Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reconditionare Dacia 1301
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
ydaniel
anvelope?baterie?

11 Feb 2010, 15:57:
anvelope?baterie?
Albert Einstein
Pai trebuie sa-mi intreb furnizorul de piese daca mi-a facut rost de ele... laugh.gif
studioworks
QUOTE(Albert Einstein @ 11 Feb 2010, 14:05)
La asta se lucreaza.....E munca de chinez batran.... laugh.gif
[attachmentid=1627592152] [attachmentid=1627592151]
*


nu era mai simplu sa acoperi doar zonele negre? huh.gif
Minel
QUOTE(studioworks @ 11 Feb 2010, 19:51)
nu era mai simplu sa acoperi doar zonele negre? huh.gif
*



Pai nu are cum , ca daca ti-ai da seama , jantele au fost curatate/sablate , apoi vopsite toate cu grund, bronz-Al si abia apoi o sa dea cu negru !

Tocmai de aceea a si acoperit acele zone , pt a ramane acel bronz pt ca va urma acoperirea cu negru si pe urma cu lac .... rolleyes.gif

Bafta !
studioworks
Dai wacko.gif cu grund peste tot, apoi dai cu negru in zonele specifice,apoi acoperi negrul cu banda si vopsesti toata janta cu argintiu!!!!!
nu cumva e mai usor asa??? blink.gif decat sa faci origami pe fier
TheGreatBabanu
e și asta o variantă. smile.gif)
ydaniel
pai la 1301 s-a lucrat incet sigur si bine.
abia astept sa ii aud motoru!
Liviu-Florin
Bafta multa si tenacitate in finalizarea proiectului tau. Daca mai ai nevoie de ceva piese mai deosebite, nu ezita sa ma contactezi si fac tot posibilul sa contribui la proiectul tau.
P.S Daca ai posibilitatea mai pune poze(cat mai multe!!!) cu evolutia masinii wink.gif
Reno95
Albert ar fi super sa pui niste poze before/after . Si da ar fi interesant sa vedem cum mai decurge proiectul.
4x4
printre cele mai frumoase dacii ever biggrin.gif
danut 69-71
@ Albert Einstein
Cum mai stai cu proiectul ? hmmmmmmm sau ne tii in suspans ! wink.gif
Albert Einstein
Sunt gata jantele. Sper sa va placa... unsure.gif

[attachmentid=1627598908] [attachmentid=1627598909]

Trebuie sa cumpar cauciucurile. 155/80R13 sa fie?
TheGreatBabanu
just....WOW
bogdan2001
felicitari biggrin.gif Albert Einstein biggrin.gif
kitzsteinhorn91
Felicitari ! aplauze.gif
TheGreatBabanu
imi place strategia ta. incet , dar sigur. Bravo.
Albert Einstein
Multumesc pentru aprecieri tuturor. Nu stiu daca "incet" este termenul potrivit. Cred ca "greu" este un cuvant mai bun. E greu sa gasesti oamenii potriviti, dai peste celebrii "lasa domne ca stiu eu cum trebuie facut ce, ma inveti tu pe mine cum e cu daciile astea...." Sunt celebrii meseriasi pe care cred ca ii cunoasteti si voi. mad.gif Feriti-va de ei! radmasa.gif

Acum sunt in cautare de cablu de acceleratie si cauciucuri. In mare asta ar mai lipsi ca sa ma pot plimba in curtea atelierului cu masina. Saptamana viitoare ajung la atelier si fac poze.

Muttley
QUOTE(Albert Einstein @ 3 Mar 2010, 18:54)
155/80R13 sa fie?
*


Neaparat!
danut 69-71
QUOTE(Albert Einstein @ 4 Mar 2010, 01:00)
Acum sunt in cautare de cablu de acceleratie si cauciucuri. In mare asta ar  mai lipsi ca sa ma pot plimba in curtea atelierului cu masina. Saptamana viitoare ajung la atelier si fac poze.
*



Super jantele . Daca nu gasesti cablu de acceleratie prin Bucuresti , iti trimit eu . wink.gif
Albert Einstein
Multumesc Danutule, esti un boier ca intotdeauna. worship.gif
Sper insa ca voi gasi prin zona. Si oricum aportul tau la refacerea masinii a fost ff mare cu piese si sfaturi. Trebuie sa ma mai descurc si singur.... laugh.gif
Cosmin_SNR
Salutare Albert! am vrea si noi sa vedem cum mai arata masina,sau ne tii in suspans? sa ne faci o surpriza ? oricum astept sa vad produsul finit! salut si succes in continuare cu masina!
cristyano2
salut albert..ceva poze ne mai pui si noua? a durat foarte mult priectul tau dar cu siguranta a iesit ceva foarte frumos..felicitari
Alex 23
Albert ai roluit jantele mai intai?? Din poze mi se pare cam stramba acea buza!!

Succes in continuare si mai pune poze cu masinuta!!
danut 69-71
@ Albert
Sper ca nu scoti masina pe mizeria asta plange.gif ! La noi a inceput sa ninga , s-a intors iarna . rugaciune.gif white_flag.gif
bogdan2001
Uite poate gasesti aici ce iti trebuie
http://www.google.ro/url?q=http://www.reno...hpeSwDA_ziNVbiQ
12TRS
Antena radio, o vei monta pe aripa dreapta fata, respectandu-se pozitionarea din fabrica la acesta varianta a modelului Dacia, dar existand pericolul de rugina in 2-3 ani, daca masina sta afara neavand garaj sau pe aripa stanga spate, unde exista si posibilitatea montarii unei antene automate ?
Jantele sunt OK !
danut 69-71
Astept cu nerabdare finalul . wub.gif wink.gif Ce-ti mai place sa ne tii in tensiune . wacko.gif
Cosmin_SNR
ai dreptate Danut wacko.gif iti spun eu ca vrea sa ne pregateasca niste surprize happy.gif
bogdan2001
Albert Einstein iti dau un sfat poti sa mergi la remat si sa iti ei ce iti trebuie

9 Mar 2010, 21:04:
Uite ce am luat de la remat
danut 69-71
Asta este valabil doar pentru cei ce au timp .
kog
cred ca am pe acasa un martor din ala de stergatoare. Scrie made in france pe el. L-as da cuiva din zona care ajunge pe la lipova si are nevoie de unul
bogdan2001
QUOTE(danut 69-71 @ 9 Mar 2010, 22:49)
Asta este valabil doar pentru cei ce au timp .
*



La ce te referi?

Pe doua butoane scrie made in france


Albert Einstein poti sa imi arati niste schite pentru consola ca vreau sa fac una

<span class='edit'>10 Mar 2010, 19:48:</span>
http://www.daciaclub.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=174958&hl=
danut 69-71
Ma refeream la faptul ca unii nu au timp din cauza serviciului .

Daca te intereseaza o consola cu tot cu difuzor , uite aici . Pretul il discutam pe privat . Nu sunt artizanale .
bogdan2001


Multam dar mie nu imi trebuie consola mie imi trebuiau niste schite
danut 69-71
Am inteles . Crezi ca iesi mai ieftin cu una facuta artizanal , decat una originala ?
bogdan2001
Nu vreau sa fiu rautacios dar mai bine fac una de artizanal pentru ca nu platesc nimic si macar imi fac loc pentru radio si sa mai fac niste chesti+difuzor
TheGreatBabanu
ohmy.gif nu crede.gif
danut 69-71
QUOTE(bogdan2001 @ 11 Mar 2010, 20:26)
Nu vreau sa fiu rautacios dar mai bine fac una de artizanal pentru ca nu platesc nimic si macar imi fac loc pentru radio si sa mai fac niste chesti+difuzor
*


Doamne fereste , nu am zis ca esti rautacios eu incercam doar sa te ajut , loc pentru radio are consola . wink.gif
bogdan2001
Bine dar unde e locul pentru radio?

danut 69-71
Uite aici Bogdane se monteaza Radio .
TheGreatBabanu
mai baieti e chiar asa de greu de vazut unde se monteaza radioul ????
Câteodata ma uimiti.
danut 69-71
Nu toti sau nascut invatati .
bogdan2001
Multumesc!
danut 69-71
Pentru putin Bogdan .

@ Albert Einstein
Asteptam poze .
om_bland
Mda , fara suparare , dar cred ca pana imbatranesc va fi si aceasta masina gata .... NU o luati in nume de rau , dar eu prevad ca ncii acest an nu va fi gata unsure.gif
danut 69-71
Sunt convins ca va defila de Sfintele sarbatori de Paste .
ydaniel
si eu astept sa o vad...
bogdan2001
Da si eu astept sa o vad
danut 69-71
Si nu mai apare cu nici o poza wacko.gif
TheGreatBabanu
eee poate e timid. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.