Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Seriale
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Hack
Dr. House pe TVR1, cand il mai prind...
Afrodita
- gilmore girls (din pacate s-a terminat in 2007, actualmente se mai poate vedea pe acasa seria 7)

- smallville (intr-o vreme se vedea si pe pro cinema)

- gossip girl (weekendul trecut l-am descoperit intamplator pe protv, desigur inceputul primului sezon, dar ce mai conteaza smile.gif )

- dexter mi se pare iar foarte interesant

- tales from the crypt (un clasic mereu bun de vizionat)

intre timp incerc sa fac rost de cateva episoade dollhouse. vreo parere despre noul serial? am inteles ca e facut tot de joss whedon (la fel ca buffy), asa ca ma astept la lucruri mari:)
alex.vano
M.A.S.H. - http://www.imdb.com/title/tt0068098/
Brohlin
Stargate SG1 - sunt la 1/2 din sezonul 9, urmeaza 10... Stargate Atlantis (5 sezoane) si apoi cele 2 filme artistice din seria Stargate.

Joey - sezonul 2

That 70's Show - sezonul 1

Si cand o sa termin cu astea, o sa continui Prison Break (de la sezonul 3) si apoi o sa incep Dr. House - asta undeva prin 2010-2011 la cum ma misc biggrin.gif

L!nuX
QUOTE(Afrodita @ 16 Apr 2009, 12:20)

intre timp incerc sa fac rost de cateva episoade dollhouse. vreo parere despre noul serial? am inteles ca e facut tot de joss whedon (la fel ca buffy), asa ca ma astept la lucruri mari:)
*



http://www.tvblog.ro/serial/dollhouse/
Afrodita
QUOTE(L!nuX @ 16 Apr 2009, 12:48)



hehe, merci linux, de acolo am aflat initial de dollhouse, dar ma gandeam ca poate a vut cineva (de pe forum) placerea sa-l vizioneze smile.gif
bogdanrana
Ce putina lume urmareste family guy sad.gif
Miria
Urmaresc fara nici cea mai mica rusine Young and the restless.Il stiu de cand eram la scoala primara.Nu ma uit la altceva la Tv decat rar ,dar baza e serialul asta .Pacat ca am din ce in ce mai putin timp sa il urmaresc.
aphophis
QUOTE(bogdanrana @ 24 Apr 2009, 12:08)
Ce putina lume urmareste family guy  sad.gif
*


care e ultimul sezon care se poate gasi la "magazin" ?
bogdanrana
radmasa.gif la magazin??
Inca mai ies episoade din 7
shteffanivlad
S-a terminat sezonul 7 din 24. Dupa final, clar urmeaza 8 tongue.gif Asteptam cu nerabdare.
MuciX
Family Guy
Two and a half men
How i met your mother
Rules of engagement
Grey's anatomy
Cupid
My boys
Corner Gas
Roommates
Scrubs
M.A.S.H.
The war at home - terminat
Friends - terminat
Joey - terminat
That 70's show - terminat
Seinfeld - terminat
Married with children - terminat
L!nuX
Din lipsa de inspiratie am ales sa ma uit la un serial marca BBC , si anume Robin Hood , povestea o stie toata lumea insa modul in care e filmat , personajele si glumele lor fac serialul unul placut .
eduardsebe
CSI New York
Criminal minds
R_ _ _ _ A(asta e secet...doar Flamingo stie) laugh.gif
R19/16v
rebela...?! :barf:
mihai_dorin
Regina radmasa.gif
Flamingo
Pact cu Diavolita, emisiune pe Kanal D, se pune ? icon_mrgreen.gif
buzasparta
da ' apropo tv se pune? biggrin.gif
aphophis
fericire mare. au reinceput (parca) sa dea battlestar galactica pe axn sci-fi. in seara asta, episodul pilot. Me happy, mai ales ca am abandonat bsg (seria noua) la sezonul 2 (sfarsitul sezonului 2 de fapt)
shteffanivlad
top gear is back! deja sunt 2 episoade, urmeaza duminica al treilea smile.gif
spy_oh_joy1389
the fresh prince of bel air
L!nuX
Termin acum BattleStar Galactica , serialul e pe cat de interesant pe atat de plictisitor pe alocuri smile.gif , totusi e mult mai interesant decat plictisitor si de aceea il vizionez .
shoTgunu
Dexter-Criminalul tau favorit icon_mrgreen.gif

Am terminat si seria 3, astept sa iasa seria 4 din septembrie 111.gif
L!nuX
Am ajuns la zi cu Supernatural , daca treceti de primele 2 sezoane cand actiunea e liniara insa buna dupa serialul o sa urce pe primele locuri in preferinte

Am inceput si eu House MD , imi place , chiar daca e cu doctori .
Am vazut cateva ep pe AXN si mi-a placut asa ca am inceput sa ma uit

Recomand Flash Forward , au fost 3 episoade , serial bun .

Daca inca nu ati inceput Fringe va zic ca iar este un serial de vazut !
herculane
dexter, house, lost (chiar daca au dat-o rau in sf-uri, sunt curios unde vor ajunge)
Bwwlan
Acceptabil: That 70's Show - oarecum aparte de restul sitcomurilor prin umorul de alta factura. 7/10, cu mentiunea ca ultimele (10?) episoade sunt o mizerie.
OK: Scrubs - Ca toate serialele care au un time-line (aici, perioada de stagiatura), e destinat sa se termine. Orice tentativa de continuare il transforma in ceva penibil. 7/10.
Best of: Everybody Hates Chris si Everybody Loves Raymond. Geniale. Recomand. 10/10.
Bunicel: Two and a Half Men 8/10
Victime ale propriului succes:
Lost si Prison Break. Astea trebuiau sa se termine dupa primul sezon, insa fiindca aia au vazut ca-s mega succese, au ultra-imbarligat subiectul si le-au transformat in Lost and Found si Prison Re-entry de nu mai pricepe nimeni ce, unde, cine, de ce, etc. De toata jena sleep.gif Seriile 1: 9/10, Seriile 2-infinit: 0/10. Nu merita timpul pe care-l petreceti uitandu-va la ele; devin enervante si timpul ala nu-l mai recuperati niciodata.
24 Am vazut toate seriile. No-brainer, relaxant, exceptional pentru fanii Bruce Willis (sincer, cred ca ala e lejer gelos ca n-a obtinut rolul principal). 10/10 sau 0/10, depinde. Mie mi-a placut, ca mancam chipsi si beam bere la el.
Weeds: eh, asta e un serial pe care l-am urmarit cu placere, pana la seria 3. 10/10 pentru story, texte, personaje. Cand s-a terminat seria 3, a fost o mica pauza in care mi-am spus: eh, uite niste producatori cu c*aie: au facut un serial ca lumea pe care l-au incheiat civilizat. No way in hell o sa mai fie seria 4 dupa ce dau aia foc orasului. Pe dracu'... Au facut inclusiv seria 5 dry.gif
Cam atata. Acum ma delectez cu Everybody Hates Chris.
L!nuX
Slabut repertoriu tongue.gif


two and a half man mie personal mi se pare cel mai bun sitcom , trebuie sa te gandesti ca are deja 7 sezoane si inca te face sa razi destul de copios , singurul serial pe care eu mi-l amintesc sa aibe asa multe sezoane si inca sa fie foarte bun a fost Fam Bundy

Everybody Hates Chris daca nu ma insel a fost anulat
diesel_power
+1 Two and a half men biggrin.gif
DrK
de ce mi se pare doar mie ca house este slab?
herculane
pai de ce ti se pare slab? smile.gif
A l e x
QUOTE(bogdanrana @ 24 Apr 2009, 13:08)
Ce putina lume urmareste family guy  sad.gif
*



Mie mi-a placut Family Guy si il urmaream inca de prin 2004. Aveam dvd-urile cu primele 3 sezoane si pana in ziua de azi consider acele sezoane ca fiind absolut geniale. Din pacate, de cand s-a "intors" serialul (adica Sezonul 4+) a devenit din ce in ce mai penibil si nu mai are niciun fel de haz. Poate o gluma buna la cateva episoade dar atat...

Din pacate cand a fost anulat Family Guy s-a terminat si cu umorul. Ce s-a intors la TV a devenit o parodie practic a ce era inainte. Pacat sad.gif
DrK
QUOTE(herculane @ 14 Oct 2009, 09:50)
pai de ce ti se pare slab? smile.gif
*



la cat de laudat este nu a reusit sa-mi smulga mai mult de un zambet... sarcasmul si ironia renumita nu prea am vazut-o... ma asteptam la ceva mai mult...
dantes
Serial proaspat...de 3 episoade... Stargate -Universe ...

Interesant, promite destul de multe, desi la inceput credeam ca nu or sa mai fie subiecte pe tema stargate, se pare ca m-am inselat tongue.gif
DrK
da:) cred ca azi iese ep. 4 smile.gif
Mutzunache
Flash Forward
bogdanrana

Si sezoane 5,6 si 7 din Family Guy au fost destul de comice.
Mie nu prea mai imi place de cand a inceput sezonul 8.
Parca nu mai are idei seth macfarlane.
De The Cleveland Show ce parere aveti?
i_am_sleek
eu ma uit la urmatoarele:

24
prison break (s-a terminat)
Kitt (s-a intrerupt, nu ma mira)
Heroes
Entourage
Mash
Hustle (f tare si mai putin cunoscut)
eduardsebe
Dr. House...super tare serialul...de luni pana vineri de la 21:00 smile.gif

user posted image
shteffanivlad
Astazi apare un nou episod din southpark rolleyes.gif
Mutzunache
Buttersss icon_mrgreen.gif
A l e x
De acord cu Radu, nici eu n-am reusit sa apreciez "umorul" si "sarcasmul" din Dr. House. Ca serial cu doctori, mai repede prefer primele sezoane din Grey's Anatomy. Din pacate, s-a stricat acum...

Si, sunt singurul caruia i se pare South Park absolut penibil?

Oricum, ultimele seriale la care m-am uitat... How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, Breaking Bad si The Wire. Le recomand pe toate biggrin.gif

EDIT : Domnul xcss, dvs. va recomand cu caldura "Breaking Bad." Sigur va va placea.
adnatonic
Drop Dead Diva - e un serial mai usurel ...sunt in asteptarea celui de-al 13-lea episod!
Am mai vazut printre altele: 2 barbati si jumatate, Cum ramane cu Raymond?, Californication, House, Bones, Worst Week... si mai de mult mi-au placut Taxi cu Dani Devito si Varul din strainatate.
CSI New York imi place, CSI Miami nu! Cred ca e vorba de prestatia actorilor!
Mutzunache
&feature=related


&feature=related


http://www.southparkstudios.com/ - toate episoadele..

adnatonic
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Mutzunache
Sau asta

http://www.southparkstudios.com/episodes/103570/
aphophis
tocmai ce am terminat 2 and a half man. De fapt am ajuns la sezonul 7, episodul 5 (parca). Dragutel serialul, nu are foarte multe poante care sa te faca sa razi cu lacrimi, insa charlie sheen, mi-a placut. Nu prea stiu cu ce sa il inlocuiesc, sa vad daca ma apuc sa vad lost (l-am abandonat la sezonul 3 ) sau bsg (parca la sezonul 2 l-am abandonat)
j.d
Mai nou ma uit la Flash Forward...parea interesant la inceput, insa acum devine usor plictisitor.
lawrentiu
Prison Break
Heroes
Smallville
biggrin.gif
shteffanivlad
Mutzunache, sa inteleg ca urmaresti southpark? biggrin.gif
Turkish
Southpark e genial. Si toate episoadele sunt puse pe situl lor.

Un miniserial excelent facut de BBC: Jekyll
http://www.imdb.com/title/tt0497298/
Tot BBC pentru cine e prieten bun cu engleza: The Black Adder
http://www.imdb.com/title/tt0084988/
Tot BBC: Extras
http://www.imdb.com/title/tt0445114/

Once again pentru SF: Battlestar Galactica, Farscape, Enterprise (toate inchise, toate mai bune decat multiplele serii SG)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.