Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dialogys
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
romeo3108ro
eu nu stiu pe unde am ratacit cd 0 daca il are cineva ii pot da eu pe restul adica 1,2,3
R19/16v
Ce versiune, romeo?
Aia veche, cu chinuielile cu java etc?
Sau cea cu gama dacia?
herske
Daca are doar 4 cd-uri, atunci nu are si gama Dacia, care este de pe cd-ul 5 in sus.

Varianta 2006 merge foarte bine, click, next, finish, run.
R19/16v
Copia mea are 4 CDuri si are si Loganul.
claus
confirm ca si piratul meu pe 4 cduri contine loganul
R19/16v
Avand in vedere ca n-am vazut pe nicaieri zicandu-se nimic de licenta in dialogys nu consider ca copia pe care o am se numeste piratata.
andrei_2006
Eu am o varianta cu 3 cd-uri dar nu are loganul si este si in engleza.
emilliviu
Sal care poate sa imi dea si mie programul Renault Dialogys?Sau macar o adresa de unde sa il iau.Multumesc
BoneHead
sal. eu am dialogys, in mai multe limbi(inclusiv roaman). nus tiuce versiune e ca nu l am folosit. de duminica in colo il pot pune pe share.
ghetau dan
Imi poate spune cineva care sint bujiile potrivite pentru Laguna 2.0T?
Originale reno si echivalente...
Nr identificare:VF1BG1ZB634637347
romeo3108ro
vad ca dialogys cere indicele de motor dar nu conteaza in program imi da aceeasi referinta:

8200363384
R19/16v
http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?...Nr=-1&NodeId=-1
Dai pe romana, dupa care Intra fara autentificare si dai inca o data click pe linkul de sus.

Bujii BOSCH
Furnizor: BOSCH
40,00 RON (47,60 RON) buc.
Distanta dintre electrozi [mm] 1 mm
Tipuri conectoare SAE
Diametru 1 [mm] 0,8 mm
Filet exterior (mm) 14 mm
Deschidere cheie 16
Moment strangere [Nm] 28 Nm
Numar poli 1 pol
Lungime filet [mm] 19 mm
Pas filet [mm] 1,25 mm
Pozitie 3 mm
Rezistenta [kOhm] 6 kOhm
ghetau dan
tipul motoruluieste: F4R-87
O bujie de la reno este 67-70 lei...
din pacate voi v-ati uitat la 2.0 de 163cp...nici nu am gasit specificatia BG1ZB iar la 2.0T de 170cp nu dau nimic la bujii.
Multumesc mult pt raspunsuri.
romeo3108ro
eu m-am uitat la bg0z
R19/16v
Eu am cautat compatibilitati pe elit dupa codul de la romeo.
Masina ta e prea noua smile.gif n-o am in dialogys
ghetau dan
asta e,va multumesc inca o data pentru deranj.
R19/16v
Cine se deranjeaza? D-aia suntem aici, nu? smile.gif
Ai putea sa scoti o bujie si sa iei codul de pe ea :-?
ghetau dan
Nu cred ca o sa o fac...merg pe mina reno,macar prima data...sint inca in garantie si nu vreau sa fac asta...dupa ce ies...va solicit cu placere...
emilliviu
Sal imi poate da si mie cineva programul dialogys?
man47
QUOTE(claus @ 22 Dec 2005, 14:12)
smile.gif) il am si eu (program, +emulator).. doar ca .. primit in alt mod .. decat fcn..
si, ..n-am pic de principii.. in a-l imparti gratis
*




Buna
Daca esti atat de amabil si detii Dialogys si mai esti si dispus sa il pui si la dispozitia altora, ti-as fi recunoscator!
Il caut peste tot pe net si nu gasesc o un loc de unde sa il iau.
Astept raspunsul tau!
Multumesc

Sa ai o zi buna!

Nick
fade2black
Are cineva alta versiune de Dialogys decat cea in spaniola? Ma refer la CD-urile 3 si 4 care au manualele de reparatii pe ele.

Merci

P.S. Dialogys se poate descarca cu eMule
dcsiki
Ma ajuta si pe mine cineva cu un Dialogys ?
Please
rttt_gia
Pana la urma explica-ne si noua cum functioneaza??? ce emulator se foloseste?

pana una alta ma ajutati si pe mine cu cateva repere?

7701471364 (VF1LB130525646030)
7701474903 (ACELASI VIN)

cu multumiri
b_gabi
Am descărcat de pe eMule un fisier de aproape 2Gb cu o imagine de dvd care continea 4 imagini de CD-uri (0,1,2,3). Cică e din 2006 și avea suportul și în română. De instalat s-a instalat abia la a 5 tentativă. De rulat...... ioc. Nu-știu-ce nu găsește ... java virtual machine. Mama măsii de treabă! mad.gif Știe cineva cum se instalează sau ce mai trebuie pe PC ca să funcționeze aplicația?
C a t a l i n
Intra aici: http://www.java.com/en/download/index.jsp
Si downloadeaza Java Runtime Environment Version 5.0 Update 10 wink.gif
R19/16v
Pe CD0 gasesti kitul de Java. Sugerez sa il folosesti pe acela.

Dupa ce il instalezi, spune-ne te rog in ce limba sunt MR si NT.
rttt_gia
Ma ajutati, va rog, cu reperele de mai sus?
bafta
IRONICK
7701471364 - chiuloasa 1110,28 Euro fara TVA
7701474903 - *set motor 88,40 Euro fara TVA
R19/16v
La mine au niste preturi mai mari... ~1242e chiulasa si ~93e setul motor. Nu stiu de ce exista aceasta diferenta.
IRONICK
Ce versiune ai ?
R19/16v
Dialogys Appli ................... 5.1.0
Dialogys Data .................... 3.3.0
IRONICK
eu 3.4.1
R19/16v
wow si au scazut preturile smile.gif) ce ma mir tongue.gif
b_gabi
Am instalat si ultima versiune de Java si cea de pe CD .... nu merge!
Le dezinstalez și le pun din nou. Nu am nimic cu MR si NT!
IRONICK
Daca interfata si limba sunt in romana, iar nt-urile si mr-urile sunt in alta limba nu o sa iti mearga. Pentru ca programul le cauta in directorul de romana care este inexistent. Ca idee poti sa redenumesi directorul cu "ro".
rttt_gia
QUOTE(IRONICK @ 6 Feb 2007, 09:17)
7701471364 - chiuloasa 1110,28 Euro fara TVA
7701474903 - *set motor 88,40 Euro fara TVA
*



Mersi frumos
andu911
Are cineva TecDoc ? Ca mie nu imi merge. L-am luat de pe net, are 8GB si cand il execut, imi da o eroare, ceva cu database.
andrei1302
Puteti sa imi spuneti si mie ce marime (in MB) au cele 4 imagini enumerate mai sus de la Dialogys 6.0.6 ? Ca eu le am acum pe astea si au peste 400 MB, fiecare dar gasisem si una, cava cu installer care avea 135 MB, parca.
In fine, l-am instalat cu tot cu Java de pe CD lui si nu prea ma ajuta. Adica se deschide dar apoi incepe cu erorile. Nu mai tin minte ce nu ii convenea ca a fost acum vreo 2 sapt.
b_gabi
CD 0 (cel cu installer-ul) - 264 MB, CD 1 - 532MB, CD 2 - 579 MB, CD 3 - 618 MB! Le-am instalat și cu java de pe ele, și cu java de pe site-ul oficial...nu merge neam. Am descărcat de pe eMule și o altă versiune din altă sursă care s-a dovedit a fi identică cu prima + un virus din colecția primăvară-vară. mad.gif
Așa că m-am lăsat păgubaș! Deocamdată! O să încerc să le instalez pe un alt calculator!
andrei1302
Sincer nu mai tin bine minte ce eroare dadea prima data dar macar atunci reusisem sa instalez complet, il rulam, dar cand incercam sa caut un cod sau altceva zicea sa ii bag CD1 parca, desi era bagat. Am incercat din nou aseara, pe alt calculator si nici macar nu am reusit sa termina instalarea. Se opreste undeva dupa ce bag si CD1, cica eroare de la Java. Am instalat si ultima versiune (de fapt update 6, parca) si cu ala vechi de pe CD lui si... la fel.
Am vazut si eu acum. CD0 de 106 MB era ceva ca o prezentare, nu trebuie neaparat la instalare.
IRONICK
v6.0.6 nu merge. Plus ca este foarte vechi.
andu911
Am instalat si cand apas pe MR si NT imi zice sa introduc cd 2. Introduc si degeaba.
traffictours
andu911: la fel am patit si eu: nu acceseaza cd2. Stie cineva daca testul CLIP e inclus in Dialogys, ca eu nu-l gasesc. Nu am gasit nimic referitor la diagnoza prin interfata obd, la coduri erori. Poate ne lamureste cineva care e mai familiarizat cu softul asta!
IRONICK
Dialogys-ul nu are legatura cu clip-ul. Chiar daca gasesti clip-ul pe net, nu ai ce sa faci cu el. Interfata nu se gaseste. Nu se foloseste aceeasi tip de interfata ca la DDT2000.
traffictours
Ma intreb de ce nu se gaseste interfata pt. test clip. Are cumva reno drepturi exclusive si nu se livreaza decat la dealeri autorizati?
Ce stiti despre BOSH KTS 520? Ar mai fi o varianta mai noua 650, a folosit-o cineva? Am gasit pe un site german, costa vreo 2 mii de euro tot echipamentul si este multimarca, adica testeaza masinile germane si multe altele, inclusiv reno laguna.
VF1BG0
Vreau si eu Dialogys. Ma poate ajuta cineva?
Dau o bere si o pizza biggrin.gif

Multumesc ph34r.gif
SANDRINO
Si eu il vreau ! Dau 2 beri !!! icon_mrgreen.gif radmasa.gif
RoboCoop
poate sa imi zica cineva care e ultima versiune de Dialogys, o sa incerc sa pun pe un share tecdoc-ul asta nou
IRONICK
3.4.7
vadim_braia
face cineva o fapta buna si mi-l da si mie ????

Multumesc anticipat biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.