Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se desfiinteaza SMURD ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
tony-s
QUOTE(ncristi @ 14 Jan 2012, 09:13)
Adica au mintit si dezinformat
*



Parca ar fi ceva nou in romania...cand presedintele romaniei e cel mai mare sustinator al legii cresterilor salariilor profesorilor pe care ii si scoate in strada la proteste iar apoi nu mai aplica legea, cand presedintele si prim-ministru se jura ca nu vor scadea salariile si nu va creste TVA.....cand mint si dezinformeaza cele mai importante institutii ale statului - presedintele si seful guvernului atunci nu e mare lucru...marea problema e atunci cand niste oameni oarecare iau atitudine pe internet impotriva "reformarii" (a se citi distrugerea) unui serviciu extrem de important care functiona profesionist in romania.
CGB
QUOTE(4x4 @ 13 Jan 2012, 23:27)
Voi nu ati auzit? Nu desfiinteaza nimeni smurd, linisti-va.



QUOTE(ncristi @ 13 Jan 2012, 23:38)
De la teroristi este cea mai grosolana manipulare pe care am vazut-o. Eu unu nu am vazut nici macar o sg fraza cum ca s ar desfinta smurd.


n-are treaba cu smurdu. e doar scarba fata de chior si ai lui.
sau voi inca mai credeti ca base a facut numa bine si e iubit de popor?

io ma-ntreb unde-a disparut boc de cateva zile.


si ptr aia de se lauda ca lucra 15 ore pa zi: luati-va dreac o viata sau taceti si ramaneti la statutu' de sclavi. din cauza unora ca voi ajung patronii sa se creada dumnezei si sa-i fu_a-n kur pa toti.
Markos
A intervenit SMURD-ul la Universitate, deci e util serviciul.
Executron
Mi-a placut acum la Realitatea cum arata un nene cu un Mercedes vechi care protesta si el acolo cu steaguri, bannere tot ce vrei... Contra taxei auto =)) Fiecare cu ce-l doare =))
clr
QUOTE(CGB @ 14 Jan 2012, 18:32)
....
io ma-ntreb unde-a disparut boc de cateva zile.
....
*



Pai s-a miscat inteligent. Din ce vad in imaginile de la Universitate se striga "Jos Basescu". Nu-l injura nimeni pe Boc sau guvernul, toti au ceva cu o anumita persoana.
Ce m-a distrat e ca am vazut diverse interviuri, printre care si unul care urla ca el protesteaza din cauza noii legi de prima inmatriculare auto .

LE: abia acum am vazut ca era postat deasupra mea informatia tongue.gif
Maskatu
Protestele de ieri seara s-au terminat in jurul orei 00:15. Intre protestatari si jandarmi s-a incins o bataie mai ceva ca la steaua-dinamo. 5 jandarmi au ajuns la spital, acelasi lucru s-a intamplat si cu 13 protestatari. Dupa ora 23.30 jandarmii au evacuat in forta p-ta universitatii.

Jandarmii spun ca au fost agasati de protestatari si ca au avut motive intemeiate sa foloseasca forta. Protestatarii spun ca majoritatea nu au facut nimic rau, si au fost luati la bastoane.

Nici jurnalistii nu au fost iertati. Mai multi reporteri dintre care antena 3, prima tv, si tvr au fost prinsi in busculade si raniti, iar unul dintre ei a fost dus la sectie, incalcandu-se grav drepturile presei.

Romania a intrat din nou in presa internationala. CNN relata aseara "How is it possible that President Basescu told us that only the rich people will benefit from the healt services when 90% from the people living in romania are poor? The president wanted to disolve the SMURD(emergency healt service) and so people are on the streets. Yesterday they were protesting about the health law. After the protests, Traian Basescu went live and canceled the law but today the protests are in all the country. People aren't protesting now for some law.. they are protesting for their freedom!".

Iar reuters spunea "The government pulled its draft healthcare reform bill on Friday after street protests and criticism, but that has failed to assuage the anger of crowds, who called on Saturday for early elections and the resignation of President Traian Basescu.

Protesters chanted and carried banners that said "Stop thievery", "You lied to us and robbed us" and "Leave and let us be". Some scuffled with riot police in the capital."


Surse: jurnalul, reuters, cnn.
Tossi
Numai mie mi se pare ca Iliescu a adus minerii in capitala, negand vehement acest lucru, iar Basescu a adus huliganii din galerii pentru a avea un motiv intemeiat sa puna jandarmii pe protestatanti???

Hmmm....
Smiley
QUOTE(Maskatu @ 15 Jan 2012, 09:12)
.........CNN relata aseara .....Surse: cnn.
*




de fapt CNN nu relata nimic. iReport e un site administrat de CNN care permite oricui sa uploadeze articole. wikipedia spune asa: "Submissions are not edited, fact-checked, or screened " .
OVIDIUS
Am trecut azi pe acolo, cred ca am stat in jur de o ora-doua. Desi am fost manat numai de curiozitate, am vazut, pentru prima data dupa revolutie, oameni amarati care iesisera sa-si spuna oful. Doi batranei, o familie cu copilul pus pe umeri, o gramada de tineri. Cred ca asta e consecinta faptului ca aceasta guvernare a furat (la fel ca si celelalte) fara sa se gandeasca si la cei de la care fura. Iar faptul ca nu mai ies in strada decat cateva mii de profesori, functionari si medici este perfect normal. Ceilalti au plecat din tara...
corbex
QUOTE(Tossi @ 15 Jan 2012, 19:19)
Numai mie mi se pare ca Iliescu a adus minerii in capitala, negand vehement acest lucru, iar Basescu a adus huliganii din galerii pentru a avea un motiv intemeiat sa puna jandarmii pe protestatanti???

Hmmm....
*


Credeam ca n-o sa se sprinda nimeni. Analistul politic roman de tribuna vegheaza.
Shush
QUOTE(OVIDIUS @ 15 Jan 2012, 18:38)
Am trecut azi pe acolo, cred ca am stat in jur de o ora-doua. Desi am fost manat numai de curiozitate, am vazut, pentru prima data dupa revolutie, oameni amarati care iesisera sa-si spuna oful. Doi batranei, o familie cu copilul pus pe umeri, o gramada de tineri. Cred ca asta e consecinta faptului ca aceasta guvernare a furat (la fel ca si celelalte) fara sa se gandeasca si la cei de la care fura. Iar faptul ca nu mai ies in strada decat cateva mii de profesori, functionari si medici este perfect normal. Ceilalti au plecat din tara...
*



De fapt e consecinta faptului ca se plictiseau pe acasa.
In Brasov de exemplu toata lumea era la ski, nu se gandea nimeni la Smurd, taxa auto sau pretul benzinei (poate doar maxim pretul ski-pass-urilor).
Noi romanii nu suntem in stare sa facem un protest adevarat singuri.

Ma astept cat de curand sa apara o bomba de genul : fiindca nu modificam sistemul public de sanatate trebuie sa marim procentul din salariu platit de fiecare angajat.
OVIDIUS
QUOTE(Shush @ 15 Jan 2012, 18:48)
Noi romanii nu suntem in stare sa facem un protest adevarat singuri.

*



Asa credeam si eu pana azi. Totusi, in P-ta Universitatii situatia sta altfel decat cum spui tu ca sta la Brasov...
Apropo, erau acolo si doi straini, vorbeau engleza si ziceau cam asa:
"very civilized, too civilized..."
Cred ca aveau dreptate. Nu se rezolva nimic pana nu le spargi ceva geamuri la guvern.
BOG
Ete ca intre timp au trecut la spart geamuri si la dat foc pe diverse. Happy? icon_mrgreen.gif
corbex
Iar mai inainte cu ceva timp, aia ai lui, de la Reno, sparsesera tva-ul si taxa de inmatriculare. Fiecare sparge dupa interese si posibilitati. Mai greu e sa-ti spargi capul sa intelegi ce se intimpla.
aphophis
vad ca galeria lui crin a trecut mai nou la spart geamuri ale ambulantelor smurdului. Cam atata ii durea pe ei de arafat si alte chestii din astea..
klaus
Galeriile respective sunt de fapt a lui basescu trimise special pentru a denatura manifestatia, d-aia nici nu au fost arestati nici unu, da' bine ca au fost arestati cantareti, ca vorba aia, astia sunt pericolul...
OVIDIUS
Ma uit la tele...Iote ca am ajuns europeni. Daca ma intrebai acu cateva zile juram ca la noi nu e posibil.
E clar ca un eveniment genereaza un altul.
Corect, e plin de galerii, dar nimeni in duba...
aphophis
QUOTE(klaus @ 15 Jan 2012, 21:51)
Galeriile respective sunt de fapt a lui basescu trimise special pentru a denatura manifestatia, d-aia nici nu au fost arestati nici unu, da' bine ca au fost arestati cantareti, ca vorba aia, astia sunt pericolul...
*


ieri uslamistii se laudau cu galeriile alea, erau laudati ca erau singurii care aveau curajul sa lupte cu dictatura. Acu , ca au fost indoiti de shale si revolutia a eshuat, deja is ai marinarului? icon_mrgreen.gif
nWo
Io-te ce am gasit: http://jos-basescu.blogspot.com/#HCB_comment_box
danyhhh
Destul de urata treaba pe la Unirii.
kaspersky
occupy bucharest radmasa.gif
Micutzu_BH
Se desfiinteaza sau nu SMURD? E o intrebare la care nu-i stiu raspununsul, dar...

Cocojambo
ydaniel
ce nemernici jandarmii.
Tossi
Ce faceau fratilor, ca nu mai merge link-ul...
autom
Cutremurator de frumos vorbeste OMUL asta!

10 minute de liniste si veti castiga multe raspunsuri.

Scuze daca am mai postat!

http://www.noriimei.ro/nori-de-furtuna/rae...tampla-in-2012/
mariusscout
QUOTE(Tossi @ 16 Jan 2012, 19:01)
Ce faceau fratilor, ca nu mai merge link-ul...
*


asta, cred
vijelie
http://www.adevarul.ro/locale/vaslui/SMURD...601739966.html#

SMURD Vaslui, fruntaș la numărul de intervenții

"...peste 75% din numărul intervențiilor au fost efectuate în mediul rural, la distanțe mari și pe drumuri greu accesibile, motiv pentru care au fost înregistrate costuri ridicate pentru întreținerea autospecialelor dar și în ce privește consumul de carburanți. Totodată, numărul mare de solicitări care nu reprezentau urgențe medicale a contribuit și el la creșterea cheltuielilor pentru funcționarea SMURD. „Din analiza detaliată a solicitărilor rezultă că peste 30% dintre cazurile preluate se puteau rezolva prin prezentarea la medicul de familie sau deplasarea cu mijloace proprii la camerele de gardă ale spitalelor, și mă refer la pacienți cu halenă alcoolică, cu intoxicație etanolică, pacienți care acuză amețeli sau pacienți cu dureri lombare", a încheiat Olaru."
mk2
Ei, hai sa nu exageram.

Ca unul care a avut un episod de dureri lombare, pot spune ca daca nu as fi avut masina si "sofer", mi-ar fi fost aproape imposibil sa ajung prin forte proprii la spital. Si vorba aia, stau in Bucuresti, nu la Cuca macaii.

Cat despre aia beti morti, mai mult ca sigur ca daca se deplaseaza prin forte proprii la spital, fie mor ei, fie omoara pe altii. Asa ca mai bine sa-i ia ambulanta, sa-i rezolve si eventual, a doua zi sa le dea nota de plata.
vijelie
Despre ce exagerare zici tu? SUnt declaratiile sefului ISU Vaslui.
autom
De pe un blog:

,,Nu trebuie să te pricepi la medicina de urgență, ci doar să fi fost martorul transformării ei într-o unitate de elită și ai toate motivele să-l consideri pe doctorul Raed Arafat un profesionist și un om de calitate. Dacă ai fost atent la viața politică recunoști fără ezitare un nemernic. Raed Arafat și Traian Băsescu reprezintă două tipologii perfect opozabile. Primul, constructorul dedicat și plin de bun simț; al doilea, licheaua cu vocație de demolator. De aici și tensiunea imensă dintre cei doi care, difuzând în societate, a resuscitat indignarea, revolta și sentimentul de solidaritate. Atitudinea obișnuit bădărănească a lui Traian Băsescu aplicată lui Raed Arafat și obsesia de a face din orice o afacere pentru camarila sa au vărsat paharul nemulțumirilor românilor, înghițite în sec în ultimii ani.

Obsesia pentru privatizarea serviciului medical de urgență continuă programul de distrugere a serviciilor publice, a acelor activități pe care statul le garantează cetățeanului: educație, sănătate, mass-media publică. Rând pe rând Traian Băsescu s-a „ocupat” de ele și sub sloganul reformării/modernizării statului le-a dinamitat structurile de rezistență, aducându-le în ruină. Din textul Constituției a făcut o vorbă goală. Multă încrâncenare împotriva a tot ceea ce înseamnă misiune publică, acțiune pusă în slujba comunității. Iar ceea ce nu a distrus a pervertit, justiția și serviciile secrete, ajungând arme personale. Declamând binele, a lucrat în numele răului; urându-i poporului să trăiască bine, l-a împins spre pribegie. Acte criminale cu premeditare sau doar iresponsabile? Consecințele pentru români sunt aceleași: dezbinare și sărăcie. Energia distructivă degajată denotă o imensă ură și-l face suspect mai degrabă de o cauză patologică, delir demolator.

Nimic nu pare să dușmănească mai mult decât ideea de cetățean. A promovat cu tărie individualismul, concurența absurdă, indiferentismul, autismul politic, idotizarea și trăirea vieții de pe azi pe mâine. Dacă cetățeanul mai mișcă încă, va avea grijă Traian Băsescu să-l omoare cu zile. Neputând fi el însuși mai bun, a încercat cu disperare să-și mutileze poporul într-unul mai rău după chipul lui. Ca și cum visul său ar fost să ajungă președintele familiei Bundy.

Traian Băsescu nu-l poate suferi pe Raed Arafat pentru că acesta reprezintă ideea de medic-cetățean, omul care își trăiește profesiunea ca pe o chemare în slujba celorlalți. Tot așa urăște artistul-cetățean și orice alt profesionist care își asumă chemarea de a se dărui semenilor săi. Subordonații îl alintă cu apelativul „Stăpânul”, pentru că asta se și crede, astfel se și comportă, ca un vătaf atotputernic pus de Securitatea redivivus. Omul care se substituie totului nu poate fi decât un nebun. Sau, dacă se acceptă ideea de malefic, tartorul legiunilor necurate.

Prin politicieni-negustori ca Traian Băsescu, România nu și-a pierdut libertatea ci și-a vândut-o. Anii guvernării sale au scos și mai tare țara din țâțâni, au deturnat sensul unor profesii promovând șantajabilul și agentul sub acoperire: ofițeri de securitate – telefoniste și dealeri de dosare pentru șantaj; consuli ai României – colectori de CNP-uri pentru alegerile viitoare; fețe bisericești – agenți electorali cheamând la mântuire în actual mandatul pe măsura fondurilor obținute pentru catedralele unui neam făcut cioburi; intelectuali – slugi gata să-l declare ca genial pe trivial.

Traian Băsescu rămâne cazul de cea mai mare urgență pentru România.,,
kaspersky
QUOTE(autom @ 16 Jan 2012, 19:45)
Obsesia pentru privatizarea serviciului medical de urgență continuă programul de distrugere a serviciilor publice, a acelor activități pe care statul le garantează cetățeanului: educație, sănătate, mass-media publică. Rând pe rând Traian Băsescu s-a „ocupat” de ele și sub sloganul reformării/modernizării statului le-a dinamitat structurile de rezistență, aducându-le în ruină.
*


radmasa.gif cine-i blogaru' asta? radmasa.gif ce sa povestesc, ailalti au avut grija de serviciile publice si basexu le-a distrus pe rind radmasa.gif

<span class='edit'>16 Jan 2012, 20:06:</span>
QUOTE(autom @ 16 Jan 2012, 19:45)
Prin politicieni-negustori ca Traian Băsescu, România nu și-a pierdut libertatea ci și-a vândut-o. Anii guvernării sale au scos și mai tare țara din țâțâni, au deturnat sensul unor profesii promovând șantajabilul și agentul sub acoperire: ofițeri de securitate – telefoniste și dealeri de dosare pentru șantaj; consuli ai României – colectori de CNP-uri pentru alegerile viitoare; fețe bisericești – agenți electorali cheamând la mântuire în actual mandatul pe măsura fondurilor obținute pentru catedralele unui neam făcut cioburi; intelectuali – slugi gata să-l declare ca genial pe trivial.

Traian Băsescu rămâne cazul de cea mai mare urgență pentru România.,,
*


nu-i asa ca era mai bine cu iliescu, nastase, hrebe? ma gindesc ca era mult mai ok cind alegerile erau decise de pensionari si asistatii social pe care-i cumparau cu 2 kile de faina si un litru de ulei in cel mai bun caz! icon_mrgreen.gif
ia sa-i faca minerii o vizita la blogaru' ala sa vedem ce parere are biggrin.gif

ete ca l-am gasit pe blogar radmasa.gif cind a fost la TVR nu era plin de PSD pe acolo???? nu se politizase televiziunea publica in draci??? asta vine sa ne zica de planul distrugerii mass-mediei publice?? deh, si mai sint unii care se uita in gura lui, pardon, blogu' lui blink.gif
QUOTE
Începând din iulie 2001, Valentin Nicolau a devenit consilier al prim-ministrului pe probleme de cultură, educație, cercetare și turism. În iunie 2002 a demisionat.

Între 2002 și 2005 a fost președinte-director general al Societății Române de Televiziune, funcție din care a demisionat în iunie 2005, motivându-și decizia prin presiunile politice exercitate asupra sa și asupra TVR. În timpul mandatului la TVR, a fost membru în Consiliul de administrație al EBU (European Broadcasting Union - Asociația Televiziunilor Europene).

Între 2005 și 2006 a fost vicepreședinte al GRIVCO - Grupul de presă Intact.
vijelie
Adica un fel de Elena Udrea.
bobo77
QUOTE(mk2 @ 16 Jan 2012, 20:11)
Ei, hai sa nu exageram.

Asa ca mai bine sa-i ia ambulanta, sa-i rezolve si eventual, a doua zi sa le dea nota de plata.
*


pai da aia nu au ce face in loc sa se ocupe de urgente adevarate. Asta e problema majoritatea nu stiu ce se incadreaza la urgenta...Exemplu UPU mangalia, ora 02,30 pacient cu unghie incarnata cu panaritiu vechi de 3 luni, se prezinta ca atunci il doare si are si timp...face scandal ca vrea sa fie rezolvat (macar nu a sunat la salvare) biggrin.gif

QUOTE(vijelie @ 16 Jan 2012, 20:22)
Despre ce exagerare zici tu? SUnt declaratiile sefului ISU Vaslui.
*


omul iti dai seama ca stie ce spune.
Amedeus
Raed revine pe aceasi functie. (chiar acum a anuntat Boc)
Fygaro
se k k pe ei Boc cu Base, incearca prin orice modalitate sa opreasca protestele, dar protestele nu cred ca se vor opri odata cu acest anunt.
dandee
sunt mandru, fericit ca poporul din care fac parte s-a trezit impotriva dictatorului....
Jos Basescu!!!!!!!!!!!


17 Jan 2012, 18:14:
P.S. capul lui Motoc (Boc) vrem si sunt convins ca macar atat vom obtine, insa eu as vrea mai mult...
bobo77
Sanitasul a anuntat ca se va alatura protestelor din ce am inteles eu.
dandee
s-a "terminat" cu SMURD-ul in sensul ca a fost scanteia care v-a duce la pieirea actualei puteri. propun ca moderatorii sa schimbe denumirea in topicului in "Miscari de protest impotriva actualei puteri"

corbex
QUOTE(dandee @ 17 Jan 2012, 17:48)
P.S. capul lui Motoc (Boc) vrem si sunt convins ca macar atat vom obtine, insa eu as vrea mai mult...
*


Mai tii minte ce-a zis Lapusneanu cu acest prilej?
Istoria consemneaza ca, dupa caderea capului lui Motoc, in Moldova a rasarit soarele. Gainile faceau 2 oua pe zi. Vaca fata 2 vitei. Tara intrase in prosperitate.
Markos
QUOTE
Subsecretarul de stat în Ministerul Sănătății, Raed Arafat, a declarat vineri că toate cazurile urgente au fost rezolvate cu ajutorul elicopterelor MAI și SMURD, care au transportat bolnavii la spitalele din București pentru îngrijiri.

„Am reușit să efectuăm zboruri, am reușit să deblocăm toate cazurile la care nu aveam acces, cu 5 elicoptere MAI, din care unu este SMURD, care au efectuat 10 misiuni în cursul după-amiezii”, a declarat Arafat.

Acesta a precizat că au fost evacuate 28 de persoane, din care 14 trebuiau să ajungă la dializă, restul persoanelor fiind trei femei care au născut, și cazuri grave, din care un caz de un nou-născut sugar în stop cardio respirator de la Argeș, care a fost adus la București. Au mai fost un caz de șoc septic și unul de hemoragie.

Potrivit bilanțului prezentat de Arafat, județele pe raza cărora au acționat sunt Călărași (23 de persoane), Giurgiu (2 persone), Ialomița (o persoană), Buzău (o persoană), Teleorman, (o persoană) și Argeș o persoană.

„Este un caz în județul Constanța, unde o gravidă care a născut la domiciliu, care este în curs de rezolvare, întrucât drumul este blocat”, a mai spus Arafat.


28, un fleac...

E adevarat, a ajutat si Emil cu lopata.
dandee
si nemernicul de basescu (inca) vrea sa-l desfiinteze si sa iniitieze aberatia lui de lege a sanatatii, de fapt de cand plm are el putere executiva?
vijelie
@dandee
Imi poti arata concret unde scrie ca SMURD era pregatit a fi desfiintat? A trecut suficient timp ca sa te documentezi.
dandee
nenea vijelie a impartii 1 leu l-a 7 companii in loc de al da uneia singure e echivalent cu disparitia acesteia, de unde materiale, de resurse fizice si mai ales umane, citetste 14 pagini si apoi vorbim
vijelie
Asta deja se intampla si in zona ne-urgentelor.
Sincer, nu vad ca spitalele private ar duce lipsa de dotari si de personal (doctorii sunt tot aia de la stat in cea mai mare parte).
corbex
Problema e ca si banii sint tot aia de la stat. Platiti de toata lumea ca sa gaseasca o aspirina, cind se interneaza. Si ca sa nu te trimita sa-ti iei temperatura tot la privati, internat fiind, pe care-i platesti si tu si iau si bani de la asigurari.
VladSoare
QUOTE(dandee @ 28 Jan 2012, 17:07)
de fapt de cand plm are el putere executiva?
*


Păi teoretic n-ar trebui să aibă. Practic, însă, are putere prin faptul că a reușit să impună la conducerea guvernului o marionetă stupidă care-i ascultă ordinele orbește, și care în subordine are miniștri care-i sînt fideli.
Băsescu n-are oficial putere, dar asta nu contează, pentru că cei care au puterea sînt slugile lui. Ăla micu' care are oficial puterea nu se duce nici la closet fără să-i ceară lui voie. Deci practic el face legea în țara asta în toate domeniile, în toate privințele.
Să mai spunem că și judecătorii de la Curtea Constituțională sînt tot oameni de-ai lui? smile.gif
Madriann
QUOTE(VladSoare @ 28 Jan 2012, 20:25)
Să mai spunem că și judecătorii de la Curtea Constituțională sînt tot oameni de-ai lui? smile.gif
*


Te referi la aia de au declarat alegerile comasate drept anticonstitutionale? rolleyes.gif
Care o fi faza atunci?
vijelie
Da' mai conteaza?
AndreiMR
Nu stiu despre altii, dar mie chestia asta cu privatii nu mi se pare asa roza. Trecand peste faptul ca de lucruri cu adevarat complexe nu se ocupa, ci te trimit la stat, nu peste tot la privat e lapte si miere. Saptamana trecuta am fost sa fac niste analize la o clinica privata, treaba simpla, recoltat de sange. La receptie totul frumos, o fata draguta mi-a explicat ce si cum si mi-a luat zambareata banii. Apoi a venit distractia. Ignorand faptul ca stateam ca prostul pe hol in fata usii deschise a cabinetului fara sa ma bage cineva in seama si ca asistenta care a binevoit sa vina nu a dat nici macar buna ziua cand am intrat in cabinet, nu am putut sa nu observ ca era o mizerie ingrozitoare acolo. Eprubete cu sange lasate pe masa la intamplare, ambalaje de seringa aruncate pe jos, hartii imprastiate pe langa scaunul pe care stateai cand te intepa. Clinica cu renume si multe reclame TV. Pai daca la un rahat de recoltare de sange au atitudinea asta si vezi ce vezi, cu ce sunt mai presus decat clinica de stat? In afara de pretul exorbitant? Cum sa ai curaj sa te operezi sau sa iti duci nevasta sa nasca la unii d-astia? Sa dai urgentele pe mana unora ca astia inseamna nu prostie, ci rea vointa. Vorba aia, tre sa mai manance clientela politica si din domeniul sanatatii, nu e destul cat se fura acum. Toata manevra asta a lor despre asta e, sa dea din bugetul si asa mic al urgentelor o parte unor baieti care isi vor cumpara niste jeguri de ambulante, si vor scoate banul gros din mimarea activitatii (cam ce ati vazut cu deszapezirea zilele astea, bani platiti dar treaba mai facuta mai subtire). Cand dintr-o placinta mica imparti la 5 in loc de 2, ziceti voi cum pot sa fie toti satui?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.