Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Va place MotoGP?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
DanCVA
Cauti pe net un program cu care sa urmaresti o televiziune care transmite cursa.
calin_pirotehnistul
QUOTE(Manuel @ 5 May 2010, 09:00)
A plecat de pe 4, pe 14 a fost in warm-up.
Pe DigiSport.
*


Atunci iti dau dreptate. Nu am reusit sa vad cursa ca am fost plecat si reluarea era prea tarziu. Am cautat eu ceva pe net dar da erau rezultatele din w-up.

@ DragosP
Te duci la un bar/restaurant care are TV si prinde digi sport, mai iei si cativa prieteni cu tine ca sa faceti ceva consumatie si le spui la aia ca vreti sa va uitati la Moto Gp. Si ii rugati sa puna pe digi sport.
DrK
mi se pare ca poti urmari pe: www.myp2p.eu
DanCVA
Weekend-ul asta este MotoGP!
Solon
Un mare plus pt digi sport! Dau inclusiv antrenamentele din ziua calificarilor! Excelent! Daca ar reusi sa il aduca si pe Haralambie sa comenteze ar fi beton!
sorin_f39
Am vazut si eu cursa de astazi, prima din acest sezon. Lupta mare intre Lorenzo si Rossi.

Dar am auzit de la comentatori ca este dusmanie intre ei. Acest lucru se vedea si pe podium, prin felul in care se ignorau. Stie cineva cum au aparut probleme dintre ei?
BZN
QUOTE(BZN @ 2 May 2010, 19:01)
...
Mi-a placut teribil si japonezul Tomizawa insa era cat p-aci sa cada de pe motor. ...
*


Azi chiar a cazut! biggrin.gif
Raman la parerea ca la clasa moto 2 e mult mai spectaculoasa cursa.
dan22y
Se pare ca Rossi si-a compromis participarea pentru restul sezonului 2010, dupa ce azi a cazut in antrenamentele libere 2 pt. Italia GP de la Monza. Din ce am inteles fractura deschisa gamba piciorului drept sad.gif .
Manuel
Si-a fracturat tibia dreapta, fractura deschisa. sad.gif O sa fie operat astazi. Sa speram ca o sa revina, moto gp n-ar mai fi acelasi fara el!

6 Jun 2010, 00:24:
Rossi has successful surgery in Florence
DrK
Interesanta cursa de astazi smile.gif Pentru cine prinde Digi ...
b76bgaarh
scapa lorenzo in campion mondial.... si doohan la fel a patit...

ps drk iar ai schimabt nickul.....
Solon
Din pacate dupa mai mult de 10 ani de stat cu ochii pe Rossi-de cand a aparut la 125cc-si uitat la toate cursele-aproximativ, oricum- de sambata nu mai am la ce sa ma uit!
Inca nu inteleg cum dracului a cazut in halul asta!
Ca o parere personala: Lorenzo oricum il cam chinuia anul asta! E anul lui! Si eu zic ca e un pilot chiar foarte bun, dar inconstant, respectiv cade atunci cand e pus sub presiune! Oricum e singurul care mai stie cu motorul la clasa aia! Ca restul sunt cam praf!
DrK
Sa inteleg ca pe dani il iubiti nespus smile.gif

Solon
NU am nimic cu el, dar este pentru prima oara cand un pilot e incapabil fizic sa stea pe motocicleta! E prea mic, are talent cu carul, dar nu cred ca stapaneste masinaria aia!
DanCVA
Subscriu si eu la ce a zis Solon. Dani este prea mic fizic, pentru a fi campion mondial la MotoGP.
DrK
Si cu admiratia cum ramane? nu trebuie laudat pentru efort? smile.gif Locul 2 (momentan) este onorabil pentru pitic.
zanzie
De cand cu patania lui Rossi, tin cu Dani.
Chiar daca e pitic. biggrin.gif
Solon
Raman cu Lorenzo! Mi se pare ca are ceva din stilul lui Rossi! Oricum, sincer, nu prea mai are farmec!
CataT
Rossi ar putea reveni în competiție la MP al Germaniei
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/auto-...absenta-6558419
b76bgaarh
a si revenit
DanCVA
Si a terminat pe 4, dupa o lupta foarte stransa cu Stoner.
Umbla vorba ca de sezonul viitor il vedem la Ducati. De cand astept momentul.

Clasament Germania:
1. Pedrosa
2. Lorenzo
3. Stoner
4. Rossi
... si altii
Solon
Eu ma intreb ce Dumnezeu i-au facut la fractura? I-au dat cu superglue? Incredibil!
Sunt curios RdP cand revine! Tot fractura dubla de tibie si peroneu!
Razor
Cred ca cea mai mare problema sunt vibratiile care apar si posibil ca sa i se fi administrat lui Vale ceva calmante ca altfel nu imi imaginez cum a putut merge asa tare.
DrK
Cine e pe primul loc? radmasa.gif
Preferatul vostru smile.gif
DanCVA
Este adevarat ca a castigat motocicleta fara pilot. biggrin.gif
DanCVA
Am stat noaptea trecuta sa vad cursa de la Laguna Seca. Prea multe abandonuri. Pilotii americani nu au impresionat, iar motocicleta fara pilot a iesit in decor destul de violent.
Clasament Laguna Seca:
1. Lorenzo
2. Stoner
3. Rossi
... si altii.

Am ramas surprins cand l-am vazut pe Rossi in carja dupa ce s-a dat jos de pe motocicleta.
Markos
oribil accident.. calcat de doua motociclete... sad.gif
Solon
Tomizawa e gata! E incident de cursa! Dar nu as vrea sa fiu in pielea lui DeAngelis!
Imi aduc aminte si de no.74 Daijiro Katoh! Facut bucati si el la Suzuka acu' vreo 7 ani!
sorin_f39
Din ceea ce vad eu, 2 motociclete au trecut peste pilotul japonez.

Oricum,
RIP.
tataiedaciotul
A decedat.
DanCVA
Rossi a castigat cursa in Malaezia, iar Lorenzo titlul.
Solon
Mai bucuros sunt pentru victoria lui Rossi!
koldun
Ce cursa de recuperare, ce spectacol! Bravo! aplauze.gif
CataT
QUOTE(Solon @ 10 Oct 2010, 19:02)
Mai bucuros sunt pentru victoria lui Rossi!
*



Si eu up.gif

A mers foarte bine si Dovi.
DanCVA
Imi pun mari sperante la anul in motocicleta italiana cu pilot italian, mai ales ca l-am vazut pe Rossi cum zburda dupa ce s-a vindecat.
CataT
Sper sa treaca cu bine si de operatia de la umar planificata pentru sfârșitul sezonului.
Solon
@dan: Inca nu e vindecat! Mai are o operatie la umar si cand se da jos de pe motocicleta e ajutat! Inca mai are de recuperat! Dar e bine ca si asa schilodit se misca bine!
Si inca un lucru bun e faptul ca Ducati se misca bine in ultimele curse comparativ cu restul sezonului unde au fost relativ lenti! Inseamna ca motocicleta nu mai are foarte mult pana ajunge imbatabila cu Rossi pe ea!
DanCVA
Am auzit de la CataT de operatia la umar. L-am vazut in cursa cu picioarele intinse ca la motocross si am presupus ca este intreg. Mi-a aduc aminte cand mergea in carje si iesea pe locurile 4-5. Acum este parfum.
Sunt curios cum o sa arate combinezonul lui la Ducati. Parca galbenul si verdele nu dau bine cu rosul. biggrin.gif
Cred ca Ducati si Marlboro schimba culoarea in albastru. Poate se combina si Fiat.biggrin.gif
Solon
Fiat e sponsorul lui Rossi! Asa ca poate nu in 2011 dar in 2012 sigur schimba echipa si vine la Ducati mai ales ca Lorenzo va fi sponsorizat de Telefonica!Galbenul aprins e culoarea preferata a lui Rossi!
La intrebarea cum o sa arate e simplu: CIRC! Mai ales cu THE DOCTOR scris pe fund in toate culorile!
DanCVA
Am pierdut cursa din Australia ca nu m-am trezit la timp. sad.gif
A castigat Stoner cu 8 secunde avans fata de Lorenzo, iar Rossi, plecat de pe 8, a iesit pe 3 dupa ce la depasit in ultimul tur pe Hayden.
Dupa Valencia Rossi are acordul de la Yamaha sa testeze cu Ducati.
Solon
Ca sa vezi cum se schimba omu'! Am inceput sa ma bucur de victoriile lui Stoner-care, parerea mea, e zero barat si profund antipatic-pentru ca ii furnizeaza lui Vale o motocicleta buna pentru 2011!
b76bgaarh
pana la urma cand se termina campionatul?

deja au aparut imagini cu testele honad/stoner si ducatti/rosi....

http://www.crash.net/motogp/gallery/1/2010...879/photos.html

rosi....
Solon
Ce ai mah? S-a terminat saptamana trecuta!
Testele au fost marti si miercuri la Valencia! Adica, acolo unde a fost ultimul gp, pe circuitul Ricardo Tormo!
Le sta bine in galben: Si lui Vale si lui Jeremy Burgess!
Solon
http://www.gsp.ro/auto/moto/foto-valentino...ala-223787.html
Ia uitati ce bine vine verdele fosforescent pe rosu! wub.gif wub.gif
CataT
Sa vedem daca da bine contrastul si cu cea mai mare treapta a podiumului. smile.gif
Solon
Anu' asta nu! Din 2012 poate!
DanCVA
Hai ca o sa fie frumos anul asta. Sper sa nu vedem accidentari.
zanzie
Sunt curios ce-o sa faca la Ducati.
user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.