Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Panglica airbag
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Marius WAS
Salutare,

B0bo87 ai PM .

Profit de ocazie sa le multumesc tuturor pt recomandari.

Cu stima,
umit
Salut,
Am si eu problema cu panglica, scenic 1,5 din 2007 cu pilot automat,limitator.cand ai putea sa repar?stau in voluntar,0749268110.cat ma costa toata reparatie?trebuie cumpărat panglica noua sau folosim tot pe cea veche?
Numai bine.
SanKraN
Sal, am si eu masina din semnatura, si de 2 saptamani de cand am urcat usor pe o bordura se aude un tacanit in spatele volanului, am desfacut volanul si am uns tot cu WD40 si acum nu se mai aude nimic, crezi ca este un fix temporar ? a trecut o saptamana si nu mai am probleme.
Marius WAS
Salutare, un tacanit in spatele volanului, poate sa vina de la imobilizatorul de pe coloana, sa fie slabit.
Cu stima,
florinbtz


Salut Marius,
Am si eu un Megane 2.1 2004 fara pilot cu martorii de airbag si service aprinsi. Ai idee cand ajungi prin cluj?
Marius WAS
Salutare, teoretic cu tine as avea 3 posibili clienti in Cluj, lcel mai bine ne auzim la un telefon, ca sa stabilim exact cum facem.
Stima,
L!nuX
Am schimbat si eu la Marius panglica . Recomand cu incredere!
AttilaGido
Salut Marius,
Am un Megane II din 2006, panglica de airbag rupta. Sunt din Cluj. Cand ajungi prin Cluj?
Marius WAS
Salutare,
Posibil dupa sarbatorile de Paste. De preferat ar fi sa ne auzim la telefon, ma poti suna pe nr de telefon 0721787648
Cu stima,
SanKraN
QUOTE(Marius WAS @ 23 Mar 2015, 07:50)
Salutare, un tacanit in spatele volanului, poate sa vina de la imobilizatorul de pe coloana, sa fie slabit.
Cu stima,
*




Salutare Marius, s-au uitat mai multi mecanici la volan dar parerile sunt impartite ba spira volan ba panglica de la airbag, crezi ca ma poti scapa de problema? Cand mai treci prin buc?
Marius WAS
Cluj, Pe ruta Rm.Valcea - Sibiu - Cluj - prima sau a doua saptamana dupa Sarbatorile de Paste,
Nu ezitati sa ma contactati.
Cu stima,
SanKraN
QUOTE(Marius WAS @ 6 Apr 2015, 23:18)
Cluj, Pe ruta Rm.Valcea - Sibiu - Cluj - prima sau a doua saptamana dupa Sarbatorile de Paste,
Nu ezitati sa ma contactati.
Cu stima,
*




Hai si prin Bucuresti, una bucata panglica/spira te asteapta sa o repari smile.gif
florinbtz
Am schimbat azi panglica la megane , marius este un profesionist , a avut un pic de lucru extra .recomand cu încredere
crosbyx
M-a scapat si pe mine Marius de problema panglicii ieri. Rapid, curat, fără complicatii. De nota 10.
Mersi Marius.
ambrinoc
Am un Renault Megane II Privilege, break, Estate, an fabricatie 2008, motor 1,5 dci, cu pilot automat. De cateva luni am observat ca, in mers, dupa ce fac dreapta mult de volan la revenire se aude un tacanit scurt. Cateodata nu se aude. Nu e un zgomot de frecare. Nu se aprinde niciun beculet la bord. O fi celebra panglica si mai are pana se rupe sau altceva? Oricum as vrea s-o lamuresc. Sunt din Rm Sarat, jud Buzau. Poate ai o deplasare in zona. Din cand in cand am si eu drum la Bucuresti. 0722305081
Marius WAS
Multumesc pentru feedback-uri.
In viitorul apropiat o sa am drum in zona Buzau-Galati.
Cu stima,
75AIM
Anunta aici cand ajungi pe la Galati ca vin si eu cu Clio 3 ca am ceva fasait sub volan.
ambrinoc
Ok, astept si eu un anunt cand vii in zona Buzaului. Multumesc!
mariodj
salut.pt un kangoo din 2008 cu airbag check ce se poate face.la reprezentanta mi-au dat un pret sa lesin....daca aveti drum la brasov va rog sa ma anuntati si pe mine...
0723268418 marius
bursuq
salut.pentru 2 doritori din bucuresti se poate rezolva ceva? am vrea sa scapam de stresul asta cu panglica rupta sad.gif
emilflorea
Salut,
Am si eu un Clio Symbol 1.5 (2006) din Galati, asa ca daca ajungi in Galati luna asta sau luna viitoare sunt si eu doritor.
Marius WAS
Salutare!

In perioada 26 - 28 Iunie o sa fiu la Constanta, pt cei interesati.

pe data de 28 o sa trec prin Buzau - Ploiesti(posibil Braila)

Cu stima,

<span class='edit'>20 Jun 2015, 13:52:</span>
QUOTE(emilflorea @ 19 Jun 2015, 11:08)
Salut,
Am si eu un Clio Symbol 1.5 (2006) din Galati, asa ca daca ajungi in Galati luna asta sau luna viitoare sunt si eu doritor.
*




Din pacate pentru Clio Symbol nu dispun de panglica, din cqte stiu se potriveste de la logan cu mici ajustari.

Cu stima,
bursuq
Acum cateva zile am intalnit un baiat deosebit...modest si profesionist.multumim mariuswas pentru seriozitate, problema cu panglica aia devenise un stres. Recomand fara ezitare sa apelati la el.
P.s. am cumparat si eu un set de cabluri de curent smile.gif)
Marius WAS

Multumesc pentru apreciere, referitor la cabluri, sunt bune acolo, cine stie cand ai nevoie...😉
ontzel
Salut Marius WAS,
Salutare tuturor,

Ma alatur si eu celor doi colegi din Bucuresti ce au postat nu cu mult timp in urma, care au nevoie de inlocuirea minunatei panglici airbag.
Nu stiu daca ei au rezolvat problema, dar ma gandeam ca poate ajungi curand prin oras. Ce zici Marius? Poate in drum spre Constanta faci o halta si in Bucuresti wink.gif
Ti-as fi tare recunoscator daca m-ai ajuta si pe mine cu spira airbag.

Am un Megane II 1,6 16V din 2006 si blocul de lumini este cu toate accesoriile (proiectoare, cruise control etc).
SwatKat
Salut. Ma alatur si eu "norocosilor" De ceva vreme caraia panglica, insa la o tura completa a volanului isi revenea... peste cateva zile iar.. pana azi cand a carait mai mult si apoi liniste + eroarea de airbag.
Masina e 2006, cu toate cele (auto lights, pilot automat, satelit comanda radiocd) - asta in caz ca sunt tipuri diferite de panglici.

Eu sunt din Buc, insa in de vineri sunt plecat sa iau copilul de la bunici, din Bacau si, daca as rezolva pana atunci ar fi perfect. Pot face un drum oricand, si maine smile.gif sau miercuri, joi spre tine... Este ok pentru tine?

Multumesc.
cosmin_angh3l
salutare. si eu am panglica airbag rupta si as vrea sa scap de problema. cand ai drum prin buc da un semn. ms
SwatKat
Schimbat ansamblul. Foarte multumit, mai ales de atentia la detaliile de demontare si montare. Facut si diagnoza dupa, multumesc Marius.
Liniste in masina acum, nu mai caraie volanul.
dolly
Salut Marius,cand vii pe la Bucuresti ca am si eu nevoie de o spirala airbag? Mersi mult
ambrinoc
Apelati la Marius cu incredere. Este profesionist.
ontzel
Mi se pare asa ciudat sa nu mai vad ledul aprins de la airbag si service! tongue.gif
...si sa ma pot juca din nou cu Cruise control-ul smile.gif

"Vinovat" pentru producerea acestor bucurii este nimeni altul decat Marius WAS caruia ii multumesc inca o data pentru inlocuirea minunatei spire airbag.

Multumesc, Marius!
dani_0288
Buna...sunt proaspat venit aici...salut toti membri forumului...am si eu o intrebare pt marius...la satu mare sau prin zona cand ne faci o vizita pt banda airbag!
Marius WAS
Salutare!!
Daca se strang mai multe masini, cu cea mai mare placere ne vedem.

Cu stima!
dani_0288
Daca cumva vin prin zona sm . mm. Bh . sj chiar si cj anunta-ma si pe mine 0757 634 797! Mersi!
smaiky
Recomand cu incredere, am schimbat panglica cu Marius prin 2012 si inca n-am probleme. Mumtumesc Marius!
teddyexpert
Vreo sansa sa ajungi prin Suceava ? (long-shot)
Marius WAS
QUOTE(dani_0288 @ 15 Jul 2015, 06:39)
Daca cumva vin prin zona sm . mm. Bh . sj chiar si cj anunta-ma si pe mine 0757 634 797! Mersi!
*



Salutare!
putem rezolva la CJ, pot trimite piesa unui prieten si sa faca el montajul.

QUOTE(teddyexpert @ 30 Jul 2015, 09:05)
Vreo sansa sa ajungi prin Suceava ? (long-shot)
*



Trimite-mi te rog nr de telefon si ce fel de panglica este cu pilot automat sau fara.

Cu stima
teddyexpert
0755.620.146 nu pot da pm pentru ca nu am indeajuns de multe posturi smile.gif / fara pilot automat
DaBomb
Salut. Mi-a schimbat si mie panglica cam acum 2 saptamani in Bucuresti. Super tare totul este ok acum. Merci inca o data
dani_0288
Ii multumesc si eu lui Marius WAS pt panglica...am rezolvat si pilotul automat...era din contactorul de la pedala de ambreiaj (cel care l-ai dat jos) era prea deschisa tija din interior si nu facea contact deloc! Mai am de rezolvat clima :-) Mersi de ajutor!
Gabryel.GLN
Salut! Am si eu o problema la un Espace 4 din 2006, cred ca tot panglica este de vina, mi se aprind becurile service + airbag, dar daca merg mai mult timp fara sa iau dreapta de volan se sting, cum virez dreapta se aprind. Se poate repara, cat costa? Masina are CC si limitator de viteza.
dani_0288
Ii multumesc si eu lui Marius WAS pt panglica...am rezolvat si pilotul automat...era din contactorul de la pedala de ambreiaj (cel care l-ai dat jos) era prea deschisa tija din interior si nu facea contact deloc! Mai am de rezolvat clima :-) Mersi de ajutor!
costinliviu
Salutare,

De ieri intampin si eu problema cu martorii de airbag si service aprinsi + mesajul check airbag la un megane 2.2 16 16v hatchback.
Sunt momente in care acestia se sting, insa in majoritatea timpului stau aprinsi si deja ma enerveaza smile.gif!
Mentionez ca de mai multa vreme se aude cate un tacanit uneori cand iau de volan.
Care sa fie cauza? Trebuie sa schimb panglica de airbag sau poate fi si alta problema?

Multumesc
florinfm2004
Salut

Si eu sunt o "victima" a aceste panglici si sunt din Ploiesti.
Marius ai vreun drum prin zona ?


Multumesc
Marius WAS
Aveti PM

Cu stima!
florinfm2004
QUOTE(Marius WAS @ 10 Sep 2015, 15:21)
Aveti PM

Cu stima!
*



din pacate nu pot da pm
tel 0730012791
multumesc
STANCULET
Salut,eu am schimbat panglica de airbag la Marius de un an de zile.recomand cu cea mai mare încredere! Nu am postat nimic pana acum am aștept sa văd cum se prezintă lucrarea în timp.rezista foarte bine si acum... Recomand
cxdani
Prin Bucuresti cand mai ajungi?

Un coleg de forum mi-a inlocuit-o acum vreo 4 luni, dar a tinut doar vreo 10 zile.
wallfun.ro
Salut Marius,

Ti-am trimis un mail, PM inca nu pot da.
Am si eu nevoie in BV. Cam cat ma costa cu tot cu panglica? Fara pilot automat.

Merci.
ionitagelu
Mai ai inca un client in Bucuresti sau PLoiesti. Cand crezi ca reusesti sa ajungi ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.