Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Rulment presiune Clio Symbol, Zgomot al rulmentului de presiune?

Doctoru'
post 19 May 2006, 17:08
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 9 January 06






Scuze ,dar am deschis acest topic deoarece am doua Reno Clio Symbol aceleasi motorizari doar culorile difera. Nu am gasit ceva asemanator folosind functia "search" la ceea ce am patit eu , de aceea cer pareri...


La prima din semnatura cea din 2005 (rodaj facut ca la carte adica nu depasit 3000 rot/min) a apartut un zgomot la ambreiere si la debreiere(nu stiu daca am scris corect) se aude ca zgomotul de metal frecat fara vaselina, zgomot care a aparut la 3100 km, iar la cea de-a doua din semnatura care este de scarbici (care nu a avut parte de rodaj) undeva la 1400 km.Nu stiu daca acest zgomot reprezinta un defect din fabrica sau o proasta ungere a rulmentului de presiune.Am fost la service (Meridian Vest ) si mi-au spus ca nu este nici o problema......"asa se aud toate" si ca il vor schimba atunci cand pica ambreiajul??????

Daca mai exista alt toppic cu acest subiect rog administratorii sa-l stearga pe acesta

Multumesc !


--------------------
Renault Clio Fidji1.5dCi80CP 2005 Symbol
Clio Fidji 1.5 dCi 80CP nov.2005
Skoda Fabia 1.9 Sdi
Clio Fidji 1.5 dCi 80CP 2006 (de scarbici)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 19 May 2006, 17:13
Post #2


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures






--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Doctoru'
post 19 May 2006, 18:39
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 9 January 06




[quote=cmandrei,May 19 2006, 06:13 PM]
Vezi daca problema ta o poti regasi in urmatoarele topic-uri. Daca da spune in care si le vom uni ... daca nu ... lasam asa ...
//www.reno.ro/index.php?showtopic=3650



Multumesc "cmandrei" cred ca o sa urmez primul topic cel cu schite ,dar intrebarea este de ce nu au rezolvat cei de la service aceasta problema, avand in vedere ca sunt in garantie? Poate ca aceasta solutie va fi mai buna decat cele date de service,dar imi este putin cam frica,daca aceasta solutie cu vaselina dauneaza mai tarziu si imi pierd garantia??? Vazand cum reactioneaza cei din service-urile Reno ............


--------------------
Renault Clio Fidji1.5dCi80CP 2005 Symbol
Clio Fidji 1.5 dCi 80CP nov.2005
Skoda Fabia 1.9 Sdi
Clio Fidji 1.5 dCi 80CP 2006 (de scarbici)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 23:56
Dacia