Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fierul meu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
argon
QUOTE(Markos @ 13 Dec 2013, 00:23)
Fieru e "fabricatie decembrie 2004". Să-i cumpăr un tort?
Sau la anu' pe vremea asta?
*




Io zic ca la anu pe vremea asta, trebuie sa fie 10 ani impliniti sa se califice la program.
corbex
Prea mult colesterol in prajitura aia. Pune ceva mai apetisant. Patronul e gourmet.
ady77
QUOTE(Markos @ 12 Dec 2013, 23:23)
Fieru e "fabricatie decembrie 2004". Să-i cumpăr un tort?
Sau la anu' pe vremea asta?
*


Cumpara-i o masina tongue.gif
marksman
QUOTE(ady77 @ 13 Dec 2013, 16:04)
Cumpara-i o masina tongue.gif
*


Un ambreiaj sau un coniac smile.gif
Markos
M-am hotarat, îi cumpar diseara niste lichid de parbriz.
Iulikk
Macar sa fie unu mai scump, nu treaba de la Kaufland la 2 lei suta de litri. biggrin.gif
Markos
Pai oricum îl scuipa.
Squirrel
…și benzenu-l arde.

Să zic și ceva de dulce…
user posted image
Markos
99.500

Cum nu mai picase nimic de ceva timp, acum două zile s-a hotărât panglica aia de airbag din volan să se fwtă (ăla de-a proiectat-o era sigur drogat). Semi-pom de crăciun în bord.

Rezolvat azi cu Marius în parcarea de la AFI (mai erau fo 4 megănari la înlocuire tongue.gif ), superbăiat, recomand up.gif

Timp de lucru: 15 min (cu tot cu diagnosticare după înlocuire).
Preț: doo bulioane.
dan22y
QUOTE(Markos @ 6 Feb 2014, 00:28)
Cum nu mai picase nimic de ceva timp, acum două zile s-a hotărât panglica aia de airbag din volan să se fwtă

Timp de lucru: 15 min (cu tot cu diagnosticare după înlocuire).
Preț: doo bulioane.
*


Bun, bun de stiut, ca pe topicul lui nu da preturi up.gif
ady77
Eu in linkul grecului vad preturi intre 100-200 lei. wink.gif
R E M U S
in rest meganu e bine, sanatos? unsure.gif http://www.4tuning.ro/funny/aceasta-fata-n...euro-21517.html
argon
QUOTE(ady77 @ 6 Feb 2014, 09:51)
Eu in linkul grecului vad preturi intre 100-200 lei. wink.gif
*




Se uita si el intai la fatza omului, cine are de unde..are.
l@u
oare la reprezentanta cat o fi ? nedumerire.gif
argon
850 lei+50 lei manopera DACA ai blocul de lumini simplu fara proiectoare si buton functional in varf pe partea stanga.
l@u
pai atunci e super pret la 2 mil. , plus ca in banii aia iti face baiatul si o diagnoza !
espacern
Reparatia respectiva executata de Marius este de fapt o INLOCUIRE cu o piesa asemanatoare SH.
Asta inseamna ca se schimba piesa ta de pe masina cu alta SH scoasa dintr-un rucsac si pe care daca esti norocos este banda buna/reparata.
Eu am fost in situatia in care blocul nu a functionat(maneta stregator spate) si pentru "garantie" invitat la Mioveni cu masina......baiat OK dar doar cand totul e OK.
Pamblica inca functionala si dupa 3 ani.....nimic de spus aici.

@+
argon
Nu e SH piesa, banda e noua, se gaseste la metru, merge si de VW si de multe alte marci, adica universala. [attachmentid=1627931038]

Problema nu e banda, ci ca mirobolantii de la Renault au pus o limba de plastic care se rupe, si rupe la randul ei banda, daca limba aia se scoate inainte sa crape banda originala, aceasta tine mai mult ca masina.
espacern
Marius nu schimba doar banda ci tot blocul cu tot cu manete....pe loc.
Dupa ce intra in posesia blocului cu banda rupta demontat de pe masina ta posibil sa repare banda rupta.
Daca ai noroc sa gaseasca un bloc asemanator prin rucsacul lui....e bine.

@+
argon
Deci de aia o durat asa putin, nu as fi de acord sa-mi puna alt bloc..
dan22y
QUOTE(ady77 @ 6 Feb 2014, 08:51)
Eu in linkul grecului vad preturi intre 100-200 lei. wink.gif
*


Stupid me, n-am dat click pe link, insa nici nu am verificat topicul lui Marius. Deci up.gif
gabize
di la vecinică ți se trage... sleep.gif
Markos
Nu știu ce manete schimbate visați, dar vă asigur că nu e cazul. Se schimbă doar bucata aia de plastic care conține banda în interior. Și nu e chestie gen "dacă ai noroc să găsească una la fel prin rucsac", pe motiv că știe exact ce ai pe mașină (via sms/pm).
dan22y
QUOTE(gabize @ 6 Feb 2014, 10:23)
di la vecinică ți se trage... sleep.gif
*


blush.gif Recunoaste ca-ti place si tie...
espacern
Si "bucata" aia cu banda in interior nu vine cu tot cu manete de lumini si stergatoare?
Ca la mine asa s-a schimbat...cu totul.
Eu nu aveam proiectoare si nici maneta(evident) si acum am maneta cu comanda......in urma schimbului.
Poate s-a mai "specializat" omul intre timp.

@+
Markos
Nu, nu vine cu manete (adicăcu alt bloc de lumini). E clar că a mai evoluat biznăsu.
AR-18-MOS
QUOTE(argon @ 6 Feb 2014, 10:50)
*


Ti-ai lasat Orange-ul la vedere. tongue.gif
Ii a lu' un moldovean. icon_mrgreen.gif
l@u
Mosule ai venit dupa mine cu duba ieri prin GL. ca am vazut una cu AR-30-MOS ?
Squirrel
Te monitorizează…Aveai stația în parametrii? wink.gif
l@u
statia nu e aia de se pune in interior ? huh.gif
Markos
decât la metrou.
AR-18-MOS
QUOTE(l@u @ 6 Feb 2014, 13:30)
Mosule ai venit dupa mine cu duba ieri prin GL. ca am vazut una cu AR-30-MOS ?
*


Nu, da' am visat azi-noapte ca am fost la Galati. blink.gif
l@u
si cand te-ai trezit unde erai ?
Iulikk
Sub pat.
AR-18-MOS
QUOTE(l@u @ 6 Feb 2014, 22:10)
si cand te-ai trezit unde erai ?
*


Aici, in vest, unde e cald si bine. icon_mrgreen.gif
l@u
tot in tricou si pantaloni scurti ?
gabize
numa' câinele.
AR-18-MOS
QUOTE(l@u @ 6 Feb 2014, 22:40)
tot in tricou si pantaloni scurti ?
*


Exact! Avem belsug in toate! wub.gif
Markos
Azi a trecut electricianul de la Mach1 pe la mine, în drum spre casă (sâmbăta lucrează până la prânz). Mi-a schimbat un bec H7 și unul C5W (de la număr). Becuri aveam. Timp de lucru: 5 min. Preț: 10 lei sad.gif

În ritmul ăsta cred că trec pe GPL.
Shush
Trebuie sa treci la becuri economice sau mai rau sa le schimbi singur ohmy.gif

Si mie mi-au schimbat la service un H7 si un d-ala de numar. Pret mult peste ce e in magazin, manopera cred ca gratuita biggrin.gif
Markos
Pe-ăla de la număr puteam să-l schimb și singur, dar dacă tot a venit băiatu' blush.gif

Ăla de la far era pe stânga, misiune imposibilă (pe dreapta reușesc, cu ceva efort). Băiatu' electrician le schimbă fulgerător și pe neve prin gaura aia de vizitare, cred că am mai povestit.

Plus că eram prins cu altă treabă a scapat.gif
bmwh548
Faceai poze la caine.
Shush
Eu habar nu am sa il schimb pe ala de la numar si al dracu se arde mereu smile.gif)
Markos
La Leon?
bmwh548
QUOTE(Shush @ 8 Feb 2014, 16:29)
Eu habar nu am sa il schimb pe ala de la numar si al dracu se arde mereu smile.gif)
*



Io zixa treci pe leduri ca altfel dai faliment. sad.gif
Markos
Păi nu dă faliment, că nu le schimbă. Că nu știe cum tongue.gif
Iulikk
QUOTE(Shush @ 8 Feb 2014, 16:22)
mai rau sa le schimbi singur ohmy.gif
*



Shush
QUOTE(Markos @ 8 Feb 2014, 16:35)
La Leon?
*



Da
Markos
Plimbarea de azi.

Se topește-n draci zăpada de pe marginea drumurilor, bălți pe șosea, la mers în coloană e o poezie. 4 litri de lichid de parbriz consumați.
cata50
QUOTE(Shush @ 8 Feb 2014, 16:29)
Eu habar nu am sa il schimb pe ala de la numar si al dracu se arde mereu smile.gif)
*




Doi șurubi ș-o clema-n dreapta lampii.

Spor. up.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.