Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reconditionare Dacia 1301
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
danut 69-71
Sper sa vad si o 1301 in aceeasi situatie ( tinuta in casa pe post de bibelou nu de bar , sau cine stie ce ne mai ofera proprietarul . drunksinging.gif coolspeak.gif imbratisare.gif cheers.gif fleur.gif
danut 69-71
Mai asteptam poze sa vedem cum decurg lucrarile . wacko.gif
danut 69-71
Am inteles eu gresit sau trebuia sa mai intre ceva poze ?
Albert Einstein
Ai inteles bine, wink.gif jantele au fost roluite, sablate, vopsite in camp electrostatic, au fost puse anvelope noi cu ornamente albe pe margine, camere noi si au fost echilibrate cu plumbi adezivi, pe interior smile.gif Poza cu jantele dupa sablare si vopsire....

[attachmentid=1627761351]
danut 69-71
WOW , bestial , imi inchipui cum stau pe masina . wub.gif
turbodxman
rolleyes.gif
danut 69-71
Nicio miscare ??? wacko.gif ohmy.gif
Albert Einstein
Mie aseara mi s-a terminat bateria de la telefon si n-am mai putut face poze, laugh.gif a facut Daniel azi chiar si cu rotile puse pe masina, dar la garaj nu are net. Abia maine seara ajunge acasa si o sa puna poze... wink.gif
danut 69-71
Iti place sa ne tii in tensiune , 380 V . tongue.gif
Ov
poate scoateti si voi securista maine la o tura wink.gif
danut 69-71
Puneti de-o intrunire asa pe NeVe ?
ydaniel
Poze cu rotile.As fi vrut si eu sa facem o intalnire,dar sunt cam ocupat.
Albert Einstein
Nici eu nu sunt in Bucuresti.
danut 69-71
QUOTE(ydaniel @ 5 Nov 2011, 11:03)
Poze cu rotile.
*


Superb , totul la superlativ . wub.gif wub.gif wub.gif
turbodxman
Impecabile! rolleyes.gif
STORMTROOPER
Cu aprobarea titularului de proiect, citeva poze de la U.A.D. cu stadiul actual al masinutei.
Albert Einstein
Mai e mult de munca....
Trebuie sa fie gata la primavara, in aprilie.
1310CL
Bafta cu proiectul,sa il vedem gata in aprilie !
iulian'71
Frumos! Bafta la reconditionat!
danut 69-71
Bestial ii sta cu mansoanele la roti , coolspeak.gif sofer5.gif
speedy82
Dar de ce a ajuns pe strada Fikatu'? Ce era in garajul de la UAD, in momentul respectiv? 04.gif
ydaniel
Curiosule,l-am scos afara la aerisit smile.gif Garajul te asteapta si pe tine rolleyes.gif
Piulite de cupru M6 gasesc pe undeva?
turbodxman
Arata f bine cu ele sus wub.gif
Spor in continuare!
Iarna-i lunga tongue.gif wink.gif
STORMTROOPER
QUOTE(speedy82 @ 6 Nov 2011, 13:21)
Dar de ce a ajuns pe strada Fikatu'? Ce era in garajul de la UAD, in momentul respectiv?  04.gif
*



In garajul U.A.D. la momentul respectiv se afla una bucata Cristinica, care acum se afla acasa la ea, si asteapta zile mai calduroase sau mai racoroase pentru a mai face citiva km.
danut 69-71
QUOTE(ydaniel @ 6 Nov 2011, 17:08)

Piulite de cupru M6 gasesc pe undeva?
*


Sunt cam greu de gasit , inclusiv cele de 8 .
Daca nu gasesti prin Bucuresti , sa ma anunti si-ti caut eu .
ydaniel
de8 am luat si am destule,de 6 caut 2 bucati.
aditza579
De 1301 ce se mai aude, sau a intrat la hibernare pana la primavara? Oricum debea astept sa vad si 600-le vostru gata, va fi si el o atractie uriasa.
STORMTROOPER
1301-securista este bine merci la pastrare. Din cind in cind mai este scoasa la cite o plimbare pentru dezmortirtea planetarelor.
danut 69-71
Cred ca ambele Dacii sunt la hibernare .
ydaniel
La 1300 voi incepe o revizie la sistemul de franare-supensie-rulare si apoi va dormi,desi iarna asta voi mai face una-alta la ea in masura timpului si a vremii bune. rolleyes.gif
danut 69-71
As recomanda sa faceti voi acesta revizie in primavara . Nu are sens sa-i faci acum si la primavara s-o iei din nou la desfacut .
classicfan
Foarte frumos si Fietelul, asteptam reconditionarea!
Albert Einstein
Practic nu e chiar o revizie, vreau sa schimb arcurile si amortizoarele spate, un pivot, bieletele de directie, ceva bucsi si garniturile de la baia de ulei.
Asta pentru ca sa-i dau de lucru lui Daniel tongue.gif , intrucat Fiatul a plecat la o sudura de 10cm patrati a podelei. Nu trebuie sa-si piarda antrenamentul laugh.gif
Si pentru ca tot a devenit service multimarca, o sa mai aducem la reparatii si alt model, un pic mai nou insa. Veti vedea despre ce e cazul wink.gif
Cred ca ar trebui sa ii deschid un nou topic pentru ca imi poluez singur topicul asta al Daciei 1301 cu tot felul de alte marci... radmasa.gif

7 Nov 2011, 22:20:
Continuarea discutiilor despre alte modele aici: http://www.daciaclub.ro/Ydaniel-Remat-Service-t225070.html

Topicul asta ramane pentru Dacia 1301 wink.gif
danut 69-71
Spor la munca .
Albert Einstein
Multumesc Danut wub.gif
Am vopsit ochelarii si masca fata de la tine si zilele urmatoare le montez ornamentele cromate. Sunt in cautare de cleme, suruburi si tot ce e necesar pentru montarea ochelarilor si a mastii fata.
aditza579
O pui pe 1301? Sau pe 1300?
danut 69-71
QUOTE(Albert Einstein @ 10 Nov 2011, 01:26)
Multumesc Danut  wub.gif
Am vopsit ochelarii si masca fata de la tine si zilele urmatoare le montez ornamentele cromate. Sunt in cautare de cleme, suruburi si tot ce e necesar pentru montarea ochelarilor si a mastii fata.
*


Stii proverbul ??
Oaia care nu face beeeee , masa nu-i da tzatza . radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Am si cleme si holsuruburi . icon_mrgreen.gif
Albert Einstein
@adita - masca si ochelarii sunt pentru 1301

@Danut - Daca nu ne-ar desparti 450 km probabil ca asi face "bee" in fiecare zi laugh.gif
danut 69-71
Distanta nu conteaza , important ce este in sufletele noastre . Mai stiu pe unu la 4 mii de km distanta si nu-i bai . coolspeak.gif RO_flag.gif
Albert Einstein
Mai am de pus un ornament pe unul din ochelari, dupa care trebuie sa fac rost de distantiere si urmeaza montajul

[attachmentid=1627763525]
turbodxman
up.gif
danut 69-71
QUOTE(Albert Einstein @ 12 Nov 2011, 00:58)
Mai am de pus un ornament pe unul din ochelari, dupa care trebuie sa fac rost de  distantiere si urmeaza montajul

[attachmentid=1627763525]
*


Asa DA masca .
astroempires
Buna ziua domnule Einstein ! Imi puteti lasa pe privat niste date de contact? As dori sa discutam despre Dacia 1301, daca se poate. Multumesc.
Albert Einstein
V-am trimis mesaj cu date de contact
astroempires
Multumesc pentru numar, dar momentan nu sunt in tara si nu va pot apela. V-as fi recunoscator daca ati lasa un ID de messenger sau o adresa de email sa putem comunica electronic.
Albert Einstein
Am transmis wink.gif
astroempires
Daca nu deranjez la ora asta, s-ar putea sa intrati putin pe messenger?
danut 69-71
Sper ca nu te-au apucat pandaliile sa vinzi 1301 . wacko.gif
Albert Einstein
Aproape orice este de vanzare pe lumea asta, pentru pretul corect... smile.gif
turbodxman
QUOTE(Albert Einstein @ 14 Nov 2011, 07:33)
Aproape orice este de vanzare pe lumea asta, pentru pretul corect... smile.gif
*



Mare adevar ai grait! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.