Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lagunengrün A.K.A. Brânză
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
UXE
user posted image
M.C.

asteapta nervos.gif asteapta nervos.gif
D-asta sa bei tu dupa ce termini jurnalu' ! Ca sa treaca oboseala ! tongue.gif
dr_mKe
Măcar un Pecsi acolo, nu apă plată Poiana Țevii mad.gif
MuciX
QUOTE(M.C. @ 12 Mar 2015, 08:43)
Egoistu-le !
*



Io am tot zis p-aicea, dar vad ca nu m-asculta nimeni.

Sunt-in-cres-te-re!!! sleep.gif
MuciX
Pareri?

paregzamplă
l@u
la ce drumuri avem?
MuciX
Sunt pe 15".
Nici nu ma gandesc vreodata sa pun mai mari. Nici nu am trecute in carte mai mari de 15. As putea sa vand BBS-urile, desi nu ma indur nici de alea, dar nu am ce face cu 3 randuri. Mai scot din parleala.
cdadan
Cam aiurea sa pui jante turbo pe o masina fara turbo. unsure.gif
l@u
radmasa.gif
mars
Muy horrible, senor!
M.C.
QUOTE(cdadan @ 14 Mar 2015, 01:26)
Cam aiurea sa pui jante turbo pe o masina fara turbo.  unsure.gif
*


Nu-i deloc.Iete sticker-ul cu rezolvarea.
[attachmentid=1627985877]
Doar au transformat asa unii masinile din 1,4 / 16 V in 2l /16 valvule ,fara probleme,si cu cheltuiala minima. icon_mrgreen.gif
hitman1234
Nu-s cea mai fericita alegere..par de reno din anii '80
gabize
Mereu mi-a plăcut modelul ăsta:
user posted image
MuciX
Pai si ursul tot din anii 80 e. smile.gif
Seamana cu "capacele de bere" orginale, atat ca alea nu sunt pe 15 decatbin 5 găuri, ca s-au pus pe pisica. Sau cel putin asa stiu eu.

14 Mar 2015, 11:05:
Gabize, ceva in genul am pentru vara acum, doar ca sunt si vopsite. Oricum, nu sunt nici astea OEM.
corbex
Nici n-as iesi pe strada fara OEM.
4x4
Modelul mi se pare fain, dar personal as lua ceva de 16in, 8j
MuciX
Nu o sa pun nimic mai mare de 15".
AmunDei
Bre mie imi plac. Sus cu ele!
MuciX
Mersi de atentie, baieti. Daca voi pune alte jante voi pune ceva sa amplifice liniile clasice ale ursului. Voi incerca pe cat posibil sa evit modelele comune de pe la noi. Vezi Borbet A, Borbet B, Azev A sau jante prea mari, BBS RS, BBS RC Broc B1, etc.
Oricum, momentan am alte prioritati, dar astea mi-au sarit in ochi.
Ar mai fi Ronal R50 - ceva mai incarcate, putin mai scumpe si pe 16" sad.gif
user posted image
si
Schmidt TH Line - tot asa, ceva mai scumpe.
user posted image
pishky
vezi la emag ca au ceva reduceri, si colaboreaza si ceva firme de jante, pana la urma pe 15 nu au cum sa fie farte scumpe de noi.

- cu becurile te-ai mai luminat? e ceva diferenta noaptea?


@ oocse - fa-ti jurnal!!
MuciX
Nimic la emagi, ba chiar e doar una cu specificatiile pe care le caut eu, adica 15", 4x100, 7J si e oribila. smile.gif

Nimic de raportat la becuri, ca nu am mai apucat sa ies cu pea pe noapte.

#sustin jurnalul lui UXE
dr_mKe
Varianta finuțā 325i: http://youtu.be/X-ziJgIPD1c
cdadan
Mda, pentru mine e o surpriza. Scripticele se cam confirma si in practica, e doar marginal mai rapid ca bufnitoiul. Eu personal ma așteptam sa rupă asfaltul, dar e relativ pasnic.
MuciX
Ma, nu stiu ce experienta ai avut tu în tinerete cu acel 320i de care ziceai. Ursu, spre surprinderea mea, a fost foarte aproape de ce zice cartea ~8s pentru 0-100kmph si ~22s pentru 0-160kmph.
Eu sunt multumit, mai ales ca nu am umblat la motor (sonda lambda veche, la gel bujii, fise, distribuitor, tacheti).
dr_mKe
dry.gif 325i: http://youtu.be/OSJB1vxR4Hk
cdadan
QUOTE(MuciX @ 14 Mar 2015, 22:56)
Ma, nu stiu ce experienta ai avut tu în tinerete cu acel 320i de care ziceai. Ursu, spre surprinderea mea, a fost foarte aproape de ce zice cartea ~8s pentru 0-100kmph si ~22s pentru 0-160kmph.
*


De mers e clar ca merge bine, doar ca eu ma așteptam sa fie mult mai violent. Nativ.
Ma rog, cred ca sunt furat de peisajul generației mec, care mișca din ce in ce mai bine. Acu' vreo 10 ani o mașină care făcea suta sub 10 secunde era considerata rapida. Acu' 25, probabil ca 8 secunde erau vis. Pe vremea aia o mașină de rând avea 60 de cai si 100 la ora era viteza.
mars
QUOTE(cdadan @ 14 Mar 2015, 23:15)
Acu' vreo 10 ani o mașină care făcea suta sub 10 secunde era considerata rapida.
*



Aham, d'aia ti-ai luat tu Laguna blink.gif .
M.C.
QUOTE(dr_mKe @ 15 Mar 2015, 00:59)


Bre,dar ce-ti mai place sa le chinui !

Ce frumos mormaie Ursulache ! wub.gif
dr_mKe
Zic c-am fo' finuț !
UXE
Just cruisin' dry.gif
SiloS
Mie imi plac Ronal-urile, ba chiar am cochetat acum cativa ani cu ideea de a schimba BBS-urile pe 15" cu jantele sus mentionate.
16" inseamna ca nu mai poti sa iei gropi. Eu acum merg cu 195/45R16 pe fata si prin Buzau nu pot sa merg decat pe bld. Unirii. Strazile precum cele din 23, pline de crapaturi in asfalt, petece, denivelari au devenit un chin.
Iar in Bucuresti merge grozav pana la prima groapa. Fie cat de mica, se simte groaznic. Sincer, nici nu mai imi dau seama daca iau o groapa mare sau mica. Acum orice fel de groapa a devenit pentru mine un crater.

Deci, din punctul meu de vedere, decizia de a ramane la 15" mi se pare una cerebrala. Cat despre Ronal-uri, imi plac.
Go for it!
UXE
unsure.gif
MuciX
Nici asta nu-i al tau.
UXE
sad.gif
gabize
N-ajunge el moderator admin! blink.gif
UXE
Depinde de script happy.gif
gabize
scripurile sunt pe alt topic!
UXE
Merge si aici una... Duamne ajuta!
kum
QUOTE(UXE @ 18 Mar 2015, 15:17)
Depinde de script  happy.gif
*




QUOTE(gabize @ 18 Mar 2015, 15:21)
scripurile sunt pe alt topic!
*




QUOTE(UXE @ 18 Mar 2015, 19:41)
Merge si aici una...   Duamne ajuta!
*



O script, doo scripturi up.gif
gabize
în pehașpe așa se spune wink.gif
corbex
Am gresit topicul
Markos
De fapt e două scripuri.
pishky
QUOTE(corbex @ 19 Mar 2015, 00:17)
Am gresit topicul
*



si io tot astept jurnalu lu` uxe......
UXE
Inca mai astepti? tongue.gif




Mucixe:


- iti merg becurile?
- ti-ai schimbat suspensia?
- discurile?
- acu lucrezi si la caseta de directie?
- ti-ai recuperat permisul?


- cum e la noul loc de munca ? biggrin.gif
pishky
da, inca mai astept - sper ca nu pentru mult timp...
da, becurile ii merg - probabil la fel de prost, suspectez ca la el ar fi si lupele afumate / uzate / ars cromul - uzura normala la varsta masinii...
recuperat permisul - wtf? - a avut brobleme cu organu`?
dr_mKe
Sper că n-am vre-o legătură unsure.gif
MuciX
Permisul e expirat. Cel nou ar trebui să fie gata la 10. Nu am mai facut mai nimic la urs, dar azi ajung jermanea, mai caut si pe acolo piese.
UXE
QUOTE(dr_mKe @ 8 Apr 2015, 08:24)
Sper că n-am vre-o legătură  unsure.gif
*




L-au prins cu trafic de virsli tongue.gif
MuciX
A-m loat permisul nou. a scapat.gif
sorin1983
cat ai luat la sala? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.