Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Membrilor Forumului - Timisoara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri regionale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50
marian-j
Din pacate seturile de suporti le am "bob numarat"! sad.gif
Daca ziceai mai repede cu doua zile iti dadeam,fara nici un fel de problema,setul meu!
Eu l-am comandat mai mult dintr-un capriciu ca sa il ofer noii proprietare a R5-ului ce l-am avut,ca bonus ca se ingrijeste de masinuta,asa ca ma puteam dispensa foarte usor de el!Mama ma-sii de treaba!
Despre parcarile de la supermarcheturi numa' de bine!!
Si trotineta mea e otanjita pe toate partile!! mad.gif
catalin_tm81mis
Am comandat eu doua si tot un capriciu e ca deh audi nu plange el dupa suporti (si l-am cam pus pe lista de transferuri anu asta). E curat, nu a fost montat. Da-mi te rog detalii cum sa ti-l expediez.

Yutcaru
Revin si eu cu multumiri celor care s-au implicat in acest proiect,astazi le-am montat pe masina,si arata super wub.gif

M-am intalnit cu conul Marian si mi-a inmanat personal coletul,pe aceasta masura yi multumesc si raman dator cu o cafea ( ca de bere din cate stiu,nu e cazul ).

Acuma in trafic suntem recunoscuti.................de clanurile rivale biggrin.gif icon_mrgreen.gif

Sper ca pe Joi iesim la o cafea,din cate am vazut au fost unii dintre noi plecati pe afara,si cred ca au multe de povestit tongue.gif
adi_ar
@catalin_tm81mis:
Ai, ai!
De ieri n-am mai dat pe aici iar astazi am fost prin Timisoara in fuga. Era o buna ocazie sa-i iau dar nu-i nimic, daca spui ca sunt disponibili, astept prima intalnire la care sa se anunte participare si ma infiintez si eu pe acolo sa va urez La Multi Ani.
Oricum, ramasesem cu Adi la o oarecare intelegere despre ceva plastic (daca l-o mai avea, ca e mult de atunci smile.gif ).
Dodone
Saptamana viitoare vin la Arad luni si vineri. O sa-l contactez pe Catalin, sau iau setul meu de la conu' Marian si ti-l aduc. Ulterior o sa recuperez setul de la Catalin, sa am si eu daca tot m-am ocupat de problema. tongue.gif
Oricum voi face, ai sanse mari sa primesti un set luni dupa amiaza.
Iti dau acum un p.m.
catalin_tm81mis
No acuma m-am intors si eu in oras de unde nu aveam net. Se pare ca toti alergam si nu ne intalnim. Dodone se ocupa de transfer. Am discutat acuma la telefon. El nu are acuma acces la net din cate am inteles dar vine de doua ori la Arad si in una din zile sigur are setul de suporti cu el. In cel mai rabdator caz daca nu se rezolva eu vin duminica la targul de masini sa forez/sondez piata. O seara placuta.
adi_ar
Multumesc Catalin!
Am incercat sa te sun dar numarul pe care-l am "nu poate fi apelat".
M-am despartit acum cateva minute de Dodone si multumita lui am intrat posesia suportilor.
Parafrazandu-l pe nea' Toma Caragiu: In acest mod simplu, multumita lui Hellcat, Catalin si Dodone, cu participarea speciala a lui Marian, m-am dotat cu suporti personalizati. Va multumesc tuturor!

Catalin, daca duminica bantui prin Arad, ne putem intalni pe undeva la o cafea. La piata nu merg decat daca este vreme buna, ceea ce nu se prea arata.

catalin_tm81mis
Cu placere, sa ii folosesti sanatos si, sper, feriti de maestrii in arta parcatului la supermarketuri. O sa iti trimit numarul meu de telefon si functie de cum ajung in Arad mergem sa bem o cafea. Noapte buna.
adrian mgn
no' ca aparui si io !!!
ca care mai e treaba baieti?
Marian am sa te sun maine sa vedem cum putem sa ne intalnim ...
Sper sa ne vedem curand la o poveste !
marian-j
Salut Adrian! smile.gif
Eu te-am sunat azi in cursul dupa-amiezei dar aveai telefonul inchis sau erai intr-o zona fara semnal.
Maine sunt la munca de dimineata si cand ies trec pe langa Judetean.
Daca vrei ne putem intalni pe acolo pe undeva.
Razor
Ca tot a venit iarna pe ulitele Timisoarei, va propun, prin ideea dl.ing.Catalin sa facem intalnirea la Ivecoring sa ne exersam cu drifturi biggrin.gif sau daca nu la un ceai batranesc la Banu.
catalin_tm81mis
unde-o fi asa sa fie!
1. Vali
2.Cata
3.....

Doctore daca imi permiti si te anunti ca vii o sa tarasc dupa mine o radiografie toracica sa imi "citesti" in ea ce se vede ca poate scap si eu de durerile ce ma doboara in ultima vreme.
dan31
unde si cand urmatoarea intalnire ?
daca maisunt locuri imi anunt si eu prezenta biggrin.gif
catalin_tm81mis
Pai cred ca merem pe varianta7.30-8 la banu sport. Daca se "incing" spiritele poate se ajunge si pe ivecoring.

1. Vali
2.Cata
3.Dan31
4.......
Dodone
1. Vali
2. Cata
3. Dan31
4. Dodone
Yutcaru
Ok,hai ca e bine la Banu Sport pt ora 20:

1. Vali
2. Cata
3. Dan31
4. Dodone
5. Gabi
marian-j
Mai baieti,imi cer scuze dar tura asta nu ajung la intalnire.
Dorule,banii de la Adrian sunt la mine.Incerc sa te sun we sa vedem cum facem sa intri in posesia lor.
Distractie faina!
Razor
Dragilor imi pare rau ca n-am mai venit insa am avut o situatie neprevazuta la birou si a trebuit sa raman mult peste program.

Seara faina sa aveti si ne vedem data viitoare.
dan31
cred ca nu fost nimeni sau cel putin nu v-am gasit eu sad.gif
poate data viitoare........
Dodone
@Razor
Imi cer scuze ca am insistat la telefon, am aflat mai tarziu de la Catalin ca ai treaba.
@dan31
Imi pare rau ca nu ne-ai vazut sad.gif . Am fost patru forumisti la BANU SPORT, la masa lunga din mijloc, pana la ora 23.
Iti dau p.m. cu nr. mele de telefoane, sa nu mai fie probleme.
dan31
ms.
data viitoare am sa fiu mai atent biggrin.gif
Razor
Data viitoare fiecare cu un Peroni pe masa. drunksinging.gif

@Doru : nu a fost nicio problema, din pacate nu puteam sa raspund ca eram in meeting.
marian-j
Aveam de gand sa ma tund.
M-am razgandit!
Colega dan31,data viitoare sa te uiti dupa un grupuet de insi dintre care unu' cu o claie ciufulita si sura si mai si sta tot cu þâgarea-n bot (spre disperarea colegului Dodone radmasa.gif ) dar fara butelca de Peroni dinainte ci cu ºolu' de cafa. biggrin.gif
As veni imbracat in tricoul cu sigla forumului dar "e multi" pe afara si ma tem sa nu fac f-o pleumonie porcina si sa dau coltzu'! laugh.gif
the_tavi
Salutare,

Eu mai atarn prin Italia, asa ca mai dureaza pana ne vedem.
Sa aveti sporuri!

Tavi
Dodone
Cand am ajuns acasa, sotia m-a trimis sa ma dezbrac la cutia de haine murdare, iar apoi sa fac un pas in vana si sa fac un dus, ca put rau a fum de tigara. Sau sa dorm pe hol. I-am zis ca m-o afumat dom' doctor 04.gif .
Data viitoare ne putem intalni la food court-ul de la Iulius Mall. Dohanasii sa stea la "acvariu", iar noi ne tragem scaune langa vitrina. O sa iasa ca un fel de "vorbitor" de la penitenciarele americane, mai putin interfoanele. O sa discutam intre noi de o sa ne doara mainile. Ca pe turcii nostri nu-i sperie nici noile preturi... mad.gif
the_tavi
Am postat si la travels, la Italia, dar nu strica sa stiti si voi:
Sunt in Torino, plec in Romania (Timisoara) vineri 29 ian cu avionul, pentru a ma reintoarce in Torino luni, 1 feb. Daca aveti nevoie de vreun mic comision, dati un PM, poate reusesc sa va ajut.
marian-j
Ca pe turcii nostri nu-i sperie nici noile preturi... mad.gif
Eh nu-i sperie pe dracu'!
Coane Dorule,parca ai fi tata!! radmasa.gif
Si 'mnealui ma tot bate la cap sa le las dracului de tigari!
Spre informarea dumitale am "coborat" sub 2 pachete pe saptamana!! wink.gif
Cu o "rezerva" de 5-6 "cuie" pt intalnirea reno.Pai ce crezi matale ca la birt e usor?? radmasa.gif
Coane Tavi,cel mai fain "comision" ar fi sa te mai vedem "da vero" pe la intalniri!
In plus "PM-ul" promis te asteapta la mine in portbagaj!! wink.gif
Dodone
Faza asta cu "doar doua" pachete de tigari pe zi e ca si in bancul urmator, aparut pe la inceputul anilor '90:
Intr-o zi il intreaba cineva pe Bula:
- Mai Bula, tu ai SIDA ?
Da' Bula nu stia ce-i aia. Si se gandeste el ce sa raspunda:"daca zic ca nu am, o sa rada de mine, o sa spuna ca-s sarac. Daca-i zic ca am, poate o sa-mi ceara si n-am de unde sa-i dau. Si iar ies prost." Asa ca Bula ii raspunde:
- Omule am SIDA, da' doar un pic, pe fund.
Concluzia: ca fumezi o tigara sau treizeci, tot aia e. Ori fumezi, ori nu fumezi deloc. Ca o comparatie, nu exista "putin gravida" icon_mrgreen.gif . Banuiesc ca si dom' doctor adrian mgn e de acord cu mine, macar cu ultima parte...
marian-j
Bine,atunci sunt putin gravid! laugh.gif
E bine asa? rolleyes.gif
adrian mgn
corect Dodone ... ori esti gravida ori inca nu biggrin.gif
che3lu
daca mai sunt in tara pana se face intalnirea si eu vin
eugen dinu
sa inteleg ca va intilniti miine 28.01.2010 sau nu? daca da unde? saptamina trecuta am fost sch2 la lucru si nu am avut cum sa vin.
daca faceti intilnire miine datim de stire pt ca saptamina viitoare sint plecat si eu din tara.
Razor
Lista pentru joi , orele 20 (am sa ajung pe la 20:30 - 21:00), Banu Sport:

1. Vali
2. ...
eugen dinu
vin si eu
Unde este locatia Bnu Sport? nu stiu unde e, sincer.
Reno95
si eu vin ca am disparut din peisaj subit din cauza unor probleme.
Dodone
Eugene, BANU Sport e baza sportiva din spatele Casei Tineretului, langa Stadionul lui POLI.
Refuz sa cred ca nu ai trecut vreodata pe acolo.
Yutcaru
Ok,sa-i dam bice la lista :

1. Vali
2. Gabi
3. ...
marian-j

1. Vali
2. Gabi
3. Marian
4. ...
adrian mgn
1. Vali
2. Gabi
3. Marian
4. Adrian mgn ... pe la 21:30
Dodone
Eu sunt plecat in delegatie. Sorry... sad.gif
marian-j
Pai apuc si io sa-ti dau datoria aia? sad.gif
Suna-ma cand te intorci,sa vin cu banii,ca deja mi-e jena! blush.gif
Hai sa mai si glumim un pic! biggrin.gif
Daca esti plecat baremi ai scapat de "dohanasi" si nu te mai trimite doamna ta sa faci dush sau sa faci nani pe canapea! happy.gif
Reno95
Nu ma treceti si pe mine pe lista? Chiar o sa vin din nou! biggrin.gif
eugen dinu
am trecut de multe ori dar nu stiam de acest Banu Sport, ok sint acolo la 20h00.
adrian mgn
1. Vali
2. Gabi
3. Marian
4. Adrian mgn ... pe la 21:30
5. Eugen Dinu
6. Reno95 (faci cinste cu o bere pt. acest copy+paste biggrin.gif )
marian-j
Adriane,nu stiam ca ai si hematii semite!!! radmasa.gif
Repede te-ai "lipit" la o bere!! tongue.gif
adrian mgn
fac si io ce pot ... ca dehh e criza biggrin.gif . uite asa mai imi scot si io parleala.
Razor
Din pacate iarasi ajung tarziu, dupa 21.
Dodone
Mariane, ma crezi sau nu treaba ta, da' eu am si uitat de banii aia happy.gif
eugen dinu
Salut
Sorry ca aseara nu am putut sa stau mai mult, sper ca data viitoare sa pot sa ma intind si eu mai mult cu voi la vorba.
Oricum ma bucur tare mult ca am reusit sa va cunosc.
Yutcaru
Nu ai de ce sa te scuzi,bine ca macar ai venit si ne-am cunoscut.
Te asteptam si data viitoare.

<span class='edit'>29 Jan 2010, 21:21:</span>
Domnilor,o propunere ,stiu ca mai este mult,mult pana atunci dar:

Ce parere ati avea daca ne-am intalni cu cei din " reno Bucuresti si nu numai" undeva prin zona Sibiului ( este undeva pe la jumatatea drumului pt fiecare ),mai exact la Balea Lac pe transfagarasan,asa pt un weekend ??

Asa vom avea ocazia sa-i cunoastem pe baietii din bucuresti si cu putin noroc ne vom aduna mai multi din Arad,Sibiu,Mures,Brasov,Bucuresti,Cluj.

Mie ideea mi se pare fantastica,si daca va fi sa fie,vom vb cu admini acestui forum sa faca un "lipicios" cu poze de la aceasta intalnire istorica.

Am spus ideea de pe acum ca poate ma lovesc la cap si o uit de tot si atunci e grav biggrin.gif

Asa imbinam utilul cu placutul,o relaxare,un peisaj frumos,aer de munte,multe serpentine,un somn la cort ( cai care sunt fan cort ),poze de invidiat facute la baza cascadei Balea de la o distanta de maxim 10 m, barajul Vidraru si o vizita la Manastirea Curtea de Arges.


PS.....sanatosi sa fim,ca le vom face pe toate.........


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.