Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Panglica airbag
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Marius WAS
Salut Alex

In prima faza ar trebui sa pun Tester-ul pe masina ca sa vedem exact ce e de vina....., din cate imi aduc eu aminte pe solenza s-a pus decat airbag sofer, deci sunt sanse reale sa fie de la panglica, dar niciodata nu poti fi sigur. Cel mai simplu ar fi sa ne auzim in una din zile, eventual ma poti suna, sunt mult mai multe aspecte care trebuiesc avute in vedere......

Tel:0721787648

Multa bafta!!!
Cristilica
Recomand, face treaba foarte buna, este profesionist. Cu toate ca la mine n-a fost problema cu panglica, mi-a rezolvat problema de frecare, plus ca acum maneta semnalizator merge perfect.
Marius WAS
Salutare!!!

Pe Marti, Miercuri (22,23 Martie) ar trebui sa ajung la Bucuresti sa repar niste panglici, rog pe cei cu care am discutat acest aspect deja, sa ma contacteze, eventual daca mai sunt doritori....

Multa bafta!!!
vladp
Pt Galati ramane valabil pentru weekend?
Marius WAS

Da, cu siguranta Sambata si eventual Duminica sunt la Galati.
Ramane sa ne auzim la un telefon,

Multa bafta!
Wolverine
Marius WAS: La mine nu s-a rupt dar tot se aude un fasait cand rotesc de volan, se poate rezolva?

O a doua intrebare cand semnalizez si misc volanul la revenire se aude un pacanit, te-ai intalnit cu aceasta problema, ai idee ce ar putea fi?
Marius WAS

In principiu cred ca se rezolva demontand tot ansamblul si gresand zonele de frecare...
Pana nu auzi zgomotul si sa demontezi nu poti decat sa dai cu presupusul.....

Daca e ceva iti stau la dispozitie

Multa bafta!!!
BuciX
Salut. Ai drum prin apropiere de Targu-Mures? Face panglica un zgomot foarte nashpa...
Marius WAS
QUOTE NU se foloseste pentru mesaje imediat anterioare celui postat

In perioada urmatoare as dori sa ajung la Sighisoara, 2-3 saptamani maxim, dar nu tine doar de mine. cel mai bine da-mi nr tau de tel si eu o sa te sun din timp sa te anunt....

Multa bafta!!!
BuciX
Odata cu reparatia panglicii vor merge si comenzile de la tempomat de pe volan?
Imi apare si martorul airbag si "plesneste" panglica la rotire...
Nr. meu e 0749075108... Cand ai drum in Sighisoara suna-ma te rog. Merci.
Marius WAS
Cu siguranta iti vor merge si comenzile pt Pilot Automat si Limitator de Viteza, sunt strict legate de panglica, 2 din cele 7 trasee sunt pt pilot si limitator.....
Cu stima!!!
L!nuX
la mine de 1 an cand virez total dreapta si revine se aude un tzac , nu am martor inca in bord de airbag , cand apare te sun smile.gif
Marius WAS
De preferat e mult mai bine si mai economic sa actionezi preventiv..... Acum ramane la latitudinea fiecaruia.... sa hotarasca ce si cum....
Multa bafta!!!
prise
S-a rezolvat problema, domnul este un profesionist.
Multumesc inca o data.
vladp
Rezolvat problema si la mine. Nu mai apare eroare, recomand cu incredere.
Marius WAS
QUOTE(Io_mi_s @ 15 Mar 2011, 16:36)
+1 in Galati! Desi am inlocuit blocul de lumini/stergatoare cu altul nou, mi-ar conveni sa-l stiu p-ala vechi reparat.
*



Se pare ca mi-a venit si mie randul sa laud pe cineva,nu numai sa fiu laudat...., asa ca nu imi ramane dacat sa va spun.........ca daca aveti drum prin Galati......luati legatura cu Io_mi_s.... o gazda cum mai rar gasesti, o persoana deosebita....

Cu stima!
BuciX
Sa nu uiti de mine te rog cand ai drum sper judetul Mures. Merci mult!
Marius WAS
Nu am uitat, stai linistit, te-am trecut in agenda. Dupa cum am mai zis am de gand sa ajung la Sighisoara, dar nu am stabilit o data.... O sa te anunt in timp util.

Vineri dimineata sunt la Bucuresti...daca mai sunt doritori.....
L!nuX
salut , ca sa apelez la tine nu ar trebuii sa se rupa intai ? adica de tacanit tacane de 1 an ...
Marius WAS
salut!!!
Din proprie experienta, recomand cu cea mai mare caldura sa actionezi preventiv, adica sa cauti sa inlaturi riscurile, se poate face.... si bineinteles cu costuri mult mai mici....
Iti stau la dispozitie, eu oricum ajung vineri prin Bucuresti, numai ca la ora 15 trebuie safiu la servici...

Multa bafta!!!
Marius WAS
Aviz doritorilor :

1) Prima saptamana dupa Pasti ajung la Constanta, raman o noapte acolo, o sa revin cu data exacta....
2) Tot in prima Saptamana dupa Pasti ajung la Sighisoara, asta include si Tg. Mures, aviz celor interesati.

Si preventiv ca poate nu mai intru....biggrin.gif
Doresc un "Paste fericit" la toti forumistii si nu numai..

Numai bine!!!
Sailas2006
Salutare. Mar interesa si pe mine o reparatie de pamblica si daca se poate tragerea celor doua fire ptr. butoanele de cruise control. Precizez ca nu am nici un martor aprins in bord, doar un mic zgomot la miscarea volanului. Cu toate astea as dori si un pret ptr toata operatia. Sunt din bucuresti.
spy_oh_joy1389
Salut, Marius! Vineri, sambata, duminica esti prin Mioveni(parca esti din Mioveni, nu?)? Ca sunt prin zona si ziceam ca poate ma scapi de fasaitul de la volan ca nu vrea in ruptul capului sa mi se rupa si ma enerveaza biggrin.gif .
L!nuX
sunt sigur ca ti-am trimis un pm si nu am primit un reply smile.gif
Marius WAS
Ai PM de la mine, ca idee din ce zona esti???

19 Apr 2011, 09:11:
QUOTE(Sailas2006 @ 19 Apr 2011, 00:04)
Salutare. Mar interesa si pe mine o reparatie de pamblica si daca se poate tragerea celor doua fire ptr. butoanele de cruise control. Precizez ca nu am nici un martor aprins in bord, doar un mic zgomot la miscarea volanului. Cu toate astea as dori si un pret ptr toata operatia. Sunt din bucuresti.
*


Ai PM de la mine, cel mai bine ar fi sa ne auzim la un telefon......

19 Apr 2011, 09:13:
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 19 Apr 2011, 07:26)
Salut, Marius! Vineri, sambata, duminica esti prin Mioveni(parca esti din Mioveni, nu?)? Ca sunt prin zona si ziceam ca poate ma scapi de fasaitul de la volan ca nu vrea in ruptul capului sa mi se rupa si ma enerveaza biggrin.gif .
*


Salut!!!
Acelasi lucru il recomand ... sa ne auzim la un telefon...., In principiu se poate rezolva..., te rog sa ma suni la 0721787648...

Multa bafta!!
radumircea
Prin Brasov n-ai drum?
Marius WAS
Cu siguranta o sa am drum si prin BV, dar nu pot sa-ti spun o data exacta....

Cel mai bine daca esti hotarat, e sa-mi lasi un nr de tel, si cand am drum o sa sun....

Numai bine!
Marius WAS
Deci am stabilit, dupa data de 14 Mai ne vedem in Brasov.... daca mai sunt doritori sa se anunte.

Saptamana viitoare sunt asteptat la Bucuresti, posibil Marti sau Miercuri

Pregatesc un drum si la Galati si oriunde in alta parte numai sa se stranga minim 3 pers ca sa-mi pot amortiza costurile drumului si evantual cazarea.

Era sa uit......, Extind garantia la 6 luni, asta datorita rezultatelor pozitive.....

Numai bine!!!
Marius WAS
Pe 17 MAI sunt la BRASOV
menyayto2
Am reusit, datorita lui Marius, sa scap de problema panglicii airbag, mi-a inlocuit spirala. Se pricepe, nu doar la inlocuit panglica, isi da interesul si te ajuta cu informatii despre masina pe care o ai. Decat sa incerci sa-ti repari singur panglica sa o strici mai rau+sa rupi alte mufe mai bine te ajuta Marius si iesi mai in avantaj decat sa cumperi un bloc nou cu min 830RON+55montaj cu 1an garantie sau intre 300RON-500RON unul de la dezmembrari care cine stie ce alte defecte mai are.
Marius WAS
Merci, merci!!!!
claus
marius, scrie pe aici programul tau viitor, sa stim si noi cand/pe unde te prindem smile.gif
Marius WAS
cred ca o sa ajung prin Constanta in intervalul 30 iul - 6 august,
posibil sa ajung si pe la Galati......, si in oricare alta parte unde se strang 3-4 persoane astfel incat sa-mi pot amortiza si eu costul deplasarii......
Multa bafta!!!
Marius WAS
Pe 25-26 IUNIE Vreau, sper sa ajung la Galati....
Pe ruta Pitesti - Targoviste - (Bucuresti) - Ploiesti - Buzau - Braila - Galati si retur e cineva interesat???
Io_mi_s
Daca se concretizeaza sosirea ta, eu te (va) astept, mergem la o bere.
Marius WAS
Cu siguranta ne vom vedea .... nu stiu daca la o bere dar macar o cafea:P... Sa inteleg ca o sa vrei sa faci iar pe gazda....tongue.gif
hamzteru
Salut,

Cand revii in Bucuresti?

merci
Marius WAS
Salut!

Nu stiu exact cand...., tocmai ce am fost in weekend..., in momentul in care am 2-3 persoane o sa vin. Cel mai bine e sa ne auzim la un tel 0721787648....

Numai bine!!!
Evercool2011
Salut!
Tocmai am vorbit la telefon. Sunt din Galati. Ti-am lasat numarul de telefon si numele. Ca sa-ti trimit cartea mea de vizita completa trimite-mi un email la safimfericitiblogspot@gmail.com Multumesc! Andrei
Marius WAS
Redeschid subiectul:

O sa ajung cat de curand la GALATI, sper....

Cine se inscrie....., sa cadem de comun acord pt un weekend.

Numai bine!
Marius WAS
cel mai probabil voi fi la Galati pe 23 iulie......
Al_Bundy
Salut, este posibil ca aceasta problema sa apara si la Master an 2004 ? imi apare airabagu+ service mereu...
Marius WAS
Nu stiu exact cum arata o comanda sub volan de master dar tot ce este posibil sa fie exact acelasi lucru, ar fi ok in prima faza sa-l diagnosticam, sa stim exact unde e buba, fix aceasi eroare o poate da si din cauza conecticii intregului cablaj de airbag, tocmai din acest motiv spun ca e recomandat in prima faza sa o diagnosticam, poate e doar o mufa care nu mai face contact....


Azi ajung prin Bucuresti

Ma poti suna la tel 0721787648
Marius WAS
Salutare!!!

Incepand cu data de 30/07/11 si pana pe 06/07/11 sunt prin Constanta, pt cei care au probleme cu panglica si sunt interesati....
La intoarcere tot ce este posibil sa fac o escala la Galati....

Numai bine!!!
Marius WAS
Salutare!!!

Din data de 08/08 si pana pe 24/08 sunt plecat in concnediu in afara tarii, asa ca singurele modalitati de a pastra legatura vor fi:

1) PM aici pe FORUM.
2)mesaj pe nr de tel 0721787648.

Numai bine!!!
mogadex
Salutare !

Am si eu probleme cu banda sad.gif Am desfacut tot doar ca nu stiu cum vine acea banda in interior. Dupa cate am obs. la mine indiferent de partea pe care lipesc banda de mufa (e rupta din capatul de pe capac) ea vine rasucita si nu cred ca e corect asa. Va rog daca se poate sa imi aratati o poza in care sa se vada cum vine banda asezata.

Si explicatiile sunt bine venite.

Multumesc Anticipat !
Marius WAS
Salut!!!

In primul rand mufele trebuie sa fie opuse.....
In al doilea rand daca ai scurtat panglica mai mult de 1,5cm e destul de riscant....
In al treilea rand daca ai cute pe panglica o sa mearga decat o scurta perioada...

Pt pozitionat panglica e tutorial.....

Numai bine!!!!
Marius WAS
Gata CONCEDIUL pot spune "Back in business"
espacern
Lucrare rezolvata cu succes la masina unui prieten.

Recomand pentru seriozitate/promtitudine.

Numai bine!
Marius WAS
Merci de post!

Pt Bacau ,Piatra Neamt si alte localitati limitrofe....., pregatesc un tur prin zona, am deja 3 persoane care s-au inscris, mai doreste cineva???? ar mai trebui 2 persoane..
Pastram legatura aici pe forum sau la tel.
Numai bine!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.