Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pilotul preferat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
sandman_
Nu am avut voie decat la 20 de optiuni, asa ca urmatorii au ramas pe margine :
Tiago Monteiro
Christijan Albers
Takuma Sato
Robert Doornbos
Yuji Ide
Franck Montagny
Sakon Yamamoto

Din motive de viteza, am pus pilotii in ordinea in care se afla la momentul actual in clasament, nu in ordine alfabetica.

Va rog doar sa votati si sa nu argumentati.
Liv05
Michael Schumacher
colombina29
Idem
semit
MS all the way... smile.gif de la anul va fi Kimi... tongue.gif
paulp
Ibidem
rotuning
FISICO!
...cu toate injuraturile pe care le incaseaza de la mine cand ii moare motoru' la ultimu' pit sau cand nu-si misca mai repede fundu' ala de macaronar puturos. Imi plac pilotii mai "nebuni"...inainte eram fan E.Irvine.....
sqryn
Cred ca MS o sa iasa primul wink.gif Tot cu el am votat
cri123
Eu il simpatizez cel mai mult pe Kimi, desi tin cu Renault.

De la anul, va fi cam nasol, ca merge la Ferrari mad.gif As fi fost incantat sa il vad in galben-albastru de la anul, nu in rosu blush.gif
TMihai
QUOTE(livelyf1.go.ro)
Sustinerea pentru piloti
Michael Schumacher a fost votat ca cel mai popular pilot printre fanii Formulei 1.
Michael Schumacher - 28%
Kimi Raikkonen - 17%
Jenson Button - 8%
Fernando Alonso - 7%
David Coulthard - 6%
Juan-Pablo Montoya - 5%
Jacques Villeneuve - 4%
Mark Webber - 3%
Takuma Sato - 2%
Rubens Barrichello - 1%
Giancarlo Fisichella - 1%
Nick Hiedfeld - 1%
Tiago Monteiro - 1%
Nico Rosberg - 1%
Scott Speed - 1%
Jarno Trulli - 1%

Sustinerea pentru ehipe
Ferrari ca fost votata ca cea mai populara echipa printre fanii acestui sport.
Ferrari - 30%
McLaren Mercedes - 21%
Renault F1 - 8%
WilliamsF1 - 8%
Honda Racing F1 - 6%
Red Bull Racing - 4%
BMW Sauber F1 - 3%
Super Aguri F1 - 2%
Panasonic Toyota - 1%

Televiziunea
Fanilor le-ar placea sa vada mai multe informatii afisate pe micile ecrane. Majoritatea fanilor vrea sa vada mai mult din telemetria echipelor, mai multe imagini de pe camerele montate pe masini si sa auda mai multe discutii purtate intre pilot si echipa de la boxe. Au cerut de asemenea imagini split screen in timpul curselor. In timpul transmisiilor dinainte si dupa cursa vor sa vada mai multe interviuri si analize detaliate.
- 80% si-ar dori mai multe interviuri detaliate cu pilotii
- 73% si-ar dori analize mai detaliate despre tehnologiile folosite (in principal intr-un progam special intre curse)
- 50% si-ar dori sa vada mai mult din telemetria masinilor
- 59% vor sa vada mai multe imagini cu ajutorul camerelor montate pe masini
- 66% vor sa auda mai mult din discutiile dintre pilot si echipa in timpul cursei
- 55% vor imagini split screen in timpul cursei.
paulp
Mai trebuia o optiune: citi nu vor sa-i mai auda pe Miki si Bonifriciu comentind? Cred ca iesea 150% smile.gif
Charlton
Michael Schumacher smile.gif
sandman_
QUOTE(paulp @ 20 Oct 2006, 12:28)
Mai trebuia o optiune: citi nu vor sa-i mai auda pe Miki si Bonifriciu comentind? Cred ca iesea 150% smile.gif
*



smile.gif) klar
Ar fi mers si un poll: "cine ati vrea sa comenteze cursele?"
rotuning
Individul ala care comenteaza in sictir Turul Frantei...cum il cheama? e tare de tot!...si Radu Naum
DragosP
Radu Banciu
rotuning
asa e ...genial gagiul
cristirenault
eu am votat Niko Rosberg , imi place curajul lui ca si rookie
DigitalScribe
Fernando Alonso pentru ca a rezistat puciului Ferrari cu ajutorul de la FIA pana in ultima cursa. A luptat in fiecare cursa si nu in tocmai cele mai bune conditii uneori. Nu e un om care sa se lase cu una cu doua demoralizat stie sa fie cerebral atunci cand lucrurile o cer dar stie sa se bucure si de rezultate ca un adevarat campion. Daca se demoraliza nu era pe baricade atunci cand au gresit rivalii de la Ferrari si nu profita de ocazie.
vv
QUOTE
Nu e un om care sa se lase cu una cu doua demoralizat stie sa fie cerebral atunci cand lucrurile o cer

04.gif
QUOTE
Formula One world champion Fernando Alonso spoke out about his loneliness on Thursday, accusing Renault of twice abandoning him at crucial times this season.
[...]
“I felt alone, for sure,” the Spaniard told a Japanese Grand Prix news conference. “I was first and my teammate was second and they came to me and overtook me and were gone. When I recovered the pace they were too far away.

(acu' sa nu-mi spui cat de cerebral a fost cand i-a crapat motorul lui MS)
sandman_
parca va rugasem doar sa votati, nu sa si justificati...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.