la care se vor discuta mai multe detalii legate de drum,ornagizare etc.Cati suntem pe lista pentru data de 17.04.2010,atati vreau sa vad si pe data de 11.04.2010.
1.rcosmin

*




QUOTE(NadaLina @ 31 Mar 2010, 09:24)
1. rcosmin
2. CataT
3. BlasterX
4. GLG
5. iulllyyy
6. mihai_dorin
7. nictonic
8.NadaLina
*




Curaj,inca 4 participanti ....de pe lista de 12 persoane...
BlasterX
Cosmine, nu toata lumea s-a desmeticit dupa Pasti ! radmasa.gif
Mai trebuie vreo zi-doua... blink.gif
BeciAcustic
Problema este ca nici aici nici pe dacia.....chiar toata lumea a petrecut din greu? wink.gif
babanu


1. rcosmin
2. CataT
3. BlasterX
4. GLG
5. iulllyyy
6. mihai_dorin
7. nictonic
8. NadaLina
9. ddan041
10.babanu
HDG
1. rcosmin
2. CataT
3. BlasterX
4. GLG
5. iulllyyy
6. mihai_dorin
7. nictonic
8. NadaLina
9. ddan041
10.babanu
11. HDG
BlasterX
Uite ca isi reveni lumea... smile.gif
BeciAcustic
Toti cei de pe lista pentru Tulcea(numai Constanta!!!) sa vina Duminica cu 10 lei pentru acoperire costurilor cu bannere si legitimatii de acces.
elro
Deci pe data de 11.04.2010,ora 14:00,in piata Ovidiu:

1.rcosmin - Renault Club - Megane 1.5 DCI B-64-TXA
2.GLG - Renault Club - Clio 1.5 DCI CT-06-GLG
3.iulllyyy - Renault Club - Renault Clio3 1.2 CT-06-JUL
4.babanu - Renault Club - Megane 1.6,1,6v CT-99-DMP
5.ddan041 - Renault Club - Megane 1.6,1,6v B-84-ZUV
6.mihai_dorin- Renault Club- Renault Megane 1.6 16v CT-07-XGD
7.CataT - Renault Club- Renault Megane 1.6 16v CT-46-CYP.
8.BlasterX - Renault Club - Renault Megane 1.6 16v CT-99-GST
9. RamboX-Renault Club -Renault Megane 1.5 dci CT-75 AIM
10. HDG- Renault Club- Renault Megane 1,5 dci CT-11-HGD
11.NadaLina -Renault Club- Renault Megane 1.6, 16v B-70-YXT
12.nictonic -Renault Club- Renault Megane 1.6, 16v CT-82-TEN

Cate 10 ron,de fiecare pentru acoperirea costurilor cu bannere si legitimatii de acces.

8 Apr 2010, 19:37:
Azi am fost la Tulcea si am venit cu alte vesti......organizatorul mai vrea legitimatii in plus pentru acest eveniment asa ca vom mari aceasta cotizatie de la 10 ron la 15 ron.
mihai_dorin
De fiecare persoana nu?
sonykel
da de persoana. suma e cam maricica ptr ca noi , si cand zic noi ma refer ca si constanta , suportam si costurile ptr colegii din celelalte judete ptr ca asa e frumos ei sunt invitatii nostri.
mihai_dorin
Ok, s-a notat. Ne vedem duminica. wink.gif
BlasterX
Scump, dom'le, scump...
Dincolo era mai ieftin... radmasa.gif
elro
Daca se retrage cineva sa ma anunte happy.gif .
BlasterX
Eu unul nu !
sonykel
Apropo daca se retrage cineva se retrage definitiv si locul lui nu poate fi luat de alt doritor.
Iarasi am rugamintea ca cei care NU sunt pe lista sa nu vina in ideea ca e un eveniment public si au acces , vor avea neplacerea sa fie intorsi din drum adica sa nu poata intra la eveniment.
cmandrei
Sa calculati si pentru mine. Cand ajung acolo cotizez smile.gif 15 ron smile.gif
elro
Cu Bucuresti si Galati,este alta poveste smile.gif voi sunteti invitatii,noi gazdele.
cmandrei
Eu zic sa ma treci in lista cu 15 ron ... cool.gif ... stii ca sunt un dur si un rau ...

Apropos ... trebuie sa "declaram" cate persoane suntem in masina ? (ca eu o sa fiu doi "minim" - si maxim trei).
sonykel
deci clar cotizeaza doar constanta. si se cotizeaza doar duminica altfel ne incurcam aiurea in cotizatii.
Oricum apreciem gestul tau dar nu este nevoie.
Nu conteaza cati sunteti in masina nu trebuie declarat asa ceva.
Cu cati mai putini cu atat mai bine 10561582.gif
cmandrei
Mda ... bineeeeeeeeeee ... sa nu veniti la mine ca nu mai puteti posta cool.gif ... glumesc smile.gif
Mai putin de 2 este imposibil.
Laurentziu83
QUOTE(sonykel @ 9 Apr 2010, 08:46)
Iarasi am rugamintea ca cei care NU sunt pe lista sa nu vina in ideea ca e un eveniment public si au acces , vor avea neplacerea sa fie intorsi din drum adica sa nu poata intra la eveniment.
*


Scuze ca intreb. Eu nu m-am inscris pe lista deoarece habar n-am cand lucrez sambata, cum lucrez, etc, dupa cum nu stiu daca voi lucra sambata viitoare. In ideea ca nu lucrez, totusi (si sper sa am liber totusi), e vreo problema daca dau o fuga pana la Tulcea? Nu am pretentia sa fac drive-test (sunt satul de masini), nici alte evenimente, ci doar vreau sa mai ies din grota. tongue.gif Nici la parcare n-am pretentie, o las pe camp, da-o dreaku, e obisnuita cu drumurile aflate la 30 de km nord de TL.
BeciAcustic
NU este nici o problema din acest punct de vedere dar nu o sa ai nici o facilitate din pacate.....in parcare nu mai ai loc, legitimatiile sunt deja gata si nu mai putem face..... Deci daca vi si lasi masina undeva in peco nu este problema, dar repet......nu o sa ai nici o facilitate..... Numai Bine.

cmandrei daca esti dur si rau ma bati pe mine dar tot nu platesti.......cotizatia aceea este doar pentru CONSTANTA!!!!
elro
Atunci te bat eu radmasa.gif tongue.gif si plateste cmandrei
BeciAcustic
Ce le combina el Cosmin......
Laurentziu83
QUOTE(BeciAcustic @ 9 Apr 2010, 18:51)
NU este nici o problema din acest punct de vedere dar nu o sa ai nici o facilitate din pacate.....
*


"aruncatul cu privirea" sper ca nu e trecut la facilitati, nu? biggrin.gif

Eu vin ca sa mai ies de la mine din zona si sa mai schimb o vorba cu lumea, un pahar de vorba, etc, nu-i nici o problema daca nu beneficiez de eventuale facilitati, pe care eu oricum le-as refuza politicos, orice ar fi.
Multumesc pentru raspuns, oricum, voiam sa stiu sa nu vin degeaba. Vad cum va fi atunci.
babanu
sa nu mai vii cu mertanul ca nu te mai primim 04.gif
Laurentziu83
Neahh, ma simt mai bine in Megane-ul meu, mai ales in ture mari. Plus ca Mert-ul imi da un aer de bunic, asa... tongue.gif
Sau sa vin cu Matizul, sa fiu mai usor de recunoscut? radmasa.gif
BlasterX
Sa inteleg ca nu e voie cu alta masina decit de la Renault.
Ca eu voiam sa vin cu Tigra... radmasa.gif
Sunt sigur ca o sa rada cineva de mine pentru faza asta... tongue.gif

10 Apr 2010, 12:44:
De fapt, vorba lui Laurentziu83...
Tot mai bine te simti in Megane...
quasararoma
Apropo, sa o stapanesti sanatos!
De cand ti-am dat-o ma uit dupa tine prin trafic, poate, poate imi mai vad si eu fosta masinuta, si pana acum nimic sad.gif .
Vezi ca am mai scris pe aici pe forum - schimba placutele de frana sa nu strici discurile.
Numai bine.

P.S. Sa vezi ce bine te simti in Laguna 3, inconjurat de Alcantara tongue.gif .
Dar totusi, dragostea adevarata nu se uita niciodata, mai ales daca e neagra si are jantele misto cu ochiul.gif
BlasterX
Merci.
De circulat, circul cam repede.
Si nu prea merg pe timpul zilei.
Am vrut sa schimb placutele, dar am fost o data la Tulcea si am trecut pe la service.
Nu cu masina, am fost cu un prieten.
Si l-am rugat pe un mecanic sa se uite.
Si a zis ca mai merge.
Mai am 2000 pina la revizie si a spus ca le pot schimba linistit atunci.
In rest, benzina si lichid de parbriz, ca altceva nu are nevoie inca...
Ah, si spalat... tongue.gif

10 Apr 2010, 13:04:
Apropo... tu ce placute ma sfatuiesti sa pun ?
BeciAcustic
La Tulcea se vine strict cu Dacia sau Renault.
mihai_dorin
Mai exact maine la ce ora si unde? Asta ca sa stiu exact rolleyes.gif

Mai exact unde in Piata Ovidiu, o adresa un nr cv.
BlasterX
O sa vezi o adunatura de oameni si masini.
radmasa.gif radmasa.gif

Nici eu nu stiu exact unde, da' o sa vedem.
Si la mine e prima oara cind merg la intilnire.
Asa ca nu o sa fii singurul care nu stii exact unde.
Da' daca vii la statuia lu' Ovi, e OK. smile.gif
BeciAcustic
In parcare la New Pizzico. Aproape de fiecare data eu ajung primul..... un logna negru ... stiker DaciaCLub. Nu ai cum sa nu ne vezi. De la statuie faci stanga si te impiedici de noi. Ne vedem maine.
elro
Strigati BeciAcustic.....rcosmin....sonykel....si o sa iasa cineva la geam radmasa.gif

Acum serios vorbind,indicatiile sunt cele de mai sus.
Un alt indiciu valoros dupa parerea mea tongue.gif ....cum ai coborat in piata Ovidiu,si ajungi in dreptul statuii,pe partea stanga este Pizzico,langa Pizzico este o parcare(aici suntem noi),dupa parcare vine o cladire inalta...parasita.Deci mai mult de atat,nu am ce sa mai zic...
BeciAcustic
Trebuie sa facem un banner: AICI INTALNIRE DACIACLUB & RENOCLUB....biggrin.gif
mihai_dorin
Imi cer un milion de scuze, din pacate nu am putut sa ajung azi, s-a ivit o problema. Am vorbit la telefon cu, Cosmin.
Laurentziu83
La intalnire se ajunge foarte simplu. Am ajuns eu fara harta, gps, sau altceva, si nu-s constantean de felul meu.
elro
Bine ca ai sunat,ramane cum am stabilit smile.gif

Sa fac un rezumat la ce s-a discutat azi,s-au spus multe lucruri,multi au auzit,putini au priceput happy.gif ...
Ce zic acum,zic doar pentru Renault:

In ziua de sambata 17.04.2010,la ora 7:30,membri Renault Club,adica:

rcosmin - Renault Club - Megane 1.5 DCI B-64-TXA
GLG - Renault Club - Clio 1.5 DCI CT-06-GLG
iulllyyy - Renault Club - Renault Clio3 1.2 CT-06-JUL
babanu - Renault Club - Megane 1.6,1,6v CT-99-DMP
ddan041 - Renault Club - Megane 1.6,1,6v B-84-ZUV
mihai_dorin- Renault Club- Renault Megane 1.6 16v CT-07-XGD
CataT - Renault Club- Renault Megane 1.6 16v CT-46-CYP.
BlasterX - Renault Club - Renault Megane 1.6 16v CT-99-GST
RamboX-Renault Club -Renault Megane 1.5 dci CT-75 AIM
HDG- Renault Club- Renault Megane 1,5 dci CT-11-HDG
NadaLina -Renault Club- Renault Megane 1.6, 16v B-70-YXT
nictonic -Renault Club- Renault Megane 1.6, 16v CT-82-TEN

se vor intalni in parcarea mare de la telegondola din Mamaia.Acolo vor fi si ceilalti membri de la Dacia/Logan Club.Fiecare club,v-a pleca la o ora stabilita deja,Clubul Renault,v-a pleca la ora 8:00 fix din parcarea de la telegondola.

Conducatorul coloanei la Renault este colegul babanuCT-99-DMP.Se va merge frumos in coloana,se vor respecta limitele de viteze in localitati etc.,nu se grabeste nimeni,ca tot acolo se ajunge.Ora de sosire in parcarea Reprezentantei Renault din Tulcea este 10:00.
Cum ati ajuns la reprezentanta,face-ti usor stanga,se trece pe langa showroom,dupa care se face dreapta si se parcheaza jos in parcare(v-am zis ca sa stiti care este prima "mutare" cand se ajunge la Tulcea.)
A 2-a "mutare" este ca fiecare membru,v-a preda cheia/cartela masinii(fara briz-brizuri,maimutoi,lanterne...agatate la cheie),la care se va atasa un cartonas pe care va scrie-ti numarul de inmatriculare al masinii si un numar de telefon mobil,pe care il aveti asupra voastra,dupa aceea ve-ti primi o legitimatie de acces la eveniment,legitimatie care este de folos si pentru a comanda la"bufet".
Va ve-ti lua din masina telefoane,camere foto,posete,copii,neveste...ca sa nu stam sa cautam in sutele de chei o cheie pt ca si-a uitat cineva "rujul".(era un exemplu)

Eu impreuna cu colegul GLG,v-om fi la Tulcea de vineri,pt. a pregati totul mai in detaliu pt. sambata,deci ne v-om vedea sambata la ora 10:00 la Tulcea.
Colegul mihai_dorin,va veni direct la Tulcea(el vine din Cernavoda),iar pe colegul HDG,il "pescuiti"de pe drum(el vine din Navodari).Deci pe data de 17.04.2010,la ora 7:30...v-or fi 8 membri de pe lista de mai sus.
G L G
Si ca sa va aduceti aminte cei care au fost la intalnirea de astazi....
[attachmentid=1627611704] [attachmentid=1627611705]
cmandrei
No' ca ati facut coalitie impotriva dorintei mele arzatoare a cotiza smile.gif ... binnneeeeee ........... gasesc eu ceva pana la urma smile.gif.
BeciAcustic
cmandrei daca vrei sa scapi de 15 lei dai la un cersetor cand il vezi in Tulcea si gata.... sa ai sufletul impacat smile.gif. Noi nu primim.
Yochanna
Cam cate ore dureaza evenimentul ?
elro
Undeva pana la ora 16:00 ...
G L G
QUOTE(cmandrei @ 12 Apr 2010, 10:15)
... binnneeeeee ........... gasesc eu ceva pana la urma smile.gif.
*


... ai putea incerca cu un platou cu savarine pentru toti participantii radmasa.gif
CataT
naughty.gif
makelele
salutare smile.gif Am si eu o intrebare smile.gif sambata vroiam sa vin sa-mi fac revizia smile.gif))sa inteleg ca ar fi mai bine sa o aman?:)sigur nu or sa aiba aia chef de mine :)dupa toata nebunia care o sa fie sad.gif(
Si inca ceva rocosmine :)poate-mi rasp si mie la pm smile.gif sa stiu ce fac smile.gif hai astept
BlasterX
Cel mai bine ar fi sa suni direct la ei, sa ii intrebi.
Dar eu cred ca nu o sa faca nimic, in afara de lansare Duster... tongue.gif
elro
Colegul makelele...ai inviat tongue.gif .Ti-am raspuns pe PM.Daca ai nelamuriri imi zici.
CataT
A sunat azi un coleg sa se programeze sambata la revizie cu un clio simbol si nu se poate, merge joi..., i-am zis sa noteze gropile din asfalt sa stiu pe unde fac slalom sambata icon_mrgreen.gif

Apropo, putin OFF:
La Tulcea revizie de 30.000, simbol 1,4 8V pret undeva la 450 lei iar la Constanta 800 lei, a sunat astazi la ambele reprezentante blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.