Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Membrilor Forumului - Cluj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri regionale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114
xcss
Am ajuns si eu acasa... peacefingers.gif
renodood
Destul de repede chiar biggrin.gif

EDIT : Acum vad ca ora forumului e cu 1 ora in urma fata de normal.
B.A.M
lasa ca trebuie sa se schimbe ora imediat.
Lagunianul
daca era si cu o zi in urma avea si Popaduhu o scuza tongue.gif
popaduhu
am o scuza
sunt eu cu o zi inainte tongue.gif
auraslag
aveti idee ce e cu pretul asta??

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...de&pageNumber=1

blink.gif

asta sa ii fie pretul de piata la o laguna 3 1.5 dci?
kilometrajul e de vina?
cj98czh
Este doar ca este luata de un roman... probabil cu km mult mai multi sau lovita...
auraslag
Totusi, e adusa de dealer. Ar trebui sa ofere si garantie pe ea.. si daca a fost lovita sau are mai multi km, sigur trebuie sa se vada la test.
cj98czh
Care dealer??? CO & GM INTERAUTO S.R.L. sunt o firma specializata in adusul si comercializarea de masini... indiferent de marca.... cu alte cuvinte bisnitari....
popaduhu
mno pai o fi luat-o romanu de noua... o fi busit-o bine, o fi vandut-o asa busita, aia or reparat-o... si acum cer 10k euro. oare se poate asa ceva ?
auraslag
Mai strang opinii tongue.gif
Is curioasa daca este careva care CREDE ca masina e in regula, dat fiind "obiceiurile stramosesti" ale bisntarului roman... wink.gif
cj98czh
Te bate gandul? Cert este ca o fi pusa pe mobile.de masina se afla in Romania si este adusa din Franta...

Sfatul meu... daca tot vrei L3... ia motorul de 2.0 dCi sau un benzinar care sa faca fata caroseriei.... 1.5 dCi mi se pare o gluma proasta pus pe caroseria aia....
popaduhu
mie si motoru de 1.8 16v ce il am pe masina mea mi se pare cam glumet...
din cauza cuplului.
era sa ma pacalesc odata pe strada aia inclinata care coboara in vikingi biggrin.gif
cu dizelu n-aveam nici o treaba... daca lasam ambreiajul, mergea masina in sus biggrin.gif
cu benzinarul dupa ce-am scapat-o de 2 ori in jos (noroc c-am parcat suficient de departe de ala din fata) m-am panicat un pic ca raman acolo pana pleaca ala din faža smile.gif)

mnoa... o fost prima data cu laguna asta pe strada aia biggrin.gif
xcss
Real men drive torque tongue.gif
popaduhu
acum... mai ii o faza la dizel care-mi place.
daca urci o panta cu viteza 1 sau 2 (cel mai bun exemplu in borhanci unde-i rau drumu) se tureaza singur ca sa nu moara cu cat creste panta. numa la dizel am vazut faza asta. Oricum, daca ii rece motorul, tre sa il calci biggrin.gif

12 Oct 2009, 17:16:
voiam sa zic ca urci fara sa calci acceleratia
cj98czh
Incearca si cu benzina cu incredere ca tot la fel reusesti... poate nu cu a 2-a dar cu 1-a 100% biggrin.gif
popaduhu
poate altele-s mai destepte... a mea moare biggrin.gif
nu in sensul sa o calc in podea... in sensul ca tre sa controlez acceleratia, un pic acolo cat sa stea pe la 1000 de ture altfel da ochii peste cap biggrin.gif
renodood
Am lipsit , pentru ca am fost plecat iar din tara, ce se aude cu cauciucurile? ati dat comanda?

Eu as vrea 2 pe fata , de iarna, niste japoneze ca m`a convins Czh ... biggrin.gif
Lagunianul
Eu zic ca singura sansa sa luam niste gume bune la pret decent e sa cerem o oferta pentru toti de la diversi comercianti de anvelope. Asa cu siguranta ne lipim de ceva discount.

Daca lista de acum cateva pagini mai e valabila eu pot sa cer la fratemio, Cosmin unde are el relatii si sa vedem. Poate ne facem si cu un montaj gratuit pe langa discount. Dar numai daca reusim sa comandam toti odata din acelasi loc. Ce ziceti ?? Ne mobilizam ??

1. Lagunianul - 4 gume iarna 205/55/r16 91v.
2.
3.
4.
5.
...
cj98czh
George... preturile anvelopelor aduse de amicul meu au toate montaj si echilibrare gratuita.... asta era scris... in plus la 2 anvelope cumparate se ofera un spalat exterior gratuit, iar la 4 anvelope un spalat int.+ext.

Daca sunt doritori scrieti marca si modelul si cer referinte de pret... preturile de mai sus erau cu comanda pana in 10 octombrie.... dar daca doreste careva ceva cer pret exact pe produs...
renodood
Fara discutie, vreau 2 pe fata, si sa nu depaseasca 350 Ron bucata, deci merg pe mana ta aici , Czh. biggrin.gif (iarna, 205/55/R16)

Am vb deja cu Czh , cred ca raman la Dunlop ...
cj98czh
renodood - japoneze la 350 nu sunt... ai PM cu ce posibilitati ar fi.
B.A.M
vine iarna azi erau 3-4 grade afara mai avea un pic si ingheta.
oare ce sa fac sa trec la gumele de iarna?
sau mai astept
renodood
Eu trec pe iarna, cum primesc unda verde de la Czh biggrin.gif

Miercuri iesim cu sania sau la ski nautic ? biggrin.gif

Urasc cand ploua, era sa ma pupe vreo 2 in fund ca lumea vad ca nu prea stie ca atunci cand ploua nu poti conduce ca pe uscat...
Lagunianul
eh, iarna.. mai este pana la iarna.. cred ca mai este pana acolo ..

la cum sar capacele de la canalizari prin cluj, impinse de apa, ma gandesc sa imi pun si scut de otel biggrin.gif ..

Ok, CZH reverific lista wink.gif
renodood
Ce ziceai de iarna, George? biggrin.gif
Uite ca ninge, deci e clar momentul ptr cauciucuri de iarna noi wink.gif
alin.selicean
Salut lume... Io raman la ce am zis in lista initiala...
cj98czh
renodood - ai PM

Alin, ma anunti biggrin.gif
B.A.M
eu mai astept pana schimb gumele
am inteles ca se va incalzi
insa pe la inceputul luni viitoare pe cand vreau sa plec la buc cred ca voi face schimbul.
renodood
De azi calaresc Dunlop Winter Sport biggrin.gif
cj98czh
Sa le folosesti cu placere si fara evenimente ! biggrin.gif
B.A.M
azi am pus anvelopele de iarna si eu.
ce se aude miercuri ceva intalnire?
auraslag
De azi, lagunita mea are bocanci. blush.gif
La vulcanizare, surpriza: un prezon rupt, cu corpul surubului ramas in butuc. huh.gif
Probabil ca mi l-a rupt mecanicu "de garaj" care mi-a schimbat placutele de frana pe fata, si a strans suruburile cu....piciorul. gun3.gif
Tipu de la vulcanizare, un nene super de treaba, mi-a recomandat sa dau jos butucul, sa-l duc la un alt nene....ala poate sa scoata surubul prin ceva tehnica de "eroziune", cu o masinarie.

Cunoasteti alte solutii? rolleyes.gif

P.S. Un schimb de cauciucuri (dejantat, pus cauciucurile de schimb)+echilibrat ma costa la vulcanizarea asta din Mures 60 lei (50, cu pila)
Vi se pare un pret corect?
Clujul cam ce preturi are?
Vulcanizarea aia de la sensul giratoriu din Manastur e OK? unsure.gif
radu81
@auraslag
Io am dat anu trecut 75 ron. Deci esti in grafic. Cat despre vulcanizarea din sensul giratoriu( campului cu varianta zorilor manastur) are o singura calitate ( aceea de a fi non-stop). Eu unul,n-am fost multumit de echilibrare. In sensul in care a trebuit sa repet operatiunea( s-a intamplat la 2 masini). Ceea anul asta nu o sa se mai intample. Asa ca am mers un pic mai sus pe varianta . cum vii din manastur pe stg cum urci este o vulcanizare( au munti de cauciucuri second, jenti etc) si acolo am facut o a doua echilibrare. Au numai 2 standuri de lucru insa aparatura este profi, ca si baietii. Nu a mai fost necesara repetarea operatiunii.. rolleyes.gif
renodood
Si cei de la Niagara, de unde mi`am luat eu cauciucurile au facut treaba buna. Nu mai am pic de trepidatie in volan si am stat langa ei cat timp au lucrat, deci am ramas si cu senzorii de presiune, nu ca altii, in alte zone... biggrin.gif
alin_djmax
Salutare !

Care dintre voi a fost la paintball ?

Sunt ceva amatori pe aici ? ... ca am niste idei biggrin.gif
Lagunianul
Eu am fost la paintball ... e ok, daca ai cu cine smile.gif)

Pe miercuri ceva intalnire ?

19 Oct 2009, 19:16:
apropo de gume de iarna, cred ca ne-am agitat prea devreme..
auraslag
Nush daca ne-am agitat...frate'meu e stabilit in Feroe de 8 ani, la ei 15 octombrie e data legala la care se schimba OBLIGATORIU cauciucurile. Si e clima temperat oceanica, nu prea pupa ei inghetz.

Eu ma bag, pe miercuri.
renodood
Eu sigur nu m`am agitat, ca azi a trebuit sa evit de urgenta pe unul care nu stie ce`i aia "cedeaza trecerea" ... cu cauciucurile vechi mergeam barca`n el...
Si mai mult, simt denivelarile altfel acum. Ma bate gandul sa iau si pe spate la fel...

Prezent miercuri smile.gif
Lagunianul
poi nu e neaparat obligatoriu sa fie inghet, cand ai deja 7 grade constant e recomandat sa le schimbi.. chiar daca nu se ajunge la inghet. Stii , ca si la calorifere smile.gif) .. dupa 3 zile cu 5 grade tre` sa bage caldura.. numa la Brasov se fac exceptii, vor sa ii caleasca pe oameni sad.gif .

Dar, eu ziceam de agitat ca ma uit pe saptamanile ce urmeaza pe accuweather si se anunta 20 de grade si 9 noaptea.. dar mai stii ce viscol surpriza ne asteapta ?? tongue.gif
auraslag
parca ma simt mai in siguranta cu cauciucuri de iarna rolleyes.gif
dintre cele de vara, la 2 am facut pana in ultima luna, dintre care una, vinerea trecuta... am luat-o ca pe-un semn blush.gif
cj98czh
Ma bag si eu pe miercuri ..

Meganul are anvelope de iarna de aprox. 1 saptamana... asa ca este pregatit... Skoda... inca mai asteapta ca nu am avut timp de ea..

Pribilean nu mai zice nimic??? iar umba plin cluburi?? biggrin.gif
auraslag
cluburi...lunea??? blink.gif
stiam ca muzeele si cluburile is inchise lunea biggrin.gif
popaduhu
nici iarba nu creste.
zambiee99
De o luna sunt student in cluj daca se apropie ceva intalnire va rog sa ma anuntati si pe mine biggrin.gif
auraslag
bravos, tara e pe maini bune!
student treaz (?!) la 7 jumate dimineata! blush.gif

of, mama lui de site...afiseaza cu o ora in urma mad.gif
cj98czh
QUOTE(zambiee99 @ 20 Oct 2009, 08:24)
De o luna sunt student in cluj daca se apropie ceva intalnire va rog sa ma anuntati si pe mine biggrin.gif
*




Se apropie ... miercuri.. la 19:30 parcarea Polus in dreptul siglei Hervis..
alin.selicean
Nervis, oameni buni... N E R V I S, de cite ori sa o tot repet...
ViperRS
ajung si eu pe miercuri ph34r.gif
auraslag
Il stiti asta? rolleyes.gif


Ui la ei ce fetze au!

Parca-s eu, gandindu-ma... sa imi iau jante de aluminiu, sa trec pe R17 (deci jante plus 4 cauciucuri de vara noi) sau sa imi schimb toate telescoapele? 38.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.