Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Membrilor Forumului - Timisoara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri regionale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50
gabriel72
stai linistit ca nu m am suparat pt ca nu e genul meu, vroiam doar sa va spun ca nu m ati inteles cu insistentele mele sau off topicurile mele singurul motiv fiind acela ca doream sa contactez fanii din timis si nu pe cei din alta parti(deocamdata) , in rest ne vedem astazi , atita doar ca nu am mai fost acolo, asadar e un local in incinta bazei sportive? cum va recunosc? dati mi si voi telefonul vostru sau ceva de genul ..............................................................5..gabriel
M2Aurel
Este o parcare imprejmuita cu gard de sarma (Google are o viziune mai veche ), intri inauntru daca e loc,daca nu lasi masina undeva in zona si este o intrare in cladire, apoi la dreapta este barul, nu prea mare, o sa-ti dai seama care sunt "Renoistii".

CU there[attachmentid=1627510931]
the_tavi
Salutare,

Pe mine m-ati vazut deja la fata saptamana trecuta, insa am fost doar o aparitie meteorica, pentru aproximativ 1 ora. Astazi sper sa stau mai mult.
Toate cele bune,
Tavi


1. Alex
2. Vali
3. Gabi
4. Marian
5. Gabriel
6. Tavi
7....

PS - eu apar la ora 20.00
Yutcaru
@gabriel72 - uite aici e mai exact Banu Sport
Dodone

Eu m-am "lipit" de o de o problema de serviciu. Slabe sanse ca sa mai ajung... sad.gif
Vio
Dragilor, azi am si eu net dupa o perioada de concediu, asa ca abia acum pot sa multumesc colegilor din Timisoara si Arad pentru intalnirea reusita de joi 19 martie, la care am reusit sa particip. Am vazut cat de faina poate fi o astfel de comunitate in real life, si ce discutii interesante si civilizate poti sa duci, inclusiv cu oameni cu care poate nu ai fost intotdeauna de acord pe forum. Salut inca o data toti participantii si in special pe prietenul Marian, care a si avut amabilitatea de a-mi fi calauza (si shofeur biggrin.gif ), scutindu-ma de bajbaiala pana la Banu Sport... Si la dom' Marian ii mai multumesc pentru ceva... stie el pentru ce icon_mrgreen.gif
Legat de intalnirile timisorene de joi, mesaj adresat tuturor participantilor: vorba neamtului, keep up the good work!... icon_mrgreen.gif
mitzabal
care joi si ce fel de intalnire??
catalin_tm81mis
de regula in fiecare joi la 19.30-20.00 la banu sport langa stadionul dan paltinisanu. ptr modificari ora si locatie urmareste topicul ca mai apar sugestii noi functie de vreme, locatie si ora biggrin.gif
salutari vio si altadata cu drag te asteptam in vizita
just_illusions
azi facem una ? ............ dau eu tonul !
1. Alex
........
Yutcaru
1. Alex
2. Gabi
3. .....
Dodone
1. Alex
2. Gabi
3. Dodone, sper sa ajung. huh.gif
4 ...
gabriel72
din pacate azi lucrez pina la 22.00 , poate next time. distractie placuta!!
Razor
poate vin si eu scurt biggrin.gif
the_tavi
Mi-ar fi placut sa vin aseara, dar nu am apucat. V-ati strans? Acum ca e vreme faina, poate facem o iesire la iarba verde.
Yutcaru
De strans ne-am strans cativa,putini pe forum dar mai multi la fata locului.
marian-j
As mentiona si faptul ca am reusit ca prin intermediul colegilor Emilian si Tavi sa facem jonctiunea intre forumurile gemene DC si reno! grouphug.gif
dannic
saslut lagunisti din timisoara!
sper sa se tina intilnirea din seara aceasta
Yutcaru
Nu stiu daca se va tine de data asta,dar merita sa incercam,nu?
1. - Gabi
2. .....

9 Apr 2009, 18:47:
@dannic - bine ai venit printre noi.
the_tavi
Mai, mai, eu pe la 13.00 am plecat de la lucru sa-mi instalez aerul conditionat acasa, si pana la 20.00 nu am mai scapat. Nu am avut timp sa intru pe net sa vad ce ati stabilit. Am ajuns la Banu la 20.50, dar nu mai era nimeni. A venit cineva totusi sau nu v-ati strans deloc? Poate totusi iesim si la o iarba verde cu fetele. Ce ziceti?
adrian mgn
au fost prezenti 2 membrii ... eu si cu Razor ... insa am ajuns pe la 9:45.
the_tavi
Pacat, daca stiam imi reglam si eu ceasul dupa al vostru. Asta este, ramane pe date data viitoare.
Dodone
QUOTE(adrian mgn @ 10 Apr 2009, 11:04)
au fost prezenti 2 membrii ... eu si cu Razor ... insa am ajuns pe la 9:45.
*


Sper ca te referai la 9:45 p.m. , ca altfel... icon_mrgreen.gif
Yutcaru
E nasol ca nu am reusit sa ne intalnim.Next time,ok?
Razor
Ar fi super sa facem o iesire la un picnic la Muzeul Satului sau prin imprejurimi.

Ce ziceti de o iesire maine? Sau discutam si o lasam pe dupa sarbatori.
the_tavi
EU maine am zi de sport, dar sunt disponibil intre 10.00 si 17.00.
Yutcaru
Vali,suna bine ce zici tu,numai ca tre sa vb cel putin cu cateva zile inainte,asta pt a nu ne face si alte planuri.
Eu propun ziua de 1 Mai,sa incercam sa facem o iesire cu cei de la Arad.Ce zice-ti?
Fiecare vine cu familia sau prietena, si vom merge pana la Arad intr-o plimbarica de 1 zi sau poate chiar 2-ua,aici e optional biggrin.gif
E bine ca cei mai multi dintre noi avem liber in data de 1 Mai.
Ce zice-ti de propunere?
Daca e ok,trebuie sa vb si cu cei de la Arad si sa-i anuntam de planurile nostre.



11 Apr 2009, 14:43:
Apropo,daca vreti zona faina,stiu un loc in localitatea Dognecea ( 110 km de la Timisoara ) inspre Resita.
E o zona de munte ( deal mai exact ) si are 2 lacuri ,unul mic cu nuferi,si unul mai mare.
E si un hotel acolo pe malul lacului mare,terasa,se poate manca si se poate campa cu cortul.
Nu aveti semnal la tel ( Vodafone,Orange,Cosmote,nimic ) e o zona buna de relaxare totala.
E una din propuneri,voi ce zice-ti?
Razor
Gabi, e foarte buna propunerea ta.

Atunci hai pe ideea asta sa facem o lista cu participanti si cu locatiile propuse si numai bine joi putem discuta si vota totodata locatia unde vom merge de 1 mai.

Deci lista de participanti:
1. Gabi
2. Vali
3. ...

Locatii:
1. Arad
2. Dognecea
3. Herculane
4. ...
Yutcaru
Si la Herculane e frumos,numai ca e drumul spart,e in lucru,si o sa facem mult pe drum.

Lasa ca o sa vb Joi despre vre-o destinatie......
the_tavi
Vreau si eu la intalnire, inca nu sunt 100% sigur ca voi fi disponibil, dar e pe-aproape. Maine (joi, 16.04) nu pot veni la intalnire, plec in miniconcediul de Pasti, cu acces ultra-limitat la net, insa foarte aproape de Dognecea, la bunici in Caras-Severin. Daca am vreme, o sa fac o tura pana acolo sa vad cum se prezinta locatia. A mai fost cineva dintre voi prin zona Dognecei?
Yutcaru
Da,eu am fost de cateva zeci de ori,e superba zona.
De asta va zic,ca poate in data de 1 Mai sa tragem o fuga pana acolo,la un mic,o relaxare,o bere ( pt unii ) biggrin.gif
E frumos cand infloresc nuferii,si cred ca in aceasta data deja o parte din ei sunt infloriti.
Sa ne spui daca mergi acolo cum ti sa parut,o parere personala.

Azi nimic??

1. - Gabi
2. ....


Apropo,va atasez cateva poze de la Dognecea,ce parere aveti?
R16
am fost eu in jur de ora 8 la intalnire si nimic sad.gif
Vio
@R16: scuze de off-topic, ala din avatarul tau e avionul din giratoriul de la intrarea in cartierul Aeroport din Petrosani?... smile.gif
adi_ar
Este asfaltat pe ultima portiune drumul la Dognecea?
Razor
Domnilor, va urez de pe acum:

Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
Yutcaru
QUOTE(adi_ar @ 17 Apr 2009, 11:46)
Este asfaltat pe ultima portiune drumul la Dognecea?
*




Da,e asfaltat drumul.
Mai sunt cateva potiuni de vre-o 3 - 4 metri lungime unde se mai intalnesc cateva gropi,dar e ok drumul.

Vad ca Vali a fost mai rapid decat mine :
Sarbatori Fericite la toata lumea si sa ne vedem cu bine Joia viitoare.
R16
@vio: da, acela este
SARBATORI FERICITE la toata lumea
Vio
Paste Fericit Timisoarei si Aradului din partea Saxoniei!... smile.gif
the_tavi
Hristos a inviat!

Am fost spre Dognecea, dar nu dinspre Resita ci dinspre Oravita, de unde mi-era la indemana. M-am intepenit la 10 km de destinatie, de unde incepea un drum forestier greu practicabil, unde nu am vrut sa imi bag masina. Din cate am inteles si de la altii din zona, asa cum zice si Gabi, e recomandabil sa se mearga prin nord, prin Ocna de Fier. Nu mai aveam timp sa ma duc pana in Resita, asa ca am lasat-o balta.
Am atasat o harta cu drumul facut, traseul urmat este cu rosu, X-ul este locul unde m-am oprit si am renuntat. Povestim joi, daca ne adunam la o bere.

Tavi
Yutcaru
QUOTE(the_tavi @ 22 Apr 2009, 10:26)
Hristos a inviat!
*



Adevarat a Inviat!!


Tavi imi pare rau ca nu ai reusit sa ajungi la destinatie,dar drumul cel mai bun e cel dinspre Bocsa.
Nu se poate ajunge decat pe doua drumuri ( dinspre Resita sau Timisoara ),din Oravita nu stiu sa poti ajunge,eu cred ca la un momendat e un drum infundat.
Oricum e o zona frumoasa si drumul e asfaltat,dar numai daca mergem prin Bocsa,Ocna de fier,Dognecea.

Lasa ca vb mai multe Joi la intalnire. smile.gif
the_tavi
Astazi vine cineva?
criss1978
Si eu sunt deacord cu intilnirile
marian-j
Eu cred ca ajung azi.Cam pe la opt! smile.gif
Tot Banu Sport?
the_tavi
Vin si eu la 8, la Banu Sport.
Yutcaru
Ok,hai ca ne vedem pe la ora 20.00 la BanuSport sleep.gif
dannic
salutare! ce s-a mai hotarit pt 1 Mai? Pe 23 am ratat intilnirea ca am fost sa joc fotbal la Recas si am ajuns tirziu.Poate Joi si punem la cale ceva de 1 Mai
romeo73
Salut.

De 1 Mai ar fi fain sa ne intilnim dar dupa 6-7 seara pentru ca probabil vom iesi cu familia la iarba verde daca este timp.

Astept pareri.
dannic
pai era vorba de iesit undeva spre Resita la Dognecea
Yutcaru
Nu stiu cati vor venii la Dognecea in data de 1 Mai.
Cei care au fost prezenti la intalnirea de Joi,au spus ca nu pot sa ne onoreze cu prezenta pt 1 Mai.
Fiecare si-a facut un alt plan,sau sunt plecati din localitate,sau la neamuri.

Eu as zice sa incercam a ne hotara pt o alta data,daca e ok si pt voi.
the_tavi
EU merg oricum in directia Caras-Severin, spre bunici, pot veni la Dognecea. Cu vinerea libera este deja un miniconcediu, si de asta cred ca oamenii incearca sa profite. Dar azi (30 apr.) vine cineva la Banu Sport?
dannic
eu vin pe la 7 30
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.