Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bancuri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143
cj98czh
RUGACIUNEA UNEI FEMEI

Doamne, acuma, inainte de a merge la culcare, ma rog cu multa credinta, sa-mi daruiesti un barbat frumos, inteligent, puternic, dragastos si supus.
Sa fie compozitor, poet, sa aiba mult umor, din acela pe care eu il inteleg. Sa-i placa familia si prietenii mei si nu fotbalul.
Sa nu sforaie si sa urineze asezat, fara sa stropeasca prin baie. Sa nu ma faca sa astept atunci cand spune ca ma va suna. Sa ajunga la timp acasa, fara sa miroasa a sapun necunoscut.
Sa stiu mereu unde este, mai putin cand imi cumpara flori si cadouri, sau sa-mi faca serenade. Sa-mi dea 3 ore sa ma aranjez atunci cand spune ca vom iesi, sa lesine de emotie cand ma vede, sa danseze mai bine decat Fred Astaire .


Sa aiba un serviciu foarte bine remunerat. Sa fie generos si cand cheltuiesc banii sa nu se supere. Sa stie sa gateasca si sa-i placa sa ajute la treburile casei. Sa-i placa sa ramana ore intregi
ascultandu-ma. Sa gandeasca inainte de a vorbi si sa spuna adevarul, numai adevarul si nimic altceva decat adevarul.
Sa-mi traga scaunul cand ma asez la masa, sa-mi deschida portiera la masina si sa stie sa-mi faca masaj pe spate. Sa ma vada slaba mereu, mereu. Sa inteleaga durerile mele de cap si sa-mi aduca micul dejun la pat.
Da-mi Doamne un barbat fidel, dragastos, care sa ma iubeasca cu respect si cu pasiune, numai pentru mine si nu pentru marimea sanilor mei. Sa nu aiba ochi pentru nici o alta femeie si sa-mi spuna mereu ce frumoasa ma vede si ce noroc a avut sa ma intalneasca.
Te rog Doamne, da-mi barbatul care ma va iubi pana la moarte !
AMIN!!!!!!
RUGACIUNEA UNUI BARBAT

Doamne, te rog, daruieste-mi o blonda, surdo-muta si nimfomana si sa fie fiica unui distribuitor national de bere. AMIN
betamax
Citind asertiunea de mai sus, ma gandeam cat o sa mai dureze pana termin rugaciunea femeii. Ca p-aia a barbatului o stiam. Amin.
Dacia_47_akm.2
O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
-Ce s-a intamplat ?
-Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
-Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se intoarce la doctor.
-A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
-Vezi daca-ti tii gura ?
radmasa.gif smile.gif
meganus_bicorpus
Un bloc cu cinci etaje in Montreal a ars, accident
> soldat cu multi morti. - Familia de musulmani
> de la etajul I, toti
> decedati - Familia de tigani de la etajul
> II, decedati - Familia de negri de la etajul
> III, idem
> decedati - Familia de pakistanezi de 8
> persoane de la
> etajul IV, la fel. - Perechea de albi de
> la etajul V a scapat.
> Comunitatea de musulmani a pretins o
> ancheta sa se investigheze din ce cauza au scapat albii
> din incediu, pretentii solicitate si de comunitatile de
> tigani, de negri si de pakistanezi. Ancheta s-a terminat repede cu
> declaratia
> sefului pompierilor.
> Raspuns: " Pai, ca in fiecare zi, albii
> erau la lucru. "
>
crisolro
Ziua Internațională a Femeii e pe 8 pentru că e singura cifră cu două găuri.
meganus_bicorpus
Nu stiu daca e de ras...dar sinonimele mi-au placut mult!
simulare bac 2015
Atunci cand i s-a cerut un sinonim pentru cuvantul ''pretentios'', un tanar de clasa a 12 -a a scris ''harfist'' si ''ifosar''. A continuat apoi sa vorbeasca, in stilul propriu, despre viziunea lui Arghezi despre lume: ''Arghezi...cine sa-l inteleaga pe omul asta? Sunt sigur ca viata lui era trista pentru ca nu avea prieteni cu care sa iasa la o bere. D-aia a scris poezii triste.''

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.romaniatv.net/bacalaureat-2015-...l#ixzz3TRSAQkmt
partner
Medicul: Cine e la rând? Ei, dă-i drumul!
Pacientul: Domnule doctor, eu sufăr de o boală foarte ciudată!
Medicul (extrem de grăbit): Lasă considerațiile, spune!
Pacientul: Domnule doctor, eu ce mănânc aia fac…
Medicul: Adică, vorbește clar…
Pacientul: Dacă mănânc fasole, fasole fac, dacă mănânc varză, tot varză fac…
Medicul (dumirit): Aha! Și ce-ai vrea dumneata?
Pacientul (umil): Să fac și eu normal.
Medicul (expeditiv): Mănâncă căcat! Altul la rând!
alexutz23
radmasa.gif
meganus_bicorpus
Prea tare ....arestul capitalei zis si beciul domnesc!!!!
http://www.evz.ro/mazare-al-dna-sunt-prega...ntru-orice.html
74r12
Cel mai bun sot este acela care, ajuns seara acasa isi gaseste nevasta cu amantul in pat, se baga langa ei si le cere sa continue, sa nu se deranjze din cauza lui.
Cel mai bun amant este acela care poate continua in aceste conditii.
alexutz23
excl.gif
crisolro
cum se face radmasa.gif
UXE
Nu e banc... primit pe mail...

QUOTE
Posesorul Megane-ului break negru: PH.85.___ este rugat sa mearga la locul de larcare sa mute masina in spate si sa o securizeze cu frana de mana.

Masina a luat-o la vale…
vasilecool
Pentru ca tot e forum auto, poate il ajuta cineva...
VladSoare
De cîți misogini e nevoie ca să schimbe un bec?
De nici unul. Proasta poate să gătească și pe întuneric.
vasilecool
O femeie este oprita din trafic de un politist:
Politistul: Buna ziua.
Femeia: Buna ziua, ce s-a intamplat?
P: Ati depasit limita de viteza. Permisul dvs., va rog.
F: Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva.
P: Nu aveti?!
F: L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de
ebrietate.
P: Aha… Imi aratati va rog actele masinii?
F: Nu pot.
P: De ce?
F: Am furat aceasta masina.
P: Ce-ati facut?!
F: Am furat masina si am ucis proprietarul.
P: Poftim?!!!
F: Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj… vreti sa il
vedeti?
In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio.In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de
politie. Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.
Politistul 2: Doamna, va rog sa iesiti din masina!
Femeia iese din automobil.
F: S-a intamplat ceva, domnule?
P2: Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca
ati ucis proprietarul.
F: Am ucis proprietarul?
P2: Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol…
P2: Masina este a dvs., doamna?
F: Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex.
P2: Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului. Acesta il deschide si studiaza permisul, care este in regula. Tipul deja
nu mai stie ce sa creada.
P2: Multumesc, doamna… Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis,
ca ati furat masina si i-ati ucis proprietarul!
F: Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza!
meganus_bicorpus
O femeie se duce la Confucius :
- Mărite Înțelept, am și eu o întrebare. De ce o
femeie care face dragoste cu 10 bărbați este considerata
o desfrânată, în timp ce un bărbat care se bucură de 10 femei
este considerat un adevărat bărbat?
Înțeleptul Confucius îi răspunde:
- Vezi tu, copila mea. Un lacăt care este deschis
de 10 chei, nu e un lacăt bun, în timp ce o cheie care
deschide 10 lacăte, ce mai cheie este ...
VladSoare
Soțul și soția, în proces de divorț, se luptă pentru custodia copilului. Judecătorul le zice:
- Înainte de a lua o hotărîre, vreau ca fiecare dintre voi să-mi spună de ce consideră că merită custodia.
Începe femeia, cu teoria standard: eu l-am născut, m-am chinuit cu el timp de nouă luni, apoi am trecut prin chinurile facerii, e carne din carnea mea, bla bla bla.
- Dom'le, îi zice judecătorul omului, are dreptate femeia. Mi se pare un argument valabil. Poți dumneata să-mi dai unul mai bun în favoarea dumitale?
- Dom' judecător, să zicem că e vară. E foarte cald. Vă aflați în oraș și vă e foarte sete. La un colț de stradă vedeți un automat de băuturi. Introduceți în el o monedă, iar el vă dă o sticlă de Cola. A cui e sticla? A dumneavoastră, sau a automatului?
Bogdan46
-Am găsit mai devreme o bancnotă de 10 euro și am aruncat-o că era falsă...
- De unde știi?
- Unde ai mai văzut tu zece euro scris cu doi de zero?

30 Mar 2015, 20:12:
Merge un om la frizerie să se bărbierească și îi spune bărbierului că niciodată nu a putut fi bine ras pe obraji.
- Nici o problema, spune bărbierul scoțând o bilă mică, de lemn, dintr-un sertar. Luați în gura bila asta și țineți-o între gingii și obraz.
Omul face asta și capătă cel mai fin bărbierit din cate a simțit vreodată. Apoi întreabă:
- Și dacă înghițeam bila?
- Nicio problemă, o aduceați a doua zi înapoi, la fel ca toți ceilalți clienți!
Bogdan46
Un sofer neatent care conducea un tir ramane blocat sub un pod.
Dupa putin timp soseste politia:
-Ce faci domle, ai ramas blocat sub pod?!!
La care soferul iritat raspunde:
- Nu domle, duceam podul undeva si am ramas fara benzina.
Tamango
- Cioc! Cioc!

- Cine-i?

- Ana

- Ana și mai cum?

- Ana F!

luck33ro
O Ana F mai mica, asa la vreo 20-30 cm? huh.gif
dannypapai
ANAF s-a dus in control la Zoo si i-a suspendat activitatea.
Motivul: au gasit un leu in plus
Tamango
QUOTE(luck33ro @ 1 Apr 2015, 20:15)
O Ana F mai mica, asa la vreo 20-30 cm?  huh.gif
*



Cred ... Stii ce urmeaza dupa ce apare Ana F ? Ana L.
alexutz23
De ce rochia de mireasa este albă?
- Aceasta e culoarea standard la toate electrocasnicele.
meganus_bicorpus
Einstein cǎtre Charlie Chaplin: Ceea ce apreciez cel mai mult în puterea artei D-tale este universalitatea D-tale. D-ta nu scoți un cuvânt și toatǎ lumea te înțelege.

Chaplin îi rǎspunde lui Einstein: Asta e adevǎrat, însǎ faima mondialǎ a D-tale este mult mai mare decât a mea, toatǎ lumea te admirǎ fǎrǎ ca sǎ înțeleagǎ un cuvânt din ceea ce spui.
luck33ro
QUOTE(alexutz23 @ 5 Apr 2015, 21:38)
De ce rochia de mireasa este albă?
- Aceasta e culoarea standard la toate electrocasnicele.
*



Daca va plac genul de glume misogine...
VladSoare
Cică Ion o bate pe Maria. Și dă, și dă, ca la fasole. În timpul ăsta pe uliță trece Gheorghe.
- No, ce faci, Ioane?
- Eh... iaca, îmi repar mașina de spălat.
mrc82
Procurorii spun că de fapt Becali nu a fost eliberat, ci a fost lăsat în transhumanță: “Pe timpul verii va sta într-o pușcărie de la munte” sursa
vallixx
Cum se face sex iarna?

Cui nu-i curg mucii, sta deasupra!

tongue.gif
alexutz23
rolleyes.gif
meganus_bicorpus
Dacă lui Gigi Becali îi legi mâinile la spate, îi injumătățești vocabularul.
RadulescuRomulus
1. De ce nu are activitate DNA luni dimineață?

Este ședință BPN la PSD.
vallixx
Un batrân de 75 de ani, merge la spital sa faca o analiza a spermei. Doctorul îi da un borcan si-i spune:
- Ia borcanul asta si vino cu analiza mâine!
A doua zi, batrânul apare, cu borcanul la fel de curat si gol ca ziua trecuta. Doctorul întreaba ce s-a întâmplat, iar batrânul explica:
- Stiti, doctore, uite ce-am patit: Prima data am încercat cu dreapta, apoi cu stânga si nimic. Apoi am chemat-o pe nevasta-mea. A încercat si ea si cu mâna dreapta, si cu mâna stânga, apoi cu gura; prima data cu proteza, apoi fara proteza si tot nimic. Apoi am chemat o vecina: a încercart si ea si cu amândoua mâinile si cu gura si tot fara rezultat.apoi a venit vecinul, dar nici acesta, nici cu gura, nici cu mana, nu a reusit.
Doctorul socat:
- Ai chemat si vecina si vecinul?
Batrânul raspunde:
- Da si oricât ne-am chinuit, n-am reusit sa deschidem borcanul!
Tamango
– O veste bună și una rea.
– Începe cu cea rea…
– 10.000 de marțieni au invadat Bucureștiul.
– Și cea bună!?
– Mănîncă țigani și se pișă benzină.

vasilecool
Un el si o ea se intorc de la restaurant. Se opresc in fata usii pentru a mai schimba cateva cuvinte inainte de despartire.
El o intreaba daca i-a placut la restaurant si reazema jmechereste de perete. Ea ii spune ca de mult visa la asa ceva.
El: Stii … as vrea sa-mi faci un sex oral.
Ea stupefiata: Pooooftim? Esti nebun.
El: Hai tu. Te rooog. De mult imi doresc asta. Hai sa o facem acum.
Ea: Wow, esti incerdibil, cum poti sa imi ceri asta.
El: Tu stii ca te iubesc, si suntem de ceva timp impreuna, la un moment dat tot o sa se intample. De ce nu acum.
Ea: Probabil, dar nu acum. Mai trec oameni pe strada, lumina in casa e aprinsa si ai mei nu s-au culcat.
El: Nu conteaza, imi faci una scurta si gata. Nu vede nimeni.
La un moment dat iese sora ei si ii spune:
– A zis tata, sa ii faci oralu‘ ala odata, daca nu, ii fac eu!, dar zi-i sa ia naibii cotul ala de pe interfon!
alexutz23
radmasa.gif hahaha
b76bgaarh
filmuletu era mai haios.
wolfin
QUOTE(vasilecool @ 23 Apr 2015, 07:19)
Un el si o ea se intorc de la restaurant. Se opresc in fata usii pentru a mai schimba cateva cuvinte inainte de despartire.
El o intreaba daca i-a placut la restaurant si reazema jmechereste de perete. Ea ii spune ca de mult visa la asa ceva.
El: Stii … as vrea sa-mi faci un sex oral.
Ea stupefiata: Pooooftim? Esti nebun.
El: Hai tu. Te rooog. De mult imi doresc asta. Hai sa o facem acum.
Ea: Wow, esti incerdibil, cum poti sa imi ceri asta.
El: Tu stii ca te iubesc, si suntem de ceva timp impreuna, la un moment dat tot o sa se intample. De ce nu acum.
Ea: Probabil, dar nu acum. Mai trec oameni pe strada, lumina in casa e aprinsa si ai mei nu s-au culcat.
El: Nu conteaza, imi faci una scurta si gata. Nu vede nimeni.
La un moment dat iese sora ei si ii spune:
– A zis tata, sa ii faci oralu‘ ala odata, daca nu, ii fac eu!, dar zi-i sa ia naibii cotul ala de pe interfon!
*





de fapt este o reclama TV...vazuta la apropo tv ....m-am bestelit la foale de ras...
the_tavi
Geniala reclama, asa arata in original povestea de mai sus.

Commercial
UXE
O femeie care nu pune la suflet, pune la solduri biggrin.gif
meganus_bicorpus
Un fan Allview intra intr-un magazin gsm:
- Un telefon Allview nou si adresa unui service, ACUM!!!
vasilecool
Ha, ha !
Si eu am Allview, dar si celelalte firme au service...
luck33ro
Sincer, eu unul nu stiu unde ar fi reprezentanta/service Samsung in Bucuresti tongue.gif
#Dino
Condamnatul este adus în camera de execuție. Privește scaunul electric de care sînt legate tot felul de fire și întrebă:
- Cum se cheamă drăcovenia asta?
Directorul închisorii îi răspunde:
- Nu-ți bate capul cu întrebări, o să te punem imediat la curent.
vasilecool
QUOTE(luck33ro @ 30 Apr 2015, 17:57)
Sincer, eu unul nu stiu unde ar fi reprezentanta/service Samsung in Bucuresti  tongue.gif
*



Pai, pe timpul cand exista(o mai fi?Mai tineti minte"numai telefoane cu holograma") HAT romania , era pe Strada Maior Câmpeanu Alexandru.
Am fost eu la ei cu un E 250 si un D900 cu exact aceeasi problema. De atunci mi-am luat adio de la ei cu scandal...
Asta ca tot suntem la sectiunea bancuri




Vine aseara in vizita la noi sora mai mica a neveste-mii, aia blonda. Si cum stateau ele asa la palavre pe canapea, le aud la un moment dat susotind:
- Draga mea, zise sora-sa, nu te supara, dar de ce nu incerci sa fii si tu mai buna cu sotul tau?
- Dar ce, de unde ai scos tu asta ca as fi rea, ti-a spus el ceva cumva? sari nevasta-mea, impacientata.
- Nu, n-a zis ca esti rea, insa am dedus eu...
- Cum adica?! se aprinse nevasta-mea de-a binelea.
- Pai mereu cand vine pe la mine imi zice, zambind: "Ah, dar buna mai esti...Mult mai buna ca sora-ta!"
andreis
Un om de afaceri intra intr-o noapte intr-un bar, merge la tejghea si comanda o bere.
- Cat costa ?
- Nimic domnule, e din partea casei.
- Serios ?
- Da, domnule. Uitati aici si un sandvich tot din partea casei.
- Nu pot sa cred asa ceva... atunci am sa cumpar macar un pachet de tigari!
- Nu trebuie domnule, va dau eu un cartus... din partea casei.
- Domnule, eu asa ceva nu am intalnit de cand sunt ! Ce mod e asta de a face afaceri ? Din ce castigati voi ? Unde este seful tau, fiindca vreau sa il cunosc personal !
- Momentan este sus intr-o camera, cu nevasta mea.
- Dar ce face cu nevasta dumitale ?
- Cam acelasi lucru pe care il fac eu acum cu afacerea lui.
vasilecool
La sala de fitness, un bărbat era cu ochii numai după fete. La un moment dat vede că sună telefonul așa că răspunde și aude o voce de femeie:
– Iubitule, ce faci? Ești la sală?
– Aha… răspunde bărbatul sec.
– Știi, te-am sunat pentru că am trecut pe lângă un magazin de blănuri și am văzut o blană care ar veni foarte bine pe mine.
– Cât costă?
– Nu este scumpă, costă 1000 de euro!
– Înțeleg, dacă îți place poți să o cumperi!
Închide telefonul dar după alte zece minute sună iar așa că bărbatul răspunde:
– Alo!
– Iubitule, tot eu sunt. Mi-am adus aminte că în drum spre coafor, m-am oprit la o reprezentanță Ferrari și am văzut că au un nou model. Mă gândeam că mașina mea este veche și…
– Cât costă?
– Am reușit să vorbesc cu vânzătorul și îmi face un discount de 10%. Noi trebuie să plătim doar 140.000 de euro!
– Dacă mașină îți dorești… o poți cumăra!
– Mulțumesc iubitule, dar mai este ceva…
Bărbatul puțin iritat:
– Ce mai este?
– Știi, după ce ai plecat tu de acasă, a sunat cineva de la agenția de vânzări imobiliare și a spus că este disponibilă casa aceea de pe plajă pe care mi-o doream eu.
– Așa și cât costă?
– Doar 500.000 de euro. Nu este mult ținând cont că este mare și eu îmi doresc foarte mult acea casă!
Bărbatul se gândește puțin, apoi spune:
– Bine, mergi și cumpăr-o!
Femeia foarte încântată:
– Știam că mă iubești foarte mult. Vorbim diseară acasă. Te pup!
Bărbatul închide și țipă:
– Băi, a cui este telefonul ăsta? Pe mine deja ma plictisit nebuna asta!
meganus_bicorpus
- Ce înseamnă mai exact ziua de Vineri, 13, de ce e cu ghinion ?
- Pentru că în această zi se adună toate vrăjitoarele, ursitoarele și fac anumite ritualuri….
- Amice, ce îmi zici tu e vorba de 8 Martie, nu vineri 13 !
vasilecool
Inginerul se uita de ceva vreme într-o fântână largă și foarte adâncă.
- Nu înțeleg, a spus el în cele din urmă, de ce ați instalat o lumină atât de puternică pe fundul fântânii?
- Nu știu, a spus muncitorul. Am făcut totul în conformitate cu desenele dv.
Ia inginerul planul construcției, se uită un pic, îl întoarce cu susul în jos:
- Băi deștepților! Trebuia să construiți un far!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.