Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Bucuresti] TOP SERVICE
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
Pages: 1, 2
aleksanders
Ma gandesc ca daca tot se vorbeste despre service-urile renaul bune si rele sa realizez un top al acestora - aici as avea nevoie de ajutorul unui moderator s aintroduca un sistem de votare - pe o scara de la 1 la 10 pt fiecare service renault din bucuresti - gandesc ca ar fi foarte indicat ca inainte de a merge cu masina intr-un service sa stiu pe care il aleg - am tot citit si am vazut ca parerile sunt impartite- si anume ca pe partea de motor un service sta mai bine ca altu si lista ar continua - cred ca un topic general cu bune si rele despre service-uri ar fi de mare folos utilizatorilor de renault blush.gif

13 Dec 2007, 11:58:
- astept pareri pro si contra- rog sa incepeti prin - SERVICE......- EX - SERVICE SERUS -merci mult
semit
nu exista asa ceva smile.gif
aleksanders
adica din 2004 nu ai trecut printr-un service? - eu vroiam doar s aflu in care si daca ai fost multumit
semit
vroiam sa zic ca nu exsta service bun in Bucuresti, mai ales in reteaua reno... unii fac vopsitorie buna dar restul de tot rahatul.. altii fac tinighigeria bine si vopseaua de tot rasul si altii le fac pe toate de rasu-plansu smile.gif
aleksanders
semi- pai asta este scopul meu- sa facem un top- sa stie fiecare unde sa repare masina mai bine- tablaria la serus de ex- revizia la mach 1- ca sa nu ne mai luam tepe cei ce nu am avut deaface cu service-ul reno pana acuma biggrin.gif
UXE
VOPSITORIE - AutoCobalcescu (Valea Oltului)
REVIZIE - Mach1 (Onciu)

in rest nu am avut nevoie smile.gif
aleksanders
@ uxe - si cate o nota te rog pt fiecare service- sau daca ai fost multumit de servicii - merci mult
Duyu
IPSO - vopsitorie 7
- revizii 8
- mecanica 9
Zetu
Meridian vest - vopsitoarie 8
revizie -7

AMAT pitesti - revizie 9

Cobalcescu - mecanica 9

Serus - mecanica 8
aleksanders
semit - poate reusesti sa faci si un sistem de votare pt fiecare service reno - ca sa existe un grafic cu cele mai bune per general - merci mult blush.gif
UXE
VOPSITORIE - AutoCobalcescu (Valea Oltului) nota 8
REVIZIE - Mach1 (Onciu) nota 8
aleksanders
am sa adaug deocamdata doar feul cu mi-au livrat masina- inca nu am avut parte de revizie

SERUS - 8 - livrare
aleksanders
mach1 cica ar fi super ok - cum l-ati clasa ?
enemi
Service Dab Auto Serv:
-vopsitorie 9 (culori nemetalizate)
-mecanica tren de rulare 6 (au inceput de prin vara)

Service Ipso:
-revizii diesel 7

Service Filaret:
-revizii diesel 8
Duyu
Amat Pitesti - revizii 10
aleksanders
inseamna ca o s avina tot bucurestiul pewte amatul vostru din pitesti icon_mrgreen.gif
Zetu
Terminati cu laudele pentru amat ca o sa se duca toata lumea acolo ca la pomul laudat. Eu am fost programat la 1 si la 3 jumate s-au apucat de masina (cand am fost la revizie) ceea ce nu mi se pare tocmai o chestie ok pentru ca imi programasem altfel timpu. Iar tipul de acolo toata revizia si-a gasit o cunostinta cu care statea de vorba, mai strangea un surub la mine, mai vorbea 5 min cu ala.
danutz_r
s.c. t. a. filaret :
revizie - 8.5
tinichigerie vopsitorie - 9
tongue.gif - ma declar multumit de servicii... normal ca e loc si de mai bine
GlontZ_YO!
tinichigerie/vopsitorie: DAB 9.5
mecanica MACH1: 10
mecanica DAB: astept schimbarea intrebuilui angrenaj de directie si suspensie dreapta smile.gif
aleksanders
revizia de 10 000

serus- nota 9

cost 529 lei
cristyrock
Eu sincer sunt f nemultumit de service-ul reno de la noi.....
aleksanders
cristy- specifica care din ele - si da si un calificativ wink.gif
Dan73
O idee interesanta, dar ar trebui un sistem de vot destul de complicat ca sa fie si edificator. Note de la 1 la 10 de ex pe categorii de operatiuni pentru fiecare service in parte. Nu cred ca se poate face...
aleksanders
dan- am incercat sa centralizez cumva cat de bune sunt servisurile prin buc- ca s anu stai sa citesti cate 20 d epagini la fiecare serv in parte ca sa iti faci o idee - asa ca daca dai o nota pe fiecare operatiune in parte eu zic ca e ok wink.gif
travian73
revizie Amat pitesti - 9
o intrebare,cobalcescu este bun la mecanica? intrebare.gif
tedy_megane
hai sa dau si eu niste note:

SERUS: un 7 spre 8 ptr 2 revizii (la 10.000 si 20.000 km) si o inlocuire bara fata dupa un derapaj.

FILARET: 1 (unu) se misca ca niste mortaciuni. Am masina din octobrie 2007 din cauza unui accident si nici acum nu au reparat-o. A stat masina din 10 oct pana dupa jumatatea lui ian in curte fara sa se atinga de ea. Abia dupa 20 ian 2008, dupa mers la ei de vreo 4 ori si reclamatie pe la Voce Renault au dat motorul jos. Si asta pentru ca am stat langa ei. De la dat motorul jos a mai trecut inca o saptamana fara sa faca absolut nimic la ea. Asteapta in mijlocul serviceului dezmembrata un nenorocit de autorobot ca sa-i indrepte lonjeroanele. Si uite asa de 5 luni ii tot vizitez si ma rog de ei sa se ocupe si de masina mea. Sa vad saptmana viitoare daca am vreo bafta sa-i conving sa o bage la tinichigerie.
Deci: daca aveti reparatii serioase de facut, va recomnad service-uri mari, cum ar fi SERUS (doar la asta am mai fost cu masina asta din 2005 si cu 30.000 km la momentul accidentului).
Cei de la FILARET sunt buni doar ptr schimbat becuri si facut revizii, ca te lasa sa stai langa ei si dureaza cam o ora. Am observat ca au o multime de masini de reparat, iar ei sunt doar vreo 3-4 mecanici care fac toata treaba. Asa ca daca aveti timp de pierdut si nervi tari mergeti la FILARET. Daca sunt sau nu profesionisti, si ma refer si la cealata jumatate de service care repara BMWuri, ramane de vazut cand voi iesi cu masina din service. Sper sa nu ma apuce Pastele (cailor) pana atunci. sad.gif
aleksanders
tedy- imi pare rau de masina ta ca sta pe bara nereparata - deja incep s aimi fac o idee despre servisurile reno din bucuresti

DACOSERV se pregateste sa devina si service renault - o sa astept in continuare pareri si calificatetive

rog un moderator sa infiinteze un sistem de vot cu cel mai bun service din bucuresti blush.gif
TheAlphonso
MACH 1 - nota 9 mecanica si nota 10 electrica
Bifeaza
Am fost lovit in spate stanga si vreau sa merg in service cu ea..dar sincer dupa cat am citit nu stiu unde sa ma indrept..ar fi f bun un clasament de genul pt vopsitorie..acolo ..pt tinichigerie..acolo..si tot asa..
liviudavid
Salut,

ma intereseaza si pe mine o recomandare de service bun, daca se poate nu foarte scump, in Bucuresti pentru revizii si alte chestii. Trebuie sa spun ca nu le am deloc cu service-urile deci o recomandare de pe acest forum m-ar ajuta enorm.

multumesc anticipat !
semit
foloseste cu incredere functia SEARCH
aleksanders
un service bun nu inseamna neaparat un service autorizat renault- parerea mea ca service-urile autorizate renaul din bucuresti practica preturi exagerat de mari
adisiman
si eu as avea nevoie de un service bun si ieftin. vreau sa schimb distributia la un clio. are 85 de mii, masina am cumparat-o la 80 de mii si nu stiu daca a fost schimbata. cum imi dau seama?
aleksanders
@adisiman - iti poti da seama doar din acte (daca le ai - carte de service -)
aragon
Amat Pitesti-Destul de multumit,dar nu foarte tare
revizie - 8 ,timp destul de indelungat pentru o revizie
reparatii- nu stiu
cine imi recomanda unul in bucuresti,schimbat spoiler spate pe casco?(stiu post-336-1110552475.gif )acest subiect
sadi
citeste parerile forumistilor despre servisurile din bucuresti si alegi singur unde vrei sa mergi..
un servis poate fi recomandat de unii si hulit de altii
EdyB
Bun. Tocmai am terminat de citit post-urile de pana acum si sincer, ca si altii de mai devreme, nu m-am convins de nici un service nici in bine, nici in rau. Informatia este prea haotica.

Cred ca ar trebui sa separam problemele in felul urmator:
-> un poll (daca stiu moderatorii cum se face - eu de exemplu nu stiu) strict cu voturi (note de la 1 la 10, grafice - cum zicea initiatorul topicului) foarte eficient si usor de citit;
-> un topic pentru comentarii aditionale pentru cine are timp si este interesat.

Deocamdata avem doar amestecate cateva note si cateva comentarii...

Numai bine!
petre 1
Serus(centura) vopsitorie 8.
aleksanders
edy- exista comentarii pentru fiecare serice in parte- eu am vrut s ale unesc si sa apara doar note in acest topic- un poll ar fii foarte bun - ar reflecta mai bine calificativele voastre
petre 1
Serus(centura) vopsitorie 8.
andreis
Serus - Livrare masina- 9,5 (a venit repede si am avut cadou alarma)
Serus - Revizia de 12.500 km - 8, preturi mari.
Meridian Vest - 10, revizia de 20k si umpic. Excelent, am venit cu piesele mele, lumea super ok, mi-au explicat ce i-am intrebat. Am avut si o mica problema la schimbatorul de viteze, rezolvata imediat. Merita nota maxima.
Xsander
Am un Trafic si aproape a implinit un an.As vrea sa fac revizia necesara si nu prea stiu cam pe la ce service sa merg.Imi puteti recomanda unul care sa lucreze bine si ieftin? Multumesc.
Batrānul
Da, putem: foloseste cu incredere functia SEARCH (este in partea de sus a paginii, scrie Cauta pe linkul respectiv).
BioHazarD
Exista pe undeva in lumea asta o lista cu service-urile autorizate Renault? Sa-mi monteze si eu senzorii de parcare... sad.gif

LE: Asta e? http://www.renault.ro/commun/concessionnaires.php Mhmm...cam putini.
popel2popel
Am sa-i iau in ordine cronologica:

Cobalcescu Valea Oltului (mecanica, revizii) nota - 7
Cobalcescu (tinichigerie) nota - 9
2006-2009 (am luat masina de la ei si erau aproape de casa PROASTA ALEGERE)

Mach 1 (mecanica, revizii) nota - 9* (sunt aproape de servici smile.gif excelenta decizie, se poate si mai bine dar la ce am vazut si am auzit ...)
aleksanders
pot spune ca am gasit cel mai serios service renault -care defapt este service hyundai dar repara foarte bine si renault - este vorba de DAB service - seriozitate naxima, lucruri bine facute si mult bun simt - recomand cu incredere
George Paul
Sigur nu esti o exceptie (ai fost tratat privilegiat din varii motive)?
Mai ridica cineva alt service din Sobozia in slavi, si de fapt acolo e totul un fiasco, daca nu esti prieten cu cine trebuie.

Mi-am schimbat bara spate la DAB, fix o saptamana (cronometrata dupa programarea de inca o saptamana), doar cu telefoane peste telefoane si mers inutil "maine, joi, o luati" abia am luat-o dupa sfrasitul programului, vineri seara tarziu.

Trebuia vopsita bara-spate. Nota 9 DAB, ca se vede clar ca e alta nuanta (cica a doua vopsire, prima, mai dihai..)
aleksanders
este a doua oara cand am vopsit la ei si sunt multumit- cum iti poate marturisi si mihai, goty, dantes cred ca si semit ...daca ai dat 9 la dab la serus cred ca ziceai ca nu e masina ta
Relu11
aleksanders sa stii ca nu e chiar asa, ai avut masina vopsita la serus? eu am avut vopsita toata fata (capota, aripi, bara) nu se vede nici o diferenta am intrebat mai multe persoane care nu stiau ca a fost lovita masina si toti mi-au spus acelasi lucru nu se vede nici o diferenta.
Poate am avut eu noroc cine stie.
aleksanders
am avut bara fata - si fiind model autentic bandoul nu este vopsit - si cretinii in loc sa caute un bandou pentru modelul meu mi-au vopsit un bandou cu negru mat - asta probabil ca asa a cerut prea maritul roberto pana mad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.