Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
BlackHole
Ma intereseaza piesa de plastic, aflata in interiorul mecanismului de inchidere la usa sofer, a mea este rupta si nu mai vrea nici lipita, sau mecanismul de inchidere (acea cutie cu cadrul metalic) cu piesa respectiva intacta, daca ma poate ajuta cineva.

Multumesc.
mariuss79
QUOTE(ovidy @ 29 Aug 2010, 08:15)
@sipe hotaraste-te!! Aici spui ca spoiler-ul fata costa 400 lei cu tot cu proiector stanga si dreapta iar pe privat ceri mai mult pe spoiler cu un singur proiector!! blink.gif Si nu mi-ai zis nimic de radiatoare(oricum nu mai am nevoie), cred ca ai incurcat mesajele.
Mai on topic: imi trebuie spoiler fata, proiector dreapta si scut motor(ambele corpuri).
*



ovidy nu am nrul de tel, dar o zi din 4 trec pe acolo in drum spre serviciu.
sun maine un prieten sa vad daca are el numarul de telefon al tipului de acolo.
tu mai ai capacele acelea de roti?
onu_sm
Astept broasca de usa,mi-a fost trimisa de catre adiilies caruia ii multumesc anticipat,sper sa fie functionala . De cateva zile ma sacaie faza asta ca trebuie sa deschid usa soferului ori de prin partea dreapta ori sa intru pe usa din spate sa ma intind peste canapele sa o deschid din interior.
App: BlackHole,aceeasi piesa o am si eu rupta de la broasca,chiar nu ai ce sa-i faci si nici lipita nu rezista. Acea piesa o putem trece la categoria celor mai slabe piese care se gasesc in dotarea Lagunei II.
Va doresc sa fiti purtati de Lagunelele voastre muuuulti kilometrii,sa va bucurati de confortul pe care il ofera si fara incidente si probleme.
Baftaaa..
sipe
neffy da capacul motor are buretele in stare foarte buna:nr de tel este in semnatura
ovidy ti-am dat PM inainte sa pun preturile actualizate ( doar nu iti ceream tie mai mult crezand ca esti orb) daca erai interesat si iti convenea pretul de 400 lei cu totul imi dadeai un tel si imi ziceai. Toata stima si bafta

vali1971ro
Ma poate ajuta cineva cu urmatoarele?
receptor senzori presiune roti
lampa iluminare numar inmatriculare
tampon toba
contact mars arierre cutie
tampn motor superior 1,6 16v
Multumesc
cri123
Marius, multumesc de rapiditatea expedierii pentru blocul hidraulic ABS, precum si pentru pretul foarte bun.

Piesa are alt cod decat ce am acum pe masina, dar in sistemul Renault apare si codul vechi la compatibile, deci merge perfect.

Mai astept si raspunsul Renault Romania, sa vad daca fac ei schimbul si atunci pot da mai departe piesa, daca nu o folosesc.

fadrianro
QUOTE(cri123 @ 30 Aug 2010, 14:54)
Marius, multumesc de rapiditatea expedierii pentru blocul hidraulic ABS, precum si pentru pretul foarte bun.

Piesa are alt cod decat ce am acum pe masina, dar in sistemul Renault apare si codul vechi la compatibile, deci merge perfect.

Mai astept si raspunsul Renault Romania, sa vad daca fac ei schimbul si atunci pot da mai departe piesa, daca nu o folosesc.
*



Salut,

Am vb si eu cu Marius...sper sa mearga si la mine...din cate am inteles tu ai Laguna 2 ph2 pe benzina, nu?... a mea este diesel...sa vedem ce-o sa iasa unsure.gif ...dupa ce ajunge piesa si o verific la service...vb...cya!
CoBrAcsb
ma intereseaza furtunu ala daca nu e rupt

astept un pret
zeratus
Buna seara,
M-ar interesa si pe mine un bloc abs/esp pt laguna 2 ph 2 din 2005 diesel.
sipe
MASINA SA VANDUT COMPLET LA DOMNUL RAZVAN DE LA BUCURESTI

LAS nr lui de contact pentru doritori:0731/1917408

RECOMAND SUNT BAIETII DE NOTA 10
vali1971ro
QUOTE(sipe @ 31 Aug 2010, 16:49)
LAS nr lui de contact pentru doritori:0731/1917408
*



prea multe cifre....
BAM66
conserva da-mi un semn... 0744521505!
anubiscvz
Buna tuturor.

M-ar interesa o luneta de Laguna 2, an fabricatie 2002. Mi-am gasit azi dimineata masina cu luneta sparta de tencuiala cazuta.
sipe
Dezmembrari laguna II orice model 0731/917.408 Razvan Bucuresti
asistent_ul
sipe nu mai ai vreun climatronic?
super98
Care aveti de vanzare parbriz prevazut cu senzor de ploaie (senzorul il am), atermic...cum e in foto
Si la ce pret?
sipe
asistent_ul nu mai am nimic
Flucifer
Salut, caut si eu pt laguna 2 din semnatura urmatoarele:
contraaripa dreapta fata
proiector drepta
scrumiera spate
paulush
butonul de avarie mai e? m ar interesa!
bestmale
buton de avarie are cineva? si un parbriz cu senzori cat costa?
asistent_ul
espacern salutari si multumiri pt piese si preturile decente!
Mar|Us
Parbriz cu senzori de ploaie: 350 RON.

Am si un set cu 4 senzori de presiune in roti la 50 / RON bucata.

bestmale
cu o macara stanga spate ma poate ajuta cineva?
surehand
mi-ar trebui 2 amortizoare spate daca ma poate ajuta cineva.
Mar|Us
Ce motorizare ai?
surehand
QUOTE(Mar|Us @ 12 Sep 2010, 10:50)
Ce motorizare ai?
*



1.9 dCI 107 CP 2001
jordy_seba
as dori si eu un alternator Valeo pt un motor de 1.8 16v din 2001,daca ma poate ajuta cineva!!!
alternatorul e de 125A.
multam mult si sa auzim de bine! smile.gif
M@NIVELA:))
are careva si piese de 2.2 DCI ? vreau o volanta cu masa dubla , sau tot chitul daca este . Mersi si astept un raspuns , sau mai bine la tel 0743467869
fadrianro
Salutare all,

In cele din urma am ajuns si eu la service sa probez piesa de la Marius...insa din pacate nu este buna...cea de la Marius are 3 randuri de pini...iar cea de pe masina mea are doar 2 randuri de pini (vezi foto)...codul dp piesa mea este: 8200345940...pt cei care citesc pt prima oara postul meu...am ESP defect...ABS-ul functioneaza...adica am nevoie de blocul ABS/ESP...tipul masinii este cea din semnatura...pt mai multe detalii pe mess/fadrianro sau tel/0727.036.756...dc doreste cineva...sau are nevoie...pot sa-i vand piesa de la Marius...sau sa facem un schimb.

Cya!
Adrian
ovidy
@fadrianro inainte sa cumperi piesa respectiva de ce nu ai cerut detalii?? Corect ar fi ca domnul Marius sa-ti primeasca piesa inapoi, insa ma indoiesc ca o sa faca asta, experienta avuta cu el si un oarecare coleg al domniei sale imi spune ca baietii sunt putin neprofesionisti. Mai exact mi-a cerut un pret pe piesa, iar cand am vrut sa comand piesa s-a scumpit considerabil blink.gif . Nu vreau sa fiu inteles gresit, vreau doar sa avertizez colegii de forum, mi se pare corect sa stim de la cine cumparam.
Si ca sa fiu ontopic ... inca mai caut bara fata, proiector dreapta si scut motor.
Mar|Us
ovidy: daca tot ai adus subiectu in discutie, macar furnizeaza toate datele.

Ai discutat cu mine in legatura cu o bara fata de laguna 2, insa doreai ca bara respectiva sa fie VOPSITA in culoarea masinii tale. Initial ti-am spus pretul pt bara + vopsit ( atat cat stiam eu ca este pretul vopsitului, eu nu sunt vopsitor ) insa dupa ce am discutat si cu colegul meu, care de fapt el era persoana care vopsea bara , am constatat ca ti-am dat un pret eronat. Pretul pe care eu ti l-am spus prima oara era 650 RON, insa dupa ce am discutat cu colegul meu pretul ajunsese undeva la 750-800 RON.

Spune-mi si mie, unde e lipsa de profesionalism? Ma fac vinovat doar de faptul ca nu am stiut care este pretul corect al vopsitului.

In alta ordine de idei, consider ca 750-800 RON pt o bara fata de laguna 2, de origine, vopsita in culoarea masinii tale este un pret mai mult decat decent.

Si pt ceilalti colegi: am vandut piese la multi dintre voi, unii dintre voi ma cunoasteti si in realitate, ati venit la mine si ati cumparat piese. Cred ca ei ar fi mult mai in masura sa vorbeasca despre mine decat ovidy.
ovidy
QUOTE(Mar|Us @ 13 Sep 2010, 18:00)
ovidy: daca tot ai adus subiectu in discutie, macar furnizeaza toate datele.

Ai discutat cu mine in legatura cu o bara fata de laguna 2, insa doreai ca bara respectiva sa fie VOPSITA in culoarea masinii tale. Initial ti-am spus pretul pt bara + vopsit ( atat cat stiam eu ca este pretul vopsitului, eu nu sunt vopsitor )
*



Prietene ...
1. Ce spui tu da inca o data dovada de neprofesionalism. Eu lucrez in vanzari si nu-mi permit luxul asta de a da preturi eronate doar pt ca nu am stiut cat costa blink.gif
2. Mi-ai spus ca bara costa 450+200(vopsit)=600 lei. Ulterior ai spus ca bara costa 450+400(vopsit)=850 lei ... un element vopsit 400 lei(asa ai spus), iar acum spui 750-800 lei smile.gif. Eu din principiu n-o sa cumpar nimic de la tine, cat despre cei care au pareri bune, sunt binevenite, abia astept sa-mi pot schimba parerea.
Daca ai probleme cu ce am spus adreseaza-te moderatorului.
gorman
Servus
Ma intereseza, pentru Laguana 2 maneta stergatoare model fara temporizator pt. senzorul de ploaie.
Mar|Us
QUOTE(ovidy @ 13 Sep 2010, 18:29)
Prietene ...
1. Ce spui tu da inca o data dovada de neprofesionalism. Eu lucrez in vanzari si nu-mi  permit luxul asta de a da preturi eronate doar pt ca nu am stiut cat costa blink.gif
2. Mi-ai spus ca bara costa 450+200(vopsit)=600 lei. Ulterior ai spus ca bara costa 450+400(vopsit)=850 lei ... un element vopsit 400 lei(asa ai spus), iar acum spui 750-800 lei smile.gif. Eu din principiu n-o sa cumpar nimic de la tine, cat despre cei care au pareri bune, sunt binevenite, abia astept sa-mi pot schimba parerea.
Daca ai probleme cu ce am spus adreseaza-te moderatorului.
*



In primul rand, nu sunt prietenul tau.

In al doilea rand, am recunoscut ca ma fac vinovat de faptul ca nu am stiut care este pretul corect al vopsitului. Pretul pt bara fata nevopsita ti l-am dat pe cel corect.

Si in al treilea rand, nu am absolut nici o problema cu ceea ce ai spus. Ai tot dreptul sa-ti expui frustrarea pe forum.
instabil13
QUOTE(ovidy @ 13 Sep 2010, 17:51)
@fadrianro inainte sa cumperi piesa respectiva de ce nu ai cerut detalii?? Corect ar fi ca domnul Marius sa-ti primeasca piesa inapoi, insa ma indoiesc ca o sa faca asta, experienta avuta cu el si un oarecare coleg al domniei sale imi spune ca baietii sunt putin neprofesionisti. Mai exact mi-a cerut un pret pe piesa, iar cand am vrut sa comand piesa s-a scumpit considerabil blink.gif . Nu vreau sa fiu inteles gresit, vreau doar sa avertizez colegii de forum, mi se pare corect sa stim de la cine cumparam.
Si ca sa fiu ontopic ... inca mai caut bara fata, proiector dreapta si scut motor.
*



Dupa divergentele astea trebuie sa spun si eu ca sunt nemultumit intr-o oarecare masura de Marius.
Mi-a facut o oferta pentru un etrier si un disc de frana, ne-am inteles telefonic (pe scris a existat o divergenta intre stanga si dreapta prin urmare mi-a confirmat telefonic ce are si ce nu) insa vanzarea nu a mai avut loc niciodata. Pur si simplu mi-a dat ignore pe toate sursele, motiv pentru care sincer mi-a fost si rusine sa mai insist. Am cumparat din alta parte (acelasi pret). Sper sa nu mi-o ia in nume de rau dar atunci cand totul a decurs bine, l-am laudat. Mi se pare corect sa suporte si criticile atunci cand e cazul.
Mar|Us
instabil13: dupa discutia noastra, a 2-a zi eu am plecat in vacanta. Am lasat note colegului cu coletele care trebuiesc trimise si pana in ziua de azi aveam impresia ca tu ai primit de fapt coletul.

Imi pare rau sa aflu ca de fapt nu este asa.


fadrianro
QUOTE(ovidy @ 13 Sep 2010, 17:51)
@fadrianro inainte sa cumperi piesa respectiva de ce nu ai cerut detalii?? Corect ar fi ca domnul Marius sa-ti primeasca piesa inapoi, insa ma indoiesc ca o sa faca asta, experienta avuta cu el si un oarecare coleg al domniei sale imi spune ca baietii sunt putin neprofesionisti. Mai exact mi-a cerut un pret pe piesa, iar cand am vrut sa comand piesa s-a scumpit considerabil blink.gif . Nu vreau sa fiu inteles gresit, vreau doar sa avertizez colegii de forum, mi se pare corect sa stim de la cine cumparam.
Si ca sa fiu ontopic ... inca mai caut bara fata, proiector dreapta si scut motor.
*



Fratilor...nu inteleg dc naiba va certati...dp meu dv pt mine totul e ok...asta e ... s-a intamplat ca mufa dp masina mea sa aiba doar 2 randuri de pini si nu 3...nu vine Apocalipsa...am inteles ca ati avut ceva probleme in trecut cu Marius...insa shit happens...nimeni nu e perfect...nici eu...nici el...nici voi...hai sa lasam divergentele acestea de cacao si sa incercam sa ne reparam masinutele si sa ne bucuram in continuare de ele.

Eu pana acum...si sper ca si in viitor ...am colaborat...vb...discutat fff ok cu Marius...iar in ceea ce priveste situatia curenta...deja am discutat cu el (chiar inainte de a posta mesajul meu pe forum) cum vom proceda in ceea ce priveste piesa care se afla la mine si care nu este buna...pt masina mea...a nu se intelege altceva!!!

Asadar...inca o data...chill...si push the button START tongue.gif !

Cya!
Adrian

13 Sep 2010, 19:45:
QUOTE(Mar|Us @ 13 Sep 2010, 19:05)
instabil13: dupa discutia noastra, a 2-a zi eu am plecat in vacanta. Am lasat note colegului cu coletele care trebuiesc trimise si pana in ziua de azi aveam impresia ca tu ai primit de fapt coletul.

Imi pare rau sa aflu ca de fapt nu este asa.
*



Salut,

Imi pare rau ca au aparut aceste discutii inutile...nici nu trebuia sa fac referire la numele tau. Sper ca nu am cauzat mari probleme.

Adrian
ipiq
instabil: si Marius avea acelasi pret ca mine la disc+etrier?
Mie chiar mi s-a parut ca le-am dat de pomanaaaaa. Am fost zilele trecute la dezmembrari si am intrebat de curios, ei dau doar discul cu 200 de lei...

ON: Mai am urmatoarele piese ramase:
-2 senzori de ABS pe spate (stanga + dreapta)
-2 axe (fuzete) de spate (stanga + dreapta) - vin prinse intre disc si punte
-para de amorsare a circuitului de motorina (vine inainte de filtru - pt 120CP)
-console butoane geamuri electrice (spate stanga+dreapta si fata-dreapta complete. la cel de la sofer lipsesc 2 butoane)
-rezervor (butelie) negru pt vacuum + conducte cauciuc de la TRS
-2x jante pe 17"
-haion complet pt combi
-bara spate pt combi
-bancheta spate piele + textil Dynamique

etc
Mar|Us
Eu aveam etrierul spate pe la 65 de lei parca.

ipiq
eu i-am dat disc + etrier la 160 de lei cu transportul inclus smile.gif e super ieftin, dar decat sa stau cu ei sa imi ocupe loc degeaba mai bine ii dai mai ieftin
stima si spor la vanzare "concurenta" Marius smile.gif
PuscasMarin
Salut,

Caut\cumpar o "maciulie" schimbator viteze 6 tr. Laguna 1,9 dci 2004.

Multumesc !
ar2r
cumpar scut de preferat metal, dc nu e bun si plastic laguna 2 diesel. are cineva va rog??
stefanitza_liviu
caut 1 buc. janta 16'' modelul privilege. multumesc
przamfiri
cumpar bara fata si aripa dreapta fata ,numai culoarea din poze
multumesc
ipiq
am nevoie de cuiul de la capota (arata ca o ciuperca si intra in traversa superioara cand se coboara capota ca sa o incuie)
mai am nevoie de suportul pe care se prinde aripa dreapta-spate (arata ca o shina si e din plastic)
stima
kosmeen
QUOTE(ipiq @ 13 Sep 2010, 22:52)

ON: Mai am urmatoarele piese ramase:
-2 senzori de ABS pe spate (stanga + dreapta)

etc
*



Ave iPiq,
1. Cat e scorul la senzorei? imi trebuie dreapta, dar poate merita luati la pachet)
2. Ce intra la categ. "etc" :-)

Multumesc
blecota
dezmembrez laguna 2 2004, 1.8 16v, volan pe dreapta.
gorman
Cumpar cosola navigatie laguna 2
bestmale
Am nevoie de macara geam stanga spate si dreapta fata urgent pt ca cel din dreapta sta deschis. Sau imi puteti spune dezmembrari in constanta?
ipiq
am eu pe stanga spate dar coletul va pleca de aici deabea luni, si ajunge la tine cam pe vineri
vrei?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.