Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Laguna I
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
remusica92
Greu limbu ruman?

17 Nov 2010, 08:39:
Dupa mine cea mai frumoasa Laguna
iulianu00
Evacuare dubla de carbon smile.gif
cristicristutu
Cum suna? .......pune ceva video.
iulianu00
Nu se aude inca bine, pentru ca nu am reusit sa schimb racordul flexibil. Am luat unul nou, dar cei din service-ul in care am schimbat finala nu au fost in stare sa dea galeria jos. smile.gif

hepea
rolleyes.gif
cristicristutu
[quote=iulianu00,18 Nov 2010, 08:58]
Nu se aude inca bine, pentru ca nu am reusit sa schimb racordul flexibil. Am luat unul nou, dar cei din service-ul in care am schimbat finala nu au fost in stare sa dea galeria jos. smile.gif


La drum lung nu ii oboitor sau stresant fara sa dai muzica tare:D biggrin.gif ?
iulianu00
Are silencere si cand sunt puse nu se mai aude nimic. Pe mine unul nu ma deranjeaza la drum lung, fara silencere, dar pe cei din masina ii deranjeaza si tocmai de-aia nu am vrut sa iau ceva fara silencere.
zeusrazvy
QUOTE(renault_laguna @ 17 Sep 2010, 11:05)
Un pic de tuning la puiutul meu.Deocamdata in Photoshop. icon_mrgreen.gif \
*


am revenit si eu pe forum! super tare bara.. pe ce site ai gasito? un link ceva?biggrin.gif
si sa va pun poze cu stopurile.. sa vedeti cum arata in ``realitate``
si in poza 3.. asa miar placea sa arate laguna mea...
alin iulian
salutari din spania!de azi sunt si eu proprietar de laguna.la inceput ma uitasem la un bmw la un megan din ala cabrio nu prea ma atragea laguna dar acum parca a inceput sa mi placa.e mare e spatioasa are un porbagaj imens tot ce ma sperie e ca are motorul ala cam mare 2.2diesel si nu stiu cam cum o sa stau cu consumul mai am sa trec cu ea itv si e gata de drum.acum ce mar interesa e sa i mai fac cateceva imbunatatiri.am gasit un site in andora cu dvd playere 2din,si ma uitam pe aici pe la voi prin site dupa niste ceasuri cu plasma.am vazut la cineva ca si lea facut acasa poate daca se poate ma ajuta si pe mine cu niste sfaturicum sa le fac!si ce as mai vrea sai fac la caruta e sa i vopsesc bordul daca poate cineva sa mi spuna cum pot sa fac asta ptr ca ma vazut ca e un picut cam cauciucat sau cel putin asa mi se pare mie.oricum astept raspunsuri de la voisi va multumesc anticipat tuturor care ma vor ajuta.
Vlad.CWT
zeusrazvy cum ai reusit sa iti faci sticla alba de la semnalizari, sau e in photoshop? in rest frumoasa laguna ai (imi plac jantele biggrin.gif )
alin iulian
ma ajuta si pe mine cineva ce ulei tre folosesc si ce lichid de frana<dot 3 sau dot 4ca acolo scrie si asa si asa si nu stiu care e mai bunexact ca si uleiul ca la masina de la munca folosesc 15 w40 dar la a mea de care sa folosesc mellow.gif
Adi R5
alin, http://www.reno.ro/Renault-Laguna-Nevada-2...el-t195319.html , lectura placuta.

cred ca vei obtine mai multe info ...mai la subiect..daca vei posta pe linkul de mai sus... ne "vedem" acolo.
bdvtuner
[attachmentid=1627674718] [attachmentid=1627674719] [attachmentid=1627674720] haideti sa va pun si eu poze cu bombonik mea
iulianu00
Superba culoarea dbvtuner. Imi place ca ai mers pe stilul clean, dar jantele parca nu pusca, culoarea lor nu pusca, cu restul masinii.
zeusrazvy
QUOTE(Vlad.CWT @ 22 Nov 2010, 22:16)
zeusrazvy cum ai reusit sa iti faci sticla alba de la semnalizari, sau e in photoshop? in rest frumoasa laguna ai (imi plac jantele  biggrin.gif )
*


nu man sunt reale.. am la mine un oras.. un om care se ocupa cu modificari de genu inclusiv schimba plasticul de la far care is foarte matuite.. face orice lucrari in plastic..
si ms ptr laude:D
alsk
QUOTE(bdvtuner @ 23 Nov 2010, 08:28)
[attachmentid=1627674718] [attachmentid=1627674719] [attachmentid=1627674720] haideti sa va pun si eu poze cu bombonik mea
*



prima data cand vad culoarea asta la o laguna ^^. foarte faina masina... congrats
lag_ph
e luat de un an de zile, dar abia acu am apucat sa-i fac pozna tongue.gif
[attachmentid=1627675112]
fascistu
maister_dm... iti merg comenzile de la volan? sau nu sti ceva mp3 neaparat cu usb, la care sa ii si gasesc adaptor sa mearga comenzile?
lag_ph
inca nu. sper sa gasesc o rezolvare in curand si pentru asta.
intreaba pe tovarasii de la beloud,booster,alpineshop...
hepea
Vezi ca strumfuadi avea un adaptor wink.gif
lag_ph
avea.. acu e la mine, dar nu a mers conectat..
fascistu
eu am primit niste comenzi la volan smile.gif) da nu stiu ce an de fabricatie avea masina... oare cum pot afla? biggrin.gif ca sa stiu ce adaptor sa iau....
alin iulian
gata acum am si itv am si seguro gata acuma sunt cu toate actele in regula.azi mam dus la itv cu niste jenti care erau ptr masina deci ce mi trebuie dar in timp ce ma duceam si ma intorceam masina dansa si culmea fara muzica.iau itv plec acasa linistit intre timp din cauza dansului masini fata mea adormise,si ma duc direct la garajul unde imi montasem gentile si rotile sa mi le schimbe.dupa desfac prima roata ce observgenata fata stanga ovalizata rau asa ca iam zis sa mi puna inapoi gentile pe 16 ca alea cel putin erau bune si masina nu vibra asa.si maine vreau sa o pun la o proba vreau sa ma duc in andora o fuga si pe acolo am auzit ca a nins.vreau sa vad ce poate.stie cineva de ce nu mi poate functiona proiectoarele ca becurile sunt bune legaturile la fel nu stiu ce poate sa aiba.
renault_laguna
Eu am un Sony si imi merg cumenzile pentru volan.Trebuie sa luati exact adaptoare pentru tipul vostru de masina si modelul respectiv de cdplayer.
iulianu00
rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Gabryel.GLN
QUOTE(iulianu00 @ 27 Nov 2010, 21:12)
rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif
*



Opaa, ce scaune ne'am pus! :> De la ce masina sunt ?
iulianu00
Laguna II, model Dynamique.
Korea
Salut!
Niste poze cu bestia,cand inca nu era amea biggrin.gif ,cam murdara dar... tongue.gif [attachmentid=1627676009] [attachmentid=1627676010] [attachmentid=1627676011] [attachmentid=1627676012]
CiPPtm
Salutare baietii !

Ce mai faceti? Cum mai merg masinutele?
Mie mi-e cam dor de a mea... rolleyes.gif
[attachmentid=1627676019]

Uitati ce minunatie am vazut pe strazile orasului adoptiv...
[attachmentid=1627676020] [attachmentid=1627676021]
... vise... rolleyes.gif

Bumbelbee, pentru cei care au vazut fillmul Transformers.

Eu va transmit sanatate voua si 1.000.000 km la masinute fara revizii.
Ne mai '' auzim''.


Bafta !
All good !
iulianu00
O poza mai buna cu scaunele. wub.gif
fascistu
iulianu00 s-au potrivit? sau ai facut ceva modificari? ...si in spate ce ai facut?
iulianu00
Pai am modificat putin gaurile din podea (5 mm maxim, 2.5 fiecare), cele de L2 sunt o idee mai inguste, am schimbat mufa de la airbag-uri cu cele de la scaunele vechi si am pus pretensionatoarele de centuri de la scaunele vechi. Astea sunt singurele modificari.
radeon21
uite-o si pe a mea....
1.6 16v concorde
cristicristutu
Frumoasa, trebe inmatriculata cat de repede ca de la anu ii bai cu taxa de inmatriculare biggrin.gif.
eviltuning
Si al meu Renault [attachmentid=1627676374] [attachmentid=1627676368]
Sempre
radeon21 cu toate ca avem acelasi model de masina ,ciudat este ca tu nu ai antena pe plafon si nici incuietoare la torpedo,cum asculti radio fara antena? smile.gif glumesc
radeon21
QUOTE(Sempre @ 29 Nov 2010, 00:06)
radeon21 cu toate ca avem acelasi model de masina ,ciudat este ca tu nu ai antena pe plafon si nici incuietoare la torpedo,cum asculti radio fara antena?  smile.gif  glumesc
*




hmm....antena e incorporata in caroserie.... in stalpul din spate...

29 Nov 2010, 00:25:
QUOTE(cristicristutu @ 28 Nov 2010, 22:05)
Frumoasa, trebe inmatriculata cat de repede ca de la anu ii bai cu taxa de inmatriculare biggrin.gif.
*




am inmatriculato..MS
renault_laguna
Antena e electronica si se afla in spate pe haion,am gasit-o cand am montat eleronul.
alexandru_bot
QUOTE(iulianu00 @ 28 Nov 2010, 19:29)
O poza mai buna cu scaunele.  wub.gif
*




Iulianu se potrivesc scaunele de la laguna 2 dinamique???

Arata minunat
iulianu00
QUOTE(iulianu00 @ 28 Nov 2010, 20:41)
Pai am modificat putin gaurile din podea (5 mm maxim, 2.5 fiecare), cele de L2 sunt o idee mai inguste, am schimbat mufa de la airbag-uri cu cele de la scaunele vechi si am pus pretensionatoarele de centuri de la scaunele vechi. Astea sunt singurele modificari.
*




QUOTE(alexandru_bot @ 29 Nov 2010, 17:33)
Iulianu se potrivesc scaunele de la laguna 2 dinamique???

Arata minunat
*


Bancheta spate nu am schimbat-o. Lipsa de fonduri. happy.gif

As vrea sa schimb si bancheta de spate, numai nu stiu daca se potriveste, am sa ma interesez sa vad ce si cum...

DA! S-au potrivit cu micile modificari, pe care le-am spus mai sus. Arata minunat si sunt la fel de minunate si la comfort! wub.gif Sunt net superioare celor de laguna 1. Sustinerea lombara e perfecta.
cristicristutu
Pozitia la volan nu este mai inalta? .......ca in poza par mai inalte decat cele stoc.
iulianu00
Depinde.... Eu merg cu spatarul lasat destul de mult pe spate si nu mi se par mai inalte, dar daca mergi cu spatarul ridicat sunt o idee mai inalte.
hepea
Si halatu? Cat a fost halatu? biggrin.gif
iulianu00
300 lei scaunele + 80 lei transportul prin curier.
zeusrazvy
o mica istorie...
dragosfirstlinemess
sunt si eu un proprietar de laguna de 1 an sunt f multumit de ea
CYP VFS
Frumoase bijuterii si sa le purtati sanatosi,cam mic portbagaj "zeusrazvy"
zeusrazvy
QUOTE(CYP VFS @ 6 Dec 2010, 00:03)
Frumoase bijuterii si sa le purtati sanatosi,cam mic portbagaj "zeusrazvy"
*


de mers la o iarba verde e suficient:D:D
jungle_21
Frumos interiorul de initiale wub.gif
Vlad.CWT
Salut baieti, am si eu o problema...nu stiti cum pot ajunge la becul de la afisajul de la climatronic, sau cum dau clima jos. Ms mult.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.