Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Semnatura la Reputatie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
AlexV
semnatura in fals
Adrian78
Imi permit sa intru si eu pe acest topic, cred ca pentru a 2-a oara si poate ultima. Chiar are vreo importanta reputatia asta? Pentru mine nu are. O parere pe forum poate sa fie buna sau rea. Fiecare le judeca si le ia ca atare. Personal nu mai uit niciodata la reputatie. Stiu ca are Klaus maxim, asta stiam si dinainte. Si nici nu ma intereseaza ce reputatie are einstein ... mi-am facut deja o impresie (buna) despre el. Asta a fost părerea mea.
andrei_2006
QUOTE(AlexV @ 5 Jun 2007, 18:14)
semnatura in fals
*


Ma gandeam eu...
einstein1984
Da-mi place ca alexV scrie in warn -500 de puncte dar aplica o penalizare de -870 (pentru ceva ce desi nu e frumos, nu e interzis ca atare de regulament).
Nu am cerut reputatie pana acum, nu o sa cer nici de acum incolo (doar negativa, sa vedem daca pica forumul cand fac -100). Membrii cu adeavarat valorosi de pe forum nu prea au reputatie ca sa-i "recunoasca" lumea (ma gandesc la cei ca diaconuliviu, gheorghedracul, B-34-SGM samd), dar unii cafegii au 500. O trasatura inutila a forumului!
prody
Este absurda reputatia asta, ar trebui scoasa sau contorizata pentru fiecare sectiune a forumului in parte.
daciafan
einstein1984
n-are rost sa fii suparat, reputatia e zero barat din punctul meu de vedere
sunt pentru reputatie per sectiune
A l e x
einstein : Las-o ca macane..
Supapa_jR
mah...eu zic ca reputatia ar trebui sa fie ceva de genul....sunteti de acord cu postul lui.....
DomnulK
QUOTE(Supapa_jR @ 5 Jun 2007, 20:00)
mah...eu zic ca reputatia ar trebui sa fie ceva de genul....sunteti de acord cu postul lui.....
*


si eventual pe fiecare sectiune in parte?!?!?!

ideea aia cu sectiuni e buna...dar pare putin nerealizabila.
cate sectiuni are forumul? enumeram:
Dacia SuperNova
Dacia Solenza
Dacia Logan
Celelalte modele Dacia - Berlina, Papuc, Nova
Dacia - Diverse
English Corner
Alte discutii<asta are 19 subsectiuni> din care ar trebui eliminata cafeneaua.

adica vom avea sub avatar cel putin 7 indicatoare de reputatie. o sa fie un pom de craciun... hmmm cam nasol.
in schimb variant ain care cafeneaua sau sectiunile unde poti sa bati campii si sa iti iei reputatie negativa sau pozitiva aiurea in tren sa nu fie indexate<luat ein calcul>... e printre cele mai plauzibile solutii.

de exemplu eu ma luat negativa de la l@u in acest poll si sincer nu inteleg de ce. macar a avut bunul simt sa se semneze... Aproppo L@u, astept o explicatie fie aici fie pe privat. merci.
Adrian78
QUOTE(einstein1984 @ 5 Jun 2007, 19:03)
Membrii cu adeavarat valorosi de pe forum nu prea au reputatie ca sa-i "recunoasca" lumea (ma gandesc la cei ca diaconuliviu, gheorghedracul, B-34-SGM samd), dar unii cafegii au 500. O trasatura inutila a forumului!
*


up.gif up.gif
QUOTE(prody @ 5 Jun 2007, 19:08)
Este absurda reputatia asta, ar trebui scoasa sau contorizata pentru fiecare sectiune a forumului in parte.
*


up.gif
QUOTE(daciafan @ 5 Jun 2007, 19:10)
einstein1984
n-are rost sa fii suparat, reputatia e zero barat din punctul meu de vedere
sunt pentru reputatie per sectiune
*


up.gif

... nu mă pot abține să nu intru acum și să văd rezultatele discuțiilor.
einstein1984
Reputatia per sectiune se poate afisa in pagina de profil a utilizatorului, cu o medie (ponderata de exemplu, cu pondere mica pentru cafenea, bursa stiri etc si mai mare pentru sectiuni tehnice) afisata sub avatar.
Alex, esti off-topic si penal. Nu am avut avatare sau semnaturi care sa ceara reputatie, nu am dat reputatie cu semnatura "da-mi inapoi!" si nici acum nu cre reputatie. Pentru mine posturile unui membru arata ce stie si cum se poarta, nu o bara colorata sub avatar.
daciafan
einstein1984
BRAVO excl.gif excl.gif 124.gif
AlexV
nu einstein, te-ai semnat cu numele tau la toate pozitivele si la cateva negative te-ai semnat cu numele altui user. fairplay, nu?
daciafan
einstein 1984
este adevarat ce zice alexv?
R19/16v
noaaaaa alexv minte dry.gif
Marty
Eu nu cred ca un prieten al mijloacelor de transport in comun, dotat cu un IQ cel putin fulminant si care poate intra oricind in MENSA, poate sa faca ceea ce a zis AlexV. Deci, AlexV, TE DESFID SI TE CONJUR SA RETRAGI CUVINTELE SPUSE DESPRE einstein1984, TOTODATA TE SOMEZ SA-I REINTREGESTI REPUTATIA STIRBITA DE AFIRMATIILE TALE!!!!
adip
QUOTE(AlexV @ 5 Jun 2007, 23:03)
nu einstein, te-ai semnat cu numele tau la toate pozitivele si la cateva negative te-ai semnat cu numele altui user. fairplay, nu?
Deci s-a intamplat pana la urma cum anticipasem eu mai demult? YESSSSSS!!!! radmasa.gif
vis-a-vis
QUOTE(IRONICK @ 10 May 2007, 10:40)
Care i-ati scazut mai un punct lui MoneyTalks, a ?

[attachmentid=53305]
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*

QUOTE(IRONICK @ 10 May 2007, 10:55)
Pai nu a mai intrat >> Ultima Activitate 16th November 2006 - 22:43
Cineva insa nu l-a uitat ....
*



A-nviat! radmasa.gif

user posted image

A l e x
QUOTE(einstein1984 @ 5 Jun 2007, 22:50)
Alex, esti off-topic si penal. Nu am avut avatare sau semnaturi care sa ceara reputatie, nu am dat reputatie cu semnatura "da-mi inapoi!" si nici acum nu cre reputatie. Pentru mine posturile unui membru arata ce stie si cum se poarta, nu o bara colorata sub avatar.
*



QUOTE(AlexV @ 5 Jun 2007, 23:03)
nu einstein, te-ai semnat cu numele tau la toate pozitivele si la cateva negative te-ai semnat cu numele altui user. fairplay, nu?
*



radmasa.gif

Deci dupa tot circul cu "nu imi pasa de reputatie" defapt tu esti atat de ipocrit incat, dupa ce dai minusuri cu alte nume, sa mai si comentezi aiurea pe aici... Ce nu inteleg e, ce cauti cu numele 'einstein' ?
FireChief
userul invocat de muttley sunt eu...
vad ca l-a marcat aspectul...
un lucru insa stimati colegi,reputatia inseamna ansamblul actiunilor si comportamentelor noastre vazute prin ochii colegilor,inseamna gradul de respect,limbajul,buna cuviinta,stapinirea de sine ,taxate ca atare sau nesimtirea ,mitocania,rasismul ipocrizia,atitudinea sfidatoare,mojicia etc tratate ca atare....
reputatia reprezinta un feedback primit de la ceilalti in care ne vedem calitatile si defectele...si ca majoritatea lucrurilor pe lumea asta ,si reputatia poate fi subiectiva...
poti fi un supermeserias in loganuri dar un om fara caracter ,un om care ataca ,care jigneste,care injura etc...si atunci ,dupa unii ar trebui sa ai reputatie majora in ciuda tarelor de comportament?
cred ca nu...
REPUTÁȚIE, reputații, s.f. Părere publică, favorabilă sau defavorabilă, despre cineva sau ceva; felul în care cineva este cunoscut sau apreciat. ♦ Renume, faimă. [Var.: (înv.) reputațiúne s.f.] – Din fr. réputation, lat. reputatio, -onis.
Sursa: DEX '98
Muttley
QUOTE(FireChief @ 6 Jun 2007, 06:38)
userul invocat de muttley sunt eu...
vad ca l-a marcat aspectul...
*


Tu chiar crezi ca e usor???? sad.gif
Sa-ti fie invadate visele de patratele verzi si rosii... Iar pompieri cu furtune cat magistrala de apa a bucurestiului, in loc sa stropeasca p-alea rosii isi indreapta jetul catre cele verzi si rad sinistru... Si vocile, aaaaaaah, VOCILE!!!! The horror!!!!
Nu doresc nici dusmanilor mei sa patimeasca ce am patimit eu cu reputatia din cauza dv d-le FireChief!!! plange.gif plange.gif plange.gif

Sunt MARCAT pana-n fundul fundului sufletului meu chinuit!!! radmasa.gif
Marty
QUOTE(A l e x @ 6 Jun 2007, 03:16)
[...] Ce nu inteleg e, ce cauti cu numele 'einstein' ?
*


Vaaaaaaaaaiiiiii.... nici atita lucru nu stii? ras hohote.gif Ia roaga-l frumos, poate-ti spune povestea cu liceu' si cu testele MENSA, sa mai cad si eu pe jos de ris. naughty.gif mandru.gif

L.E.: A l e x, citeste aici
DomnulK
postasem si eu ceva aseara...mi-a disparut postul ?!?!?!
Marty
QUOTE(kAndrei @ 6 Jun 2007, 07:46)
postasem si eu ceva aseara...
*


Adica asta ?
Muttley
Chiar bre Marty, unde-i timpitselu' de Smudo? unsure.gif
Marty
Bananaie prin alte locuri. Ti-o fi dor de el, te pomenesti? ras hohote.gif
Adrian78
Și până la urmă cine ține cont de reputația colegului de forum?
einstein1984
1) Nu am zis ca alexV nu are dreptate, cine m-a intrebat pe PM sau in rep de ce am ajuns la -500 a primit raspunsul "pt semnatura falsa". Nu am negat nicaieiri asta si nu-mi place sa fiu numit ipocrit pe chestia asta. Nu a fost fair-play (si nici interzis express prin regulament) si am luat si 10% warn pt asta ceea ce doare.
2)Si daca pentru mine unul reputatia nu conteaza, poate pentru altii conteaza. De aceea o si dau, cu + sau cu -.
3) Marty, al naibii sa fiu daca nu dau reputatie cu plus toata ziua numai ca pot sa-ti dau tie cu minus!
4) Pt cine vrea sa-mi dea reputatie cu -, chiar va rog. Abia astept sa vad daca fac record, ceva de genul -1000
argon
pana la urma la cati se poate da in 24 de ore?
einstein1984
Asta vreau si eu sa aflu, ca mereu apare ala cu "You have given out too much reputation" (desi am setarea de limba romana). Parca era vorba de 5 oameni?
klaus
100 de puncte.
Ca sunt unii care nu pot da decat de 5 ori pe zi...
AlexV
cafeneaua is out.

se pot da reputatii, dar sunt neutre.
argon
Sa vezi acum postari fara logica si fara nici cea mai vaga legatura cu subiectul pe alte arii mai tehnice, ca doar trebuie posturi sa "avem" pe ce capata reputatie wacko.gif
klaus
Abia asteptam ... 243.gif post-336-1110552449.gif
Muttley
Hai FireChief mai repede cu postatul, ard de nerabdare, mai ales ca vad ca mi-ai dat un -3 38.gif

LE: Naiba m-a pus sa scriu in timp ce postai. Ai renuntat sleep.gif

LLE: Mda, imi fac mea culpa. Pare-se ca ai conexiunea lenta smile.gif
FireChief
QUOTE(Muttley @ 5 Jun 2007, 10:43)
Nu de alta, da' chiar am avut scandal cu un membru al forumului pe un topic de p-acolo si respectivul la un moment dat a invocat si raportul reputatie/vechime care-i era favorabil.

*




QUOTE(Muttley @ 6 Jun 2007, 07:45)
Tu chiar crezi ca e usor????  sad.gif
Sa-ti fie invadate visele de patratele verzi si rosii... Iar pompieri cu furtune cat magistrala de apa a bucurestiului, in loc sa stropeasca p-alea rosii isi indreapta jetul catre cele verzi si rad sinistru... Si vocile, aaaaaaah, VOCILE!!!! The horror!!!!
Nu doresc nici dusmanilor mei sa patimeasca ce am patimit eu cu reputatia din cauza dv d-le FireChief!!!  plange.gif  plange.gif  plange.gif

Sunt MARCAT pana-n fundul fundului sufletului meu chinuit!!!  radmasa.gif
*


ce tare...cit de subtil si cit de offtopic...cit umor,cit misto si ce acid....sunt uimit stimate coleg ca dupa ce v-ati permis sa ma faceti "dobitoc" ca mesaj la reputatie negativa lucru pe care l-ati recunoscut....acum va permiteti niste elucubratii aiuritoare la adresa mea...
cind intr-un topic numit semnatura la reputatie aduci vorba de o discutie veche de o luna numind-o scandal si invocind asta ca argument pentru reputatia defavorabila...clar esti marcat...

AlexV ...e ok asa !
mai urmeaza sa desfiintam si cafeneaua...si gata ,va fi liniste totala...
sa inteleg ca la cafenea putem sa ne dezmatam oricum in limitele largi ale regulamentului la cafenea fara ca reputatia sa ne fie afectata....
un lucru bun....
reputatia ar trebui sa se numeasca de acum....cunostinte tehnice...e mai corect
DomnulK
eu sunt printre cei care nu pot da decat 5 reputatii sad.gif(
Muttley
QUOTE(FireChief @ 6 Jun 2007, 14:57)
aduci vorba de o discutie veche de o luna numind-o scandal si invocind asta ca argument pentru reputatia defavorabila...clar esti marcat...
*


Doamne fereste! huh.gif
Sa fiu eu oare dus cu vaca si nu-mi dau seama???

Unul dintre noi doi prietene n-are toate tiglele pe casa... wacko.gif
A l e x
Marty : radmasa.gif ... Asta e ceva gen Hitler sa aiba porecla "Ingerasul" biggrin.gif
ady77
QUOTE(FireChief @ 6 Jun 2007, 14:57)

reputatia ar trebui sa se numeasca de acum....cunostinte tehnice...e mai corect
*


De acord.
cmandrei
Buna asta "cunostinte tehnice" - cuantificate de cine ? tongue.gif anyway ... si aici tot cafenea este mai nou ... sad.gif
TMihai
QUOTE(AlexV @ 6 Jun 2007, 12:21)
cafeneaua is out.
se pot da reputatii, dar sunt neutre.

Si dif intre reputatia primita la cafenea si cea primita la clipuri/bursa/diverse/anunturi etc care era? Prefer sa primesc reputatie pt un raspuns argumentat la cafenea decat pt un filmulet cu loganu' lu' Titi facand cerculete. Sau deloc...mi-e tot aia tongue.gif
C a t a l i n
E perfect așa. biggrin.gif
einstein1984
Acum apare alta problema! Daca apare un mebru deosebit de enervant dar care nu posteaza decat la cafenea (un fel de Marty), nu poti sa-i mai dai reputatie negativa....... (cum se chinuie unii acum sa-mi dea mie! Multumesc, mai vreau!). Dar per total e un sistem mai bun......
cmandrei
Daca nu conteaza, nu te intereseaza, nu iti pasa etc. ... de ce mai dezbati acest subiect aici ? de ce iti mai verifici nivelul reputatiei ? unsure.gif
FireChief
de ce s-a scos de la cafenea,si a ramas la calatorii si intilniri,clipuri video,diverse etc...???...care e logica?
A l e x
andrei : am eu raspunsul la acea intrebare.. incepe cu "ipo" si se termina cu "crizie"... wink.gif
AlexV
logica e ca se foloseste o singura setare a forumului.

altfel insemna sa se faca inca o setare per forum. inca niste informatie in plus in cache.

cafeneaua e singura care are regim special fata de regulament.
ceea ce putem face e sa scoatem contorizarea si de la clipuri video de ex.

calatorii si intalniri sunt foarte foarte utile, cine scrie pe acolo informatii utile pentru ceilalti chiar merita reputatie.
FireChief
multam alex pentru informatii....
totusi ramin la parerea ca reputatia reprezinta un ansamblu de pareri exprimate in toate ocaziile ...si mediile...si ipostazele...e un tot unitar...o parere generala ...
de exemplu eu pot fi un supermeserias la serviciu si acasa un curvar un betiv si un ticalos...
daca excludem acasa inseamna ca am o reputatie extraordinara...
daca excludem serviciu inseamna ca sunt un nenorocit...
daca le luam impreuna s-ar putea ca rezultatul sa fie mai aproape de adevar...
o parere doar...
vis-a-vis
QUOTE(einstein1984 @ 6 Jun 2007, 16:44)
Acum apare alta problema! Daca apare un mebru deosebit de enervant dar care nu posteaza decat la cafenea (un fel de Marty), nu poti sa-i mai dai reputatie negativa.
*

Daca vrei, poti... Sa te invat eu, om normal cu iq mic, cum se face, mai einstein?
radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.