Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnire RENO nr. 4 - Slanic Moldova
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri nationale
Pages: 1, 2, 3, 4
Doc
Pai claus...cum poti tu sa lipsesti??? Mai ales cu prietenii balla si babanu??

Nu esti normal nene daca vrei sa te sustragi de la asa ceva.
BigEdy
Pana la urma o lasam pe ianuarie sau cum facem?
semit
NU.. ai citit mai sus mai Edy.. 1-2-3 DECEMBRIE a.c, tongue.gif
caktuss
euy n-am aflai inca nimic... plange.gif

daca pot sa vin, vin, dar nu pot confirma in mod sigur participarea (inca)
BigEdy
Haide sa fim mai multi!!


Claus sa nu care cumva sa lipsesti ca nu am mai baut bine de la Moeciu radmasa.gif
Solon
Claus sa bea?
Ca eu il stiam doar cu cola light! biggrin.gif
Manuel
Oameni buni, mai sunt 2 saptamani!
Ne miscam si noi mai cu talent?
dil
Ne miscam, ne miscam, insa cam greu cu demaraju'.
Poate ne da mai multe detalii hellcat.

Poate de la Bacau mergem impreuna.
Manuel
Evident! Ne intalnim la Metro/MegDonaldz undeva...
hellcat
Dupa cum au fost informati cei care si-au anuntat prezenta certa smile.gif , am aranjat la vila Palas. Am vorbit de 12 camere...momentan suntem in grafic, dar si daca vom fi mai multi, nu va reprezenta o problema. E posibil sa "participe" si un coleg de servici, pasionat si proaspat posesor de clio bicorp, plus ca sunt convins ca vor mai aparea doritori.
Daca fac parte din grupul celor care vor lucra pe 1 dec., mai devreme de ora 16-17 nu pot sa plec din Bacau. Dar vom discuta despre gruparea in Bacau la momentul respectiv.
SorinV
vin si eu.
Doc
Eu e posibil sa ajung de Vineri in zona asa ca vreau detalii. De asemenea s-ar putea sa fiu Miercuri si Joi prin Iasi. Pentru plecare ma alatur si eu celor care formeaza coloana de la IASI.
dil
Eu de vineri vin.

@Doc. Pai cred ca mai ai numarul meu de telefon. Ne auzim joi la un telefon.
@Manuel. Cel mai bine e sa ne vedem la McDonalds, este loc suficient de parcare acolo in fata la stadion. wink.gif
@hellcat. Presupunem prin reducere la absurd ca lucrezi pe 1 dec. Putem sa venim sa te luam la un drive-test pana la Slanic? biggrin.gif
Manuel
Posibil sa ajunga si balcanic
In seara asta imi spune sigur.

Si eu merg tot de vineri.

LE
Poze cu Vila Palas

http://www.tophotels.ru/main/gallery/?categ=1&ID=16616
Doc
QUOTE(dil @ 18 Nov 2006, 16:11)
Eu de vineri vin.

@Doc. Pai cred ca mai ai numarul meu de telefon. Ne auzim joi la un telefon.
*



Pai nu mai stiu sigur daca am sau nu numarul de telefon, dar il las eu pe al meu aici: 0788.194.100.
Cine vrea si este din zona Iasi-ului poate sa imi trimita numarul de telefon in PM.
claus
sad.gif( eu, din pacate, nu pot veni sad.gif(((((((((((((((((((((((((((
Doc
Ma ne lasi...cum sa nu vii?!? Vrei sa te luam cu forta la intalnire??? Il chemam in ajutor pe Smarandescu sa te inhate ca pe Gainusa.
Bigedy: ce zici de aghiuta asta?? Am o trusa de scule in masina, vrei sa ii lucram obectul muncii intr-o seara daca nu vine??
BigEdy
Ce Smarandescu EU nu sunt de ajuns radmasa.gif !

Il luam pe sus cu forta! Ce e dupa el???????????

Daca noi am decis ca merge el nu mai are drept de vot! biggrin.gif





P.S. Doc cu Coco ai vorbit?
Doc
Inca nu..dar ii anunt astazi. Ce am uitat...
Manuel
1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4. BigEdy
5. hellcat
6. cmandrei
7. doc + o persoana inca necunoscuta (blonda/bruneta)
8. claus (foaaaarte posibil) ???
9. casper (mai mult ca sigur)
10. dil
11.AlexV
12. SorinV
13. balcanic
14. caktuss ???

chcstefan
doc mergem impreuna din iasi daca esti pe acolo
asta este nr meu de tel:0745586879
ne auzim la un tel pe sambata sau duminica,pt. acuma sunt in franta
caktuss
sper sa ajung si eu...
BigEdy
Gata astia suntem toti????

Probabil ca altii sunt prea rusinosi le e frica sa vina la intalniri radmasa.gif
cmandrei
Care toti ? smile.gif ca semit e pe lista ... si mi-a spus ca nu mai poate veni ... deci nu stiu cati si care smile.gif
semit
da cu parere de rau.. imi anunt retragerea de la aceasta intalnire... cei care ma cunosc stiu ca nu m-as fi dat la o parte asa aiurea.. dar a intervenit ceva foarte important la care nu pot renunta chiar in acea perioada.... sad.gifsad.gifsad.gif Imi cer scuze daca am incurcat pe cineva- in special Catalin si sper sa fiu prezent la viitoarele intalniri
hellcat
Nu...nu este nici o problema smile.gif , esti absent motivat de data asta.
Aspecte neprevazute pot aparea oricand, ca de aia sunt neprevazute (eu stiu...)
@Big: Poate a aflat lumea ce se intampla la intalniri si li s-a facut frica... biggrin.gif
cmandrei
Ce se intampla la intalniri tongue.gif ? de cine le e frica blush.gif

Hellcat pana la urma ninge sau nu ?
hellcat
Mai, dintre cei care merg....spuneti repede, cine preia lantzul de la Semit si cine-l aduce pe fiorosul Babanu? biggrin.gif
Daca e sa ne luam dupa cativa meteorologi (Romica si neamurile), kanci zapada...ger uscat pana in Ianuarie.
Doc
Lasa ca e de ajuns sa vina subsemnatul si BigEdy ca sa iasa bine. wink.gif Daca vine zapada e super.. ne dam cu sania.
BigEdy
Cu Babanu ma prezint eu fiti linistiti! biggrin.gif

Dar de data asta fara lant tongue.gif .Poate vine Claus si se completeaza si capitolul asta radmasa.gif
cmandrei
Mai mai ce codat mai vorbiti voi blush.gif ... nu se intelege nimic nimic tongue.gif ... hai zapadaaaaaa !!! [macar putin]
A l e x
Eu nu pot veni dar vroiam sa va urez la toti distractie placuta !
claus
edy.. daca reusesc sa vin.. vin fara lant.. biggrin.gif
si atunci.. ar fi formula completa.. babanu, balla, si noi wub.gif
Doc
Pai fa bine si vino...ca fara tine babanul nu are rost. Tu esti veriga slaba.
BigEdy
Doc nici nu se pune problema sa nu vina! Vrea doar sa pastreze suspansul biggrin.gif .

Tu ai vorbit cu Coco sau vorbesc eu?
xymzar
Se poate veni cu copilul (4ani)?

Vin si eu cu sotia si puradelul din dotare, daca se poate daca nu gasesc eu unde sa il las.

Despre Vila Palas pot sa va spun din sursa sigura (adica eu biggrin.gif ) a fost a Bancii Nationale a Romaniei . Am facut un Craciun acolo si a fost extraordinar. Are si o pozitie foarte buna, ce sa mai spun decat ca este o locatie perfecta de intalnire.

Deci vin si eu

1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4. BigEdy
5. hellcat
6. cmandrei
7. doc + o persoana inca necunoscuta (blonda/bruneta)
8. claus (foaaaarte posibil) ???
9. casper (mai mult ca sigur)
10. dil
11.AlexV
12. SorinV
13. balcanic
14. caktuss ???
15. Xymzar+1 si 1/2

Cu bani cum se face nu trebuie un avans la rezervare?
Doc
Cica nu trebuie nimic. Sper sa mai gasim camerele cand ajungem acolo. Eu oricum stau o noapte la Iasi de unde plec spre Slanic, daca e groasa revin la Copou.
Manuel
QUOTE(xymzar @ 25 Nov 2006, 00:56)
Se poate veni cu copilul (4ani)?
*




Pai de ce sa nu se poata? Eu oricum vin cu fetita, asa ca o sa aiba cu cine se juca smile.gif Ma bucuram sa fie si mai multi copii, dar asta este... majoritatea colegilor se pare ca sunt burlaci smile.gif
hellcat
Si eu sper sa mai gasim camere biggrin.gif...glumesc! Nu s-a pus problema de dat un mic acont pentru ca...patroana nu m-a lasat smile.gif. De 2 saptamani de cand am vorbit, in fiecare luni o sunam sa-i reamintesc...si ultima data mi-a zis ca apreciaza gestul si sa ma linistesc ca a inteles ca venim.
@xymzar: Bine-ai venit printre noi! smile.gif
Manuel
OK, mai sunt 4 zile. Cum procedam, ne intalnim in Bacau si continuam de acolo impreuna? Daca da, la ce ora?
Apoi... cumparam ceva inainte, facem gratar acolo sau ne lasam in baza restaurantului?
hellcat
De data asta grupurile sunt 2: Bucurestiul si Moldova. In functie de cum va fi posibil ne vom intalni in Bacau pentru a pleca de aici spre Slanic.
Cumparaturile se pot face tot pe grupuri, ne descurcam si orientam la fata locului.
Oricum pana acum s-au adoptat variantele mixte, bauturica si cele necesare gratarelului, la "purtator", iar alte pofte si idei satisfacute la fata locului. Cred ca asa e numai bine.
Inainte sa intram in linie dreapta lamurim detaliile, nici o problema.
casper
eu o sa plec joi la tecuci, si cred ca o sa vin sambata la slanic, asa ca astept de la "organizatori" un nr - doua de telefoane sa vad cum fac sa nu ma ratacesc si sa ajung cine stie pe unde.
cmandrei
Noi (adica eu si sotia) plecam din Bucuresti [vineri dar nu stiu ora inca oricum nu seara] ... dar nu "urcam" pana la Bacau tongue.gif {doar daca trebuie} ... adica de la Adjud directia Onesti si nu Bacau ... se ocoleste destul de mult prin Bacau (Adjud-Bacau-Onesti-Slanic aprox. 129 km) (Adjud-Onesti-Slanic aprox. 66 km).
Manuel
Evident, bucurestenii n-au de ce sa vina la Bacau eu ma refeream la moldoveni. smile.gif In functie de ce se stabileste, eu si balcanic putem ajunge in Bacau oricand dupa ora 12.
xymzar
Eu vin direct acolo, (stiu unde este vila) tot pana in ora 12 sper sa ajung.

@Manuel si eu tot fetita am [generatia Barbie smile.gif ]
BigEdy
In concluzie vineri dupamiaza o sa fie adunarea la Slanic?
Manuel
QUOTE(xymzar @ 27 Nov 2006, 09:55)
si eu tot fetita am [generatia Barbie smile.gif ]
*



Sa-ti traiasca! smile.gif

QUOTE(BigEdy @ 27 Nov 2006, 10:41)
In concluzie vineri dupamiaza o sa fie adunarea la Slanic?
*



In concluzie, da biggrin.gif
Eu ii astept pe hellcat, dil, caktuss, eventual Doc si chcstefan sa stabileasca ora de intalneala la Bacau.
cmandrei
BigEdy pe unde mergi ? cand pleci ? ne intalnim pe undeva pe drum ?

Eu: Bucuresti-Urziceni-Buzau-Focsani-Adjud-Onesti-Slanic aprox. 300km
BigEdy
Plec vineri!

As vrea sa merg prin Brasov ca e mai frumos drumul!

Daca mergi tot vineri ne intalnim biggrin.gif !

Cred ca am raspuns la toate intrebarile tongue.gif
cmandrei
Mda mergi pe alta parte smile.gif ... pe acolo ai aprox. 210km

Hmmm chestia e ca daca vin si eu pe acolo e mai scurt smile.gif [nu cum mult dar e] ... ma mai gandesc ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.