Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceasuri mecanice si quartz
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
Bicicleta galbena
biggrin.gif

wolfin
Festina al patrat are vreo 10 ani ...iar cel metalic rotund e din liceu....deci ....20 ani...inca merge bine dar n are juice
kum
Ma, nu m-am putut abtine. Stiu, e la chilogram, e seiko, e quartz, da' e prea frumos.

Seiko Quartz SGEG97P1 wub.gif

user posted image

Duamne-ajuta!

R19/16v
La pufuleti?
b06fcn
Astea doua au intrat in finala, acum urmeaza sa vad pe care il gasesc tax free sa mai reduc din cheltuieli
[attachmentid=1628018646] [attachmentid=1628018647]
meganus_bicorpus
Primul e mai frumos...dar ce reprezinta cadranul din stanga?
PhilipMorris
Al doilea fus orar. Asta cu mai frumos pica in cazul asta.
b06fcn
Ceasurile astea fac parte din colectia Retrograde, cadranele respective arata ora in regim de 24h in stanga, ziua in cadranul din dreapta, minutul in cadranul de jos si ziua saptamanii in cadranul de sus. Cel de al doilea are in plus fazele lunii si ale soarelui. Diametru 44 mm, la noi costa cam 15000 ron, afara e mai ieftin
cj98czh
B06, inainte de craciun pe CDG erau la reducere 15-20%.. pe terminalul 2 .. chiar am stat si am binoclat la ele.
b06fcn
Merci de hint, ma gandeam sa-mi fac o deplasare pe la Geneva cu zbor din doua bucati, sa vad ce prind sa pot lua HT pentru destinatie extra comunitara...am sa ma documentez in sensul asta...
cj98czh
Pai nu are trebui sa fie probleme pentru ca esti in zona de duty free ..

Dar sa fie pe 2 ca terminalul 1 este slabut la partea asta .. smile.gif

La fel si pe Munchen cred ca gasesti, au si acolo.
b06fcn
Problema e ca nu sunt really duty free daca nu iesi cu ele din UE. Daca de exemplu pleci de la Amsterdam spre Bucuresti via Zurich, daca faci cumparaturi le iei fara TVA, daca arati doar boarding-pass-ul spre Zurich. Altfel platesti toate taxele...
kum
QUOTE(R19/16v @ 2 Jan 2016, 22:36)
La pufuleti?
*


Noua linie de gume Turbo. Au la surprize ceasuri.
PhilipMorris
Am profitat de o oferta si mi-am comandat un timex expedition indiglo wr100m. Mi-e si rusine sa va spun la cat l-am luat, oricum e un numar din doo cifre care incepe cu 1 si se termina cu 5 si este multiplu de 5. Dolari.
Acuma, vreau sa spun ca se si apinde becu la el. Are si corea de pele, nush ce sa zic.
poza sau nu egzixt
mars
QUOTE(PhilipMorris @ 3 Jan 2016, 16:14)
e un numar din doo cifre care incepe cu 1 si se termina cu 5 si este multiplu de 5.
*



Se termina cu 5 si e multiplu de 5... Ti-a fost greu s-o scoti pe asta?
PhilipMorris
Marsu-le, daca diseci putin mesaju vezi ca la gluma, te gasisi sa faci tu pe matematicianu sleep.gif
solidconvert
Am si eu un ceas similar, pe care l am primit in urma cu vreo 5 ani... vad ca inca il tine bateria.

[attachmentid=1628018685]
kum
VREAAAUUU 38.gif
Liviu
E de mana?
kum
Who cares?
solidconvert
Foarte tare!
venom21
Hai noroc si La Multi Ani !
Am dat comanda de un ceas Vostok-Europe Gaz-14 LIMOUSINE YM26/560A254 Worldtimerdoar ca nu a ajuns inca sa pot pune poze reale sad.gif
solidconvert
Cat a fost jucaria?
venom21
1360 ron
aqua
De la stanga la dreapta
Ungaro, casio, skagen, atlantic

[attachmentid=1628019036]
Liviu
skagen wub.gif
mars
De la dreapta la stanga: un ceas si trei tinichele wink.gif.
aqua
hai bre ca merg si alea 3 table, skagen ul chiar imi place, daca mata porti si cand te duci la pescuit ceas de la 3 mii in sus esti cochet
gata, ma duc sa le arunc pe geam
Liviu
Unde stai? ca ma asez la parter cu o punga.
vallixx
QUOTE(mars @ 7 Jan 2016, 22:50)
De la dreapta la stanga: un ceas si trei tinichele wink.gif.
*


He,he, io zic ca e fix invers.
De la stanga la dreapta.
O tinichea si 3 ceasuri.... tongue.gif
aqua
hai, alte combinatii? 052.gif
PhilipMorris
patru ceasuri si restul inchipuiti dry.gif
kum
up.gif
solidconvert
Adevarat! radmasa.gif
mars
Ungaro? Poate parfumuri... Skagen? Un fel de Fossil mai spalatel, dar tot pentru fetite. Casio? Poate daca era din plastic. Asa, metalic, vrea sa para ce nu e. Atlantic? DA!
kum
G-Shock-u' a ajuns la junior pe motiv ca lui i s-a rupt cureaua la cias... La unu' din ele, ca sa fiu mai explicit, da' balea pe langa asta, asa ca mi-am rupt de la inima si i l-am dat lui sad.gif

Si io acu' ce fac? plange.gif
Cosstel
la ce va trebuiesc chestiile alea la mina nu pot pricepe huh.gif

la asa ceva parca n-as zice nu tongue.gif
CARDIOFRECVENŽMETRU GPS
R19/16v
QUOTE(kum @ 25 Jan 2016, 21:45)
Si io acu' ce fac?  plange.gif
*



Pai poate-ti iei si tu un ceas de data asta smile.gif
kum
Stau atent... Ce vreau io nu se mai gaseste (e unu' singur, da' vrea pe el cat nu face) sad.gif

Seiko SARB023 user posted image
R19/16v
Am zis ceas, nu dispozitiv de indicat poziția soarelui.
Ceasurile se fac in Elveția:)
mars
Hai, sa nu fim rai! Si alea japoneze sunt niste imitatii reusite.
M.C.
QUOTE(mars @ 26 Jan 2016, 09:11)
Si alea japoneze sunt niste imitatii reusite.
*


Vorbele acestea ne duare ! Cica si casio e meid in giapan,da aia are chilu mai mic......... tongue.gif
PhilipMorris
Da, cunoastem trendu'. De asemenea nemtii e singurii care face masini, bruzli il bate pe gechicen si tata este mai bun ca tactu.
M.C.
Confirm pozitiv intocmai fix de exact corectitudinea lu trendu'...... tongue.gif
b76bgaarh
QUOTE(R19/16v @ 26 Jan 2016, 07:05)
Ceasurile se fac in Elveția:)
*


din pacate alea din japan e mai fiabile, eftine, precise, cam ca masinile lor.
kum
QUOTE(mars @ 26 Jan 2016, 08:11)
Hai, sa nu fim rai! Si alea japoneze sunt niste imitatii reusite.
*


god_hand.gif
Daca te duci in Elvetia si zici cu voce tare GRAND SEIKO, risti sa-ti cam iei bataie. Da' tu viseaza frumos in continuare...
Ma n-auzi, io-s de acord ca elvetienii fac bijuterii scumpe care au si functionalitatea de a masura timpu'... Da' daca discutam de ceasuri si atat, pai brandurile nemtesti, japoneze (plus inca vreo cateva) sunt cam pe aceeasi treapta. Sa nu mai spun de modele mai speciale, precum Dagaz...
Bine, nu oricine poate accepta asta, e drept. Da' io ma bucur ca fac parte din aia care apreciaza un ceas la adevarata lui valoare, chiar daca nu scrie swiss made pe el.

<span class='edit'>26 Jan 2016, 12:24:</span>
user posted image

Grand Seiko GMT-SBGC013-1 wub.gif wub.gif wub.gif
solidconvert
Io vreau un cias cu vw... ca sa fie The Watch!!! radmasa.gif
mars
Corect, alea japoneze e mai eftine. Asa si arata, asa e si normal.
kum
Acri rau...
mars
Cine, japonezii? Si mici, pe deasupra. Niste imitaci, asta au fost mereu. La unele chestii le-a iesit, cum ar fi electronicele si masinile, la altele au dat-o in bara, cum e cazul ceasurilor. N-au cum sa dea valoare unui ceas, prin traditie (sau, mai exact, prin lipsa ei). Noroc ca sunt si unii care le cumpara, altfel renuntau sa se mai chinuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.