Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alegere anvelope, ce parere aveti despre marcile no name ?

tzavalau
post 9 Feb 2010, 12:33
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




Am un amic intors din anglia ,e patron acum....care, fiind prins de iarna in anglia,si-a "incaltat" masina(un logan break) cu cauciucuri de iarna direct de la reprezentanta(nus care si unde.!!!!in anglia,renault ,dacia...habar n-am!!)cu "gume.......???!
nankang!!!!!!
asta e.....daca la noi e cunoscut mai mult un brand,nu inseamna neaparat ca e si cel mai bun!!!!!pina la urma e vorba doar de politica firmei si de reclama, care se stie ca e "sufletul comertului"
tot ca exemplu,vara-mea in germania,s-a "pliat" pe nationalismul german in achizitii si pe masini "poarta" doar continental(care s-ar putea sa fie facut in timisoara) ca e marca germana!!!!
si cine baga mina in foc ca michelin nu face cuciucuri in coreea (de exemplu) si le vinde acolo cu un nume si in europa ,acelasi cauciuc, se cheama primacy (tot ca exemplu) ????


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 9 Feb 2010, 18:13
Post #32


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




Nu bag mana in foc ca Michelin nu produce si in Coreea, insa e sigur ca produce la Zalau. Nu vad o problema majora, in momentul in care respecta retete, tehnologii si standarde ca la mama lor acasa.


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FDR
post 10 Feb 2010, 00:17
Post #33


Membru Authentique


Group: Members
Posts: 647
Joined: 28 June 07
From: BV




a vazut cineva nankang la formula 1 sau la alte evenimente sportive oficiale??????

nu mai insir restul de marci "renumite"

I rest my case


--------------------
Renault Laguna III 2011 2.0dci - BV 24 ___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BuNeL_u
post 10 Feb 2010, 03:47
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 223
Joined: 22 April 09




pai ce se gasesc in Romania alea sunt bune pentru UNII !!! asa cu gumele cum si cu hainele... am venit aici in Dk cu adidas si nike, si ei poarta doar hummel. alea firma frate, asa ca nu mai bateti campii cu firmele astea mari ca si astea fantoma tot surioare de'a lor sunt daca stiti ce vreau sa zic biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2001 Expression
Check Length
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Feb 2010, 08:10
Post #35


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(cdadan @ 9 Feb 2010, 19:13)
Nu bag mana in foc ca Michelin nu produce si in Coreea, insa e sigur ca produce la Zalau. Nu vad o problema majora, in momentul in care respecta retete, tehnologii si standarde ca la mama lor acasa.
*




nu le respecta.... chiar nu recomand anvelopele facute in Romania.


@ tzavalau: si daca au pus la reprezentanta anvelope din alea ce? Crezi ca service-ul sta sa testeze ce anvelope ar fi mai bune pentru clienti? Aiurea... le cumpara pe cele mai ieftine si le umfla pretul. Cum in primele zile de ninsoare gaseai Debica Frigo la 260 de ron.... desi pretul lor normal era de ~150 ( la dimensiunile pentru logan )

This post has been edited by rtBK: 10 Feb 2010, 08:13


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad_laguna
post 10 Feb 2010, 08:39
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 439
Joined: 18 December 06




@rt8k: le respecta 100%. iti garantez eu. respecta toate procedurile legate de calitate si de buna desfasurare a fluxului de productie. fiecare furnizor este testat conform unei proceduri interne si evaluat. apoi tot fluxul de productie este urmarit pas cu pas. nu mai vorbiti toate prostiile. voi credeti ca "idiotii" care au investit miloane de euro isi permit ca nea gigi care a lucrat ani de zile la stat pe principiul 'lasa ba ca merge si asa' sa nu respecte normele referitoare la calitate? aflati ca marii producatori de automobile vin in audituri la furnizorii de subansamble (anvelope, in cazul de fata) si nu permit nerespectarea regulilor. iar diferenta intre o anvelopa facuta in Romania si una facuta in Occident nu exista. asa ca lasati ideile astea preconcepute, ca nu mai suntem in anii 80.


--------------------
VW Passat 3C 2006 - OT-03-VTG
VW Passat 3C-2006, 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Feb 2010, 11:56
Post #37


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




eu cred ca tu vorbesti mai multe prostii decat mine.

am cumparat eu 2 bucati BFGoodrich facute in polonia si dupa cateva luni am cumparat alte 2 facute in Romania. Diferentele se simteau si la plecare (primele nu scartaiau deloc, astelalte... se uita o strada intreaaga la mine ) si la franare ( simteam ca nu sunt indeajuns de eficente cele fabricate in romania ) si la agilitate.

Ca si aparenta pareau IDENTICE, dar performantele total diferite.

asa ca nu imi spune tu mie ca vorbesc prostii, cand zic ceva spun din experienta nu din ce am visat azi noapte.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 10 Feb 2010, 12:05
Post #38


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.866
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(dinu_victor_88 @ 9 Feb 2010, 10:00)
Dar de kumho ce ziceti?
*




Zic up.gif

As mai adauga aici si Yokohama si Toyo, preturi decente, anvelope excelente biggrin.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad_laguna
post 10 Feb 2010, 13:51
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 439
Joined: 18 December 06




@rtBk: acum chiar imi dau seama ca vorbesti tampenii. eu chiar lucrez intr-o fabrica de anvelope a unui mare productaor (s-ar putea cel mai mare din lume). si, da, cred ca ai visat azi-noapte.
si cum ma rog simteai tu ca nu sunt eficiente la franare?
asta doar asa, ca sa iti demonstrez cate tampenii vorbesti tu. nu stiu care e problema la BF Goodrich, dar nu este in ordine. contractele de aprovizionare cu materii prime sunt stabilite la nivel mondial de sectorul central al companiei, iar retetele la fel. asa ca diferenta exista numai la tine in cap, datorita ideii preconcepute ca produsele romanesti nu sunt de calitate.
asa ca, inainte sa vorbesti, intereseaza-te cu privire la ce afirmi.


--------------------
VW Passat 3C 2006 - OT-03-VTG
VW Passat 3C-2006, 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosminutzuu92
post 10 Feb 2010, 14:16
Post #40


Membru Renault Laguna II Privilege


Group: Members
Posts: 297
Joined: 16 January 10
From: Popesti-Leordeni(Bucuresti)




Io nu inteleg cu ce var avantaja ce anvelope ati pune pe masina
Ca e de firma renumita sau nu, e tot o anvelopa de masina nu???DA

Atata timp cat nu iti afecteaza directia sau alt ceva un cauciuc no name io zic ca e bun!Ca nu are viata cat unu de firma mai buna e parea a 2
dar cand esti cu financiaru la pamant si ai nevoie de anvelope iei si dastea...

Io unu nu iau cine stie ce firma renumita no name si ala e tot cauciuc de masina.....la 200-300 de ron un cauciuc nou si aia e......decat sa dau 400-500 ron pe un cauciuc de firma....

Acum daca ii vrei sa fuga mai tare si vrei cauciucuri de viteza iti iei de viteza dar nu inteleg de ce te-ar avantaja ca noi nu avem drumuri de viteza......ce este A2 dar si pe aia sta ''ratatii'' cu radaru.......o sa fiu si io fan cauciucuri de firma cand o sa castig la bingo!!!


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1,9 dci 107 cp 2001 - If-03 CDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 10 Feb 2010, 14:23
Post #41


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.866
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(cosminutzuu92 @ 10 Feb 2010, 14:16)
Io nu inteleg cu ce var avantaja ce anvelope ati pune pe masina
Ca e de firma renumita sau nu, e tot o anvelopa de masina nu???DA

*




Eu sunt total impotriva la ceea ce spui tu.... o anvelopa buna nu are pretul care il are degeaba... si daca cu o anvelopa buna si mai scumpa ma opresc cu 1 cm mai repede ca tine.... dar acel centimetru face diferenta intre a oprii ok si a te lovii de ceva sunt avantajat..

Am experimentat si no name si am jurat ca nu o sa mai pun decat anvelope bune pe masina.... dar fiecare... dupa cum crede...

Si vezi ca un cauciuc bun nu este ala care te tine XXXXXXX km.... eu consider o anvelopa buna daca masina sta impecabil pe viraje, franeaza impecabil pe uscat sau ud, etc.... fa un test cu o masina cu pseudoanvelope si dupa aceea pune-i niste anvelope ok, vei vedea singur diferenta.... si cat despre faptul ca nu ai bani sa iei anvelope calumea..... asta este alta poveste.... specifica tarii noastre.... ne luam masini dar nu ne permitem sa le intretinem calumea.... cam asa si in cazul tau...


Si Dacia si Mecedes sunt masini si ambele te duc de la A la B..... diferenta o face cum te duc.... cam asa si cu anvelopele...

This post has been edited by cj98czh: 10 Feb 2010, 14:24


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bardu
post 10 Feb 2010, 14:32
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 602
Joined: 21 March 08




+1 cj98czh, multi au o masina la moda si se "incaltam" de la sh, merg iarna pe gume de vara ca "merge si asa ca soferul conteaza"!
Ipocrizia ne mananca pe toti!


--------------------
Renault Symbol Fidji - MS-08-?MS
Intrebare: Cum se pune la loc dopul la o sampanie?
Raspuns: Intrebati-l pe Geoana.
1,4L, 8V @ 75Cp | aprilie 2008 @ 6,8Km!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Feb 2010, 15:25
Post #43


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




vlad_laguna, atata timp cat nu tu iei decizii in firma aia si ai si tu niste informatii... e egal cu 0.


eu ti-am zis foarte clar ca se simt diferentele din prima, tu daca vrei sa asculti..bine.daca nu... e iar bine. Le-am cumparat MADE IN ROMANIA tocmai pentru nu ma asteptam sa se bage romanii unde nu trebuie. Din cate vezi am si o masina romaneasca la semnatura... deci texte de genul "datorita ideii preconcepute ca produsele romanesti nu sunt de calitate. " chiar nu le aprob.

Sa fie la tine in firma lapte si miere... probabil, dar da-mi voie sa cred ca sunt multe chestii ascunse pe care tu nu le sti ( ca asa e romania wink.gif )

Pana la urma de ce sunt destui care nu recomanda anvelope de firma fabricate in china sau prin alte tari din astea in care nu prea poti sa ai incredere? Datorita contractelor alea super tari realizate la nivel mondial... sa fim seriosi.... ca ceea ce spui tu e chiar utopic.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad_laguna
post 10 Feb 2010, 15:35
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 439
Joined: 18 December 06




ok. faci cum vrei tu si gandesti cum vrei tu. nu te priveste pe tine pozitia mea in firma, poate e mare poate e mica. eu iti spun un lucru: nu vorbi fara sa cunsoti un proces, fara sa stii macar cum se desfasoara. cu ce este polonia ca si productie de anvelope superioara romaniei? niciuna din tarilea asta (rom si polonia) nu au experienta in asa ceva, industrial vorbind. asa ca, cel putin la nivel de discutie, nu ar trebui sa existe diferente. poate doar in mintea unora.
iar motivul pentru care ai o masina romaneasca, nu pot decat sa-l anticipez.
condu tu cu anvelope din polonia si noi nu avem nimic cu tine.
succes


--------------------
VW Passat 3C 2006 - OT-03-VTG
VW Passat 3C-2006, 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
renodood
post 10 Feb 2010, 16:09
Post #45


Sofer dement


Group: Members
Posts: 1.988
Joined: 23 November 08
From: Bucuresti




Nu luati Vredestein, sunt zgomotoase...cel putin cele de iarna, wintrac, pe care le am eu se aud tare de la 50km/h in sus.


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 DCi 107Cp Autentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Feb 2010, 16:51
Post #46


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




vlad_laguna sa mai adaug ca erau chiar mai scumpe decat cele din polonia? laugh.gif laugh.gif laugh.gif


inteleg ca esti subiectiv, dar incearca si tu anvelopele de acelasi tip fabricate in tari diferite... lasa procesele de fabricare. fapte nu vorbe wink.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad_laguna
post 10 Feb 2010, 16:55
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 439
Joined: 18 December 06




de fapte vorbesc. asta e, ca am incercat. si oricat m-am straduit sa gasesc diferenta, ea nu exista. dar trebuie sa intelegi ca un proces iti da tie anvelopa respectiva si atata timp cat acest proces e urmarit cum trebuie, nu ar trebui sa existe diferente. repet, eu vorbesc de marca pentru care lucrez. se poate sa fie diferit la alte marci. daca se poate, ce anvelope ai luat din polonia si ce anvelope ai luat din romania? exista si ati factori de influenta : DOT-ul, cat a stat materia prima in depozite si altii.


--------------------
VW Passat 3C 2006 - OT-03-VTG
VW Passat 3C-2006, 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 10 Feb 2010, 17:49
Post #48


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




QUOTE(cj98czh @ 10 Feb 2010, 12:05)
Zic  up.gif

As mai adauga aici si Yokohama si Toyo, preturi decente, anvelope excelente biggrin.gif
*




Complet de acord!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 10 Feb 2010, 18:21
Post #49


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.017
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Sa stiti ca nici Nankang-urile NS2 nu-s de lepadat. Am facut cateva mii de Km cu ele, si pot spune ca sunt multumit. Le-am ales dupa ce am vazut ca pe forumurile englezesti si australiene sunt destul de apreciate. Nu-mi pare rau ca le-am luat, se comporta bine la viteze mici sau mari, drum uscat sau umed. Imi plac mai mult decat Continentalurile cu care a venit echipata din fabrica. Nu spun ca sunt mai bune decat Continentalurile, dar sunt mai silentioase, iar pe carosabil umed par mai stabile.
Pe TyreTest.com sunt chiar bine cotate.

This post has been edited by gabizegrean: 10 Feb 2010, 18:37


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SINOK
post 10 Feb 2010, 18:25
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 198
Joined: 25 January 09




salut!am si eu o intrebare,am luat 4 cauciucuri cu inscriptia m+s si un fulg,de la cine le-am luat m-a asigurat ca sunt mixte dar dupa cate vad se pare ca sunt numai pentru iarna ,voi ce parere aveti? daca le-as folosi si vara as putea avea probleme? nu stiu ma gandesc la ce e m-ai rau ,in cazul in care temperaturile ar fi m-ai ridicate


--------------------
renault Laguna 2 2003 AUTHENTIQUE 1.9 dci 74kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PMG_tr
post 10 Feb 2010, 18:25
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 737
Joined: 14 January 09
From: Turnu Magurele




am citit toate postarile din acest topic in speranta ca ma voi hotari care marca este cea mai buna..eventual calitate/pret...din pacate nu am reusit...parerile sunt impartite, ba mai mult multi dintre colgi sunt subiectivi..pt ca de-alea au ei....si daca nu toata lumea-si permite sa puna unele scumpe asta nu inseamna ca platim doar firma...sau mai stiu eu ce alte minunatii...

sa-mi expun si eu parerea...mi se pare ok sa iei anvelope 205/55/16 la aprox. 350 de lei...
numai bine

10 Feb 2010, 18:27:
oboseala...rectific
si daca nu toata lumea-si permite sa puna unele scumpe asta inseamna ca platim doar firma...sau mai stiu eu ce alte minunatii...


This post has been edited by PMG_tr: 10 Feb 2010, 18:27


--------------------
Renault Laguna 2 1,9 DCI 74kw 2003 expresion - TR-04-CWY
NU FURA! Guvernul uraste concurenta!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Feb 2010, 18:38
Post #52


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




sinok... sunt anvelope si anvelope. am vazut destui cu anvelope de iarna vara si nu pareau sa aibe probleme.

acum daca anvelopa aia e chiar moale si facuta corect pentru iarna la temperaturile de vara s-ar putea ca la o frana brusca sa ramana pe asfalt si tu sa te duci sanie.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ardelut
post 10 Feb 2010, 18:43
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 415
Joined: 21 September 08




QUOTE(SINOK @ 10 Feb 2010, 18:25)
salut!am si eu o intrebare,am luat 4 cauciucuri cu inscriptia m+s si un fulg,de la cine le-am luat m-a asigurat ca sunt mixte dar dupa cate vad se pare ca sunt numai pentru iarna ,voi ce parere aveti? daca le-as folosi si vara as putea avea probleme? nu stiu ma gandesc la ce e m-ai rau ,in cazul in care temperaturile ar fi m-ai ridicate
*


m+s = mud+snow , adică noroi și zăpadă . Deci ele sunt oarecum mixte dar nu la modul la care-ți dorești . Dacă le folosești vara le faci varză una - două . Altfel , aderență au și dacă nu te interesează cât te țin , le poți purta și vara .


--------------------
Renault Laguna 2 2004 , Expression , 1,9 dCi 79 kw - MS 07 NAT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosminutzuu92
post 10 Feb 2010, 19:10
Post #54


Membru Renault Laguna II Privilege


Group: Members
Posts: 297
Joined: 16 January 10
From: Popesti-Leordeni(Bucuresti)




rt&k de ce sa te duci sanie ca eu am avut cauciucuri de iarna anul trecut in iarna si am prins si vara cu ele ''winterhawk firestone''....si frana de la 170-110 km/h ca a intrat in depasire camion in fata mea la 100 de m pe autostrada si sau tinut fffff bine.....nu cum ai zis tu ca ele raman pe loc si tu te duci sanie:))

This post has been edited by cosminutzuu92: 10 Feb 2010, 19:11


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1,9 dci 107 cp 2001 - If-03 CDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Trofin Liviu
post 10 Feb 2010, 21:14
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 326
Joined: 17 May 06




Decat no-name-uri mai bine sh-uri de firma. Asta daca stii de unde sa le iei.


--------------------
Renault Megane 2007 - Cl-02-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
casper_mik
post 10 Feb 2010, 22:31
Post #56


IMPLIKAT


Group: Members
Posts: 376
Joined: 1 October 09




yo consider ca MICHELLIN sunt perfecte.. (repet: YO consider asta)..
e adevarat ca pretul nu e chiar unul mic.. inclinand spre unul destul de mare..
fiecare pune ce considera.. yo sunt fosrte multumit de ele.. (MICHELIN sunt recomandate si de reprezentanta RENO in spania)
PMG_tr pana la urma ce ti-ai luat?¿?
un salut


--------------------
CHEVROLET Cruze LT VCDi 16V 150cp automat 2.0 - 3292GTD

BMW E90 320
CLIO 2003
de ce să bei și să conduci.. când poți să fumezi și să zbori..
•CASPER™•
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Feb 2010, 22:46
Post #57


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




cosminutzuu92

am zis ca sunt anvelope si anvelope.... daca sunt foarte moi cum ar trebui sa fie pentru iarna, vara sigur ai probleme.



--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 10 Feb 2010, 22:51
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Eu am avut la toate masinile mele anvelope care au tinut peste 80-90000km.Conteaza foarte mult si stilul de condus dar cu toate astea cind ma gindesc la motorul meu si la cum merg (uneori) ma mir ca am 74000km si anvelopele in starea actuala ca sa nu mai zic de placute,ma tin sigur 100000km.
Greu de stabilit ce si cum,important e sa nu ne zgircim la 100 lei pe tot setul,totusi ele reprezinta legatura dintre masina si calea de rulare.


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 12 Feb 2010, 21:33
Post #59


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




Daca Kumho, Yokohama si Toyo sunt anvelope excelente, cum de in testele ADAC apar de obicei (pe diverse dimensiuni) la mai putin recomandate sau chiar nerecomandate? blink.gif
Si aici ar fi la mijloc conspiratiile corporatiste?


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 23 Feb 2010, 09:38
Post #60


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.866
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Pe cuvantul tau??? Nu ti se pare normal ca ADAC fiind nemti sa aiba "grija" de produse germane sau cel putin din EU??

Nu stiu cum, dar asa rele cum sunt... sunt cele mai folosite anvelope in cursele automobilistice si aici ma refer la Toyo si Yokohama.... inclusiv Megane RS le foloseste.... asa ca eu zic sa mai citesti, sa te mai interesezi, etc....

This post has been edited by cj98czh: 23 Feb 2010, 09:39


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 05:14
Dacia