Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CRISTINICA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
2xGI
ok
ydaniel
Ma bucur ca si azi te-am putut ajuta si sper ca automobilul stormtrooper e fericit blush.gif
speedy82
QUOTE(ydaniel @ 4 Nov 2011, 20:06)
Ma bucur ca si azi te-am putut ajuta si sper ca automobilul stormtrooper e fericit blush.gif
*



Poate vrei sa zici STORMTROOPER-MOBILUL radmasa.gif radmasa.gif
STORMTROOPER
Deci user-ul STROMTROOPER este foarte incintat pentru ca masinuta lui "merge ceva de vis", motiv pentru care il felicita pe ydaniel pentru activitatea depusa si-i ureaza la mai mare, si sa nu se supere ca din cind in cind mai da peste o masinuta cu toane, care-i mai face si ceva figuri.
ydaniel
Ma bucur si eu ca merge bine si mai ales pentru colaborare rolleyes.gif
Si te astept si cu alte lucrari de intretinere si modernizare a tehnicii auto din dotare!!! smile.gif
danut 69-71
Stii ce nu inteleg eu , nu ai nici jumate de an de cand ai facut motorul , ce a facut mecanicul ala cand tu trebuie sa stergi TOT rahatul dupa el ?
Urasc stilul asta Romanesc .
STORMTROOPER
Ehe Danut, meseriasi buni sunt greu de gasit in ziua de astazi prin Bucuresti, iar unii care sa faca treaba de asa natura incit sa nu mai fii nevoit sa intervii dupa eie, aia sunt rara avis. Cel putin la acest moment sunt ffffffff multumit de felul in care merge motorul, de faptul ca nu mai am nici un strop de ulei pe sub masina, nu mai curge nici cutia si nici baia de ulei. Mai am citeva chichite de pus la punct pina la venirea iernii (un claxon de D1300 claisc+setul de presuri de spate) iar la primavara trebuie sa ma ocup de faruri, ma rog de cele de pe dreapta pentru ca vad ca rugina a inceput sa-si faca de cap.

Deci daca are cineva un set de faruri de 1310 - ochelarista cu oglinda buna, nu ezitati sa ma contactati. Mentionez ca ma intereseaza doar oglinda nu si sticla, pe aia o am eu.
hyena
ti-am adus ornamentul pt frana cu tot cu butonas si arc... daca vrei ne vedem maine sa ti-l dau biggrin.gif
STORMTROOPER
Merci, stiam eu ca pot conta pe sprijinul tau.
aditza579
La iarna masina va hiberna in garaj sa o vei mai folosi. Mie aceasta masina mi se pare cel mai ingrijit 1310 din cate am vazut. Tine-o tot asa ca e frumoasa.
STORMTROOPER
Multumes de aprecieri. Atit timp cit pe strada este asfalt curat&uscat masinuta va mai face citiva km peste iarna, La venirea zapezii va fi acoperita cu prelata si va mai merge doar cind afara se va usca soseaua si nu va mai fi saramura pe ea.
hyena
asta e un alt mod de a spune nu am cauciucuri de iarna tongue.gif
STORMTROOPER
Corect, nu am cauciucuri de iarna si nici nu intentionez sa-mi iau. Am un set de lanturi pentru toate rotile, in caz ca arde sau au vre-un eveniment neplacut&nedorit in familie si mai mult nu ma intereseaza, pentru ca nu circul cu masina iarna.
aditza579
Eu cred ca e un alt mod de a spune: "Nu vreau sa imi ud masina si sa mi-o umplu de sare, care dauneaza!"
STORMTROOPER
Si asta este un mod cit se poate de corect de a pune problema. Oricum sper ca in curind sa-mi pun si eu minutele pe un garaj. Din pacate mai e pina acolo.
danut 69-71
QUOTE(STORMTROOPER @ 6 Nov 2011, 22:38)
Ehe Danut, meseriasi buni sunt greu de gasit in ziua de astazi prin Bucuresti, iar unii care sa faca treaba de asa natura incit sa nu mai fii nevoit sa intervii dupa eie, aia sunt rara avis.
*


Eu asa am invatat meserie , o data si bine nu de 10 ori si prost .
aditza579
Asa este, foarte putini se mai dedica in ziua de azi, eu mai stiu cativa.
1310CL
Si uite ca,Cristinica mai are o sora geamana,din acelasi an,doar ca asta e nou nouta,conservata pe cric in garaj,asta dormea bine si frumos,pe cand Cristinica....a rupt in lung si'n lat drumurile patriei,tocmai de aia incaodata repsect pt masina ta. smile.gif

Sunt curios cine o va cumpara pe asta,are anunt pe net,pm pt link,pret:5.000 Euro radmasa.gif sad.gif
STORMTROOPER
Am vazut link-ul&pozele de ieri. Asta a fost masina de show-room nu cred ca a vazut nici macar groapa din fata magazinului. Oricum arata foarte bine si are valoare "sentimentala" pentru cineva care isi doreste un asemenea exemplar rarisim.
Bafta cumparatorului.
aditza579
QUOTE(1310CL @ 7 Nov 2011, 19:26)
Si uite ca,Cristinica mai are o sora geamana,din acelasi an,doar ca asta e nou nouta,conservata pe cric in garaj,asta dormea bine si frumos,pe cand Cristinica....a rupt in lung si'n lat drumurile patriei,tocmai de aia incaodata repsect pt masina ta. smile.gif

Sunt curios cine o va cumpara pe asta,are anunt pe net,pm pt link,pret:5.000 Euro radmasa.gif sad.gif
*


Nu cred ca masina aia a fost pastrata de cineva si dupa cum spune si @Stormtrooper, a fost o masina de Showroom. O pot si dovedi, dar nu cred ca are rost, oricum cred ca arata bine dar nu a fost pastrata, are ea ceva ascunzisuri.
1310CL
Ma gandeam eu ca e ceva neinregula cu dacia asta....in orice caz,Cristinca ramane no.1 wub.gif
Albert Einstein
QUOTE(STORMTROOPER @ 6 Nov 2011, 20:16)
Deci user-ul STROMTROOPER este foarte incintat pentru ca masinuta lui "merge ceva de vis", motiv pentru care il felicita pe ydaniel pentru activitatea depusa si-i ureaza la mai mare, si sa nu se supere ca din cind in cind mai da peste o masinuta cu toane, care-i mai face si ceva figuri.
*



Pai da, ca de aia mi-a scos mie masina in strada, sa repare la Cristinica... tongue.gif radmasa.gif
speedy82
Stiam eu ca asta se intamplase. Intrebarea fusese pusa cu scop tongue.gif
ydaniel
Arata bine dacia alba,numai ca tot in scop de prezentare trebuie sa stea.
Nu va mai certati,caci la mine va primesc pe toti rolleyes.gif
danut 69-71
QUOTE(speedy82 @ 8 Nov 2011, 11:55)
Stiam eu ca asta se intamplase. Intrebarea fusese pusa cu scop tongue.gif
*


Daca nu mai incapeti la Bucuresti , va astept la Suceava . radmasa.gif
STORMTROOPER
QUOTE(danut 69-71 @ 8 Nov 2011, 14:56)
Daca nu mai incapeti la Bucuresti , va astept la Suceava . radmasa.gif
*



Stimabile, acum, la ora actuala, abia mai ai pe unde sa-ti pastrezi bijuteriile, daca venim si noi astia de la Buc la matale in batatura, cred ca iti va trebui un hangar de Boeing 747-8 ca sa avem loc cu totii. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Tamango
Un hangar de Dacii radmasa.gif
Oricum, Cristinica ramane nr. 1 wub.gif
aditza579
Ramane, ramane prima in materie de 1310. "E masina ta, Si te mandresti cu ea,
Nu mai e alta pe sosea,
Care sa semene cu ea,
Care sa fuga ca ea,
Cand accelerata-ajunge la podea."
remusro
Cristinica rules! biggrin.gif
STORMTROOPER
Multumesc de aprecieri, dar mai usor va rog frumos ca se emotioneaza domnisoara Cristinica. Din pacate mai am o cale foarte lunga pina sa aduc masina la stadiul in care vreau eu sa fie. Am facut motorul, mai urmeaza alte operatiuni in aceasta toamna (ce a mai ramas din ea) si citeva la primavara intr-u pregatirea intilnirii din mai de nu se stie unde o fi. Asta daca mai apuc sa ajung.
aditza579
Normal ca o sa ajungi, ca sa ne intalnim cat mai multi de aici de pe forum.
danut 69-71
QUOTE(STORMTROOPER @ 9 Nov 2011, 22:09)
pregatirea intilnirii din mai de nu se stie unde o fi. Asta daca mai apuc sa ajung.
*


Ai ceva ganduri negre ?
STORMTROOPER
Eu nu, dar cei de la conducerea serviciului&tarii se pare ca da.
aditza579
Adica?
hyena
adica il cam supara sefu
2xGI
lasa ca il supara si el pe sefu' si lipseste vro' doua zile de la munca laugh.gif
danut 69-71
QUOTE(STORMTROOPER @ 9 Nov 2011, 23:31)
Eu nu, dar cei de la conducerea serviciului&tarii se pare ca da.
*


Nasol moment , te inteleg si-ti dau perfecta dreptate , treceam si eu prin asemenea cazuri doar ca era atunci .
aditza579
Daca-i explica frumos, ca e pentru Cristinica, poate mai cedeaza si seful.
danut 69-71
Aditza , cu idiotii nu te pui .
aditza579
Da, ma gandeam eu. Dar nu cred ca lui Stormtrooper i-ar placea sa piarda intalirea din Mai, la care voi fi si eu prezent.
STORMTROOPER
@2xGI - daca fac o chestie de asta cred ca zbor direct afara.

@danut 69-71 - de 2 ani ne tot ameninta, dar se pare ca amenintarile au ajuns realitate. 2 programari au fost aminate, una a fost facuta pe jumatate si s-a dispus sistarea ei.

@aditza579 - Danut stie bine cu ce am de-a face. Problema e ca am nevoie de slujba asta pentru ca m-am bagat la niste cheltuieli si trebuie sa le duc pina la capat. Si cred ca stii si tu cit de costisitor poate fi restaurarea/intretinerea unei masini vechi, mai ales cind vrei sa faci o treaba ca lumea si nu de mintuiala.

Oricum, va multumesc pentru sprijinul moral, sper sa nu intilnesc obstacole insurmontabile, si la anul sa ne vedem in numar cit mai mare in mai.
aditza579
Atunci iti urez succes acolo, razbate problemele, si sa ne vedem cat mai bine in Mai, ca belelele curg.
hyena
hai mah ca trebuie sa am si eu colegi cu 1310...
STORMTROOPER
Eu am tinut 2 ani la rind steagul sus pentru 1310, daca nu ajung eu o sa-mi iei tu locul. Ai grija la ce am vorbit sa nu apari cu ochii aia de mita moarta pe la intilniri.
hyena
LolLolLo.gif nu ma ti-am zis daca o sa fie o sa fie ceva discret
danut 69-71
QUOTE(STORMTROOPER @ 10 Nov 2011, 21:48)
@danut 69-71 - de 2 ani ne tot ameninta, dar se pare ca amenintarile au ajuns realitate. 2 programari au fost aminate, una a fost facuta pe jumatate si s-a dispus sistarea ei.
*



Sunt convins ca ai sa te descurci , doar esti mare si vaccinat .
QUOTE(STORMTROOPER @ 10 Nov 2011, 22:54)
Eu am tinut 2 ani la rind steagul sus pentru 1310, daca nu ajung eu o sa-mi iei tu locul. Ai grija la ce am vorbit sa nu apari cu ochii aia de mita moarta pe la intilniri.
*


E greu de unu singur , asa-i ?
Nici pe tine nu te-a fugarit nimeni de la intruniri , ai o masina deosebita ca si hyena , asa ca puteti face un tandem destul de reusit . wink.gif
STORMTROOPER
@ danut 69-71 - nu ma pling ca am fost singurul cu 1310 intre atitea 1300, de fapt daca stau bine sa ma gindesc ma apuca o nostalgie dupa atmosfera din 06-07.05.2011. Nu am fost fugarit de la nici o intilnire ca chiar in 2010 am fost primit "en fanfare" in parcarea de la Brasov.

Cred ca am mai zis-o, avem toti loc sub soare, toata treaba e ca trebuie sa renuntatm la orgolii, incaaptinari si sa vedem ca interesul prioritar este sa salvam cit mai multe babute, in limita posibilitatilor. Daca as avea timp&bani, strict in aceasta ordine, dupa ce o finalizez pe Cristinica mi-as lua si eu o D1300, dar nu cred ca se va intimpla asa ceva.
aditza579
Niciodata sa nu spui niciodata.
danut 69-71
QUOTE(STORMTROOPER @ 11 Nov 2011, 13:05)
@ danut 69-71 - nu ma pling ca am fost singurul cu 1310 intre atitea 1300, de fapt daca stau bine sa ma gindesc ma apuca o nostalgie dupa atmosfera din 06-07.05.2011. Nu am fost fugarit de la nici o intilnire ca chiar in 2010 am fost primit "en fanfare" in parcarea de la Brasov.

*


Da , ai putea chiar sa fi mandru cu 1310 intre " Babaciuni " biggrin.gif
hyena
eh lasa... daca ultimi 2 ani am admirat de pe margine la anu am sa ma bag si eu lanca cristinica care VA FI acolo! sper doar sa termin ce mai am de facut pe la ea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.