Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se desfiinteaza SMURD ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
VladSoare
QUOTE
QUOTE
Să mai spunem că și judecătorii de la Curtea Constituțională sînt tot oameni de-ai lui?

Te referi la aia de au declarat alegerile comasate drept anticonstitutionale?
Care o fi faza atunci?

Nu știu care a fost jocul lui Băsescu în chestiunea respectivă, dar n-ar fi prima oară cînd se preface că pierde o luptă de care nu-i pasă prea mult, doar pentru a cîștiga altceva pe altă parte. S-a mai întîmplat în trecut ca o decizie a Curții Constituționale potrivnică lui Băsescu să depindă tocmai de votul unui judecător fidel lui.
Poate că mai ridică uneori la fileu cîte o chestiune vădit neconstituțională (care în realitate nu-l interesează prea tare), pe care o pierde tocmai pentru a demonstra că n-au dreptate cei care-l suspectează că ar controla Curtea. Poate că nu-l interesa deloc chestiunea alegerilor, dar a aruncat doar o momeală pentru a distrage atenția publicului de la alte probleme.
Nu știu ce-i în mintea lui, și de altfel nici nu cred că vreau să știu.
În orice caz, e clar că în țara asta nu se mai întîmplă nimic fără voia lui, sau împotriva intereselor lui.
dandee
inca nu se intampla nimic, dar cred ca starea asta de lucruri va inceta cat mai repde! el vroia ca privatii sa ia tot de la stat pt a-si satisiface propria clientela politica!
Markos
NYT

QUOTE
The Mobile Emergency Service for Resuscitation and Extrication now has 170 first-responder teams, 12 training centers and 4 helicopters, with a fifth on the way this spring. It is widely viewed here as one of the only parts of a broken health system functioning at a top-notch level.

“At its best, the system is better than what we have, and at its worst it’s certainly still better than what exists in lots of the United States,” said Peter Gordon, an emergency physician at Bassett Medical Center in Cooperstown, N.Y., who worked over the course of nearly a decade with Dr. Arafat to help build the system.
kaspersky
mai, nu cred ca a zis nimeni ca serviciul respectiv e naspa! si oricum, comparindu-l cu cel american dam in balarii. hai sa-l comparam cu unul din scandinavia par exampl. ma scuzats, azi am beut un pic cam mult, rog serviciile sa ma duca aks miine la ora 10:00. da??? multsumesc foarte mult, aaa, pita o iau de aci de la coltz, mersi mult.
Markos
QUOTE(kaspersky @ 12 Feb 2012, 00:08)
oricum, comparindu-l cu cel american dam in balarii.
*


Corect, comparam cu ce vrea kaspe radmasa.gif
kaspersky
pai compara-l cu ce vrei tu, dar ai grija, sa nu-ti vina factura aks smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.