Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Laguna I
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
Miulik
[attachmentid=1627691078] poze cu interiorul cel nou tongue.gif
. altceva in afara de spray pentru a face alea culoarea chromului nu stiti?? adica nu gasesc expres pentru laguna sa nu trebuiasca sa le vopsesc...?
zeusrazvy
QUOTE(FAQ @ 24 Jan 2011, 22:14)
scz de intarziere sunt lupe cu angel ....am dat geamul de la far .... am mai taiat din oglinda aia reflectorizanta ca numi intrau... am bagat lupele... o da super bn si nu mai zic de lumina e identica ca masiniile cu lupa din fabrica.. total 800 ron moftu nu prea am apukt sai fac poze  si din spate  e cam veche poza  asta e d knd am looato
*


ce fel de lupe sunt.. de unde leai achizitionat.. etc vrem toate detaliile:D
zeusrazvy
QUOTE(FAQ @ 25 Jan 2011, 11:50)
poi deocamdata nu am avut trb oricum nu deranjeaza ceilalti participanti ..mai tare deranjeaza xenonu  fara lupa ....dak e cv le zic k asa am cumparat masina da nu cred
*


poti da un link de unde ai luat tu kitul?. mi se pare mult 800 ron dar sa vedem..?
valifilioreanu
[quote=FAQ,25 Jan 2011, 10:37]
cand leam faqt proba iti dadeai palme bateau la fel k cel din fabrica

Adica...bat prost? parca mai devreme ziceai ca se vad bine, sunt confuz, ma batea si pe mine gandul la un set de proiectoare dintr-astea.
Gabryel.GLN
[quote=valifilioreanu,25 Jan 2011, 14:16]
[quote=FAQ,25 Jan 2011, 10:37]
cand leam faqt proba iti dadeai palme bateau la fel k cel din fabrica

Adica...bat prost? parca mai devreme ziceai ca se vad bine, sunt confuz, ma batea si pe mine gandul la un set de proiectoare dintr-astea.
*

[/quote]

Adica bat bine, ca cele din fabrica s-a referit! wink.gif
renault_laguna
Lupele sunt cu halogen sau xenon ???
Gabryel.GLN
Dupa cum arata instalatia sunt cu bi-xenon... tongue.gif
fascistu
pai si jumatatea aialalta de far? arata aiurea asa.. parerea mea... mi-ar placea si mie ... da sa fie 2 lupe in fiecare far... daca se poate una mai mare si una mai mica
renault_laguna
QUOTE(Gabryello @ 25 Jan 2011, 17:51)
Dupa cum arata instalatia sunt cu bi-xenon... tongue.gif
*




O fi instalatia bixenon ca asta am vazut si eu dar paote sa aibe halogen,nu e musai sa aibe bec xenon cu balasturi.Bixenon se refera la fatul ca iti ridica faza,poate sa fie si bec normal.Eu stiu ca astea vin cu halogen originale,doar daca vrei tu poti sa iti pui xenon.
FAQ
QUOTE(zeusrazvy @ 25 Jan 2011, 12:29)
poti da un link de unde ai luat tu kitul?. mi se pare mult 800 ron dar sa vedem..?
*


http://forum.4tuning.ro/460-faruri-stopuri...ca/page-15.html
kitul a costat 550 ron + manopera 200+curier

<span class='edit'>25 Jan 2011, 21:42:</span>
QUOTE(renault_laguna @ 25 Jan 2011, 14:53)
Lupele sunt cu halogen sau xenon ???
*


sunt cu xenon 6000

25 Jan 2011, 21:49:
QUOTE(Gabryello @ 25 Jan 2011, 14:20)
Adica bat bine, ca cele din fabrica s-a referit! wink.gif
*


bat FFFFFFfoarte bn

25 Jan 2011, 21:54:
QUOTE(fascistu @ 25 Jan 2011, 17:03)
pai si jumatatea aialalta de far? arata aiurea asa.. parerea mea... mi-ar placea si mie ... da sa fie 2 lupe in fiecare far... daca se poate una mai mare si una mai mica
*


deocamdata am legat sa am faza lunga din lupa si vroiam sa leg si cel deal 2 far sa am faza lunga si din ala da oricum nu cred ca ar mai cont ca nu se compara cu xenonu si nu se va obs deloc
deng3l
arata foarte fain si este super tare biggrin.gif imi place foarte mult ... dar problema ii ca este foarte scump (dupa parerea mea) ... am vorbit cu omul respectic care a zis ca functioneaza doar cu ceva becuri speciale ... adica becurile de la halogenele normale si de la xenoane nu se potrivesc si cica acele becuri is la pretul de 180 lei setul ... 550 kitul cu lupa si daca se arde un bec inca 180 ... pai nu stii niciodata cand se intampla ... stima si respect wink.gif

ps: ii scump dar arata super super tare
renault_laguna
Se vad foarte bine si imi place ca se vede foarte bine delimitata linia farurilor.
deng3l
QUOTE(renault_laguna @ 26 Jan 2011, 11:02)
Se vad foarte bine si imi place ca se vede foarte bine delimitata linia farurilor.
*



da asta imi place si mie ... ca la xenoane fara lupa nu se mai vede aceea linie tongue.gif ... oricum prima laguna care vad cu asa ceva ... si ii fain ca si se poate realiza biggrin.gif
FAQ
QUOTE(renault_laguna @ 26 Jan 2011, 11:02)
Se vad foarte bine si imi place ca se vede foarte bine delimitata linia farurilor.
*


ai angel in faruri si pe faza lunga j pe aia scurta
lag_ph
are photoshop, talent, rabdare.. dar faruri nu tongue.gif
Vasiu
QUOTE(FAQ @ 27 Jan 2011, 00:21)
io am zis ca are ....am vaz pe un site din franta angel pentru laguna si pe scurta si pe lunga si am zis ca poate sia comandat.....am vrut si io sami comand da am renuntat .....
*


Am vazut si eu astea.Nu cred ca se putea mai oribil.....Treaba asta o poate face oricine desface sticla de far....macar de erau de dimensiuni mai mici sa intre cum trebuie...poate atunci era mai ok....dar asa .... blink.gif
deng3l
mie sincer nu prea imi place la laguna angel eye-ul ... si la masina lui FAQ mai mult imi place lupa si cum se vede lumina din el biggrin.gif ... apoi fiecare cu gustul ei ... felicitari tuturor biggrin.gif
FAQ
io nu mai zic imi place la nebunie angelu meu ...si as vrea sa tin laguna asta sa bag niste bani in ea in timp ca odata nu se poate ...sa iasa ceva frumos ..iar urmatoarea laguna as vrea sa fie un disel de 150 cp din 2007 sa o am pentru toate drumurile...deci mam indragostit groaznic de lagune:X
renault_laguna
Ceva ceva am gasit si eu pe un forum din afara.
deng3l
QUOTE(renault_laguna @ 27 Jan 2011, 16:19)
Ceva ceva am gasit si eu pe un forum din afara.
*



pfaiii asta imi place mult cum arata asa ... fain ... ceva link ceva nu poti posta?
renault_laguna
Si un mic review a anului ce tocmai a trecut.Sper sa urmeze un an cel putin la fel de bun pentru masinutza mea.
bogdyMND
Ia uitati ce face frigul. Si nu stiu cum reuseste, dar dupa o noapte la -5, -10 grade, ingheata toate geamurile , pe dinauntru. Exact la fel ca afara. Si e chiar o nenorocire sa dai cu rascheta pe interior, ca daca las sa se dezghete ma apuca vara.
lag_ph
eu zic ca ai avut geamurile aburite, s-a format condens si pe urma in combinatie cu temperaturile scazute s-a facut inghetata tongue.gif

tind sa cred ca ai probleme cu chederele pe la usi, iar schimbul de temperatura se face prea repede.
fascistu
mie mi se facea condens cand erau astupate gaurile de aerisire de sus de la capota cu multa zapada si atunci imi ingheta si mie inauntru ..
bogdyMND
Pai sigur a facut condens si a inghetat, dar de unde condens. Masina nu circulase de vre 2-3 zile. Cred ca e filtrul de polen imbacsit si din cauza asta e umiditate mare in masina. Alta explicatie n-am. Probleme cu chederele de la usi nu am, in sensul ca sunt intregi si nu intra apa deloc in masina (ma refer in spate, unde altii au probleme)

Sper sa revina chederul la forma "orginala" ca nu stiu de unde as gasii altu.
fascistu
sau filtru imbacsit... la mine e schimbat, de vreo 3 saptamani, de aia zic ca mie imi ingheta cand erau astupate gaurile alea, pai da-l jos si uita-te la el... chederele cine stie daca mai revin la normal, daca nu... ori astepti pana vine vara si le arde soarele, ori le incalzesti cu feon industrial... nu fa asta pana nu intrebi mai multa lume sa vezi daca ar avea ceva sau nu, alta solutie ar fi la dezmembrari...
lag_ph
atunci ramane filtrul de verificat, respectiv zona lui de curatat de zapada/gheata.
sergiu9my
Asta este si Lagunica mea smile.gif
Low Profile
post-336-1110552475.gif
QUOTE(AR-21-GIP @ 9 Jan 2011, 15:32)
laguna mea
*


Revin in ATENTIE
Imi cer scuze moderatorului.
Multumesc pentru intelegere
Stima!

http://www.reno.ro/-VAND-faruri-megan-2-t202835.html
pixule
bleah !?

Sempre
smile.gif daca mai accelera putin ramanea fara benzina ca era pe rosu absolut smile.gif)
overburn_x

that's me, dar nu prea am avut curaj sa accelerez mai mult, trebuie schimbate bujiile si curatat drumu, la momentul respectiv inca era ceva zapada
Miulik
renault_laguna de unde tiai luat paravanturile?? cu cat? si zimi te rog sunt asa de usor cum am vazut pe anumite siteuri de montat?


[attachmentid=1627693037]
renault_laguna
Le-am laut de pe undeva din Cluj pe comanda.Eu sunt din Bucuresti.Au costat 135 lei parca.Montarea loc e banala.Pur si simplu il bagi sub cheder si tragi usor de el sa il fixezi pe taota lungimea lui.Singura problema paote sa apara la modul ca s-ar putea sa nu se inchida destul de usor geamul ca inainte,dar se rezolva la fel de usor,tre polizat putin partea de sus care intra in cheder,si atunci va merge si geamul foarte usor.Eu nu am mai polizat ca e ok si asa,cand ajunge geamul sus mai dau odata pe comadna de inchis,sa fiu sigur ca s-a dus geamul pana sus.

Ceva linkuri
http://www.autoprimus.ro/Accesorii_Auto/Pa...a7fc443545.html
http://www.smartbuy.ro/accesorii-auto-moto...-1~1394267.html
http://paravant.ro/paravanturirenaultlagun...78397f9e2a8e0f4

Eu parca de la ultimul am luat.
Sa sti ca se merita ultimul banut.Eu merg numai cu geamul deschis,si cand ploua si cand ninge,asa m-am obisnuit,si acestea imi fac viata mai usaora,plus ca eu sunt si fumator,iar pe langa utilitate arata si ok.
Miulik
http://paravant.ro/szatunaparavantrenaultl...78397f9e2a8e0f4
zimi te rog astea mi s`ar potrivii mie? mentionez ca am laguna din `94, motor 2000, benzina. NU COMBI.!
ce parere ai? ar merge astea? ca vreau maine sa imi montez folii pe fata si vreau ca paravanturile sa fie tot ceva negru la culoare nu gri verzui sau altceva!
Gabryel.GLN
QUOTE(Miulik @ 1 Feb 2011, 16:14)
http://paravant.ro/szatunaparavantrenaultl...78397f9e2a8e0f4
zimi te rog astea mi s`ar potrivii mie? mentionez ca am laguna din `94, motor 2000, benzina. NU COMBI.!
ce parere ai? ar merge astea? ca vreau maine sa imi montez folii pe fata si vreau ca paravanturile sa fie tot ceva negru la culoare nu gri verzui sau altceva!
*



Eu zic ca se potrivesc fara probleme, deoarece usile sunt la fel ca la hatchback.
renault_laguna
Pai de 5 usi sunt si el vad ca tot 5 usi are.Eu din alea am,fumurii exact ca in poza,sigur se potriveste pentru orice model cu 5 usi din 94 pana in 2001.
Miulik
ok ms la aman2.
biggrin.gif
o sa urmeze si paravanturile, de mult vreau sa`mi pun.

ce altceva mai aveti pus pe masini... biggrin.gif sa dea fain...???
fascistu
eu mi-am pus ceva stickere cu renault .. inca nu am apucat sa fac poze.. o sa fac si o sa le postez... mie unu imi place cum dau... imi place cum arata...
jungle_21
@ Miulik....ai suspensii sport? Daca nu te plictisesti si permite bugetul bineinteles smile.gif
P.S. si eu am stickere cu Renault F 1 Team....fac poze dar numai dupa ce spal masina ca asa n-are rost smile.gif
fascistu
daca tot veni vorba de suspensii... rog ajutor... cum ati lasat voi masinile mai jos.. schimbat suspensii pe fata si pe spate din bari? sau? taiat arcuri nu merge? si din bari....
jungle_21
Eu asa am luat masina din Germania, modificarile fiind facute de catre un service Elia tuning. Pe fata arcuri rosii, amortizoare sport, iar pe spate e lasata din barele de torsiune. Nu stiu daca si amortizoarele sunt sport, dar tind sa cred ca da, pt ca masina nu se inclina deloc pe viraje si se lasa jos destul de greu chiar si cand e incarcata. Daca crezi ca te ajuta la ceva am niste foi din service in care au fost facute modificarile, poate te ajuta la ceva. Masuratori, cote, atata numai ca totul e in germana. Oricum ma gandesc ca mai mult de un dinte nu au lasat in jos barele de torsiune, asta insemnand cam 3-4 cm. Dar cum am mai zis pe forum in alt topic, comportamentul masinii e altul, stabilitate pe viraje mult imbunatatita, in schimb se accelereaza uzura articulatiilor. Ce-i drept in 2 ani si aproape 25.000 de km de cand a intrat in tara masina am schimbat o bieleta si un cap de bara. Urmeaza o rotula, tot pe dreapta. Pe stanga nu am facut nimic si nici nu se aud batai sau alte sunete suspecte, doar in coloana de directie mai simt niste vibratii usoare pe drum pietruit.
La calitatea pieselor de la noi, ( mai nou se fac filtre Mann in China ph34r.gif ) si a starii drumurilor pentru care platim atea taxe de pod, de mediu, rovingniete si naiba mai stie ce inventeaza iubitii nostri conducatori, eu cred ca frecventa schimbarii e foarte putin influentata de suspensiile de pe masina, fie ele sport sau nu.
Miulik
nu am suspensii sport... dar un pret aproximativ care ar fi??? si astept niste poze cu stikerele alea sa vad cum dau!?
alexandru_bot
QUOTE(Miulik @ 2 Feb 2011, 08:29)
nu am suspensii sport... dar un pret aproximativ care ar fi??? si astept niste poze cu stikerele alea sa vad cum dau!?
*




Colegul nostru zeusrazvy are pe laguna. Parca de pe 4tuning le-a luat daca nu ma insel...ai putea lua legatura cu el miulik
fascistu
mda... asa ii tara noastra... foile alea daca is in germana nu ma prea ajuta, nu stiu nimic germana, oricum deocamdata stau pe ganduri, nu stiu ce sa fac la ce drumuri avem... poze o sa pun, nu stiu cand, da pun... biggrin.gif
zeusrazvy
legat de arcuri.. masina noastra are arcuri doar pe fata.. deci suspensie doar pe fata... eu le-am luat undeva la 350 ron DAR merita fiecare banut.De ce? de cand am arcurile noi cu 40 mm mai joase.. masina sta mult mai bine pe drum.. si v-ati astepta sa zic ca simt gropile mai tare si chestii de genul.Nu e deloc asa deoarece arcurile originale... is deja prea obosite ca sa se mai miste... in schimb astea noi chiar daca mai mici is mult mai placute la gropi decat cele vechi.spor la schimbar arcuri.pe spate recomand amortizoare pe gaz(originale sunt pe ulei) astfel nu va mai fi o mica barcuta
fascistu
multumim razvy, ai schimbat doar arcurile pe fata? sau tot?
alexandru_bot
QUOTE(fascistu @ 2 Feb 2011, 10:33)
mda... asa ii tara noastra... foile alea daca is in germana nu ma prea ajuta, nu stiu nimic germana, oricum deocamdata stau pe ganduri, nu stiu ce sa fac la ce drumuri avem... poze o sa pun, nu stiu cand, da pun... biggrin.gif
*




Fascistu daca vrei le traduc. Am terminat scoala in Austria tongue.gif
Daca vrei si poti sa le scanezi si sa mi le trimiti pe mail la alexandru_bot@live.com
Le pun aici pe forum dupa ce sunt traduse daca sunteti de acord.

Cu respect
fascistu
pai da... biggrin.gif numa sa ti le puna jungle biggrin.gif multumim... biggrin.gif
alexandru_bot
QUOTE(fascistu @ 2 Feb 2011, 13:48)
pai da... biggrin.gif numa sa ti le puna jungle biggrin.gif multumim... biggrin.gif
*




Da scuze fascistu blush.gif
Jungle cand poti si ai timp sa putem sa postam pe forum biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.