Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Bucuresti] TOP SERVICE
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
Pages: 1, 2
clr
DAB sunt niste jegosi.
Inainte de orice altceva pentru cum te trateaza la receptie, mai aveau putin si-mi pretindeau scuze pentru ca i-am deranjat, am zis ca nu mai pun piciorul la ei in viata mea.
luy
Pot spune ca dupa cele intamplate mie cel mai prost service este Cobalcescu de pe Spaiul Unirii nr.311 langa Vitan. Ma refer la tinichigerie si vopsitorie. Fugiti fratilor de ei.
Au nota 3 din partea mea sa nu mai spun ca am refuzat masina pentru ca imi facusera pe bandoul de pe spate gauri de la sudura si masina in interior era plina de mizerie, pilitura si urme de sudura. Nu e posibil asa ceva.
serban24
nota 2 cobalcescu splai vitan ,tinichigerie vopsitorie praf ,bandouri zgariate, usa zdrangane, geamul trancane la capat de cursa, mi au rupt husa de la scaunul soferului ,jeg inauntru de a trebuit sa spal tapiteria +ca tovarasul de a luat masina in primire i a dat o forja pe splai sa i sara pistoanele din ea, pt cei din strada cobalcescu nu am repros am facut mai multe masini si nu am avut probleme insa pt cei din vitan NOTA 2
SandelBS
serus centura nota 10 pt vopsitorie si servicii ( receptie, timp de asteptare), (d-nul Busulescu Razvan) s-a ocupat mai bine decat ma asteptam si a incercat sa faca si treaba celor de la asigurari
meridian vest nota 9 mecanica si caroserie ( la fel ca la serus receptia si timp de asteptare, imediat s-au apucat de treaba), as fi dat 10, insa au vrut sa ma tepuiasca de 200 lei cu un spray pt frane
Ar mai fi alt service din provincie, dar topic- ul e pt bucuresti
M i h a i
QUOTE(clr @ 30 Nov 2009, 13:29)
DAB sunt niste jegosi.
Inainte de orice altceva pentru cum te trateaza la receptie, mai aveau putin si-mi pretindeau scuze pentru ca i-am deranjat, am zis ca nu mai pun piciorul la ei in viata mea.
*


am fost si eu de cateva ori la ei...ce sa zic...super ok oamenii...lucrare facuta calitativ..daca o sa am prob de genul (tinichigerie vopsitorie) tot la ei ma duc..garantat...eu chiar recomand tongue.gif
suntem off..este un topic cu dab... rolleyes.gif
DrK
Are are 5 luni acel mesaj biggrin.gif
Axe
QUOTE(SandelBS @ 16 Apr 2010, 09:01)
serus centura nota 10 pt vopsitorie si servicii ( receptie, timp de asteptare), (d-nul Busulescu Razvan) s-a ocupat mai bine decat ma asteptam si a incercat sa faca si treaba celor de la asigurari
meridian vest nota 9 mecanica si caroserie ( la fel ca la serus receptia si timp de asteptare, imediat s-au apucat de treaba), as fi dat 10, insa au vrut sa ma tepuiasca de 200 lei cu un spray pt frane
Ar mai fi alt service din provincie, dar topic- ul e pt bucuresti
*


POate ai dreptate insa preturile mi se par un picut cam sarite !
M i h a i
QUOTE(RaduNG @ 16 Apr 2010, 10:18)
Are are 5 luni acel mesaj biggrin.gif
*


tongue.gif sunt obosit Radu..nu am vazut..
csorin66
Intr-un service depinde mult si pe mainile cui nimeresti( mecanic, vopsitor, tinchigiu). Daca nimeresti pe mainile unuia care a fost inainte croitor si acum sa facut mecanic sigur o sa da-i nota 2 acelui service.
Meseriasii buni sunt pasari rare intr-un service, unde salariile sunt cum sunt.
rasvanmircea
Asa cum am mentionat si pe topic-ul de Revizie 60 000 Km am ramas foarte placut surprins de serviciile oferite de Dacoserv Militari.
Preturi mai scazute ca in alte locuri iar personalul s-a comportat de nota 10.
Felicitari.
PS
Sper sa nu li se urce la cap......
TiamaT82
Dacoserv Militari, nota 10
Preturi foarte ok la manopera, mecanici buni, cei de la receptie super ok!
Reparatii: completare freon+ulei, verificare stare mecanica ( tras de roti si altele ), tester ( resetare erori si retestare ) inlocuire bec stop, rectificari pentru mici detalii ( aparatoare noroi spate desprinsa, fata la fel ).
Ma bucur sa vad ca exista un service in bucuresti pe care sa-l pot compara cu unul din vest. Ramane de vazut pe viitor, am sa-mi rezolv toate problemele la ei....pana se vor "romaniza" daca se va intampla asta.
rasvanmircea
Ma bucur ca cei de la DACOSERV au ramas aceiasi. La revizia de 70 000 km voi merge tot la ei.
Sper sa o tina tot asa.
aleksanders
bine ca au inceput sa se priceapa si la reno - cand am facut eu revizia la ei abia incepeau sa faca renouri si au cam bajbait, plus ca pentru filtru de ulei au dat comanda la serus si l-au adus de acolo, iar la cost nu au excelat cu nimic
TiamaT82
interesant este faptul ca te lasa sa mergi la ei cu piesele cumparate din alta parte si nu musai de origine, lucru foarte bun.
SKYnick
Am facut revizia de 2 ani la Renault Symbol 2010 pe benzina 1.2 si 75 CP la Dacoserv Militari.
F. amabili, primitori si deschisi.
Pret total 315,20. (am avut reducere de 50 ron)
Am schimbat filtru de aer, de polen, ulei, filtru ulei, garnituri.
Sper sa nu am nevoie de service prea curand insa daca voi avea probleme tot acolo ma voi duce.
Nota 10!
tibi.matei
Eu am fost multumit de service-ul de la Norauto Militari
aleksanders
la nor auto pretul pentru schimbul de placute fata/spate incluzand placutele a fost la jumatate fata de cat cerea serus la vremea respectiva biggrin.gif - de precizat ca erau aceleasi placute...ferodo premier
solidconvert
Serus nota 9 - mecanica...
nota 8 - vopsitorie...
enemi
Salutare tuturor!

Am pus in attachment un istoric al preturilor pe care le-am platit pentru reviziile efectuate intr-un service autorizat Renault, la masina personala. In penultima coloana sunt preturi pentru materiale achizitionate pe cont propriu si la care am platit doar manopera. Ultima coloana reprezinta oferta de pret la a unui service multimarca din Jilava la care intentionez sa ajung pentru urmatoarea revizie. Sper sa va fie de ajutor in luarea unor decizii!
magda
AUTOMARCUS...bunicel...dar baietii sunt foarte spagari...
cosmin_69
Daca nu am postat bine, rog moderatorii sa fac alt topic si daca se poate sa scrie:
Locuri din tara(pe localitati) unde se repara renault megane.
Dar pana atunci......
Ca sa nu deschid topic nou si daca mi se permite, as dori sa vedem si locuri din tara, nu doar din Bucuresti unde gasesti mecanici buni.De ce zic asta?
Cel putin in Curtea de Arges nu am gasit pe nimeni care sa lucreze cu ,,placere" la un renault megane.
Mi se pare jenant sa mergi pana la Bucuresti sa schimbi set ambreiaj sau distributie sau alte lucrari mecanice pentru renault megane.
Daca ai chiar si o schimbare de distributie si le zici, te intreaba ce masina ai si cand le zici renault megane incep sa strambe si sa zica cu jumatate de gura sa le-o duci, dar.....parca le-ai duce o racheta.
Iar altii mai direct zic ca ei se ocupa mai mult de VW. Opel sau Audi etc. dar renault, mai putin.
In concluzie ce caut eu si cred si alti colegi:
Un service sau mecanici particulari( postati si zonele din tara) care sa lucreze cu placere, nu cu scarba, si la un renault megane.
Sunt dispus sa platesc decent dar sa vad ca se ocupa cu simt de raspundere si nu pe principiul lasa dom' le ca asa fac toate.
keos
Nu s-a mai scris din 2017 pe acest topic dar totusi eu trebuie sa-mi schimb placutele. Pana acum am fost la SERUS ca eram aproape. Dar acum trebuie sa ma mut pe zona NE a Buc si ma intrebam pe unde sa merg unde sa fie service-ul ok.

In lista Renault, am vazut ca pe cei de la Cobalcescu ii cam injura lumea, ar ramane Auto Marcus, si Meridian Nord.

Alte variante mai ar fi? smile.gif
einstein1984
simpotrans
busu 12
Bad post
Simion Costel
Salut detin un renault megan 2 brek din 2006 mise oprește ac am fost la servis mia pus testarul merge 2 ore și apoi se oprește îmi recomanda și m ie cineva un servis bun pentru ac
AMDO
Dar un service neautorizat Renault, unde sa lucreze un mecanic bun, care eventual sa fi fost angajat la Renault, nu recomanda nimeni? Ca de sistemul de calitate Renault m-am lamurit.
keos
QUOTE(einstein1984 @ 1 Nov 2019, 12:11)
simpotrans
*



Sunt draguti cei de la Simpotrans, dar mi-a zis mecanicul pe fata ca nu le are cu Renault. (revizie 2023). Adica nu mergeti pentru lucruri mai avansate.
einstein1984
@AMDO, LM Motors & service pe strada crinului in Bragadiru , au pagina de FB
keos, ai dreptate, am uitata ca sunt doar Dacia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.