Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59
adrian_74
Tare!
gabiradu
salut, aceasta este Lagunita mea,luata de le un prieten de pe forum, in septembrie 2013.
nu pot spune decat ca sunt foarte foarte multumit de ea si sper sa fac cat mai multe drumuri sigure si fara incidente cu ea.
biggrin.gif
ady_vasiloiu
Foarte frumoasa masina, imi plac in special jantele.
gabiradu
multumesc, si mie. sunt de vara pe 17", ca mai am o pereche de roti de iarna, dar pe 16".
liman64br
Frumoasa masinutza, intrebare - bandourile sunt in culoarea originala , sau revopsite in culoarea masini , vreau si eu o revopsire a bandourilor in culoarea masinii si nush daca sa dau cu lac peste sa nu ?
gabiradu
multumesc de aprecieri.
original tot, masina nu a suferit nicio modificare.
adrian_74
Intretinuta! Ce bani te-a costat?
JAK
DRL
brunetu33
Noua laguna,,,pentru mine,,Upgrade laguna 2 2001 to laguna 2 2006.Multumiri lui Radocanu
gabize
E o neconcordanță între stopuri și restul mașinii.
brunetu33
Exact,sant de laguna 2 phase 1,caut sa le schimb
gabize
Și bandoul de pe bara spate e altă nuanță. A avut accident?
audiofilu'
E de la "dezmembrari", a pus si vanzatorul ce piese a avut, poate alea originale ale masinii erau in stare mai proasta.
iuli23
mie unu imi plac mai mult stopurile de pe ph1
brunetu33
Da are mici neconcordante,dar este ok si asa,daca nu esti din ala tipicar.Cat despre partea cu dezmenbrarile eu cu Radu ne cunoastem de ceva vreme asa ca stiu exact ce poate masina
adrian_74
E mai frumoasa cu stopurile astea, ai putea incerca in photoshop cum s-ar vedea fumuri stopurile si bandourile la culoarea masinii...
boeru_laurentiu
QUOTE(iuli23 @ 23 Mar 2014, 20:25)
mie unu imi plac mai mult stopurile de pe ph1
*




... si mie ..., no offense , pentru colegii cu facelift !
brunetu33
O sa incerc sa vad ce iese,poate cu o folie se rezolva si deficitul de imagine.Si mie personal imi plac mai mult astea
ady_vasiloiu
Schimba stopurile cu unele de phase 2.Sunt mai frumoase, mai noi, etc.
Masina o fi din dezmembrari dar, trebuie sa ne gandim ca omul a schimbat mereu(a avut si de unde) numai cu piese de origine.Stiu ca are ceva km si stiu ca la un moment dat a avut si navigatie, ca o vindea Radocanu acu ceva timp.
todhiere
Mie imi place masina, ce deranjeaza la ochi e acel bandou in alta culoare, mai mult decat stopurile, parerea mea. Si ala se poate revopsi sau schimba fara efort mare.
brunetu33
Am luat aminte,,,, si astazi am schimbat si stopurile.Este in tradevat mai frumusica asa.Poze maina ca am inghetat si e si noapte.
brunetu33
Gata,rezolvat cu stopurile,si semnalizari albe pe portiere.Mai ramane bandoul.
alybv
Stopurile de ph2 se potrivesc pe ph1?
gabize
Da, doar designul diferă.
brunetu33
Difera si instalatia electrica,trebuie sa schimbi ordinea firelor in mufele de legatura la stopuri
gabize
Asta nu știam...
gsalexandru
Cateva poze in noapte, si vor mai urma...
rusli
QUOTE(gsalexandru @ 30 Mar 2014, 20:21)
Cateva poze in noapte, si vor mai urma...
*



Foarte bine arata!
iuli23
hai ca ne-ai promis de mult timp ca ne arati biggrin.gif ..arata bine oricum

din ce vad eu la bord nu-s deranjante noaptea luminile de la ceasuri?
gsalexandru
Pentru mine nu sunt deranjante deloc, insa e posibil sa fie pentru altii. Nu mi-a iesit prea clar si in poza se vad putin mai puternice decat in realitate, si oricum atunci cand deranjeaza, apelez cu incredere la butonul pentru reglarea intensitatii luminoase
iuli23
ne dai pe bucatele biggrin.gif asteptam mai mult.Din ce vad arata bine si interiorul.Cat mai multi kilometrii si cat mai putina munca cu tapiteria biggrin.gif
gsalexandru
Ms de aprecieri
tuddy93
Salut,

Eu sunt Tudor si acesta este primul meu post pe forum, cu aceasta ocazie va spun Bine v-am gasit!

O sa atasez o poza cu masina mea. ph34r.gif

O zi cat mai buna, lagunisti. biggrin.gif
gabize
Bine-ai venit!
liman64br
Poze cu fostul meu scaun de pe laguna biggrin.gif
AdR!@N
Foarte tare!
sergiu23
QUOTE(liman64br @ 3 Apr 2014, 13:01)
Poze cu fostul meu scaun de pe laguna biggrin.gif
*



Superb!! Felicitari!!
gsalexandru
Chiar daca e putin murdara, mi-am facut curaj sa-i fac si cateva poze noi pe timp de zi
adrian_74
Farurile le-ai vopsit in interior doar rama? Ce fel de vopsea ai folosit, speciala pentru temperaturi ridicate + fuler?
rusli
Mie imi par a fi faruri de pe Phase 2.

gsalexandru: ce zici de un set de DRL-uri? Ar sta fain. Urmeaza sa montez si eu.
gsalexandru
Farurile au rama neagra in interior, dar nu este vopsita. Am dat jos cromul cu ajutorul unei carpe si pasta polish. A ramas un negru mai frumos decat ar fi iesit prin vopsire. In legatura cu DRL, momentan nu ma incanta. Parerea mea e ca nu ar arata bine cu acele led-uri prin bara
JAK
poze cu jantele in lucru sunt mak black edition 8j/17/et 40
adrian_74
@gsalexandru-pasta polish frecata cu carpa pe crom inegreste portiunea respectiva?? Legat de DRL-ri, ar merge oare montate in far, incadrate in rama la baza interioara a farului!!! Mai exact, decupat o portiune din rama, cat lungimea ledurilor si incadrate la linia ramei...apoi dat cu spray fumuriu pentru stopuri, astfel ar fi si la culoare...
gsalexandru
nu inegreste ci pur si simplu se sterge stratul de crom si ramane plasticul negru lucios
dominy
salut, pun si eu o poza cu farurile terminate si montate pe masina, acum a intrat la modificat grila
in poza pare un far aprins dar este doar reflexia de la blitz
florin_iovan2000
Sa v-o prezint pe frumoasa mea!
adrian_74
Am implinit azi-noapte suma de...[attachmentid=1627941879] [attachmentid=1627941882] [attachmentid=1627941883]
tongue.gif
florin_iovan2000
Bravo! La mai mare! biggrin.gif
holtandrei
De pe ce model e volanul??
Merg comenzile de tempomat??
adrian_74
@florin_iovan2000 -merci! Imi doresc sa nu am probleme cu injectoarele sau volanta...
@holtandrei -volanul este de Laguna3 sau ultimul Megane, referitor la tempomat, ar merge daca as avea rabdare sa-i inlocuiesc mufele.....insa tempomat in Romania...e prea periculos, nu l-am folosit nici cand aveam volanul anterior. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.