Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despre Google Phones
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
klaus
adica pui imaginile cu fastboot-ul dupa care rootezi cu nexus root kit la loc.
La mine a mers brici
DragosP
A... Da, clar că așa.
Eu n-am folosit nevăr-evăr sculamentul ăla, am root-at-o ad labam, d'aia nu știam de ce zice de el. Mă gândeam că cine știe ce face.

Cum merge cu 5.0.x? Are haz s-o fac? Te plângeai la un moment dat de wi-fi...
IRONICK
Face avioane ... instaleaza-l si o sa vezi cate poate. Pui pe tableta ce vrei cu el, modifici, stergi, etc nu te mai chinui cu linia de comanda.
DragosP
E și de linux? unsure.gif
IRONICK
nu, da de ce trebuie sa fie?
DragosP
Pentru că eu n-am winblows cam pe nicăieri.
klaus
QUOTE(DragosP @ 11 Feb 2015, 09:08)
Cum merge cu 5.0.x? Are haz s-o fac? Te plângeai la un moment dat de wi-fi...
*


Face bine, asa cum ar fi trebuit sa faca 5.0 de la inceput. Nu mai are probleme.
gabize
QUOTE(DragosP @ 11 Feb 2015, 11:06)
Pentru că eu n-am winblows cam pe nicăieri.
*


se ezicstă laivsidiuri.... wink.gif
DragosP
Dă și mie pe PM un link, pliz, de știi așa minunăție.
vallixx
QUOTE(gabize @ 11 Feb 2015, 22:10)
se ezicstă laivsidiuri.... wink.gif
*


Se egzista, dar cel putin alea de "ferestre" merg ca un cuc......nu ca "ferestrele" in sine ar merge mai breaz. Singurele laiv-uri care mi s-a parut ca merg cum trebe sunt alea de linux.

Daca nu merge cu live CD, poti incerca un install de masina virtuala pe linux, eu merg pe Oracle VM Virtualbox care ruleaza (prost ) biggrin.gif , o "fereastra 7". Da' macar iti faci treaba.
synergist
si ce pe linux nu merge sa dai jos iso `ul si sa `l targz`uiesti de 2 ori (ca mai are o arhiva inside) si sa salti din terminal iso`urile mici?
paremise mai destept ca uindausu`

DragosP
Ha?
R19/16v
Ce rost are sa incerci sa intelegi?
DragosP
Nu fi rău mă răule!
bucatzel
cica asta ar face ce vrei.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848036

Nu l-am testat, n-am simtit inca nevoia sa tunez telefonul.
DragosP
Cu ultima actualizare din 2013? Nu cred.
synergist
pe windows folosesc Google_Nexus_4_ToolKit cu ultimul update in aprilie 2013

pe linux de ce nu ar merge?
[attachmentid=1627982076]

downloadezi ce zice bucatel si urmezi instructiunile
argon
Am botonat un nexus 6, înafară ca e mare cat o plăcintă nu e mare lucru de el, nu-si merita banii aia multi ceruți pe el. Performantele sunt, dar nu sa te dea pe spate, in antutu a scos 49.000 in conditiile in care am 43.000 pe anticul nexus 5.[attachmentid=1627983877]

Ar mai fi bateria mai încăpătoare, dar si loc pentru ea e mai mult in el, din cauza dimensiunilor.
argon
Decât sa dau 3000 lei pe un google phone, ii dau pe un iphone 6 si o ard ca un bos la terasa. Sau întins cam mult cu dublarea prețului de la nexus 5 la 6...

Ps si n5 nici nu costa 1500 decât la fraierii de romani, google il vindea cu vreo 1000 de lei dincolo.
DragosP
Păi ia-l mă dă pă ibei.
argon
Si cu garantie??
DragosP
Mergem pe încredere!
E și acolo garanție.
argon
Nu-s fan Motorola, daca ramaneau cu LG, ca si in cazul N5, faceau urmatorul nexus bun si cu pret decent, mai ales nu in China.
Liviu
QUOTE(argon @ 27 Feb 2015, 17:06)
in antutu a scos ...
*


De parca asta are vreo valoare. Antutu e un kk de marketing pentru atras fraieri (la fel ca procesoarele pe 64 de biti, 3GB ram si alte asemenea artificii).
Cat timp merge "uns", fara lag, se vede frumos pe ecran, iti satisface majoritatea nevoilor si ti-l permiti, nu exista nici un motiv sa nu il iei.

Eu acum botonez sony ... Z3C. E de departe cel mai fasnet android pe care l-am avut personal dar ma dezamageste calitatea constructiei ... ma rog, inchid un ochi de data asta.
spy_oh_joy1389
Trebuie să vină 5.1 prin OTA.
https://developers.google.com/android/nexus/images
argon
O venit..
l@u
Baga-l la incarcat!
gabize
cinci unu merge fără baterie.
l@u
La Argon produce!
gabize
nici nu-mi puneam problema altfel.
AR-18-MOS
QUOTE(argon @ 2 Apr 2015, 20:34)
O venit..
*


Cand reusesti sa updatezi un Android fara complicatii, e moment de sarbatoare si pretuire. Bravo!
l@u
Bre, io am facut toate update-urile care le-a cerut si merge brici, da spun ca sa nu zic, ca nu am instalate toate porcariile si nu am umblat prin soft cum fac altii.
gabize
Așa am făcut io la Samsungu' vechi,de-o ajuns o petardă.
La ăsta nou din prima am debifat actualizările. Merge de zici că-i aifon. wink.gif
Han Solo
Am și eu acadeaua 5.1 de ieri. Perfect corespunzător. Au rezolvat memory leak.
spy_oh_joy1389
Aseară a venit și la mine. Din ce ziceau pe net, nu au rezolvat memory leak-ul. La tine se umplea RAM-ul într-o zi? La mine dura cam o săptămână, nu m-aș pronunța de ieri până azi.
R19/16v
free ram is wasted ram
spy_oh_joy1389
Când sistemul (nu aplicațiile) ajunge să ocupe 1GB de RAM de unul singur fără motiv, începe să închidă aplicațiile și merge în reluare, cam ca un samsung așa. Deci... "eliberați RAM-ul!"
argon
La mine la N5, pleaca de la 1.3 g liberi, si peste o saptamana e la 800 mega liberi, si asa ramane o luna.
R19/16v
Deci, cum spuneam, free ram is wasted ram. Exemplul perfect ^^^
C@talin
eu totusi sunt multumit de hdr+ de la nexus 5 ptr camera lui face poze super ... fata de alte telefoane cu hdr
vallixx
5.1 OTA is here. smile.gif
Pareri mai incolo....acu' e prea devreme.
Parca se misca oleaca mai rapid, da mi-e sa nu fie placebo.
O sa vad si revin cu info.
synergist
nu `i placebo si la mine se misca mai rapid, uneori prea rapid pentru mine..
argon
S-au rezolvat oarece buguri cu consumul de baterie, nu mai consuma google service&shit bateria aiurea. Deci sunt multumit cu 5.1
vallixx
O venit si 5.1.1.

Acelasi lucru observ, ca si data trecuta la 5.1.0, ceva mai multa viteza....sau poate mai multa fluiditate, care sa dea impresia de viteza.

Si bateria ma tine vreo....2-3 ore in plus....dar asta chiar nu e un etalon, poate am folosit telefonul mai putin in ultimele 2 zile.
Acum am 21% la baterie si e scos din priza ieri dimineata.
synergist
mi `a scapat telefonul din mana
praf s`a facut ecranul. imi ramaneau cioburi mici pe degete sad.gif

in bucuresti am gasit ecranul cu minim 400 lei
din china, vine in 30 zile cu 186 lei, transport cu posta 0 lei ..
abia astept sa `l repar sad.gif

recomandati mi pe cineva in bucuresti sa i monteze noul ecran va rog

multumesc

edit: cand am comandat ecranul, am luat si o "husa" pentru telefon, e ceva multifunctional: poti sa il pui pe birou si sta rezemat in ceva ..are husa, la fel poti sa l prinzi de curea..abia astept sa ajunga
St
Pe ce site din China? Ai mai comandat de acolo?
cj98czh
Nu vreau sa cobesc ... dar noul tau ecran nu se va apropia de performantele celui vechi ...
R19/16v
Nici la forma, nici la tolerante, nici la duritate, nici la... nimic smile.gif
synergist
poate nu stiati, dar LG ..
http://www.lg.com/global/about-lg/corporat....jsp?area=China
iar restul e cancan

am comandat de pe http://www.aliexpress.com/

e prima mea comanda, colegii de servici au mai facut comenzi de la ei
este un fel de ebay

edit:
tot cu "amprenta de LG" am si urmatoarea baterie externa de 16.000 mAh (adica celulele sunt LG, nu ma intereseaza cine le a impachetat, nici Oltcit ul nu era masina romaneasca)
baterie externa
http://g03.a.alicdn.com/kf/HTB1iHcwHFXXXXX...rs-for-font.jpg

iar de la romanii nostrii, am un incarcator de 2.4A
http://www.pni.ro/incarcator-usb-pni-hc41-...arate-foto.html

de ce le-am luat:
1. cu incarcatorul de 2.4A (iesirea aia) am incarcat intr o noapte bateria externa de 16k mAh
2. cu bateria externa, am incarcat telefonul in timp ce eram la masa si ma uitam peste dunare spre Buda.. in ~50 minute a dus bateria de la 10% la 90% si cand am plecat, am putut sa folosesc maps/sa fac poze/sa ma uit la POI, etc.. - am folosit iesirea de 2.1A

da voi sa nu va luati din astea, dati sute pe altele, astea de mai sus sunt chinezarii si ...sparg ecranul la telefon wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.