Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Panglica airbag
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
monescu_gabi
Prin Pitesti cand?
0767755929
manole79
Am si eu o problema la un Peugeot 407 cu respectiva panglica (am inteles ca de acolo se citeste inclinatia volanului fata de pozitia dreapta, necesara sistemului ESP). Crezi ca o poti rezolva?(mentionez ca am facut o diagnoza unde am observat lipsa de informatii de la resp. sensor).

Multumesc anticipat.
Marius WAS
Ne putem uita sa vedem despre ce e vb
numai ca o sa dureze foarte ceva timp, si exista riscul sa o demontez si sa nu o pot repara. Imi poti lasa un PM ceva si sa ne auzim la telefon.
shkytzy
Salut
Mai ai drum prin Constanta in perioada urmatoare? ma poti gasi la 0723 915 934 in caz ca ajungi in zona.
kazzaciov
Salut!

Am si eu problema cu panglica buclucasa, am aprinse pe afisaj martorul de airbag si cheia de service. Ma poti ajuta?
Marius WAS
Salut!
Lasa-mi un nr de tel sau suna-ma tu pe urm nr 0721787648. Si discutam. Cu siguranta te pot ajuta.
Numai bine!
horhel
inlocuit si la mine panglica
rapid, eficient si de treaba, cine mai are nevoie sa apeleze fara griji
Marius WAS
Merci!!!!

Raman in cursa momentan cei pt Bacau / Piatra Neamt sau localitati limitrofe...


Numai bine!!!
Marius WAS
Salutare!!!

Ramane in cursa Bacau /Piatra Neamt si mai nou pregatesc terenul pt Slatina / Craiova.

Numai bine!!!
YYULIANYY
sal sunt din slatina am vorbit aseara pentru inlocuire panglica renault suntem deja 2.
sa stabilim o zi in care vii la slatina
k.soze
salut
daca vii in zona bacau/piatra uichendul asta pune-ma si pe mine pe lista.
multam fain
bastoclea
Inca odata sa dovedit o experienta PROFESIONALA ADEVARATA multe multumiri pentre inlocuirea contactui rotativ(panglica airbag).RECOMAND TUTUROR FORUMISTILOR SA APELEZE CU INCREDERE LA MARIUS FARA TEMERI, ESTE UN OM DEOSEBIT. Multe multumiri de la Marian si Ovidiu din Slatina.
Marius WAS
ms de post!

In weekend as vrea sa ajung la Bacau / Piatra Neamt, daca mai este cineva interesat rog sa ia legatura din timp!!!

Numai bine!!!
kazzaciov
Inlocuit si la mine panglica, functioneaza impecabil acum.

Multumesc mult de tot de ajutor! Apelati cu incredere!
shkytzy
Salut Marius,

Revin cu un update... daca ajungi la Constanta in perioada urmatoare te rog sa ma contactezi pe mail nu telefonic caci sunt plecat din tara pentru o perioada nedeterminata si in caz ca ajungi va fi cineva acolo sa rezolvati problema impreuna wink.gif

O zi buna,
sergiu.dodis@yahoo.com
bogdanmarian
super profesionist!multam fain,te mai asteptam la piatra!
k.soze
Inlocuit si la mine. Scurt, la obiect, mult sub preturile Renault service. Totul impecabil.
Merci Marius! cheers.gif cheers.gif cheers.gif
Marius WAS
Ok Consiliul de administratie a votat.... smile.gif

O sa ma pregatesc pt un drum la Constanta asa ca va rog cei interesati sa postati aici pt prezenta...
Va fi o chestiune de timp pana se vor strange in jur de 5 persoane.

Numai bine!!!
cliones
Salut! am si eu o panglica intrerupta ... cum putem face sa ma ajuti si pe mine? sunt din timisoara
Marius WAS
In principiu as veni cu cea mai mare placere la Timisoara, numai ca trebuie sa se stranga vreo 5 persoane...
Putem lua in calcul si varianta sa-ti trimit prin posta piesa....
Acum cum crezi ca e mai avantajos pt tine..

Numai bine!!!
idenisssa
Salut,

Am si eu martorii airbag si service aprinsi. Am fost la service si mi-a zis ca s-a rupt arcul de la airbag. E acelasi lucru cu panglica airbag?
Daca da, cand ajungi prin Bucuresti sa ma ajuti si pe mine?
Ms.
cliones
cat m-ar costa doar panglica? multumesc
Marius WAS
QUOTE(idenisssa @ 27 Sep 2011, 19:48)
Salut,

Am si eu martorii airbag si service aprinsi. Am fost la service si mi-a zis ca s-a rupt arcul de la airbag. E acelasi lucru cu panglica airbag?
Daca da, cand ajungi prin Bucuresti sa ma ajuti si pe mine?
Ms.
*




QUOTE(cliones @ 27 Sep 2011, 19:52)
cat m-ar costa doar panglica? multumesc
*



Aveti PM de la mine, pentru mai multe detalii rog sa ne auzim la telefon.

Numai bine!
clr
M-am intalnit si eu azi cu Marius datorita unor emotii care m-au facut sa cred ca am un "inceput de panblica".
Baiat serios, a cautat sa vada despre ce e vorba, la mine a fost doar o amarata de mufa care nu facea contact cum trebuie. Nu a cautat "sa-mi bage pe gat schimbarea panblicii" cum poate altii ar fi facut.
Toata stima, recomand.
Marius WAS
Merci de post.

Sincer mi-as dori ca toti oamenii cu care lucrez sa dea dovada macar cat mine , de corectitudine si promtitudine.

Numai bine!!!
CRI72
petru marius was. la sibiu cand se poate o reparare (inlocuire) de panglica ?
Marius WAS
Sambata pe 8/10 /2011 ajung la sibiu, e posibil chiar de vineri sera, numai sa-mi spui daca ai pilot Automat sau nu...

Numai bine!!!
dani_ell
salutare!
+1 la constanta. ne-am auzit saptamana trecuta la tel. ms.
Marius WAS
Salutare!!!

Sa recapitulam pt Constanta cati ne-am strans?????
Pt Buzau/Ploiesti si ce alte localitati mai sunt in drum????

Numai bine!!!
dani_ell
salutare. raspund aici - nu pot da PM. da, doar fasaie enervant volanul. mai mult ca sigur are un inceput de sfarsit . smile.gif
shkytzy
Salut
Sunt si eu pentru Constanta... singura rugaminte ar fi sa nu se anunte vizita din scurt wink.gif
Merci
Marius WAS
Salut!
Te rog sa ma suni pe urm nr de telefon 0721787648 ca sa stabilim ce si cum...

Numai bine!!!

rasvanmircea
Cand poate ajunge in Bucuresti d-l Marius caci suntem 2 doritori ptr schimbarea panglicii?
Cu stima astept raspuns.
Marius WAS
Ai PM de la mine.
Miercuri 19/10/2011 am in plan sa ajung, asa ca rog sa ma contactati telefonic pt confirmare.
Numai bine!!!
Marius WAS
Hai sa recapitulam pt CONSTANTA cine se inscrie, nu de alta , dar am promis ca ajug si pe acolo...
AnduCT
Cand ajungi la Constanta?
Marius WAS
Cel mai probabil la inceputul lunii noiembrie.... nu stiu daca primul sau al doilea weekend.... Oricum pastram legatura.

Cine se mai inscrie???
Shaker
Constanța +1, panglică ruptă acum cateva zile
Marius WAS
Salutare,

Cei cu care inca nu m-am auzit telefonic, hai sa ne auzm la un telefon ca sa-mi notez si eu in agenda.

Tel: 0721787648

Numai bine!!!
razvanborza
Marius nevoie mare si la Cluj ....
Marius WAS
Salut!!!
Cu cea mai mare placere vin si la Cluj dar trebuie sa fiti in jurul a 4-5 persoane ca sa-mi pot si eu amortiza costurile....

Inca nu am vazut Cluj-ul, asa ca acesta ar fi un motiv sa-mi doresc sa se stranga 4-5 persoane. Din perspectiva mea daca se strang eu si weekendul viitor sunt dispus sa vin.

Oficial pe data de 12 Noiembrie as dori sa ajung la Constanta.
Se ridica la stafeta si Cluj-ul, si orasele care se regsesc pe ruta Pitesti - Cluj

Numai bine!!!
Marius WAS
Salut!
9 noiembrie ne vedem la Bucuresti, pt cei cu care deja am vb...

Deja sunt doua persoane pt CLUJ, sper sa se straga relativ repede 4-5 persoane

Constanta ramane in cursa pt 12 noiembrie.

Numai bine!!!

31 Oct 2011, 17:54:
Reamintesc Garantia este de 6 luni
tutupiciu
Salutare tuturor ! Am rezolvat și eu cu Marius , fierul meu de călcat (Megane 2 bicorp) - înlocuire panglică + montaj bureți de protecție.
Funcționeză impecabil ! Recomand tuturor reparare la Marius, în locul înlocuirii cu piesă nouă, care este destul de scumpă (peste 500 ron)
Ținem legătura Marius ! Poate facem și un tenis de picior wink.gif
ktmbull
Inca unul pe lista la Bucuresti.
Marius WAS
QUOTE(tutupiciu @ 1 Nov 2011, 09:31)
Salutare tuturor ! Am rezolvat și eu cu Marius , fierul meu de călcat (Megane 2 bicorp) - înlocuire panglică + montaj bureți de protecție.
Funcționeză impecabil ! Recomand tuturor reparare la Marius, în locul înlocuirii cu piesă nouă, care este destul de scumpă (peste 500 ron)
Ținem legătura Marius ! Poate facem și un tenis de picior  wink.gif
*



Da cu siguranta pastram legatura!
O sa fie ceva mai greu cu tenisul de picior, ca se face intuneric devreme.

Numai bine!!!
Marius WAS
Sa recapitulam:

Bucuresti 09/11/20111 ne vedem la Bucuresti.
Constanta 12/11/2011 ???? ramane cu semnul intrebarii, posibil sa se amane cu o saptamana.
Cluj inca nu s-au strans, deci nu se poate preconiza o data exacta.

Numai bine!!
Marius WAS
Cluj 4 persoane, se concretizeaza, posibil sa ne vedem pana la sfarsitul lunii noiembrie

Constanta Weekend-ul viitor cel mai probabil...
In cursul Saptamanii viitoare pt Bucuresti
Numai bine!!!
Marius WAS
Pt Constanta Sambata 19/11/2011
Marius WAS
Salut!!

S-a rezolvat problema la Constanta, acum ramane Cluj, daca nu intevine ceva neplacut, atunci va ramane pt weekendul viitor.

Numai bine!!!!
CRI72
scuze de intarzierea recomandari. Marius a inlocuit ce trebuia la mine si a descoperit manaria facuta de fostul propietar ( Lipsa panglica si pentru pacalirea calculatorului a montat doua rezistente ). Baiat valabil care are tot ce trebuie (inclusiv diagnoza) si mai mult decat atat se tine de cuvant !
Mersi marius!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.