Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reconditionare Dacia 1301
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
Albert Einstein
QUOTE(sobolan @ 6 Aug 2011, 01:00)
bai,sa-mi trag una....de maxim 19 ani,bruneta laugh.gif .....
cat vrea savantu' pe masina aia ?
*




Masina nu se vinde, de acum trebuie sa ma bucur de ea, ca am tot asteptat... wink.gif
sobolan
e una din cele cateva de aici care merita tot respectul...keep it up ! smile.gif
Albert Einstein
Multumesc smile.gif
Albert Einstein
poze

[attachmentid=1627742835] [attachmentid=1627742836] [attachmentid=1627742837] [attachmentid=1627742838] [attachmentid=1627742839] [attachmentid=1627742840]
speedy82
Foarte frumos arata, dar mi se pare ca e cocotata, rau. Cel putin in pozele astea, ca in realitate e mai ok
turbodxman
Superba. wub.gif
Felicitari. wink.gif
ydaniel
pe fata sunt arcurile originale.
deocamdata e rezervorul gol,cand il umplu se mai lasa laugh.gif
Albert Einstein
Si mie mi se pare cam inalta in pozele astea, desi in realitate mi se pare ca e ok... wacko.gif

Mai sunt de schimbat ochelarii si masca fata si de montat ornamentele de la "streasina", de reglat capota fata si grila cu diuzele de la stropitorul de parbriz.
speedy82
Si dupa aceea... sofer5.gif big_wheel.gif
ydaniel
Iti dai seama mai speedy laugh.gif
10561582.gif trophy.gif
Filip
Este fascinant cum acest autoturism se opune entropiei. Bravo Daniel!
aditza579
aplauze.gif Este una din putinele masini de pe aici care chiar ies in evidenta cu frumusetea si simplitatea lor. Felicitarile nu sunt de ajuns pentru efortul si munca a poate celor mai frumosti din cariera voastra de automobilisti.
autom
Felicitari!

Albert, am fost plecat din tara. Te astept pe la mine sa iti dau ce ti-am promis.
Albert Einstein
Ok, te sun dupa masa worship.gif
Albert Einstein
ydaniel, albert einstein si Dacia 1301 va saluta de la Tusnad sofer5.gif
[attachmentid=1627748644]
iulian'71
QUOTE(Albert Einstein @ 10 Sep 2011, 16:44)
ydaniel, albert einstein si Dacia 1301 va saluta de la Tusnad sofer5.gif
[attachmentid=1627748644]
*




Fotografia imi aduce aminte de anii '70. biggrin.gif
Arata bine pe partia de schi. Ati facut slalom urias pe iarba?
Albert Einstein
Am facut un "slalom urias" de vreo 350km in prima zi big_wheel.gif
Maine ne asteapta cam inca pe atat wink.gif

[attachmentid=1627748762]
Markos
daca nu pui si poze.. sad.gif
STORMTROOPER
Si cum s-a comportat securista dupa atitia ani de stat pe tusa&restaurat, la un drum asa de lung?
Albert Einstein
@Markos: Poze mai multe pun dupa ce ne intoarcem, maine seara, am trecut prin locuri f .frumoase si am facut si ceva poze wink.gif

@Stormtrooper: Masina s-a comportat admirabil, in afara de mici vibratii enervante ale oglinzii din interior:lol: totul a fost ok. Intr-adevar e primul drum lung al masinii dupa vreo 10 ani cred. Se pare ca are si un consum bun dar mai multe detalii la final cand voi face un calcul...
turbodxman
A fost o prezenta inedita la eveniment.
Voi posta si eu fotografii incepand de maine. tongue.gif
Il asteptam pe urmatorul cu nerabdare. biggrin.gif wink.gif
Albert Einstein
Poze

[attachmentid=1627749166] [attachmentid=1627749167] [attachmentid=1627749168] [attachmentid=1627749169]
[attachmentid=1627749170]
kum
Foarte frumoasa wub.gif
Felicitari omule pentru ce-ai putut sa faci dintr-o babuta! Tine-o tot asa!
turbodxman
Frumoase.
Vin ai ale mele imediat. wink.gif
Albert Einstein
Multumesc. smile.gif Mai sunt cateva mici lucruri de facut, insa pot spune ca finalul reconditionarii a venit.
Daca stau bine sa ma gandesc, am asteptat toti anii astia ca sa ma pot bucura de zilele in care ma plimb cu masina. Va pot spune ca m-am simtit fff bine in cele doua zile si aprox 700 km facuti.
Vreau sa-i mai multumesc lui ydaniel. Nu cred ca asi fi terminat acest proiect fara ajutorul lui. Multumesc si lui Danut Crainiciuc pentru ajutor si sfaturi si multumesc tuturor pentru sustinere smile.gif

[attachmentid=1627749186] [attachmentid=1627749187] [attachmentid=1627749188] [attachmentid=1627749189] [attachmentid=1627749190]
turbodxman
I'm back smile.gif

Prima este inainte de start
A doua pe drum
iar a treia este pure art biggrin.gif
STORMTROOPER
Felicitari pentru munca depusa, pentru rabdare si pentru "incapatinarea" de care ai dat dovada ca sa duci proiectul pina la final. De amorul artei te rog sa mai pui poze cu ea.
Albert Einstein
Poze

[attachmentid=1627749201] [attachmentid=1627749202] [attachmentid=1627749203] [attachmentid=1627749204]
iulian'71
Arata super si bravo voua pentru realizarea acestui proiect de restaurare. Bine ca ati avut ambitia de al termina. Felicitari maxime!
AR-18-MOS
Ai participat cu masina la Kronstadt Classic Rally?
Poti oferi detalii despre competitie? Pe ce se bazeaza, cine arbitreaza, etc...?
ydaniel
A fost tare tare frumos la Brasov Classic Rally 2011!Ma bucur mult ca am fost cu 1301 si ca ne-am intalnit cu lume pasionata de masini vechi si frumoase.Singurul meu regret este ca au trecut repede cele 2 zile de concurs!
Pentru Stormtrooper:era frumos daca veneai si tu macar pe post de copilot/navigator.
Albert Einstein
QUOTE(AR-18-MOS @ 12 Sep 2011, 22:19)
Ai participat cu masina la Kronstadt Classic Rally?
Poti oferi detalii despre competitie? Pe ce se bazeaza, cine arbitreaza, etc...?
*



Da, am participat. Este o competitie de regularitate organizata de un club de pasionati din Brasov, pe o distanta de aproximativ 350 km, cu diferite probe ( inclusiv una de noapte). Arbitrii sunt organizatorii. Cred ca poti gasi pe net regulamentul.
danut 69-71
OOOOOOOOOOOOO wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif

Felicitari dragilor si pentru acesta optiune de a participa la Raliuri de regularitate .
Superbe pozele , peisajele si nu in ultimul rand " SECURISTA " .
Sper sa ne vedem la Kronstadt 2011 si Balea .
aditza579
La asa competitie sa participi cu o asa masina este o combinatie fatala. Felicitari lui Albert si nu in ultimul rand lui YDaniel. Bravo voua.
STORMTROOPER
QUOTE(ydaniel @ 12 Sep 2011, 22:38)

Pentru Stormtrooper:era frumos daca veneai si tu macar pe post de copilot/navigator.
*




Daca as fi stiut din timp de eveniment poate as fi venit, chit ca eram extrem de obosit. Poate la o editie viitoare o sa ma prezit si eu cu babuta din dotare, sau daca nu este acceptata din cauza tineretii, macar pe post de copilot.
speedy82
Felicitari si din partea mea, dragi colegi si la mai mare. Chiar asteptam acest moment cand "tovarasa" urma sa isi faca aparitia pe strazile patriei. Felicitari pentru munca depusa, pentru banii si timpul investiti intr-o masina pe care multi o creditau cu sanse aproape nule iata ca ratusca cea urata a devenit o lebada neagra.
Foarte frumos! wub.gif worship.gif respekt.gif
Markos
Frumos, frumos, frumos! smile.gif
1310CL
Foarte frumos......respect pentru toata munca depusa !
Albert Einstein
Multumesc tuturor! RO_flag.gif
cmres80
Respect maxim pentru oamenii din spatele acestui proiect!
BOGHDAN_GNP
FELICITARI! wub.gif cool.gif
sergiu_psc
Felicitari, arata super masina!
Victor 007
Sunt superbe pozele, Felicitari!!!
Albert Einstein
Multumesc tuturor, mai e de munca, pozele deformeaza un pic realitatea...
dan supernova
Felicitari ! Citind acest topic ,la anu ma voi aventura si eu intr-un proiect de restaurare 100% profesional cu a mea babuta .
Felicitari pentru munca depusa .
Markos
QUOTE(dan supernova @ 22 Sep 2011, 20:57)
la anu ma voi aventura si eu intr-un proiect de restaurare 100% profesional
*


"profesional" însemnand ce, mai precis? huh.gif
Solon
Polish?!
Markos
ala e "profesionist" wink.gif
Albert Einstein
Desi nu face obiectul acestui topic vreau sa va informez ca la Ydaniel Remat Service tongue.gif a intrat in refacere o alta masina... wink.gif

[attachmentid=1627756486]

turbodxman
Spor la restaurarea unei alte legende pe 4 roti! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.