Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Membrilor Forumului - Timisoara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri regionale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50
marian-j
Am fost eu!
Mi-am trantit troaca chiar la intrarea in incinta Banu Sport(cu ditai stikeru' reno pe luneta) da' nu m-a intrebat nima' de sanatate.
L-am sunat pe Gabi da' nu mi-o raspuns.Intrucat nu se mai anuntase nimeni nu mi-am permis sa deranjez.
Am stat de la 19:45 pana la 20:50.Dupa doua cafele(tzapene ca asfaltu'!)o apa minerala si vre-o trei ziare m-am plictisit si m-a carat.
Yutcaru
Scuze,eu a trebuit sa plec de urgenta la Buzias,chiar de pe terasa.
Tel.l-am uitat acasa,de aceea nu am putut comunica cu Marian.


9 Jul 2010, 14:16:
QUOTE(bogdanp_ @ 8 Jul 2010, 17:27)
Salut. Timisoreni... spuneti-mi si mie unde merg sa imi repar AC-ul, ieftin si bine? Am un Megane 2 1.5dci Bicorp. Merci.
*




Da o raita pana la reprezentanta,ca nu au preturi mari,sunt chiar ok,si plus cred ca ai si reducere ( sau chiar din partea casei ) incarcatul cu freon
Vasiu
Se anunta ceva pe maine?Eu ma bag,dar la 21 ies de la servici,deci pe la 21:30(cel tarziu) sunt prezent.
semit
intrebare intrebatoare.. care este cel mai bun drum Bucuresti-Timisoara, calitate nu distanta
adrian mgn
si vocea Adrian a navigatiei iti raspunde ... biggrin.gif

sunt posibile doua rute , avand ca puncte intermediare Deva si respectiv Drobeta Turnu Severin.

daca optezi pe varianta cu Deva , adica de la Bucuresti sa mergi spre Pitesti - Sibiu - Deva - Lugoj - Timisoara drumul e foarte bun sau bun 95% insa trebuie sa ai in vedere aglomeratia dintre Sibiu si Deva si faptul ca dupa Deva pana sa ajungi in Lugoj este o portiune de drum de vreo 30 km in care asfaltul prezinta denivelari pronuntate.Deva - Timisoara 180 km ... cam 3 ore de mers

cealalta varianta pe la olteni ... asfalt ca-n palma pana la Severin , 8 semafoare pe 20 km intre Severin si Orsova ( cca 1 ora faci ) apoi asfalt bun pana la vreo 30 km ( pe la Piatra Scrisa) de Caransebes unde este un tronson in lucru de vreo 3 km , 4 semafoare intre caransebes si Lugoj si apoi din Lugoj drum bun pana in Timisoara. intre Severin si Tm sunt vreo 230 km iar eu in conditiile actuale nu am reusit sa-i parcurg in mai putin de cca 4 ore

hardul meu nu reuseste sa mai configureze alte rute la ora asta ... dar poate mai vin colegii cu idei
mitzaB
De la Deva poti sa vi pe la Arad (Deva - Ilia - Arad - Timisoara), ocolesti vre-o 100 km dar e drumul foarte bun.
Dodone
Ocolul e de doar aprox. 40 km.
B-TM via Deva e aprox. 605 km. fata de via Craiova, care e aprox. 568 km., testat de mine.
Personal prefer via Craiova, traseul nu e asa de aglomerat ca celalalt, zona Dunarii si Banatul montan sunt frumoase. Popas obligatoriu la Piatra Scrisa , langa Armenis. Bisericuta din stanca nu mai e asa de frumoasa ca inainte, nici hanul (arata pe vremuri exact ca in "Hagi Tudose"), dar tot merita sa opresti.
marian-j
Fac niste mici tare faini acolo la Piatra Scrisa. 04.gif
In schimb cu budele e dezastru!
Sau cel putin asa era cand am fost eu in ultimelete doua dati.
Dodone
Bursucul gastric de Marian nu se dezminte nici de data asta.Daca am discuta despre Hegel sau Schopenhauer conu' ar purta discutia spre condimentele din bucataria germana...
sent from my Omnia HD
marian-j
<span class='edit'>20 Jul 2010, 13:30:</span>
QUOTE(Dodone @ 19 Jul 2010, 21:01)
Bursucul gastric de Marian nu se dezminte nici de data asta.Daca am discuta despre Hegel sau Schopenhauer conu' ar purta discutia spre condimentele din bucataria germana...
*


"Bursucu' gastric"
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Filozofia nu umple matzu',coane! rolleyes.gif
"condimentele din bucataria germana" radmasa.gif radmasa.gif
mitzaB
QUOTE(Dodone @ 18 Jul 2010, 19:56)
Ocolul e de doar aprox. 40 km.
B-TM via Deva e aprox. 605 km. fata de via Craiova, care e aprox. 568 km., testat de mine.
*


+60 km Arad Timisoara fac exact aproximativ 100 (pe unde am zis eu ca sa ocolesti Fagetul)
Yutcaru
Sa traiasca comitetul vesel din Timisoara,ce mai faceti?
Eu am venit acasa,asa ca in curand ne vom vedea la vesnicele intalniri de Joi.
semit
vinerea nu se fac intalniri? biggrin.gif sa zicem vinerea viitoare? parca aveam niste beri de luat..
Dodone
In mod exceptional eu sunt de acord si cu ziua de vineri.
Ca locatie m-am gandit la Fabrica de Bere, dar nu stiu daca mai au bere nefiltrata si nici programul berariei. Dar sotia lucreaza vis-a-vis, o sa-i dau sarcina sa afle.
O alta propunere ar fi DAF in Giroc, dar cred ca vineri seara e fuleanu pe acolo. Mai veniti si cu alte propuneri, dar as perfera sa nu fie BANU. Asa ca, sa purcedem:
1. marian-j (l-am pus primu' pe conu', ca el m-a "mobilizat"... icon_mrgreen.gif );
2. Dodone;
3. .......
semit
s-ar putea sa ajung si eu daca primesc dezlegare de la lant si daca ma primiti.
M2Aurel
Va supun si eu atentiei o locatie, o terasa in spate la Hotel AURORA, langa lac, locuri de parcare destule si pentru orientare atasez si ceva din meniu.
Pentru cine nu stie, locatia este in Sagului.
marian-j
Nu la Daf,va roooog!! rugaciune.gif
Iara ne urla guristu ' ala in cap de ne dizloca neuronii si ajungem dinou sa nu se mai inteleaga om cu persoana! mad.gif
In plus e si departe al dracu'!
La fabrica de bere e full de ghiolabani si de tiganime.Chiar n-am chef sa mergem printre "cefe late" si ciori cu goldeane la gat mai groase ca lantul lui Grivei!
Mi se pare foarte interesanta propunera lui Aurel!
Desemenea mie mi-a placut tare mult si pe terasa de la Caprice(aia de pe Borzesti daca va mai amintiti)

In orice caz eu vin oriunde credeti voi de cuviinta. smile.gif
Maine ii sun pe alde Adi,Cata si Gabi(daca n-or fi plecati prin concedii)sa vedem daca nu ne pot onora cu prezenta!
Coane semit,eu pe langa berile de rigoare am pusa de-o parte si o kila de palinca.
De cand te asteapta a ajuns deja la "maturitate"! wink.gif
Pana ne ciondanim noi unde sa ne intalnim vezi si matale cum cum scapi din lesa si da-ne de stire.
P.S.
Coane semit,faza aia cu "ma primiti" e o gluma,asa-i? rolleyes.gif
Imi permit sa actualizez lista.De data asta dupa criteriile mele!Primul va fi oaspetele nostru si apoi restul ortacilor in ordine alfabetica:
1.semit
2.Aurel
3.Dodone
4.Marian
5....
catalin_tm81mis
Nu`s in concediu si mai si trag ca orbu pe tarlale birou/casa. Mi-a trebuit casa am primit casa.....sapa fosa septica, taie iarba ca vine amenda de la primarie (norocul meu ca am 3 fronturi stradale deci am tarla de taiat nu gluma), curata podul, curata curtea, intinde gardu, darama ce nu mai sta in picioare si cauta sa ridici la loc (de data asta functional). Chestii din astea. Eu plec la 4 din Tm vineri dar cine stie ce se mai schimba si pot ramane pana sambata dimineata. Ziua buna
Dodone
Locatia e cunoscuta "La Balauru' ", e aproape de mine, vin cu bicicleta.
sent from my Omnia HD
marian-j
"Balauru" sa fie atunci! smile.gif
Dodone,te iau eu ca vin pe Rebreanu.
N-are rost sa vii cu velocipedu' ca trebuie sa-i porti de grija.
adrian mgn
vineri seara ma inscriu si eu ... deci :

1.semit
2.Aurel
3.Dodone
4.Marian
5.Adrian
Razor
Beti un cola si pentru mine. Ce rau imi pare ca nu-s prin zona sad.gif( , next time.
Have phun !
semit
un timisorean dragut poate imi lasa si mie numarul de telefon via PM. mersi
Dodone
E batut in cuie: la Balauru', incepand cu 19.30.
semit
frumoase intalnirile la TM biggrin.gif
Yutcaru
Ma bucur ca totul a iesit bine,eu din pacate am fost in concediu la acea data,dar tare as fi vrut sa fiu si eu acolo prezent.
Razor
Propun o iesire Joi la Balauru' sau cum s-o numi sa ud noua placuta de inmatriculare personala. Asa ca nu va faceti planuri prea marete biggrin.gif
semit
mai bine nu.. mai placut a fost in centrul studentesc... la Balauru.. canta o tanti de nu te auzeai om cu om, micii naspa.. noroc cu oamenii de calitate de la masa..
adrian mgn
Da asa este ... La Balauru canta tanti lu' balaur de nici ce gandeam nu auzeam.putem merge in Complex.
Semit ma bucur daca v-ati simtit cat de cat bine si sper sa ne mai vedem si cu alte ocazii
Razor
Hmm, complex e mai complicat cu locurile de parcare, dar putem iesi in unirii. Veniti si voi cu propuneri ca pana maine seara sa ne hotaram pe un loc.
Dodone
QUOTE(semit @ 11 Aug 2010, 15:55)
mai bine nu.. mai placut a fost in centrul studentesc... la Balauru.. canta o tanti de nu te auzeai om cu om, micii naspa.. noroc cu oamenii de calitate de la masa..
*


Suntem blestemati dry.gif . Cand facem si noi o iesire cu invitati dam peste "guristi", invariabil unde ne strangem mad.gif .
Ne-am ami spalat rusinea in Complex...

11 Aug 2010, 22:39:
QUOTE(Razor @ 11 Aug 2010, 15:52)
Propun o iesire Joi la Balauru' sau cum s-o numi sa ud noua placuta de inmatriculare personala. Asa ca nu va faceti planuri prea marete biggrin.gif
*


Sa fii matale sanatos. La ora aia, daca toate merg bine, voi fi la vreo taverna din Kinira, Thassos, infulecand vreun souflaki, un ouzo, o maslina, o caracatita straina... tongue.gif
Daca nu sunt indiscret, placuta e cu 3 cifre ? rolleyes.gif
adrian mgn
fiind vacanta , in Complex cam bate vantul , sunt locuri de parcare , in Centru s-ar putea sa nu fie , insa la cat de " multe " masini adunam noi la intalniri cred ca putem merge absolut oriunde vrei si unde te simti bine.eu unul nu am preferinte ...
Razor
Bine fratilor, mergem in complex la terasa de vis-a-vis de Tequila unde am mai fost wink.gif deci ne vedem acolo la 20

@Doru: doamne fereste sa am deja spre 100 de ani wink.gif
Poate la anu placute cu 3 cifre 04.gif
marian-j
QUOTE(Dodone @ 11 Aug 2010, 23:35)
... voi fi la vreo taverna din Kinira, Thassos, infulecand vreun souflaki, un ouzo, o maslina, o caracatita straina... tongue.gif
*


Ce-ai patit mai nene?Te-ai molipsit? radmasa.gif
In loc sa te gandesti la mare,soare,plaje de vis,gagici topless,etc. dumitale iti sta gandul la ce vei "crepa" in foale! happy.gif
Cine zicea ceva de "bursuci" mai deunazi? icon_mrgreen.gif
P.S.
Imi pare rau dar eu sunt "consemnat" la domiciliu din cauza de neamuri si prieteni veniti de peste hotare.Tot asa am s-o tin pana hat dincolo de ziua mea! blush.gif
Dodone
Sorry, eu intelesesem de intalnire saptamana viitoare... Prea multa munca afecteaza "mansarda". Oricum nu as fi putut veni la intalnire, eram la lucru sad.gif .
@Razor
Cifrele de pe numar pot avea si alte semnificatii in afara de ani. De exemplu:
51 RBU. Cu un pic de imaginatie poate fi un nume. Cu toate ca era liber eu nu l-am luat.
@marian-j
Merg la mare cu sotia, copilul si o tipa care lejer poate fi top model la cei aproape 40 de ani ai ei. Singura problema e ca tipa e colega de birou cu sotia. rofl1.gif Avand in vedere ca va sta in fata, langa mine, in tinuta mai lejera (deh, e canicula) va fi greu sa fiu atent la drum. Sper sa poarte sutien, o bustiera, ceva, altfel sunt distrus...
the_tavi
@Dodone: Asteptam poze la intoarcerea de la mare! rolleyes.gif
derdaniell
ciao!
mai acceptati un membru nou la intalnire?
si cand si unde urmatoarea?...
adrian mgn
Speram cat mai repede.de acceptat nu trebuie sa iti faci griji ,acceptam pe orice plateste consumatia .eu ma intorc prin 27 in TM , ca momentan si eu va scriu tot de la greci ,si sper sa o punem de o intalnire
Dodone
M-am intors dintr-o vacanta de vis, din Thassos, Grecia.
Poze by request .
Plaja de marmura, la propriu. Tot ce era pe jos si in apa era marmura, nici urma de nisip[attachmentid=1627654577]
Langa Plaja Makriamos[attachmentid=1627654598]
Plaja Agios Yoannis Luca [attachmentid=1627654583]
Plaja Aliki [attachmentid=1627654590]

<span class='edit'>6 Sep 2010, 23:06:</span>
Plaja Livadi, in fundal manastirea Sf. Arhanghel Mihail.[attachmentid=1627654600]
Theologos, un sat de munte in apropiere de Potos. Straduta e cu circulatie in ambele sensuri. naughty1.gif [attachmentid=1627654601]
Bazine langa portul antic Aliki.
Razor
Frumos, frumos, se pare ca am fost 3 din noi in Grecia si nu ne-am intersectat. Daca stiam ca esti prin Thassos, poate dadeam un semn ca eram prin zona pana sambata biggrin.gif
Dodone
Ce mica-i lumea ! Si mie imi pare rau sad.gif . Puneam de-o intalnire reno.ro RO_flag.gif la vreo taverna.

marian-j
QUOTE(Dodone @ 15 Aug 2010, 12:50)
Avand in vedere ca va sta in fata, langa mine, in tinuta mai lejera (deh, e canicula) va fi greu sa fiu atent la drum. Sper sa poarte sutien, o bustiera, ceva, altfel sunt distrus...
*


Bine ca pui poze cu pietroaie si balti!
Eu astept poze vizavi de citatul de mai sus! asteapta nervos.gif
the_tavi
smile.gif)

Si eu ma gandeam tot asa... Peisaje superbe, apa impecabila, da' oamenii, unde-s oamenii?!?
Razor
Deci, vrem poze biggrin.gif
Dodone
Poze cu je si restu' la urm. intalnire la care voi ajunge. tongue.gif
Yutcaru
Abia astept sa vad pozele din Thassos,adica sa-mi reamintesc de acea superba insula
Ai fost la lacul de pe insula? se numea ceva cu M,nu mai retin bine ce si cum biggrin.gif
Dodone
Nu am fost la vreun lac, nu stiam de asa ceva... huh.gif
marian-j
QUOTE(Dodone @ 11 Sep 2010, 21:42)
Poze cu je si restu' la urm. intalnire la care voi ajunge. tongue.gif
*


Sa imi dai de stire din timp ca sa-i rechizitionez leptocu' muierii!!
Mie imi place sa le vad mari! tongue.gif

Yutcaru
Doru,lacul se numeste Maries si e undeva in inima insulei
Aici ai si o poza cu acel lac,care nu este foarte mare dar e frumos

<span class='edit'>12 Sep 2010, 22:50:</span>
Si apropo,ai fost la piscina naturala de pe insula??
E o superbitate de piscina in stanca,ceva unicat.Daca nu ai fost uite ce ai pierdut:


Prima poza este cu lacul si urmatoarele sunt cu Giola ( piscina naturala )
Dodone
@marian-j
"...sa le vad mari " ce ? Banuiesc ca te referi la poze... rolleyes.gif
Majoritatea pozelor sunt de 5mp., restul de 8mp. Daca mai aduci si leptopu' vin cu sticku'. Vezi sa nu aiba doamna ceva parola la porturi, ca ne-am ras.
@Yutcaru
Inchipuie-ti ca am fost pe o carare f. aproape de bazinul de la Giola, da' n-am stiut exact unde este. Imi vine sa-mi dau pumni in cap... furios.gif
La Maries nu am mers, nu am vazut partea de insula intre Limenaria si Prinos (SV-ul insulei).
Poate ne vedem joi, continuam acolo, nu vreau sa monopolizez topicul blush.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.