Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 21
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
Pages: 1, 2, 3
s3rg3ntu
Si eu am nevoie de aceste chedere cum a stat masina s-au unflat de la soare
PKT
AM CHEDER SI PARBRIZE,GEAMURI USI FARURI STOPURI INTERIOR SCAUNE ETC,SI AM DEZMEMBRAT MOTOR DISEL..
XtreZz
PKT alternatorul este bun? dar pompa de injectie+injectoare?
PKT
LA DISEL TE REFERI ASAI?DACA DA ESTE BUN,EU AM DESNEMBRAT CA NUMA CAROSERIA IMI TREBUIA.
XtreZz
da-mi un pret pe pm
sisqox
cumpar praguri plastic pentru renault 21 sau praguri de pe roenault 21 turbo
AlexanderCarstoc
pkt, pe mine ma intereseaza scaunele fata. La ce pret?
Cobra-rx8
Pe mn m-ar interesa niste telescoape cu arc de spate,are careva??
DanCVA
Cine ma poate ajuta si pe mine cu potentiometrul asta de reglare amestec combustibil-aer? Exista pe masinile fara catalizator, dar cu injectie: R19, R21, Clio si Espace.

mihai1677
Orice model Renault injectie fara catalizator.
Tyby13
Ma intereseaza regulator relanti pt. un Renault 21 motor 2.0 benzina.

Multumesc.
XtreZz
http://www.reno.ro/-VAND-RENAULT-21-BENZIN...BO-t249169.html

am pus linkul si aici,stiu ca nu toti verifica bursa mereu...
turbodxman
misto agregatele. rolleyes.gif
CJ93SEE
salut, semnalizare dreapta fata ? se poate ? cat costa cu transport pana la cluj? 0757685172
XtreZz
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/renault...previousPage=lr

mi se pare foarte ieftin la cum arata biggrin.gif
renault19tse
e scumpa pentru Olanda si pt vechimea ei...
costa atat pt ca are ABS si AC, eu zic ca la 800 se va vinde.
taxa te costa cam 700 Eur, cu ce mai bagi in ea ca sa functioneze impecabil, scoti o super masina pe la 2000 Eur.
Ca sa o recarosezi, este mult prea complicat.
aurel82
La banii astia ti-o dau pe a mea, chiar si mai putin, e si inmatriculata!
serbanescu sebastian
Am renuntat la renaultul din poze si am ramas cu ceva piese, daca va intereseaza ceva ma puteti contacta 0722483834.... motor 1721cmc injectie multipunct in stare buna 350ron, macarale electrice fata/spate 50ron/buc sau 150 toate, piese a/c climatronic, pompa si caseta directie servo (caseta are un burduf rupt)150ron, electromotor 150 ron, oglinzi stanga-manuala si dreapta electrica 75ron/set, radiator 150ron, faruri cu semnalizari 100ron/set, grile fata, set scaune pentru 7 locuri 250ron/set, pompa servofrana 70ron, bara fata cu proiectoare 100ron, planetare 150ron/set... etc Preturile scad considerabil in cazul in care doriti mai multe piese.
Ionutz.tm
as avea nevoie si eu de macara mecanica de la usa din spate (stanga daca are vreo importanta) la ce pret aveti ?
Cobra-rx8
La ce pret dai butoanele de pe fata, toate 3 ?
Titus91
Oglinzile sunt ale mele, ai numarul meu? parca am mai vorbit... 0728947257, daca, cumva vrei sa il vinzi as vrea si scaunul soferului.

Bip si te resun, nu prea stau pe net.
XtreZz
Vand 21-le..pt piese eventual.400 euro sau ajunge la fier vechi. masina merge pe roti fara nicio problema,o folosesc deocamdata..are acte pana pe 8,daca pana pe 8 nu se da ajunge la fier....
XtreZz
nimeni ? ultima strigare!
turbodxman
Are cineva un etrier spate de R 21 (in 4 cilindrii gen TXI, nu de 2L Turbo), complet?
Fery_
Caut si io urmatoarea piesa,am mare nevoie de ea daca are vre-un coleg disponibil va rog sa ma ajutati.Acest t-eu este de la un R21 motor 1.7 multipunct F3N este localizat in spatele chiuloasei deasupra cutiei de viteze, nu gasesc nimic cu care sal inlocuiesc fiind mai ciudat,are pe el o iesire pentru furtun subtire si un aerisitor care sunt rupte.
turbodxman
Il mai gasesti INCA in reteaua Renault.
25 de lei e parca (din memorie).
Fery_
Mersi ..............chiar mam gandit sa incerc,o sa intreb oricum,25 de lei e ok ma gandeam ca o fi 100 si atunci nui ok smile.gif,dar fara asta nu merge masina.
taifun3
biggrin.gif un prieten si-a confectionat asa ceva,dintr-un teu de cupru de instalatii si putele alea tot din cupru dar din teava mai subtire, sudata cu lampa de gaz.parca acum 2 ai si le-a facut.a, e o simplitate pt un instalator de centrale termice laugh.gif
Fery_
Maine caut la renault sa vad daca imi aduc,daca nu e buna ideea smile.gif
turbodxman
Ideal ar fi sa il confectionezi din teava de inox, de aceeasi grosime cu Teul din plastic original Renault, iar "putele" sudate in argon. wink.gif
taifun3
da!asta ar fi o treaba buna!.dar si cuprul oricum rezista mai mult ca masina!
turbodxman
Cel mai comod si accesibil dpdv financiar e teul original.
Cel mai durabil e din inox (dar mai scump).
Cuprul e o varianta buna de asemenea.

Teul original (cu cod) pentru cei care au/vor avea nevoie de el. wink.gif
R21_bop
Asta l-am schimbat si eu acum vreo 4 ani si ma costat 95 lei din cate imi aduc aminte. Am asteptat o saptamana pentru el.
Fery_
Am fost azi la renault si aia dadeau din colt in colt,ca le trebuia serile de pe placuta ovala ca no gaseau.......bla bla.Un prieten o mers la un magazin de piese auto...........asa sa incercam si ce sa vezi ca gasesc piesa,vine pe sfarsitu saaptamanii sau cel tarziu luni si costa 33 de lei.
turbodxman
In reteaua Renault, cand vrei sa comanzi orice piesa, ai nevoie de seria de caroserie, tipul motor, tip cutie viteza, samd in functie de ce piesa vrei/ai nevoie.
Pentru accesorii ai nevoie de model... echipare...
L-ai luat bine la 33 de lei.

A-propos de timpul de asteptare, cand comanzi din reteaua Renault, si eu astept 1 sau 2 saptamani, de obicei cand piesa nu se afla in stoc la Pitesti ci trebuie sa vina din Franta. wink.gif
Fery_
Un ventilator de incalzire de R21 are cineva de dat ?
bunicu'
Este ventilator de incalzire.Suna la 0722332314sau0746971901
turbodxman
Are cineva garnitura de cauciuc, rotunda, cu 2 gulere, de la servofrana (din exteriorul ei) in care intra supapa?
AlexanderCarstoc
Salut.
Am nevoie de doua scaune, bune, de R21. Poate cineva sa-mi dea un semn/pont?
Mersi!
b06fcn
Am eu, un interior complet de R21 daca te intereseaza. Velur beige.
turbodxman
Am nevoie, urgent, de un radiator de racire provenind de la un Renault 21 GTS cu motor pe injectie (1721cmc).
E modelul "mare" cu vas de expansiune "inclus" -> pe lateralul radiatorului, in dreapta.
Sa nu curga si fara reparatii grosolane.

Multumesc!
radunick
Salutare.Are cineva un regulator de relanti si motoras pt inchidere centralizata pt usa sofer?\multumesc.
XtreZz
Am niste fete de usi,trebuiesc doar spalate si sunt bune.daca este cineva interesat astept pm.faza1
turbodxman
Cu radiatorul am rezolvat-o intre timp.
Bafta la vanzare XtreZz.
Ai un up.gif de la mine pt fetele de usi.
Daca aveam Faza 1 le luam eu. wink.gif
emanuel_21
am si eu nevoie urgent de un contact
renault 21
Un bord complet si un set de bandouri daca are cineva pt.faza 1 benzina. tel.0744569329
b06fcn
Bord de faza 1 am eu, impecabil, bandouri doar de faza 2 care merg insa pe faza 1 fara pb.
renault 21
stie cineva unde as putea gasi bucsa de teflon de la caseta de directie renault 21,sau de la ce model de renault ar merge? fara servo.
yonn77
Iti trebuie cumva simeringuri garnituri ? Vezi ca se gasesc dalea facute la turcii ph34r.gif foarte bune le-am schimbat acum vreo 2 ani cred si nu curge nimic din caseta smile.gif .Apropo trebuie sa tin de masina asta cu dintii blush.gif .M-am urcat in logan la socrumiu si am vazut ca are demarajul puturos fata de r21 probabil ca si din cauza ca este diesel loganul si nu are turbo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.