Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Panou Portiera Sofer + Clanta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II > Tutoriale
Pages: 1, 2
djcristi
ai o poza mai din afara? nu-mi dau seama de unde este
Ewingoil
Sunt poze mai sus se vede clar ceva aluminium sau compozit nu stiu dar functioneaza totul. Am reusit sa rezolv problema cu manerul care nu mai intra inauntru numai daca impingeai. Tija ruginit a fost devina. Multumesc pt poze.
Dezmembrari_Megane
piesa aia are un rol functional doar la misinile cu keylees .
djcristi
asa ma gandeam si eu, parca e parghia care vine pe spatele senzorului optic, sa deschida cand tragi de clanta.
Ewingoil
Salut ouu atunci am noroc eu nu am asa ceva biggrin.gif
Multumesc pt informatii.
buru2013
Salutare. Cum as putea vedea pozele de la pasul 6? link-ul ma trimite pe un site, iar acolo nu pot vedea pozele.
Mersi.
Mihai.D.G.
Foarte bun topicul.
Multumesc autorului.
M-a ajutat mult. Am demontat panoul pentru a indrepta tabla "infundata" de un stalp pitic....
Timp pentru demontare: 0,5h
Sa vad maine cat dureaza sa-l montez la loc si daca mai imi raman suruburi... smile.gif
SanKraN
Am si eu o dilema cu manerul la portiera de la usa spate, este mai bleg cand trag de el, se poate intarii acel arc sau schimbat cu unu mai dur, sa nu mai fie maneru asa bleg cand trag de el sa deschid usa ? sau trebuie schimbat tot maneru ?
dodieisonfire
Salut!
Nu știu dacă am postat unde trebuie, dar am tot căutat pe forum.
Am și eu nevoie să îmi facă cineva o poză la clapeta de deschidere a portierei. Clapeta din interior. Eu am un Megane 2 din 2003 și am desfăcut clapeta. Arată cam așa *.
Dar vreau să cumpăr unele de pe net, pentru un megane din 2008. 1.9...nu știu dacă are vreo legătură motorizarea. Îmi este un pic teamă să nu aibă alt sistem de prindere, unul diferit față de al meu și să nu iau țeapă cumpărând o piesă care nu se potrivește. Dacă poate face cineva o poză asemănătoare cu a mea, ar fi de vis.
Vă mulțumesc!

P.S. Rog un moderator să îmi dea voie să trimit PM. Intenționez să donez discurile din spate pentru ca un alt utilizator să poată refolosi rulmenții și senzorii ABS. [attachmentid=1628031625]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.