Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane Sedan vs Megane Hatchback
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
Pages: 1, 2
DragosCatalin
Eu le.am si condus si nu e absolut nici o diferenta. Si in videoclipuri am observat si eu acelasi zgomot... Incercati un test cu talisman sa vedeti ca nu e cu mult mai silentios decat megane. Daca nu aveti timp de test, uitati.va pe net. Sedan cu hatch sunt perfect identice, iar talisman foarte putin mai silentios..
RM4SI
Strict parerea mea este ca, conteaza foarte mult in momentul comparatiei cauciucurile si asfaltul.
RM4SI
QUOTE(sagetator @ 2 Apr 2017, 23:32)
Vezi ce zice băiatul acesta incepand cu minutul 17: https://youtu.be/MoDhG5Kzovc
Cred ca veți intelege la ce se referea prietenul meu.  cool.gif
*


Baiatul asta luat luat la modul general este bun, dar are scapari majore cateodata. In cazul de fata el chiar nu vrea sa inteleaga ca sunt 2 masini diferite ca si caroserie. Pe youtube cineva incearca sa-l convinga de chestia asta dar o tine pe a lui. Aici nu mai este professionalism, este putina.....ce vreti voi. Si lipsa maxima de profesionalism este faptul ca sugereaza ca fiind facuta in Turcia exista si posibilitatea sa nu fie facuta cum trebuie. Penibil. Ce sa intelegem de la el si de cei care sustin chestia asta : ca sunt piese, accesorii si montaj diferit la cele facute in Turcia ? Ma lasati !
G-Ionel
Mie, dimpotriva, mi se pare ca Robert Adam este singurul (din Romania sigur) care prezinta masinile cu bune si rele.
Revenind la cele doua modele, este evident ca nu sunt asamblate cu aceleasi materiale 100%, caci la sedan furnizorii fabricii din Turcia nu sunt aceeasi cu furnizorii de la celalalte modele. Este clar ca se folosesc materiale produse si de industria locala din fiecare tara unde se gasesc fabricile Renault. Asadar diferente exista.
adrianovici_2006
QUOTE(G-Ionel @ 7 Apr 2017, 16:50)
Mie, dimpotriva, mi se pare ca Robert Adam este singurul (din Romania sigur) care prezinta masinile cu bune si rele.
Revenind la cele doua modele, este evident ca nu sunt asamblate cu aceleasi materiale 100%, caci la sedan furnizorii fabricii din Turcia nu sunt aceeasi cu furnizorii de la celalalte modele. Este clar ca se folosesc materiale produse si de industria locala din fiecare tara unde se gasesc fabricile Renault. Asadar diferente exista.
*


Total dezacord!....pe scurt"FOLCLOR"!
jbn
Daca sunt furnizori turcesti nu inseamna ca sunt de calitate inferioara. Si la noi in tara, undeva prin Ardeal, se fac cablaje pentru BMW. Un alt exemplu si mai clar, firma la care lucrez face masini de calire prin inductie, sub licenta germana ce-i drept, pentru ZF. Asta nu inseamna ca scade calitatea cutiilor ZF. Tendinta vesticilor este sa externalizeze productia spre est, pentru a scadea costurile. Dar rigurozitatea si calitatea sunt indeaproape monitorizate.
RM4SI
QUOTE(G-Ionel @ 7 Apr 2017, 16:50)
Mie, dimpotriva, mi se pare ca Robert Adam este singurul (din Romania sigur) care prezinta masinile cu bune si rele.
Revenind la cele doua modele, este evident ca nu sunt asamblate cu aceleasi materiale 100%, caci la sedan furnizorii fabricii din Turcia nu sunt aceeasi cu furnizorii de la celalalte modele. Este clar ca se folosesc materiale produse si de industria locala din fiecare tara unde se gasesc fabricile Renault. Asadar diferente exista.
*


Deci alte material, alti furniziori. Mai sa fie. Vezi ca esti pasibil de spionaj industrial sau ai stat de vorba cu managerii celor doua fabricI. FRATILOR DE UNDE LE SCOATETI CA SUNTETI DEMNI DE CASCADORII RASULUI !

<span class='edit'>7 Apr 2017, 20:46:</span>
QUOTE(jbn @ 7 Apr 2017, 20:18)
Daca sunt furnizori turcesti nu inseamna ca sunt de calitate inferioara. Si la noi in tara, undeva prin Ardeal, se fac cablaje pentru BMW. Un alt exemplu si mai clar, firma la care lucrez face masini de calire prin inductie, sub licenta germana ce-i drept, pentru ZF. Asta nu inseamna ca scade calitatea cutiilor ZF. Tendinta vesticilor este sa externalizeze productia spre est, pentru a scadea costurile. Dar rigurozitatea si calitatea sunt indeaproape monitorizate.
*


Te rog sa ma scuzi. Ala este Bemveu si nu se pune ca este foarte tare !

<span class='edit'>7 Apr 2017, 20:49:</span>
QUOTE(G-Ionel @ 7 Apr 2017, 16:50)
Mie, dimpotriva, mi se pare ca Robert Adam este singurul (din Romania sigur) care prezinta masinile cu bune si rele.
Revenind la cele doua modele, este evident ca nu sunt asamblate cu aceleasi materiale 100%, caci la sedan furnizorii fabricii din Turcia nu sunt aceeasi cu furnizorii de la celalalte modele. Este clar ca se folosesc materiale produse si de industria locala din fiecare tara unde se gasesc fabricile Renault. Asadar diferente exista.
*


Cinstit sa fiu nea Ionele cred ca trebuia sa ai in posesie macar un model de Renault si atunci poate luam usor in considerare ce spui. Pana atunci.....doar apa de ploaie. Vorbarie multa si..... !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.