Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CRISTINICA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
STORMTROOPER
Cristinica a parasit atelierul tablagiului si a ajuns la YDRS pentru operatiuni de finete si delicatete.
Se pare ca ma confrunt cu o noua problema.Am nevoie cat de repede cu putinta de 4 faruri noi (2FS+2FL) de sticla de ELBA, de tapiteria alba care vine pe stalpii din centrul masinii. si cele doua coltare de plastic cu care este fixata grila care vine intre parbriz si bod. Cine ma poate ajuta?
nelu_1985
A iesit frumos, dar masca si ochelarii sunt tare ciudati, poate gasesti originali;

...m-am uitat mai in spate, inainte avea masti originale, ce sa intamplat?
STORMTROOPER
Masca si ochelarii sunt set, si le-am demontat de pe o dacia din 1984 care a luat calea remat-ului, pacat de masina pentru ca era impecabila, dar pe acea masina veneau perfect la mine nu chiar asa, oricum urmeaza in viitorul aćroćiat sa ma ocup si de acest detaliu.Merci de apreciere.
M.C.
Jantele ....tot albe sad.gif sad.gif
maho
La ceara din buzunarele portbagajului, parca-i geamana cu a mea. rolleyes.gif
Ai reusit sa gasesti garaj ?
STORMTROOPER
Pentru moment o sa ramana albe, mai am de facut la interior si pe urma la final jantele.

@maho - garaj nu, dar un spatiu acoperit si pazit in care mai sunt pastrate si alte masini, da.

@nelu_1985 - masca originala a masinii a fost sparta si am dat-o jos, asta cu multi ani in urma, situatia ochelarilor este in felul urmator: ochelarul de pe stanga este spart/rupt in partea de sus, unde se fixeaza pe caroserie iar cel din dreapta oricat m-as chinui eu are un luft de aproape 1.5 cm intre el si aripa.
nelu_1985
Din ce am vazut ai inlocuit aripa dreapta, ai gasit originala? Daca nu, e un motiv pentru care nu se aseaza corect ochelarul.
STORMTROOPER
Da aripa este originala de uzina, dar din pacate si cu vechea aripa si cu cea noua ochelarul tot la fel de prost vine, acum totusi luftul este un pic mai mic, dar tot e.
DACIOTUL_97
Poate ca ochelarul care sta aiurea e de coopertiva huh.gif
Daciotul_98
uzina nu a facut niciodata ochelari ci fabricile care conlucrau cu uzina
STORMTROOPER
Pentru daciuta mea elementele de plastic se faceau la Chimica Orastie, dar din pacate fabrica nu mai exista iar ceea ce se gaseste acum pe piata este de toata jena.
alehandro69
Baftaaa!! Un adevarat fan dacia 1310!! smile.gif
STORMTROOPER
Multumesc frumos.
Daciotul_98
in ziuna de azi gasesti numai piese "autentice" si nu replici
STORMTROOPER
De fapt, noi suntem cei vinovati pentru ca vrem piese de calitate, pentru care culmea, uni dintre noi suntem si dispusi sa platim pretul corect.
iulica89
Exact! Platinile Metaplast si consumabilele de 2 lei au bagat in pamant o gramada de dacii!
bucatzel
QUOTE(STORMTROOPER @ 25 Oct 2014, 16:35)
Se pare ca ma confrunt cu o noua problema.Am nevoie cat de repede cu putinta de 4 faruri noi (2FS+2FL) de sticla de ELBA
*



Man, p-aci se mai gasesc doar de plexi. Da' tu n-aveai Saturnurile alea extrabombate?
STORMTROOPER
Stiu ca peste.tot.se gasesc numai de plastic, dar eu am un fix sa fie de ELBA si.de sticla. Saturnu-urile sunt ele de sticla dar sunt toate 4 de faza scurta, iar pe faza lunga bat ca dracu. Plus ca eu sunt un pic maniac cu originalitatea masinii.;-)
DACIOTUL_97
Nimic nou ? biggrin.gif
STORMTROOPER
Rabdare, apare in curand. Oricum am descoperit azi o chestie ce doar la dacie este posibil, am probat ayi 5 perechi de ochelari de faruri si nici una nu statea cum trebuie si nu se alinia la gauri.

L.e. Poze proaspete. Treceti cu vederea calitatea lor, sunt facute cu mobilul
by_pilu
Foarte frumoasa dar nu prea seamana culoarea la toate elementele
DACIOTUL_97
Probabil vreo iluzie optica blink.gif
STORMTROOPER
Iluzie optica datorata faptului ca soarele apunea si batea umbra nasol si nici aparatul foto din telefon nu ma ajuta prea mult. Multumesc de aprecieri.
STORMTROOPER
Poze noi de la locul de iernare.
by_pilu
Sedere placuta !.. plin de BEC'uri pe lg ea tongue.gif
STORMTROOPER
Da, si se ridica la nivelul si inaltimea companiei in care se afla.:-):-):-)
by_pilu
Bine ca a fost loc wink.gif
STORMTROOPER
La limita s-a mai gasit loc si pentru ea
maho
QUOTE(STORMTROOPER @ 1 Nov 2014, 18:07)
Poze proaspete.

A iesit misto. Bine ca ai rezolvat si cu parcarea, ai scapat de-o grija.
Ce se vede in partea de jos a usii dreapta-spate ?
STORMTROOPER
Ceara scursa din portiera. biggrin.gif : biggrin.gif biggrin.gif
A fost imbalsamata
maho
Sa desfunzi gaurile prin care se scurge apa (pe langa chederele geamurilor) la ploaie, ca altfel....
maho
La multi ani, "batrane" !
biggrin.gif
DACIOTUL_97
La multi ani !! bday.gif party.gif
Dragos BN-LIA10
La multi ani si din partea mea! bday.gif
STORMTROOPER
Multumesc frumos de urari si sa ne vedem/auzim cu bine cat mai mult timp.
harby ;))
La multi ani si aici !! bday.gif
roby_1300_rap
La multi ani !! smile.gif cheers.gif
Daciotul_98
La multi ani !
RaduWra
La multi ani ! smile.gif
cezarmad
La multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti. bday.gif
STORMTROOPER
Multumesc frumos de urari si va doresc si eu toate cele bune.
deceneu32
QUOTE(STORMTROOPER @ 25 Oct 2014, 16:35)
Am nevoie cat de repede cu putinta de 4 faruri noi (2FS+2FL) de sticla de ELBA

Ai gasit faruri ELBA?
STORMTROOPER
Am o promisiune care sper sa se materializeze saptamana viitoare. Ai o alta oferta?
deceneu32
Bineinteles!
Bune,bune... smile.gif
Daca te intereseaza,anunta-ma!
STORMTROOPER
Ok. Multumesc frumos.
STORMTROOPER
Pentru ca domnisoara Cristinica a fost cumintica anul acesta, a venit mos cracit si pe la ea si i-a adus o ................ pereche de faruri de stica noi-noute de ELBA.
STORMTROOPER
Sarbatori fericite dragi dacioti.
Daciotul_98
La multi ani !!!
O alta cristinica dar din alta tara !!
STORMTROOPER
Anul care vine sa va aduca speranta unui nou inceput, energia necesara implinirii tuturor obiectivelor, intelepciunea de a aprecia fiecare zi prin micile bucurii pe care vi le ofera si pe acel cineva care sa va faca sa zambiti !!!La Multi Ani !!!!!
DACIOTUL_97
bday.gif cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.