Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Tampoane Motor megane 1, preturi, probleme, etc

pasaniucionut
post 11 Jul 2010, 19:35
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 14 September 09
From: Bacau




buna ziua... ma confrunt cu o problema de cat timp am masina... tampoanele mele la motor se rup foarte repede... 2 luni alt tampon .. am schimbat tampoane de m-am saturat .. cel care face probleme e tamponul din fata dreapta cel de langa curele.... intrebarea mea este.. sunt alfel de tampoane? ceva mai rezistente? ceva sport? ma repefer la toate tampoanele inclusiv cel din fata dreapta langa curele astept raspuns si eventual un link..

This post has been edited by pasaniucionut: 11 Jul 2010, 19:35


--------------------
Renault Megane 1 1999 - BC-34-PAS
Daca faci ceva fa cu cap,daca nu mai ai timp intr-o depasire nu ceda,nu frana,, [B]accelereaza puternic[/B] :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutt daniel
post 11 Jul 2010, 23:12
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.139
Joined: 22 August 06
From: Giurgiu




Sfatul meu e sa il schimbi pe cel antibasculare inainte de cel de la aripa. Nu cumva se si misca maneta de la schimbator cam tare la accelerare sau decelerare? Astea se potrivesc pentru unele variante de la supernova/solenza cu sigla Renault, mult mai ieftine decat la reprezentanta...


--------------------
renault espace 2.2 - bulgariax4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fan peugeot
post 13 Jul 2010, 13:21
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 21 January 08




QUOTE(pasaniucionut @ 11 Jul 2010, 19:35)
... tampoanele mele la motor se rup foarte repede... 2 luni alt tampon .. am schimbat tampoane de m-am saturat .. cel care face probleme e tamponul din fata dreapta  cel de langa curele....
*



daca se duc tampoanele la 2 luni, ceva e putred rau de tot. nu cumva masina a fost lovita in fata / lateral?

This post has been edited by fan peugeot: 13 Jul 2010, 13:22


--------------------
Renault Megane Break 2001 1.9 dti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
greeneyes85
post 13 Jul 2010, 15:58
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 193
Joined: 27 February 09
From: Bucuresti




Depinde acum și ce cumperi. Eu am cumpărat anul trecut una after-market și m-a ținut cam 6 luni după care am schimbat-o cu una de Solenza care încă își face treaba bine. Și pe deasupra cea de Solenza e și mai ieftină. Eu am dat 65 de lei pe ea.

Mă refer la bieleta anticuplu. Cu tamponul din dreapta motorului încă nu am avut probleme...și sper să sa nu am nici în continuare biggrin.gif

This post has been edited by greeneyes85: 13 Jul 2010, 15:59


--------------------
Renault Megane Classic 2002/1.9 dCi - B-47-HKF
Daca prostia ar fi durut vindeam aspirine la colt de strada
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pasaniucionut
post 13 Jul 2010, 17:13
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 14 September 09
From: Bacau




ionutt daniel - maneta se misca dar maneta nu stiu ce are ca nu prea e normala adica nu e asa de teapana... e moale nu stiu cum sa explic.. intra usor in viteza nam probleme dar in punctul mort fata de la alte masini are un joc mai mare
fan peugeot a fost lovita frontal (nu sa ajus decat la cele 2 radiatoare)dar nu vad a fi asta o problema problema e ca masina nu prea rezista la mers putin mai sportiv (plecari bruste,fortate) treaba e ca nu se rupe chiar de tot tampon.. nici nu il las... dar cum incepe sa se desprinda din cauciucul lui incepe motor sa bata in caroserie putin cand dau drumu doar din ambreiaj mai brusc fara sa accelerez se aude asa o bataie... cand dau si in fata si in spate cum ca s-ar atinge motor de caroserie.
revin la intrebarea mea... oare sunt tampoane ceva mai rezistente? am avut si tampon original luat din dezmemrari ala ma tinut la mult... nu exagerat de mult dar totusi ..

This post has been edited by pasaniucionut: 13 Jul 2010, 17:13


--------------------
Renault Megane 1 1999 - BC-34-PAS
Daca faci ceva fa cu cap,daca nu mai ai timp intr-o depasire nu ceda,nu frana,, [B]accelereaza puternic[/B] :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 13 Jul 2010, 17:37
Post #6


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 23.018
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Eu am schimbat tamponul hidroelastic cu unul aftermarket... Swag... cred acu 2 ani... nu misca nu da semne de oboseala... si nu conduc nici eu tocmai dupa manual.... deci la tine ceva nu este in regula de le rupe asa de repede...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xjc0c0
post 14 Jul 2010, 02:24
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 830
Joined: 4 April 08
From: Brasov




Mai poate fi o varianta. Celalalt tampon (din stanga,aproximativ sub vasul cu lichid de frana) sa fie stricat. Daca ar avea acela probleme automat tamponul din dreapta acumuleaza si socurile care trebuiau asimilate de cel din stanga. Mai multe vribatii,mai mica durata de viata a tamponului.

Cred ca si cel mai ieftin tampon te-ar tine minim 6 luni...altfel nu se explica. Degeaba ai cumpara ceva f.bun si foarte costisitor.

This post has been edited by xjc0c0: 14 Jul 2010, 02:25


--------------------
Ex: Megane I ---- ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pasaniucionut
post 20 Jul 2010, 09:04
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 14 September 09
From: Bacau




xjc0c0 tot ce posibil sa fie cum spui tu deoarece celelalte tampoane la motor nu au fost schimbate niciodata si posibil sa fie si din cauza asta... am sa vad la ce pret gasesc toate tampoanele la motor sa le schimb pe toate si sper ca atunci sa nu mai am probleme


--------------------
Renault Megane 1 1999 - BC-34-PAS
Daca faci ceva fa cu cap,daca nu mai ai timp intr-o depasire nu ceda,nu frana,, [B]accelereaza puternic[/B] :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammix
post 9 Aug 2010, 19:43
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 11 March 08




Am si eu o problema si nu stiu sigur daca e de la tampoane sau nu. Am o bataie infundata la masina (Meg 1 1.6 16V) care apare indiferent de viteza/turatie/starea drumului si care mai ales nu este constanta, adica astazi se aude jumatate de zi, maine deloc si tot asa. Am fost la service crezand ca este ceva legat de suspensie dar mecanicul a zis ca totul este ok. Am fost cu el sa facem o proba si nu s-a auzit nimic, desi am luat cateva gropi poate poate se va auzi ceva. Poate sa fie tamponul din dreapta motorului ( de sub lichidul de frana) sau bieleta antibasculare ( schimbatorul se misca ) ?

This post has been edited by jammix: 9 Aug 2010, 19:44


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nigger
post 15 Sep 2010, 14:19
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 16 October 07
From: Timisoara




salutare, din propria experienta am observat ca bieleta antibasculare(GMP) are un rol foarte important in absortia socurilor (vibratiilor) motorului deasemenea tamponul hidraulic din partea dreapta a acestuia!! foarte important, mai ales la motoarele cu 16v, sa se opteze pentru bieleta GMP cu corp metalic(aluminiu cred!!) si nu pentru cea cu corp de platic(exista si asa amble de origine Renault!!) eu am schimbat de pe masina bieleta cu corp metalic, uzata fiind, cu una de plastic [asta a fost reperul gasit de cei de la Auto Europa(Timisoara)ca fiind ceea ce imi trebuie] insa diferenta este uriasa la foarte scurt timp dupa operatiune am ajuns sa regret ca am schimbat-o pe cea veche sad.gif acest lucru se simte mai ales la plecarile de pe loc!!


--------------------
Renault Megane Clasic 1999 1.4 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pasaniucionut
post 16 Sep 2010, 10:32
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 14 September 09
From: Bacau




sa mor de stiu unde e biela asta .. antibasculare.... l-am intrebat si pe tata si nu stie :| a zis ca posibil sa nu avem asa ceva:| megane 1.6 din 2000
si am si ceva probleme ...
1 - schimbatorul nu mai e stabil .. nu mai e asa rigid... il inpingi cu un gedet in viteza.. e moale asa... nu stiu cum sa explic
2 - decelerare/accelerare... se misca schimbator


--------------------
Renault Megane 1 1999 - BC-34-PAS
Daca faci ceva fa cu cap,daca nu mai ai timp intr-o depasire nu ceda,nu frana,, [B]accelereaza puternic[/B] :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 16 Sep 2010, 11:56
Post #12


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 23.018
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Te bagi frumusel sub masina.... si o vezi ... aproximativ sub scunele din fata ... biggrin.gif

Uite si o poza.... luata direct de pe daciaclub..

Attached thumbnail(s)
bieleta_antirasturnare_slz.jpg ( Size: 198.87k ) Number of downloads: 2685


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammix
post 16 Sep 2010, 12:12
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 11 March 08




Am schimbat bieleta antibasculare, si nu a avut nici un efect notabil. Schimbator a fost putin mai rigid in prima zi , dar tot se misca . Piesa schimbata a fost exact la fel ca cea originala de pe masina. In schimb bataia aceea care am descris-o in postul anterior iar a revenit. Am facut un drum lung si cand am incetinit (sub 100km/h ) a inceput sa bata si a batut toata ziua. A doua zi tacere totala....... mad.gif

This post has been edited by jammix: 16 Sep 2010, 12:13


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pasaniucionut
post 16 Sep 2010, 15:18
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 14 September 09
From: Bacau




cj98czh multumesc mult pentru poza... stiu exact zona cam pe unde vine... cum te uiti din spate in stanga tubului flexibil.. cand o sa am timp am sa ma uit la acea biela multumesc inca odata pentru poza


--------------------
Renault Megane 1 1999 - BC-34-PAS
Daca faci ceva fa cu cap,daca nu mai ai timp intr-o depasire nu ceda,nu frana,, [B]accelereaza puternic[/B] :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xjc0c0
post 16 Sep 2010, 17:39
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 830
Joined: 4 April 08
From: Brasov




QUOTE(jammix @ 16 Sep 2010, 12:12)
Am schimbat bieleta antibasculare, si nu a avut nici un efect notabil. Schimbator a fost putin mai rigid in prima zi , dar tot se misca . Piesa schimbata a fost exact la fel ca cea originala de pe masina. In schimb bataia aceea care am descris-o in postul anterior iar a revenit. Am facut un drum lung si cand am incetinit (sub 100km/h ) a inceput sa bata si a batut toata ziua. A doua zi tacere totala....... mad.gif
*




Impartim aceasi problema. Tot ma tin sa schimb si tampoanele de la motor. Poate poate...Dar mai astept...trebuie sa schimb mai multe,si macar sa ma duc odata ptr toate. Daca descoperii intretimp o cauza sigura da-ne de veste.


--------------------
Ex: Megane I ---- ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammix
post 17 Sep 2010, 00:27
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 11 March 08




O sa anunt , si pentru mine e un mare mister ( nu inteleg cum o bataie se aude numai cand vrea ea , mecanicii cred ca sunt eu nebun). O sa astept sa se "strice" si mai mult pana cand cineva imi va da un verdict. Singura chestia este sa nu afecteze si alte componente si sa creasca costul reparatiei finale. Macar nu sunt singur in suferinta smile.gif

This post has been edited by jammix: 17 Sep 2010, 00:28


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
playeroooo2000
post 17 Sep 2010, 05:56
Post #17


de ce inca mai merge?


Group: Members
Posts: 330
Joined: 26 October 05




dar bucsele le-ati schimbat?
amortizoarele in ce stare sunt?
acealasi zgomot in partea stanga il am si eu de vreo 2 saptamani. mai intai a aparut un zgomot la virarea volanului si apoi acest zgomot.se manifesta in viteza 1 la demaraj mai puternic.


--------------------
renault megane classic peste 500.000 km 2001 1,9 dti 59 kw/80 cp dynamique - Y944 GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vallybz
post 17 Sep 2010, 09:03
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




maine schimb bucsile dela bara stabilizatoare si bieleta anticuplu...sa vedem ce iese


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xjc0c0
post 18 Sep 2010, 23:07
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 830
Joined: 4 April 08
From: Brasov




Bucsele le-am schimbat acum vreo 5 luni,in schimb amoritiozarele le voi schimba odata cu tampoanele si altele. Sper sa fie de la ele...desii ma indoiesc huh.gif

Daca tot suntem in "area 51" ,sa va mai zic ceva ciudat... . Bun sa zicem ca suntem in treapta aII-a sau aIII-a...pun frana incet (fara ambreiaj) si franeaza asa in socuri finute(asemantor sintomului benzinei proaste pe masinile cu carburator). Franeaza bine ce-i drept...Nici nu stiu cum sa ma fac mai bine inteles. Ca un fel de ABS care a ramas blocat,numai ca nu intra la fel de dur,si este tot timpul.
Am inceput sa o iau razna cred...cand se suie mecanicul,sau o alta persoana sa-si dea cu parerea nu se aude nici de-a naibii !

This post has been edited by xjc0c0: 18 Sep 2010, 23:08


--------------------
Ex: Megane I ---- ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 21 Sep 2010, 15:59
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.611
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(ionutt daniel @ 12 Jul 2010, 00:12)
Sfatul meu e sa il schimbi pe cel antibasculare inainte de cel de la aripa. Nu cumva se si misca maneta de la schimbator cam tare la accelerare sau decelerare? Astea se potrivesc pentru unele variante de la supernova/solenza cu sigla Renault, mult mai ieftine decat la reprezentanta...
*


De la ce masina sa cer? Ai luat asa ceva?


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UltraDrive
post 15 Nov 2010, 12:21
Post #21


Membru cu kilometri


Group: Members
Posts: 442
Joined: 6 May 06
From: Bucuresti




Am avut aceiasi problema.
Compatibilitate Dacia Solenza, pret 70 Ron


--------------------
Renault Megane 2000 HB 1.6 16V
De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vallybz
post 15 Nov 2010, 16:18
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




odata cu schimbarea distributiei, am observat ce bate. Tamponul de pe partea cu distrubutia facut praf. Ati gasit pe undeva mai ieftin? se merita sa caut pe la dezmembrari? compatibilitati nu am gasit decat la megane 1 si scenic 97-99


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rexus
post 18 Nov 2010, 22:50
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 24 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(pasaniucionut @ 11 Jul 2010, 20:35)
buna ziua... ma confrunt cu o problema de cat timp am masina... tampoanele mele la motor se rup foarte repede... 2 luni alt tampon .. am schimbat tampoane de m-am saturat .. cel care face probleme e tamponul din fata dreapta  cel de langa curele.... intrebarea mea este.. sunt alfel de tampoane? ceva mai rezistente? ceva sport? ma repefer la toate tampoanele inclusiv cel din fata dreapta langa curele astept raspuns si eventual un link..
*


Uite cateva solutii:
1. Schimba mecanicul. Daca nu sunt puse bine, se pot rupe foarte repede.
2. Daca tampoanele sunt "made in middle-east" poate fi si asta o problema.
3. Repozitionarea cadrului motor este recomanda cand mai schimbi tampoanele.

QUOTE(jammix @ 9 Aug 2010, 20:43)
Am si eu o problema si nu stiu sigur daca e de la tampoane sau nu. Am o bataie infundata la masina (Meg 1 1.6 16V) care apare indiferent de viteza/turatie/starea drumului si care mai ales nu este constanta, adica astazi se aude jumatate de zi, maine deloc si tot asa. Am fost la service crezand ca este ceva legat de suspensie dar mecanicul a zis ca totul este ok. Am fost cu el sa facem o proba si nu s-a auzit nimic, desi am luat cateva gropi poate poate se va auzi ceva. Poate sa fie  tamponul din dreapta motorului ( de sub lichidul de frana) sau bieleta antibasculare ( schimbatorul se misca ) ?
*


Ai verificat basculele? Aceeasi problema si la mine, erau bucsile de la bascule mancate... Am cumparat degeaba doua tampoane de motor, crezand ce de-acolo e problema, dupa cum mi-a zis un mecanic de la Cobalcescu, dar nea' Sandel stie mai bine, si dupa ce s-a uitat la ea mi-a zis ca e de la bucsile de la bascule. Drept urmare am schimbat basculele.

QUOTE(Vallybz @ 15 Nov 2010, 17:18)
odata cu schimbarea distributiei, am observat ce bate. Tamponul de pe partea cu distrubutia facut praf. Ati gasit pe undeva mai ieftin? se merita sa caut pe la dezmembrari? compatibilitati nu am gasit decat la megane 1 si scenic 97-99
*



La reprezentanta nu-ti recomand... E vreo 400-500 un tampon, fara montaj.
Cel mai bine ar fi se la schimbi pe amandoua si sa-ti repozitionezi si cadrul motor, daca tot umbli la ea. O s-o simti mai stabila si mai tzapana dupa repozitionarea cadrului motor, plus ca dispar din zgomote(cel putin asa e la mine, fac asta cam de doua ori pe an)

In caz ca nu am mentionat, sunt fericitul posesor al unui Megane Classic 1.6e 66Kw / fabric. 1999 / 150.000 km

cj98czh edit: vanzarile si cumpararile se fac pe PM sau in sectiunea dedicata: BURSA

This post has been edited by cj98czh: 18 Nov 2010, 22:53


--------------------
reno megane sedan 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fan peugeot
post 22 Nov 2010, 18:01
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 21 January 08




QUOTE(rexus @ 18 Nov 2010, 22:50)
... O s-o simti mai stabila si mai tzapana dupa repozitionarea cadrului motor, plus ca dispar din zgomote(cel putin asa e la mine, fac asta cam de doua ori pe an[COLOR=red])



o faci din hobby?
mai ai si alte pasiuni? de ce doamne iarta-ma repozitionezi cadrul motor? ce ai cu el?


--------------------
Renault Megane Break 2001 1.9 dti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demin2609
post 22 Nov 2010, 19:22
Post #25


iuzar


Group: Members
Posts: 329
Joined: 20 December 08
From: Craiova




salut

Am avut și eu aceeași problemă, tamponul motor din partea dreaptă s-a rupt, mi-am dat seama de asta în momentul în care am schimbat distribuția, dar nu făcea probleme, l-am schimbat cu unul noname, 150 lei... a picat în câteva săptămâni, se lăsase practic motorul direct pe cadru.

Am zis apoi să iau unul de la second .. 150 lei, scump... m-am întors hotărât să cumpăr pe original, oricât ar fi costat, am găsit codul și l-am luat cu 150 lei... pe ORIGINAL... merge ca uns!

Faza cu balansul la schimbător o am de când am luat mașina... de la 40 k km... nu mă deranjează.

Iar mașina nu a fost menajată... deloc!

This post has been edited by demin2609: 22 Nov 2010, 19:23


--------------------
Renault F4P-B7-22 Mégane éxpression
[B]live high, have fun, and don t do anything stupid![/B]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vallybz
post 23 Nov 2010, 17:33
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




de unde l-ai luat?


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demin2609
post 23 Nov 2010, 20:09
Post #27


iuzar


Group: Members
Posts: 329
Joined: 20 December 08
From: Craiova




de la un magazin de lângă bloc, nu merg la reprezentanțe că băieții sunt prea incompetenți ca să facă o treabă serioasă.

cauți codul de original și comanzi piesa...


--------------------
Renault F4P-B7-22 Mégane éxpression
[B]live high, have fun, and don t do anything stupid![/B]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shafu
post 24 Nov 2010, 11:59
Post #28


SHĂFU'


Group: Members
Posts: 777
Joined: 19 April 07
From: Iași




Cred ca glumesti cu tampon original la 150 lei, poate aftermarket, dar daca e original pune si o poza, eu unul astept cu mare curiozitate. Am luat si eu tampon aftermarket am dat 220 lei dar l-am montat in service autorizat deoarece pe cutie scrie 1,5 ani garantie si daca se strica ii duc tamponul inapoi de urgenta atata timp cat e in garantie, fiind montat in service autorizat nu are ce sa comenteze.


--------------------
Renault Megane Clasic 2001 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 24 Nov 2010, 15:07
Post #29


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




Fa cum am facut eu ca o sa te trezesti cu frigiderul plin. Am umblat la mecanici peste mecanici cum ca imi bat telescoapele spate. Toata lumea a ridicat din umeri. NU sunt telescoapele de vina...... pana intr-o seara cand am asteptat-o pe prietena-mea sa revina din oras si eram langa masina. Am auzit bataia ( bataile ) si proveneau de la un tampon de esapament care a cedat. Ornamentul lovea in bara pe drumuri mai rele, se aude din spate si am fost ferm convins ca erau telescoapele. Bine ca s-a rezolvat ^^


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demin2609
post 24 Nov 2010, 15:32
Post #30


iuzar


Group: Members
Posts: 329
Joined: 20 December 08
From: Craiova




nu glumesc, gluma a fost să mă duc la Staicu la dezmembrări să îmi ceară 150lei pe unul second.

am căutat pe la vro 7 magazine până am găsit un distribuitor ieftin.

același lucru și cu distribuția, de la nu mai știu exact 1050 lei până la 450 lei, aceeași! la diferite magazine.


--------------------
Renault F4P-B7-22 Mégane éxpression
[B]live high, have fun, and don t do anything stupid![/B]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd September 2024 - 13:53
Dacia