Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59
anecula_08
wub.gif
RENO SS DPR
Sesiune de...dimineata si de amurg biggrin.gif
Lupu_Cadmiel
Pfff ia ajuns cadou de sarbatori pt laguna, ca a fost cuminte:))
RENO SS DPR
deci...o luam de la capat, de data asta sper sa le ia biggrin.gif Sesiunea de dimineata si de seara
Bigfoot3
Pentru ca Laguna mea a fost cuminte si m-a slujit cu bine mosul i-a adus cadou un set de proiectoare pentru usi, am zis sa ii dau asa un look mai unicat/premium. Proiectoarele cu LOGO Renault m-au costat perechea de 2x 12lire deci in total 24de lire. Montajul este relativ simplu dureaza cam 10minute de fiecare usa, kit-ul vine cu un fierastrau circular, deci tot ce iti trebuie la montare este o bormasina un cutit si ceva banda adeziva.
Proiectoarele le-am luat de aici: http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO-CRE...c4AAOxyVLNSzXMP
Acesta este rezultatul final: https://www.youtube.com/watch?v=V1RDfTTtth4
Lampard
In 2007 am cumparat-o si avea135000km ,pana acum nici o problema.
Vlad28SAM
Si "balenuta" mea, numarul pe fata este indoit deoarece a avut grija sora mea inainte ca masina sa ajunga la mine sa intre intr un logan de la SRI.. sad.gif, iar pozele cu spatele lovit sunt la aproximativ 3 saptamani dupa accidentul surorii mele cand un batranel nu a observat ditamai masina oprita de vreo 10 secunde la trecerea de pietoni...

[attachmentid=1628021081] [attachmentid=1628021083] [attachmentid=1628021084] [attachmentid=1628021085] [attachmentid=1628021086][attachmentid=1628021087] [attachmentid=1628021089] [attachmentid=1628021090] [attachmentid=1628021091] [attachmentid=1628021092] [attachmentid=1628021093][attachmentid=1628021094]
cyn06
biggrin.gif
pishky
misto jantele negre
Privilex
Înspumata mea si "noua" achizitie a tatălui meu 😊
adrian_74
Ce bine e sa stai la curte...
Lupu_Cadmiel
dar cu toate astea, lagunele sunt bestiale. Ati devenit familia renault laguna:)) Eu nustiu cand il voi convinge pe tata sa isi mai cumpere laguna:))
Privilex
Practic stau in popesti leordeni,la bloc,dar când ajung la oltenita obligatoriu ii trag un detailing 😁.oricum...curtea e curte 😄
Ps. Tatăl meu a trecut de la Vectra B la laguna 1 apoi la cea din poza...toate benzinare.asta e 1.8 16v...nu a fost grea trecerea la Laguna ca a vazut costurile la a mea,care sunt bune zic eu.
cyn06
Mersi pishky .pacat ca mai am doar 3..sad.gif
LagunaHappyUser
1.9 dci 130cp 2006 biggrin.gif :3
spectator
85KW=115CP
Privilex
Poate 's chipuiti smile.gif
cosminutzuu92
S-a ales prafu de ea...cunoasteti vr-un tinichigiu bun in bucuresti/popesti leordeni sau mai aproape de popesti leordeni(si care i-a mai subtire)?
andri1940
Mie mi se pare dauna totala, ce sa-i mai faci? Ma gandesc ca nu a fost din vina ta lovitura...
cosminutzuu92
este dauna totala....ma gandesc ca s.o gasi un meserias bun sa o traga....am vazut masini si rasturnate...si dupa ce a pus un meserias mana pe ea...a iesit ca din fabrica...
adrian_74
Cel mai apropiat ar fi K9 in spate la Rin Grand Hotel .....daca ai asigurare sau casco mergi acolo...patronul avea acum 10 ani una ca a ta..cei de acolo sunt ytilati corespunzator
cosminutzuu92
Am luat banii de la dauna...acum ramane sa gasesc sa o repar...
Alexandar
Se repara fara probleme. Sigur se gasesc mesteri. La sectiunea Cafenea se vorbeste despre un Seat pus la vanzare, care intre timp a fost dauna totala de 2 ori (in 2012 si 2015).
florinfls
Laguna 2, 2006, 1.9 dci. 130 kay
norby_puma
Renault-ul la el acasa :-D
iuli23
Am gasit recent acest cablu (el wire, sau fir neon ) momentan e pus provizoriu urmeaza conectat la electrica masinii sa se activeze cand aprind faza scurta. Exista si un mic topic descis Aici pentru cine vrea mai multe informatii. Cine are timp si cunostinte de electrica le poate pune pe fetele de usa. Dau bine zic eu.
Lupu_Cadmiel
pff si va arat masinuta mea dupa ce un Bivol o intrat azi in mine si mia facut masina praf. ce ziceti imi da dauna ? Asigurarea lu cel care ma lovit ii la euroins. Stiti ceva despre ea?
prometeu_2000
Salutare. Imi pare rau de lagunita. Euroinsul sunt ok. Am avut de aface cu ei in toamna cand un nene nu mi-a acordat prioritate si l-am luat:(. Toata treaba a durat cam 3 saptamani cu tot cu progamare, constatare comanda piese si reparat in service-ul lor. Deci... zic eu ca o scoti la capat. Succes... sa ne ti la curent cu evolutia. Multa bafta!
pishky
I-a dat de l-a julit!
adrian_74
Cere dauna!
prometeu_2000
Salutare. Imi pare rau de lagunita. Euroinsul sunt ok. Am avut de aface cu ei in toamna cand un nene nu mi-a acordat prioritate si l-am luat:(. Toata treaba a durat cam 3 saptamani cu tot cu progamare, constatare comanda piese si reparat in service-ul lor. Deci... zic eu ca o scoti la capat. Succes... sa ne ti la curent cu evolutia. Multa bafta!
Lupu_Cadmiel
Si pe dauna oare ajunge sa imi dea 1500E?sad.gif
fastoff
QUOTE(Lupu_Cadmiel @ 7 Mar 2016, 18:09)
pff si va arat masinuta mea dupa ce un Bivol o intrat azi in mine si mia facut masina praf. ce ziceti imi da dauna ? Asigurarea lu cel care ma lovit ii la euroins. Stiti ceva despre ea?
*


esti sigur ca nu era bizon
Lupu_Cadmiel
Nu iam verificat dantura:))
BannedHost
A venit primavara si la mine ! :-D

[attachmentid=1628026280]
Jambardan
Si la mine primavara cu noi becuri !
ccv81
si uite asa incetisor incepem sa punem cate una alta la punct smile.gif.operatiune facuta de mine cu lac deasupra
Dirzescu
Arata bine.
Nu dai si ceva detalii cum si cu ce ai rezolvat-o?

PS. Mai bine bagai o folie. Lacul ala o sa se arda repede si o iei de la capat cu polishatul.
ccv81
QUOTE(Dirzescu @ 19 Mar 2016, 22:57)
Arata bine.
Nu dai si ceva detalii cum si cu ce ai rezolvat-o?

PS. Mai bine bagai o folie. Lacul ala o sa se arda repede si o iei de la capat cu polishatul.
*


eu sper sa nu fie chiar asa,dupa trei maini de lac sper ca sa fie ok.oricum farul inca nu e polishat,de abia de acum se face polishare si ceruire
ca si procedeu am folosit smirhel pe apa de la 600-2000 granulatie dupa care am dat trei straturi de lac luat dintr-un magazin specializat
Lupu_Cadmiel
Asta este noua mea laguna initiale :-D
TYZU10
Sa o conduci cu placere si fara evenimente. Mi se pare mai inaltata decat Initiala mea. Cel putin pe fata...Ai 225/45/17? I-ai facu ceva sau mi se pare mie?
Lupu_Cadmiel
Nu iam facut nimic. Acuma are jante pe 16 ca cele pe 17 erau 2 indoite binisor si aveam bataie in volan.
andri1940
Lupu, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente. Un singur defect vizibil ii gasesc (ca si la fosta ta leguma): numerele!

Lupu_Cadmiel
Mda. Numa ca la banii astia pe ro nu am gasit niciuna buna. Si bani in plus nu am avut ca sa iau alta sau sa o inscriu acuma recent. Deaia am mers tot pe bg ca sa pot circula pana strang ceva bani...
andri1940
Nu-ti vrea nimeni raul, sa iti recomande sa ieie masina de 15 ani vechime rulata in Romania smile.gif
Taxa e buba...
Lupu_Cadmiel
Exact;) de nu ar fi taxa asta asa mare....smile.gif) da na.... Cu timpu o trec pe ro da acuma profit ca pot circula asa cu ea:-D
argon
Vin si eu in club, proaspata din Franta, full fara trapa biggrin.gif
Lupu_Cadmiel
Is fericit:))a mea ii extra full=))
liman64br
Arata bine frantuzoaica cu volan din lemn , cat a costat ?
Balauru80
Cam asta e a mea...

25 Mar 2016, 01:31:
continuare...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.