Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apple iPhone 4
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Laurentziu83
@CGB: Nici ca o puteai sa o spui mai bine. Adevarul e ca-i culmea cocalarismului sa-ti iei iphone doar ca sa vorbesti cu el, asta o puteai face cu un Nokia 1110 la un pret de 20 de ori mai mic si o autonomie a bateriei de 7 ori mai mare. Nu zic nu, sunt destui care intra pe net de pe el, cauta detalii despre un anume loc cand ajung acolo, asculta muzica in fiecare zi de pe el, fac poze, filmari cu familia si diverse locuri pe care le viziteaza, dar si multi care s-au imprumutat de bani doar ca sa-l afiseze.
Eu ma pregatesc in curand sa schimb E51 (face 3 ani de exploatare ireprosabila) cu E5, intrucat ma costa 250 de lei la fidelizare, are wi-fi (aur cand esti in roaming si prinzi un wi-fi neparolat, slava domnului ca am prins destule prin Europa), are 3G si bluetooth (la nevoie trag prin el netul necesar laptopului),are in plus fara de E51 GPS incorporat (nu mai car si GPS-ul cand sunt pieton pe cine stie unde), pot asculta muzica pe el la casti, are display-ul suficient de mare cat sa pot naviga pe net si are si o autonomie suficient de mare cat sa nu-mi iau incarcatorul la mine cand plec pentru un week-end in Vama cu cortul.
Motivele pentru care nu mi-as lua Iphone le-a insirat Garett mai sus, nu le stiam, dar reprezinta exemplul de "de ce simplu, daca se poate complicat" (si sa mai sugem niste bani de la fraieri).
E vreun motiv pentru care sa-mi schimb alegerea?
kum
QUOTE(Garett @ 9 Oct 2011, 12:30)
De ce nu mi-am luat i4:
1. ecranul prea mic, degeaba are o rezolutie superioara daca e mic
...
*




QUOTE(Laurentziu83 @ 9 Oct 2011, 13:24)
...
Eu ma pregatesc in curand sa schimb E51 (face 3 ani de exploatare ireprosabila) cu E5, intrucat ma costa 250 de lei la fidelizare, are wi-fi (aur cand esti in roaming si prinzi un wi-fi neparolat, slava domnului ca am prins destule prin Europa), are 3G si bluetooth (la nevoie trag prin el netul necesar laptopului),are in plus fara de E51 GPS incorporat (nu mai car si GPS-ul cand sunt pieton pe cine stie unde), pot asculta muzica pe el la casti, are display-ul suficient de mare cat sa pot naviga pe net si are si o autonomie  suficient de mare cat sa nu-mi iau incarcatorul la mine cand plec pentru un week-end in Vama cu cortul.
Motivele pentru care nu mi-as lua Iphone le-a insirat Garett mai sus, nu le stiam, dar reprezinta exemplul de "de ce simplu, daca se poate complicat" (si sa mai sugem niste bani de la fraieri).
E vreun motiv pentru care sa-mi schimb alegerea?
*


Io cre' ca pe undeva te faci de cacao... Adica aifonu are ecranul prea mic, da' E5-ul are ecranul suficient de mare. radmasa.gif
Cat despre slava domnului ca am prins destule prin Europa iti spun io: nu stiu prin care Europa ai umblat tu (cre' ca prin aia de langa bucale, caz in care imi cer scuze) da' retelele sunt TOATE parolate. Routere-le vandute prin Europa sunt toate cu parola, iar aceasta e inscriptionata pe spatele router-ului.

In alta ordine de idei: sunt curios cati anume din cei care tot aruncati cu noroi in aifon si ridicati telefoanele cu android in slavi ati avut in posesie/butonat/folosit ambele modele? Ca acu' nustiucat timp in urma, cand aveam aifon, imi spunea nustiucare de pe-aici ca aifonu' sax, ca e pentru homosexuali, etc. Si cand i-am spus ca aifonul stie sa redea formate ALAC (echivalentu' lu' FLAC) ma intreba ce-i aia... wacko.gif
Acu' si SGS 2-ul stie FLAC, are ecranul mai misto decat aifonu, poti sa pui fisiere pe el direct, fara sa mai treci prin iTunes, stie flash (eu nu m-am simtit nicidecum mai abgradat cu flash-ul asta), da' per ansamblu e mai naspa decat aifonu' in utilizarea de zi cu zi. Nu mai repet toate belelele pe care le-am avut cu el (cu SGS2) si nu incepeti va rog cu chestii gen: pai pune-i si tu un custom firmware, rooteaza-l, ca nu ma intereseaza aspectul. Io as vrea sa-l folosesc asa cum a venit el de la ma-sa fara probleme (ca si aifonu'). Da' inca nu este posibil. In viitor poate o sa fie mai stabile si androidele astea, da' la momentul actual o spun cu toata raspunderea: IOS este muuult peste Android. Asa ca degeaba telefonul este d.p.d.v. hardware superior aifonului, daca nu il poti folosi la intreaga lui capacitate.

@posesor de SGS2, fost posesor de Iphone (3 si 4)
Laurentziu83
Pai sa le luam pe rand:
In Varna, Bulgaria, am prins chiar la intrarea in pasajul din centru, de la Catedrala, si am mai prins intr-un loc prin zona pietonala;
In Istanbul am prins intr-o sumedenie de locuri, cred ca e orasul cu cele mai multe wi-fi-uri neparolate.
In Kiev am prins destule in zona centrala, pe la Maidan si Krestciatik. La fel si la Odessa.
La Paris am prins mai greu, pe rue d'Alesia, dar mi-am facut treaba. La Cannes am mai prins, intr-un parc din apropierea plajei, la Sanremo am mai prins in mai multe locuri. La fel, la Venetia si la Firenze, trebuie doar sa le cauti prin zonele aglomerate si le gasesti.
Pot sa zic ca nu-mi amintesc de vreun oras mare din EU in care sa nu fi gasit macar un router neparolat.
Nu mai vorbim de wi-fi-urile hotelurilor in care ti se da parola de la receptie, nu are rost sa te plimbi cu laptopul cand esti in vacanta.

Mai trebuie sa scriu cat de util e wi-fi-ul pe telefon?

Cat despre iphone eu n-am scris nicaieri ca ar avea ecranul mic, citeste mai sus si lamureste-te.
Andy_ACS
Mie din punct de vedere al calitatii constructiei si designului imi place foarte mult iPhone.
Nu agreez insa chestiile proprietare (in general). Nu imi place nici ideea de iTunes, nici de cablurile lor, nici sistemul de operare inchis.
Legat de alte plangeri enumerate in posturile anterioare, de ex pentru mine faptul ca nu are microSD suport nu conteaza prea mult daca are o memorie de 16-32-64G.
De asemenea cu ecranul e cu dus si intors - 3.5 inchi e o dimensiune rezonabila de diagonala, care imbina si o suprafata decenta a ecranului si o dimensiune acceptabila. Unii prefera ecrane foarte mari, altii prefera portabilitate, asta e solutia de mijloc.
Legat de Flash - multa lume spune ca ar trebui sa nu mai fie incurajat, sa dispara, sa fie inlocuit de ex. de HTML5.
Nici eu nu am suport Flash la telefonul meu (Samsung Galaxy Mini), poate mi-ar fi placut, dar nu e un 'deal-braker' pt mine.
Flashul mereu face si va face probleme, consuma foarte multe resurse, nu de putine ori imi sare browserul de pe laptop cu consumuri de CPU si RAM astronomice. La un tel mobil asta se traduce prin autonomie mult diminuata.
4x4
E72 the best! tongue.gif atat Ifonul si sg2 au touchscreen ceea ce dupa mine e o fitza.
kum
QUOTE(Laurentziu83 @ 9 Oct 2011, 14:28)
Pai sa le luam pe rand:
In Varna, Bulgaria, am prins chiar la intrarea in pasajul din centru, de la Catedrala, si am mai prins intr-un loc prin zona pietonala;
In Istanbul am prins intr-o sumedenie de locuri, cred ca e orasul cu cele mai multe wi-fi-uri neparolate.
In Kiev am prins destule in zona centrala, pe la Maidan si Krestciatik. La fel si la Odessa.
La Paris am prins mai greu, pe rue d'Alesia, dar mi-am facut treaba. La Cannes am mai prins, intr-un parc din apropierea plajei, la Sanremo am mai prins in mai multe locuri. La fel, la Venetia si la Firenze, trebuie doar sa le cauti prin zonele aglomerate si le gasesti.
Pot sa zic ca nu-mi amintesc de vreun oras mare din EU in care sa nu fi gasit macar un router neparolat.
Nu mai vorbim de wi-fi-urile hotelurilor in care ti se da parola de la receptie, nu are rost sa te plimbi cu laptopul cand esti in vacanta.

Mai trebuie sa scriu cat de util e wi-fi-ul pe telefon?


*


Eu sunt 100% convins ca sunt mai multe decat ai gasit tu. Dar daca scopul tau in viata e sa le gasesti. Ca daca mergi pe strada si cauti un uairles neparolat, la pariu cu tine ca in 98 de cazuri din 100 nu gasesti. Eu am renuntat sa mai caut uairlesuri neparolate prin tari straine de mult... Am nevoie de net, imi iau un SIM pre-pay cu internet, il bag in telefon si am rezolvat problema. Am net unde vreau si cand vreau.

Cat despre
QUOTE
Mai trebuie sa scriu cat de util e wi-fi-ul pe telefon?
,
daca pe mine ma intrebai, o sa consider intrebarea o gluma si o sa rad.
radmasa.gif
Gata! Am ras.
gotty
curiozitatea mea maxima e daca si pe topicul "rival" se vorbeste de aifon sa cum se vorbeste aici de samsung....

nu de alta,dar in loc sa mai aflu si eu ce mai stie sa faca telefonul meu gasesc numai pareri mai mult sau mai putin pertinente despre cat de cool e sau nu e aifonu'...
lasati si voi cocalarii sa si vada de rasnita lor si nu ridicati in slavi un E5,care e clar ca nu are nicio treaba cu aifonu'sau samsungu'...sau cu alte cuvinte,daca aveti ceva rational si obiectiv de spus,spuneti,daca nu, folositi timpul in care scrieti un reply in alte scopuri mult mai constructive....
A l e x
QUOTE(2dor @ 9 Oct 2011, 12:19)
da stiu ca Android e mai tare ca iOS
*



Androidul nu e mai tare decat iOS decat din unele puncte de vedere. Din alte puncte de vedere e mult sub iOS. Totul depinde de nevoi si preferinte.

Sincer, cand am luat iPhone-ul imi era dor de cateva lucruri de pe Android. Cand butonez acum Desire-ul, simt lipsa unor lucruri de pe iOS. Perfectiunea ar fi undeva intre, sa speram ca se vor inspira unii de la altii pana cand vor face doua OS-uri identice, si atunci avem toti de castigat biggrin.gif

In rest, sa spui categoric ca Android e mai bun decat iOS mi se pare usor exagerat.

QUOTE(CGB @ 9 Oct 2011, 13:06)
90% din posesorii de aifone il au doar de imagine. multi habar n-au ce poate face telefonu. stiu doar ca are uaifai si poa sa stea pa net in metrou, sa-i vada fraerii ce culeanu sint ei.
*



Desi 90% mi se pare putin cam mult, sunt de acord cu ce spui, foarte multi cumpara un iPhone pentru imagine, de asta sunt dispusi sa il ia in rate pe 5 ani si cu abonament scump, si apoi dau bip pe la prieteni (vorba ta).

QUOTE(CGB @ 9 Oct 2011, 13:06)
si acu o intrebare la modul cel mai serios: ce anume justifica pretul unui Iphone? cu ce-i mai bun decat alte smartfoane similare?
*



Ideea cu iPhone e sa il poti lua la pret bun. Nu poti justifica pretul lui la liber, nici macar pretul cu abonament nu merita, asta e adevarul. Eu personal l-am luat extrem de ieftin de la Vodafone, am dat mai putin pe el decat au dat unii pe Galaxy sau Desire, si nici macar nu am avut de facut abonament. In astfel de conditii, eu cumpar si 4S cand vine la noi, si 5-ul la anul, si tot asa. La pret normal eu nu l-as lua nici mort, chiar nu merita, dar traiasca Vodafone!

Dar daca vorbim strict de raport calitate/pret, orice produs Apple pierde. Doar in SUA se mai apropie unele produse de un pret relativ decent.

QUOTE(gotty @ 9 Oct 2011, 15:01)
curiozitatea mea maxima e daca si pe topicul "rival" se vorbeste de aifon sa cum se vorbeste aici de samsung....
*



Normal ca nu, am tot spus-o de vreo 500 de ori. Posesorii de iPhone nu simt nevoia sa intre la Galaxy sa spuna ce naspa e telefonul. Invers in schimb, vezi si tu cum e biggrin.gif
tatabobu
QUOTE(A l e x @ 9 Oct 2011, 10:50)
Toti am avut macar un Nokia la viata noastra
*




Cazi in acelasi pacat de care-l acuzi pe CGB.
CGB
QUOTE(A l e x @ 9 Oct 2011, 14:31)
Desi 90% mi se pare putin cam mult, sunt de acord cu ce spui, foarte multi cumpara un iPhone pentru imagine, de asta sunt dispusi sa il ia in rate pe 5 ani si cu abonament scump, si apoi dau bip pe la prieteni (vorba ta).
Ideea cu iPhone e sa il poti lua la pret bun. Nu poti justifica pretul lui la liber, nici macar pretul cu abonament nu merita, asta e adevarul.

Dar daca vorbim strict de raport calitate/pret, orice produs Apple pierde. Doar in SUA se mai apropie unele produse de un pret relativ decent.

hai ca usor usor ne punem de acord.
da' 90% nu e mult. io as indrazni chiar sa spun ca 95% din posesorii de aifone de la noi, habar n-au de ce poate telefonul lor. il au strict de imagine.
cat despre aia de-si iau mobil in rate, merita sa razi cu kuru de ei.
ady77
QUOTE(DragosP @ 8 Oct 2011, 18:00)
Unii adoră să cadă în ridicol din ce în ce mai mult. Din păcate și unii posesori de iPhone.
*


Numele si adresa lor icon_mrgreen.gif
Liviu
QUOTE(A l e x @ 9 Oct 2011, 15:31)
Posesorii de iPhone nu simt nevoia sa intre la Galaxy sa spuna ce naspa e telefonul.
*



Mda ... s-o crezi tu.

Pe TOATE forumurile de discutii exista troli (de toate soiurile, incluzand IPHONE-isti) care se baga in seama.
Faptul ca aici nu prea se face simtita o astfel de atitudine se datoreaza (probabil) faptului ca nu sunt prea multi detinatori de iPhone cu creier cat o nuca si care simt nevoia de confruntari de genul "ba a mea e mai mare".

Atat.
kum
QUOTE(CGB @ 9 Oct 2011, 18:24)
hai ca usor usor ne punem de acord.
da' 90% nu e mult. io as indrazni chiar sa spun ca 95% din posesorii de aifone de la noi, habar n-au de ce poate telefonul lor.
*


Pai daca extrapolam putin, cat la suta din cei care-si dau cu parerea despre aifon au avut macar unu in posesie sa vada ce poate? 90%? 95%?
A l e x
Liviu: Vorbeam de situatia de pe acest forum si din acest topic, m-am intalnit si eu cu fani Apple extrem de subiectivi si ignoranti prin alte parti. Eu spuneam de diferenta dintre acest topic si topicul de Galaxy, de exemplu, unde 'noi' nu venim sa va spunem voua ce alegeri proaste ati facut, cum telefoanele noastre sunt mai bune sau sa facem generalizari. Atat.

CGB: Ne punem de acord pentru ca te-ai exprimat altfel in al doilea post, in primul parea tipicul 'toti posesorii de iphone sunt cocalari'. Cat despre procentajul tau, nu e chiar asa, sa stii ca produsele Apple sunt in general alegerea oamenilor care lucreaza in film, televiziune, fotografie, etc...

Asta pentru ca folosesc Mac-uri pentru munca lor, si sunt obisnuiti cu Apple. Ca sa nu mai vorbim de foarte multie aplicatii interesante pentru iPhone si iPad care ajuta in acest domeniu. Un mic exemplu: http://philipbloom.net/2011/05/24/iphone/

Asta cu 'toti posesorii de iPhone sunt cocalari' e fix ca aia cu 'toti bucurestenii conduc aiurea' sau 'toti romanii sunt tigani'. Pe cei decenti ori nu-i vezi, ori nu-i tii minte. In schimb cocalarii care isi arata iPhone-ul din 5 in 5 minute si au ringtone cu manele, soferii care iti taie fata si apoi te injura, tiganii care fura prin Europa, pe astia ii vezi imediat si ii tii minte. De aici si tendinta de a exagera cu generalizarile.

Parerea mea.
Garett
Mai, eu pot sa spun ca posesorii de iphone pe care ii stiu personal nu intra la categoria cocalar sau manelist.
La fel de adevarat, niciunul nu foloseste iphone-ul ca smartphone ci mai mult ca "feature-phone"
CGB
QUOTE(kum @ 9 Oct 2011, 19:06)
Pai daca extrapolam putin, cat la suta din cei care-si dau cu parerea despre aifon au avut macar unu in posesie sa vada ce poate? 90%? 95%?

pai un aifon poate fix ce poate majoritatea smartphoanelor. oo prajite n-am auzit sa faca.
si apropo de smartphoane in general, indiferent ca-s aifoane, nochii, ericsoane, samsunge si tot asa. si iar o sa sara unii ca generalizez, da' cati isi cumpara smartfon ptr ca le tre'be musai unu? io zic ca de ascultat muzica si de intrat pe-un wireless o poti face si de pe-un tel de maxim 4-5 mil. da' adevaru' e ca da mai bine la imagine o placinta de smartfon.
da' ce plm zic io aici. sa-si ia fiecare ce vrea, ca doar nu-si ia pa banii mei.
ssilviu
Nu e vorba de ce poate să facă telefonul. Nu contează doar asta. Important e și cum știe să o facă.

De la design (care nu înseamnă deloc doar cum arată, ci și cum funcționează), și aici vorbim de modul in care sunt făcute iconițele, de modul in care se aleg culorile, de efectele grafice pe care le ai dar și toată modalitatea de interacțiune cu utilizatorul, până la optimizările de soft în ceea ce privește fluiditatea și autonomia. Sunt multe chestii care la iPhone sunt convins că au fost mega studiate iar la multe telefoane cu Android nici măcar nu au fost luate în seamă.

Și toate se traduc in final în experiența pe care o are utilizatorul în timp ce folosește telefonul. Până la urmă și Loganul și Mercedesul pot să te ducă de la Ploiești la București. Evident, pe o distanță scurtă poate nu simți diferențele așa mult.Cu cât mergi mai mult cu ele, cu atât îți dai seama de cât de mari sunt diferențele smile.gif
Markos
Cica estimeaza ca vor vinde peste 30 de milioane de 4S pana la sfarsitul anului.

Daca Apple obtine, sa zicem, un profit de 65 USD (~48 EUR) per bucata vanduta, atunci suma aia imensa de 2 miliarde dolari va fi recuperata pana la 31 dec wink.gif
DragosP
Nu pot să zic decât că multă lume-i cu mintea odihnită!
A l e x
^ radmasa.gif

Evident, daca luau un telefon cu Handroid, erau cei mai jmekeri si intelectuali care este, mancatzash!!11

kum
Gata ma! A aparut! a scapat.gif
Asteptam acum posesorii proaspat-lansatului sa vina sa spuna si ei in cunostinta de cauza ca IOS sux si ca aifon sax! sleep.gif
DragosP
QUOTE(A l e x @ 10 Oct 2011, 15:59)
^ radmasa.gif

Evident, daca luau un telefon cu Handroid, erau cei mai jmekeri si intelectuali care este, mancatzash!!11
*


Așa o fi frate, nu știu, eu nu vorbesc așa.
bucatzel
Daca tot se da toata lumea cu parerea, hai sa ma bag si eu.

Primul si cel mai important motiv pentru care nu-mi trebuie aifoun ever e lipsa unei tastaturi fizice. taciscrin-taciscrin, da' dupa o bere io-s deja incompatibil cu el. Si nici inainte de berea aia nu-mi place.

Asa ca mi-am luat rozberry. Partial regret ca nu m-am uitat la nush-care-htc are si tastatura, da' are si rozberry-ul avantajele lui, deci nu ma plang chiar asa tare.

Si amu' inapoi la aifoun. E frumos. e bine facut. si isi are rost doar daca il asortezi cu un macbook, ca sa te bucuri de avantajele integrarii intre produsele apple.
Cum io nici macar windows n-am, nici n-are rost sa-mi bat capul.

Pentru mine, singurul avantaj al existentei Iphone pe piata e faptul ca i-a impins si pe restul sa vina cu ceva interesant. Asa ca sper ca ca Jobs si-o ales cu mare atentie inlocuitorul.
A l e x
DragosP: Nu vorbesti asa, frate, dar gandesti asa. Think about it, 'brother' wink.gif
DragosP
Mai tânărul meu coleg: te atunci la niște concluzii pe care, în mod evident, nu ai cum să le susții.
Ai să vezi, în decursul anilor, puțină reținere te va ajuta.
Cu atât mai mult cu cât nu vei mai face aprecieri despre persoane despre care habar nu ai.

A l e x
"Cu atât mai mult cu cât nu vei mai face aprecieri despre persoane despre care habar nu ai."

Cum faci tu despre posesorii de iPhone? rolleyes.gif
Andy_ACS
Eu zic ca ai dat un sfat bun.

QUOTE(DragosP @ 10 Oct 2011, 18:47)
[...]
Cu atât mai mult cu cât nu vei mai face aprecieri despre persoane despre care habar nu ai.
*



Merita urmat smile.gif

QUOTE(DragosP @ 10 Oct 2011, 15:31)
Nu pot să zic decât că multă lume-i cu mintea odihnită!
*



Lasand gluma la o parte, nici eu nu imi dau seama de ce ar fi cererea asta imensa pentru iPhone 4S.
Singura explicatie plauzibila este ca incepand cu 4S Apple a facut contract cu mai multi operatori de telefonie mobila.
Cam cum s-ar zice pe la noi - e disponibil si la Orange, si la Vodafone, si la Cosmote. Atunci e clar ca targetul se extinde.
DragosP
Da, așa e. Îmi cer mii de scuze.
A l e x
Te iertam, stai linistit. Topicul asta e terapie pentru tine, deci te sustinem pana la capat. wink.gif
Markos
QUOTE(Andy_ACS @ 10 Oct 2011, 20:09)
Lasand gluma la o parte, nici eu nu imi dau seama de ce ar fi cererea asta imensa pentru iPhone 4S.
Singura explicatie plauzibila este ca incepand cu 4S Apple a facut contract cu mai multi operatori de telefonie mobila.
*


Pai fix asa si sta treaba, în USA. Sunt 3 operatori acum, nu unul singur. Deci au spart toate recordurile - un milion de precomenzi în primele 24 de ore de la lansare mellow.gif

Si mai e un factor - cel emotional. Jobs aduce bani si din mormant.
Garett
Cate pasiuni poate sa nasca o "fieratanie"! biggrin.gif
PS: ca sa nu fiu acuzat, si sgs-ul tot o "plasticararie"este, a ridica la rang de "obiect de cult" o chestie care e menita doar sa-ti faciliteze comunicarea si alte cateva chestii mi se pare cam mult.
Eu imi "alint" masina cu apelativul "caldare cu suruburi". Daca ar fi S-Klasse nu Logan fix la fel as considera-o!
DragosP
QUOTE(A l e x @ 10 Oct 2011, 20:52)
Te iertam, stai linistit. Topicul asta e terapie pentru tine, deci te sustinem pana la capat. wink.gif
*


Mulțumesc, numai că vezi tu, eu am scris de eventualii viitori proprietari, alții sunt mai îndrăzneți.
Cred că o să vorbesc cu tata să-mi ia și mie un 4S, să-mi câștig dreptul de a scrie aici.
Markos
QUOTE(DragosP @ 10 Oct 2011, 22:03)
Cred că o să vorbesc cu tata să-mi ia și mie un 4S
*


Sa-l ia în rate, e mai uman asa.
Laurentziu83
QUOTE(kum @ 9 Oct 2011, 15:00)
Eu sunt 100% convins ca sunt mai multe decat ai gasit tu. Dar daca scopul tau in viata e sa le gasesti. Ca daca mergi pe strada si cauti un uairles neparolat, la pariu cu tine ca in 98 de cazuri din 100 nu gasesti. Eu am renuntat sa mai caut uairlesuri neparolate prin tari straine de mult... Am nevoie de net, imi iau un SIM pre-pay cu internet, il bag in telefon si am rezolvat problema. Am net unde vreau si cand vreau.

Cat despre
,
daca pe mine ma intrebai, o sa consider intrebarea o gluma si o sa rad.
radmasa.gif
Gata! Am ras.
*


Da ma, ai dreptate !






























Bine ca am scapat dracu' din GL.
kum
Pai si Galatiu' se bucura ca ai plecat dracu' din el! a scapat.gif
gotty
radmasa.gif
ady77
QUOTE(kum @ 11 Oct 2011, 10:16)
Pai si Galatiu' se bucura ca a plecat dracu' din el! a scapat.gif
*


rolleyes.gif rolleyes.gif
corbex
QUOTE(bucatzel @ 10 Oct 2011, 17:53)
.....................
Cum io nici macar windows n-am, nici n-are rost sa-mi bat capul.
.......................
*


Doors, ai?
Andy_ACS
nu, sta la cort.
neumann
QUOTE(kum @ 9 Oct 2011, 20:06)
Pai daca extrapolam putin, cat la suta din cei care-si dau cu parerea despre aifon au avut macar unu in posesie sa vada ce poate? 90%? 95%?
*



Stii cat m-ai f.. la creer ca ala citeste flacuri? Ei bine am dat si eu de niste muzica in formatul ala si mi-a fost lene sa o convertesc. Asa ca am dat un search si am instalat ogg codec pentru N900 in mai putin de 30 de secunde. Exista din totdeauna.
CGB
azi in metrou, un gujbete la 4 ace sedea pa scaunache si viziona Avatar pa aifon. cat de cooleanu credeti ca se simtea omu? si catamai erectia credeti c-avea in nadragi, stiind ca tarlanii din metroi se uitau cu invidie la el?
io m-am gandit doar la cat de amarat e, daca nu-si permite sa vaza un film ca Avatar, macar p-un lcd Univision.
bucatzel
O fi fost aifoun 3d tongue.gif

QUOTE(corbex @ 11 Oct 2011, 11:47)
Doors, ai?
*



Nu, ca-i leptoc, si sta mai mult in panta. Ma gandesc sa investesc intr-un Zipper tongue.gif
Laurentziu83
Macar avea si castile montate la el sau il vedea pe muteste?
Liviu
Oficial sunt impresionat ... jos palaria pentru Apple si strategia de a cumpara compania care a dezvoltat initial Siri:


Nu o sa vedem prea curand asa ceva pe alte platforme.
cj98czh
Daca chiar functioneaza asa .... atunci .... sincer jos palaria
R19/16v
Da' la non-americani cum merge? nedumerire.gif
Markos
prin semne.
DragosP
Frumos. Română o fi având? nedumerire.gif
Markos
Deocamdata doar English, French & German.

Culmea e ca au renuntat deocamdata la Spanish, în ciuda numeroasei comunitati latino de la ei. Cica e foarte dificil de implementat, pe motiv de pronuntie.
Andy_ACS
E un inceput. Speech recognitionul e una, dar AI-ul e foarte dificil de implementat. Ce au prezentat acolo pare foarte tare, dar daca ai o rata de esec de 60-70% la anumite comenzi ma indoiesc ca il va folosi lumea.
Oricum au o baza de plecare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.