Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Panglica airbag
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Nirolf91
Deci recomand acest baiat tuturor cu aceasta problema! Am apelat la serviciile lui acum 1 an si jumatate... si de atunci nu mai am nici o problema de acest fel! Multumesc Marius.... (Sunt baiatul cu megane-ul din Buzau care ne-am intalnit la patinoar... ai venit cu prietena atunci)
Bafta si inca odata recomand acest baiat!
Markos
Îl recomand și eu up.gif
dreqq
Salut,
Si eu am nevoie de o panglica de Megane 2 din 2005, cu montaj cu tot.
Sunt zilnic in Bucuresti sau, daca nu ajungi pe aici pana atunci, cam intr-o luna ajung eu in Pitesti.
Da-mi te rog un semn daca mai ai panglici si le si montezi. De asemenea, spune-mi daca mai ai si alte piese, cum ar fi un scut metalic, sau un ventilator de bord (cam face galagie cand se invarte la turatie mica).
Mersi,
Marius WAS
Salut!
Azi dupa ora 17 ajung in Bucuresti!

Cu privire la ventilator climatizare, am unul, dar nu stiu ce sa-ti zic, din ce imi aduc eu aminte se aude un scartait la turatie mica.

Stima,
haloid
Salut,
Te rog sa-mi spui cat costa o reconditionare/inlocuire panglica
Nu pot trimite PM
Marius WAS
Salutare!
Pretul este de 200Ron, si include montaj, diagnoza+6 luni garantie.
Cu stima,
Marius WAS
Sambata ajung prin Galati
Cu stima!
dreqq
Il recomand pe Marius, este serios, profesionist si concentrat pe rezolvarea problemelor pentru care este solicitat sau in care poate ajuta.

La prima interventie mi-a schimbat panglica ce era facuta praf, dar dupa 2 zile mi s-a aprins din nou martorul in bord (fara legatura insa cu panglica schimbata, dupa cum am descoperit ulterior).
L-am sunat, si la a 2-a interventie a luat-o la cautat pe cabluri pana cand a descoperit ca undeva, adanc in bord, cablurile mele erau puse in scurt, astfel incat de cand am luat masina nu am avut airbag functional in volan. O intrerupere de contact la cablurile in scurt era cauza pentru care s-a aprins martorul in volan si prima oara, si a doua.

Una peste alta, Marius mi-a schimbat panglica cu una buna, a refacut circuitele si mi-a rezolvat toate cablurile aferente, astfel incat acum am airbag functional.
STALEX2004
salut,

am si eu panglica de la airbag rupta la un megane 2.2.ma poti ajuta?

ms
Marius WAS
Salutare!
Sigur, ma poti suna cand doresti!
Sau sa-mi lasi un mesaj.
Cu stima,
sorinache11
Salut Marius,
Vine 1 mai. Litoral, ceva?
Ma interesa un test. Panglica e ok.
Aici n-am gasit pe cineva cu CLIP si la reprezentanta nu vreau sa merg.
Numai bine!
geocriss
Salut,
Prin Rm. Valcea ai drumuri? Am schimbat panglica in Buc. acum 2 luni, mi-a luat o caruta de bani si acum imi face iar probleme. Mi-a dat garantie dar nu mai dau de el... Am un Renaul Megane 2 1.5dci din 2007.
Multumesc!
Marius WAS
QUOTE(sorinache11 @ 7 Apr 2014, 18:21)
Salut Marius,
Vine 1 mai. Litoral, ceva?
Ma interesa un test. Panglica e ok.
Aici n-am gasit pe cineva cu CLIP si la reprezentanta nu vreau sa merg.
Numai bine!
*



Salutare!!!!
Tot ce se poate sa ajung prin Constanta pe 1 Mai, asa ca tinem legatura, eventual sa-mi dati un SMS
Cu stima,



QUOTE(geocriss @ 7 Apr 2014, 22:29)
Salut,
Prin Rm. Valcea ai drumuri? Am schimbat panglica in Buc. acum 2 luni, mi-a luat o caruta de bani si acum imi face iar probleme. Mi-a dat garantie dar nu mai dau de el... Am un Renaul Megane 2 1.5dci din 2007.
Multumesc!
*



Salutare!
Ma interseaza daca e cu pilot automat sau fara?
Dar cel mai bine ne auzim la telefon vezi (PM).
Acum, vedem ori la Pitesti ori la Rm. Valcea.
Cu stima,
geocriss
Am vazut PM-ul... Momentan masina este in service, probleme cu injectia. Ma gandeam ca o rezolv si pe asta daca tot nu pot merge cu ea. Oricum te voi contacta dupa ce rezolv aceasta problema. Nu are pilot automat.
O zi excelenta!
P.S. In alta ordine am si o problema cu cd-playerul care nu mai citeste CD-uri. Radioul merge. Te pricepi si la asa ceva?
byby
BUna,
Pentru Laguna 2 se poate rezolva de pamblica?
Masina are pilot automat si comenzi pe volan.
flo_bn
salut Marius, am avut si eu o problema cu panglica si l-am desfacut si am scos panglica afara, am tras de ea si am sfulso:D crezi ca mi-ai putea inlocui panglica? bineinteles daca nu am stricat si altceva cand am smuls-o. am un megane 2 din 2004 cu pilot automat astept raspuns, sau un nr de tel sa te pot contacta
Marius WAS
QUOTE(byby @ 30 Apr 2014, 07:56)
BUna,
Pentru Laguna 2 se poate rezolva de pamblica?
Masina are pilot automat si comenzi pe volan.
*



Salutare!
Pt laguna 2 nu am piese disponibile, asa ca singura varianta consta in a demonta piesa si in a mi-o trimite ca sa vad despre ce este vb.


QUOTE(flo_bn @ 13 May 2014, 21:01)
salut Marius, am avut si eu o problema cu panglica si l-am desfacut si am scos panglica afara, am tras de ea si am sfulso:D crezi ca mi-ai putea inlocui panglica? bineinteles daca nu am stricat si altceva cand am smuls-o. am un megane 2 din 2004 cu pilot automat astept raspuns, sau un nr de tel sa te pot contacta
*



Salutare!

Nu e nici o problema se rezolva.

Ma poti contacta pe nr de telefon 0721787648, dar incepand de duminica 18.05, momentan sunt plecat in afara tarii!

Pana pe data de 18.05 putem pastra legatura pe forum!


Cu stima,
stefan1975
sal , marius in braila cand ajungi ? am nevoie de o inlocuire de banda .

6 Jun 2014, 19:18:
sal , marius in braila cand ajungi ? am nevoie de o inlocuire de banda .
adrian_74
Salut! Cum pot fi sigur daca am panglica rupta. Am schimbat volanul de Laguna2 cu unul de Laguna3, dar am fost atent cand am desfacut airbagul de la volan, borna a fost scoasa. Sa inteleg ca firele din panglica de plastic sunt casante!!! Din cate am vazut firele sunt protejate , ele fiind "imbracate" in acea izolatie iar la mine nu este deteriorata. As putea sa o masor intr-un fel sa vad daca-i intrerupta? Merci!
P.S.-cele 2 mufe care intra in airbag se potrivesc, insa mufa de la tempomat a volanului de Laguna3 nu se potriveste cu mufa masini Laguna2. Ar putea sta aprins martorul "SERV" si "AIRBAG" din acest motiv!?
Marius WAS
QUOTE(stefan1975 @ 6 Jun 2014, 18:15)
sal , marius in braila cand ajungi ? am nevoie de o inlocuire de banda .

<span class='edit'>6 Jun 2014, 19:18:</span>
sal , marius in braila cand ajungi ? am nevoie de o inlocuire de banda .
*


Salutare!
Am cateva persoane pe lista de asteptare pt Braila, Galati, cel mai bine este sa ne auzim la telefon ca sa stabilim ce si cum....

QUOTE(adrian_74 @ 6 Jun 2014, 18:35)
Salut! Cum pot fi sigur daca am panglica rupta. Am schimbat volanul de Laguna2 cu unul de Laguna3, dar am fost atent cand am desfacut airbagul de la volan, borna a fost scoasa. Sa inteleg ca firele din panglica de plastic sunt casante!!! Din cate am vazut firele sunt protejate , ele fiind "imbracate" in acea izolatie iar la mine nu este deteriorata. As putea sa o masor intr-un fel sa vad daca-i intrerupta? Merci!
P.S.-cele 2 mufe care intra in airbag se potrivesc, insa mufa de la tempomat a volanului de Laguna3 nu se potriveste cu mufa masini Laguna2. Ar putea sta aprins martorul "SERV" si "AIRBAG" din acest motiv!?
*


Salutare, in primul rand trebuie verificata rezistenta fiecarui airbag daca sunt egale, ti-as recomada un tester de diagnoza e mai sigur(se verifica impedanta). Incearca sa deconectezi mufa de la pilotul automat si vezi ce se intampla. In cele din urma poti demonta contactorul rotativ si sa verifici continuitatea la panglica. Cu stima
adrian_74
multumesc frumos pentru raspuns, mufa este libera, nu se potriveste cu cea a masinii. In bucuresti, pe cand?
liviu20xx
QUOTE(liviu20xx @ 1 Jul 2013, 21:52)
Am rezolvat fara probleme in cel mai scurt timp posibil (Dupa cum se vede de la intrebarea mea pana cand am plecat cu panglica montat nu au fost decat cateva ore - Fiind destul de aproape de locatia sa). Acum speram sa tina cat mai mult.
Recomand cu incredere smile.gif
*


Se apripie anul de zile de cand am schimbat panglica smile.gif Merge fara probleme!
Marius WAS
Multumesc pt feedback wink.gif
Sper sa tina cat mai mult.
Pt cei care sunt interesati ma pot gasi la nr de tel 0721787648
Cu stima,
bestmarlanu
Salutare!
Am un Megan 1 Classic din 2003 cu martorii SERV+AIRBAG aprinsi. Se mai sting atunci cand masina sta mult timp in soare si razele cad pe partea volanului(cel putin asa mi se pare mie). Nu se aude niciun trancanit sau fasait la volan. S-a incercat si cu alta panglica dar nici cu aceasta nu se sting martorii. Dupa mai multe testere nu mi s-a comunicat niciun raspuns ferm.
Crezi ca imi poti rezolva problema?
Multumesc anticipat.
Marius WAS
QUOTE(bestmarlanu @ 26 Jun 2014, 11:16)
Salutare!
Am un Megan 1 Classic din 2003 cu martorii SERV+AIRBAG aprinsi. Se mai sting atunci cand masina sta mult timp in soare si razele cad pe partea volanului(cel putin asa mi se pare mie). Nu se aude niciun trancanit sau fasait la volan. S-a incercat si cu alta panglica dar nici cu aceasta nu se sting martorii. Dupa mai multe testere nu mi s-a comunicat niciun raspuns ferm.
Crezi ca imi poti rezolva problema?
Multumesc anticipat.
*



mai ai panglica veche, sa o verificam, eventual sa o reparam??? inainte de a umbla fizic la masina.

Cu stima,

23 Jul 2014, 08:27:
QUOTE(adrian_74 @ 6 Jun 2014, 19:26)
multumesc frumos pentru raspuns, mufa este libera, nu se potriveste cu cea a masinii. In bucuresti, pe cand?
*


S-a remediat problema???
adrian_74
Am lasat-o asa. Poate ajungi prin Bucuresti...
bestmarlanu
Marius WAS : Panglica veche este la locul ei. Nu am dat-o jos de pe masina.
krinu
Salut,

Am un renault megane 2.1 si am nevoie de o schimbare de panglica la airbag (martor+'service' aprinse).
Eu sunt din Bucuresti, dar vineri ma duc spre Severin si o sa trec prin Pitesti.
Cam cat dureaza toata treaba?

Mersi!
nabamic
Salut Marius,

Mi-am mai schimbat panglica la tine acum vreo 2 ani (BR-10-GCI), dar pentru ca am fost nevoit sa imi schimb pielea de pe volan inevitabilul s-a produs dupa ce mi-a fost desfacut si pus la loc volanul sad.gif.
Eu sunt din Bucuresti si ma pot intalni cu tine si la intrarea de pe A1 (Carrefour).

Cand crezi ca mai ai drum prin Bucuresti ca sa imi schimbi si mie panglica ?

Am un Renault Megane II, cu pilot automat.

Merci

George
Marius WAS
Salut! La sfarsitul saptamanii ajung in Bucuresti, cel mai bine ne auzim la un telefon. Cu stima,
nutu01
Salut,
Pe 07.01.2015 la - 30°, am intrat si eu in rândul celor cu banda rupta.
Martor aprins la airbag si service, s-a auzit un pacanit la volan cu o zi înainte si urmatoarea zi pomul de Crăciun la mine in bord.
Sunt din Brașov.
Cand ai un drum?
Marius WAS
Salutare!
Lasa-mi un nr de telefon pe care sa te pot contacta, este cu pilot automat sau fara?
O sa ajung cat de curand la BV, fiind sezonul de iarna😉
Cu stima,
75AIM
La Clio 3 e aceeasi banda?se aude un fasait din ce in ce mai pronuntat in ultima vreme la volan.
cataleanu
De ceva timp ma regaseam si eu in grupul celor necajiti de pangliga airbag. Dupa mai multe constatari pe la service-uri locale am gasit aici topicul legat de problema in cauza. In final am apelat la colegul de forum din Mioveni, Marius WAS, si am rezolvat problema. Totul in aprox 15 minute, poate ceva mai mult dar oricum foarte repede. Multumesc lui Marius pentru promtitudine, seriozitate si acuratete. Recomad tuturor celor care dau de problema asta. Decat inlocuirea intregului bloc de lumini varianta asta este mult mai comoda si mai ieftina. Revin cu constatari dupa alti cativa kilometri. Oricum stau linistit pt ca am garantie smile.gif. O seara cat mai buna tuturor!
espacern
QUOTE(cataleanu @ 21 Jan 2015, 18:31)
Oricum stau linistit pt ca am garantie smile.gif.

Mai bine sa nu ai nevoie!
Marius WAS
Multumesc pt recomandare! Imi dau silința ca toata lumea sa fie multumita. Cum si constructorul are acceptata o marja de rebut de 1-2-3% , nici eu nu sunt scutit de rebuturi, pe care le inlocuiesc fara ezitare😉.
In cazul in care sunt si persoane nemultumite, le rog sa ma contacteze si sigur o sa gasim o solutie impreuna.

Cu stima,

21 Jan 2015, 20:07:
QUOTE(75AIM @ 16 Jan 2015, 09:13)
La Clio 3 e aceeasi banda?se aude un fasait din ce in ce mai pronuntat in ultima vreme la volan.
*



Salutare.
Din pacate si la Clio 3 ca si la megan 2 au dat cu bata in balta cu privire la panglica.
Panglica nu este la fel, dar in schimb, sistemul de infasurare este asemanator.
Posibil sa cedeze cat de curand.
Cu stima
Adrian_M
Salut!
Cind mai aveti treaba/drum pe la Bucuresti?
Ca m-a ajuns si pe mine problema cu airbagul.
Cu respect!
Marius WAS
Astazi 😉 ne auzim urgent la tel 0721787648
Cu stima,
Adrian_M
Pfuaaa, n-am avut inspiratia sa intreb ieri!
Sau macar sa ma mai uit azi pe forum.
Nu mi-am inchipuit ca se poate rezolva asa repede.
Am retinut numarul, dati-mi un beep cind stiti ca mai veniti si va sun sa vedem cum rezolvam.
Nr. meu e 0720040081.
Cu respect.
daniel4ro
radmasa.gif
75AIM
QUOTE(Marius WAS @ 21 Jan 2015, 19:51)
Multumesc pt recomandare! Imi dau silința ca toata lumea sa fie multumita. Cum si constructorul are acceptata o marja de rebut de 1-2-3% , nici eu nu sunt scutit de rebuturi, pe care le inlocuiesc fara ezitare😉.
In cazul in care sunt si persoane nemultumite, le rog sa ma contacteze si sigur o sa gasim o solutie impreuna.

Cu stima,

<span class='edit'>21 Jan 2015, 20:07:</span>
Salutare.
Din pacate si la Clio 3 ca si la megan 2 au dat cu bata in balta cu privire la panglica.
Panglica nu este la fel, dar in schimb, sistemul de infasurare este asemanator.
Posibil sa cedeze cat de curand.
Cu stima
*


ok,cand ajungi in zona C-ta te rog sa anunti aici si te contactez.
florin2464
Salut Marius,

Mi s-a aprins si mie martorul de ABS la un Logan din 2005 unsure.gif . Crezi ca ai putea sa ma ajuti? Cand ai drum prin Brasov?
Marius WAS
Salutare!
Martorul de airbag sau de ABS?
Va rog sa-mi lasati un nr de telefon , probabil weekend-ul viitor sa ajung la Brasov.

florin2464
airbag. scuze, am scris in graba.
verby68
Salutare!

Marius am patit-o si eu cu panglica de airbag. Ai ceva planificat pentru Braila-Galati?
Este vorba de Renault Megane 2.2 echipare Privillege.

Merci!
Marius WAS
Salutare!
Weekendul urmator sunt la Galati!
Te rog sa ma suni ca sa stabilim cum facem. Cu stima!
Tel: 0721787648
verby68
Rezolvat!
Va recomand tuturor celor care aveti aceasta problema sa il contactati pe Marius!
Ii multumesc lui Marius pentru profesionalism , implicare, seriozitate si timpul alocat rezolvarii problemei.
phyxius
Aceleasi multumiri si din partea mea.
nutu01
Multumesc Marius pentru martisorul primit cu ocazia vizitei in Brasov.
Nu mai scartie si au disparut beculetele de sarbatori .
Recomand sunt de acord cu userul verby68
"Rezolvat!
Va recomand tuturor celor care aveti aceasta problema sa il contactati pe Marius!
Ii multumesc lui Marius pentru profesionalism , implicare, seriozitate si timpul alocat rezolvarii problemei."
b0bo87
Salut Marius,
Am si eu un Megane 2.1 2004 fara pilot cu martorii de airbag si service aprinsi. Ai idee cand mai ajungi prin bucuresti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.