Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lagunengrün A.K.A. Brânză
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
cdadan
Intreaba-l cat a dat, nu cat a luat. tongue.gif
MuciX
A-m loat acum fro 10 ani, 25 la textul de permis.


LE: m-ai tentat dane. Șpagă nu am dat, nici cu nasul nu-s în stare să merg. Creca n-am partea aia a creierului.
UXE
Cu ce noutati din jermanika? cool.gif Care-i planu?
MuciX
Nimic, sincer. Am avut grija sa ma plimb, fiarele poa sa astepte. smile.gif

Perioada asta o sa primeasca ceva atentie, va tin la corent.
MuciX
Ursul s-a plimbat pe la mare w\e asta. La drumul de intoarcere mi-a sarit unul dintre traseele de racire a discurilor de frana. L-am recuperat, pare intreg, va trebui sa il pun la loc si sa vad ce trebuie facut sa nu se mai repete.
[attachmentid=1627992121]
pishky
bravo domle, sa nu dai si tu un semn!
pies...si io fusei la buzau...deci....
MuciX
Eu nu tongue.gif
UXE
Mucixe, nu mai stau sa caut in topic, dar ai rezolvat cu tremuratul la franare?
MuciX
Ma, nu, am mai zis mai sus, am alte planuri momentan. Masina am, nu stau in loc de urs.
dr_mKe
Are treburi mai importante amu' , cum ar fi sa haleasca 10 kg de virșli laugh.gif
MuciX
QUOTE(dr_mKe @ 15 May 2015, 12:20)
Are treburi mai importante amu' , cum ar fi sa haleasca 10 8 kg de virșli  laugh.gif
*


mars
7!!! Unu'i al meu!
cdadan
Nici nu-i observa lipsa.
MuciX
Ai tai ist cu alta socoteala. sleep.gif
kum
Numa' nehaliti pe-aici sad.gif
mars
Bine, ma, fotomodelu-le...
kum
Nu fotomodel e cuvantu' potrivit, ci cumpatat blush.gif
mars
Zise vulpea... Una peste alta, tu n-ai! Eu abia i-am parcat la ai mei in congelator. Nici 10 minute nu i-am tinut in masina si au parfumat si cauciucul de la pedale...
pishky
vezi ca are la ikea (adica pt unii - nu departe) pungi sigilabile
recomand pentru neparfumarea pedalei.
cdadan
Chiar si alea mari de la ikea sunt destul de mici. Sunt ok pentru vreun kil, așa.
mars
N-au nicio treaba pungile alea. Polietilena nu opreste mirosurile. Am la birou trabucurile alea in punga resigilabila, sa stea la umezeala, si miroase de numa-numa. Ar trebui ceva de genul pungilor de cafea.
dr_mKe
Cutie de plastic !
mars
Virsli la Tupperware, cum de nu m-am gandit???
kum
Ma, sincer (da' sincer) nu prea m-au dat pe spate acesti carnati. As da oricand 10 varsli pe 10 mici (din aia buni).
mars
Acum tot sincer, nici lor nu le-a prea placut de tine wink.gif.
kum
Tu vrei sa iei f'un cric pe schinare? mad.gif
mars
Ce, si tu esti in fratia aia? Te stiam om serios...
kum
Cand vine vorba de crick, noi nu glumim sleep.gif
pishky
"no tricks with the cricks" they always say
kum
asa, asa...
SiloS
De ce vinzi masina?
cdadan
O fi pus ochii p-un f30.
4x4
link ?
mars
OLX, bemve, '91, break. Nu's multe.

@MuciX: mai bine o duci inapoi, zici ca scartaie un cheder wink.gif.
UXE
QUOTE(cdadan @ 1 Jun 2015, 18:52)
O fi pus ochii p-un f30.
*




Nu cred...
Gabryel.GLN
Link


Edit: Am editat eu link-ul ca aparea de mobil. Sper sa nu te superi.
l@u
Oricum sunt multi bani. Acu vin de la Iasi unde un prieten doar ce inscrie un slk din 2002, motor 2000cmc. benzina, hard top, cu toate cele pe ea, luata cu 3000 euro, cat o mai fi taxa afla miercuri.
UXE
Poate vro japoneza.. blush.gif


Sper sa ramana tot la un 2.5 sleep.gif
mars
Poate un Forester 2.5? Ca tot se poarta.
argon
QUOTE(l@u @ 1 Jun 2015, 20:33)
Oricum sunt multi bani. Acu vin de la Iasi unde un prieten doar ce inscrie un slk din 2002, motor 2000cmc. benzina, hard top, cu toate cele pe ea, luata cu 3000 euro, cat o mai fi taxa afla miercuri.
*



Nu-i intelegem noi pe astia cu 'pasiuni' pentru BMW, sigur gaseste clientul, ca-s destui fani. PErsonal nu pot spune ca-mi displace marca, dar n'as da banii aia, tot un prieten si-a luat un 523i din 98, cu 1000 de euro, si se distreaza la fel cu 170 de cai. Taxa e inca odata pe atat, dar totusi sunt 2000 de euro, nu 4500 unsure.gif
MyKe89
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce cazatura si-a luat cu 1000 EUR. Si in mod cert 170 CP pe E39 nu sunt aceiasi cu 170 CP pe urs. Masina e ca un kart mai mare, am mers cu ea, e foarte fun.
dr_mKe
Pe langa o Alfa 156 este greoaie sleep.gif
St
Alfa 156 care este adesea data exemplu de masina grea...
MuciX
QUOTE(SiloS @ 1 Jun 2015, 18:07)
De ce vinzi masina?

Niste planuri, imi incerc norocul.

QUOTE(l@u @ 1 Jun 2015, 20:33)
Oricum sunt multi bani. [...]

Stiu, dar nu neaparat. Masina "imi datoreaza" ceva mai mult. Daca nu primesc suma asta pana la ultima centima ramane tot cu mine.
Prietenul tau a vrut SLK sau a vrut un roadster ieftin si "fun"? Daca vrea neaparat modelul ala de SLK il lua si daca se oprea productia in 85 si facea cumva sa plateasca si dublu pentru el. Daca vrea doar roadster, slava cerurilor, sunt optiuni garla (multumim mazda), dar deja vorbim de un alt tip de cumparator.

QUOTE(argon @ 1 Jun 2015, 21:14)
Nu-i intelegem noi pe astia cu 'pasiuni' pentru BMW[...]

Nu-mi dau seama daca esti rautacios sau vorbesti serios. Sincer, nici eu nu cred ca ii iau, dar e minimul pe care il accept. Pretul ursilor creste mai ales ca devin din ce in ce mai putin daily drivers pe la noi.
Multa lume mi-a oferit fel si fel de pareri legate de el, de la "arata a masina de carat morti" pana "e urata cu spume break asa, dar e interesanta". Altii au indraznit chiar sa spuna ca le place.
Se poate sa mai existe un tampit ca mine care sa o ia la banii astia, sau care poate e dispus sa dea dublu pe unul mai a catarii decat asta.
Vom vedea smile.gif

Pana una alta, cand scot capul pe geam, tot in fata casei mele e. Si ca tot suntem la subiect, ieri m-am intalnit cu unii dintre colegii de pe forum care se ocupa cu readus "babe" la viata. Profilul lui e putin diferit, lucreaza cu masini mult mai vechi, dar dupa ce a trecut de starea de "esti putin nebun daca vrei sa desfaci masina asta" a concluzionat ca se poate face si ce vreau eu, doar ca va fi nevoie de timp si bani. Am fost sfatuit sa il mai las inca un an, totusi, dar vedem.
Pe de alta parte, am discutat deja cu un alt coleg sa dam puntea spate jos, pentru inceput, imediat ce voi strange toate piesele pentru refresh.
cdadan
Ce vechitura vrei sa pui pe picoare?
MuciX
nedumerire.gif?
cdadan
QUOTE(MuciX @ 2 Jun 2015, 07:15)
ieri m-am intalnit cu unii dintre colegii de pe forum care se ocupa cu readus "babe" la viata.
"esti putin nebun daca vrei sa desfaci masina asta" a concluzionat ca se poate face si ce vreau eu, doar ca va fi nevoie de timp si bani. Am fost sfatuit sa il mai las inca un an, totusi, dar vedem.
*


Pai daca vrei s-o dai pe asta, am tras concluzia ca vrei sa te apuci de alta. tongue.gif
MuciX
Incerc sa fiu realist
QUOTE(l@u @ 1 Jun 2015, 20:33)
Oricum sunt multi bani.

Daca nu se va da, tre sa am alternative, nu?
Laurentziu83
@MuciX, nu stiu daca te superi sau nu, dar am ras bine de tot cand am vazut cat ceri pe masina.

Nu uita ca, totusi, este un break de familie de acum un sfert de secol, nu un coupe, decapotabila, supersport sau mai stiu eu ce ca sa aiba vreo valoare de colectie.
MyKe89
Cu atat mai mult, un touring este (de obicei) intr-o stare mai buna decat un coupe/sedan/cabrio.

Si sa vorbesti despre pretul cerut, denota putina lipsa de.. bun simt. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.