Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu masinile noastre - Koleos
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
Pages: 1, 2
dan22y
Am vazut ca pe sectiunea aceasta lipseste topicul cu poze.

Incep eu smile.gif

b06fcn
Arata bine, s-o porti sanatos. Cat fu halatu?
Atentie la rugina de la Golful ala...sa nu fie contagioasa...
dan22y
Mersi.
Poate ii fac jurnal de bord... ma mai gandesc tongue.gif
cj98czh
Pai sa ii faci smile.gif

Sa te bucuri de ea! smile.gif
b76bgaarh
muti kmp fara probleme.

daca iti zic ca e urata, ii mai faci, jurnal?
dan22y
@Arhi: Copilarii?
Doar sa am putin timp si o vezi pe topic.

@Cosmin: mersi.
ady_vasiloiu
Arata super...sa o stapanesti sanatos.E 4x4 nu?cati km are?
dan22y
Mersi.
4x4, 149000km la achizitionare...acum are cu vreo 3k km in plus facuti tongue.gif

App. nu pui o poza si cu a ta?
ady_vasiloiu
Pun,pun...este identica cu cea pe care o ai tu, doar ca e neagra biggrin.gif
omiocaoe
daca reusesc sa spal dihania, o sa pun si eu o poza. iaca, are 1 an jumate si nu e inca pozata smile.gif
ady_vasiloiu
Am gasit vreo 2 poze in telefon.

11 Nov 2016, 16:17:
dan22y, tu ai xenon?ca eu am lupe si spalatoare dar nu sunt becuri cu xenon, sunt normale. Asa cautat dupa VIN si asa vine...foarte ciudat.

*****FÃRÃ BEC CU DESCÃRCARE*****
PARASOLAR + OGLINDÃ CU ILUMINARE
AIRBAG LATERAL FAÞÃ CU PERDEA
GEAMURI COLORATE LATERAL ªI SPATE
PRE ECHIPARE ALARMÃ
CU PROTECÌIE PRAG DIN ALUMINIU
TRAPÃ DE AERISIRE ELECTRICÃ CU PARTE SPATE FIXÃ
CU GESTIONARE INTELIGENTÃ A ENERGIEI
MOTOR M9R
*****CU SPÃLÃTOR FAR*****
FÃRÃ PROIECTOR DE ZI
dan22y
La mine sunt si faza scurta si faza lunga cu xenon... In functie de tara si dotari, pot diferi optiunile.

Ceva ce lipsea de la masinuta si am zis ca merita completat tongue.gif

Before and after cum zice englezu':

[attachmentid=1628047737] [attachmentid=1628047738]
[attachmentid=1628047739] [attachmentid=1628047740]
[attachmentid=1628047742] [attachmentid=1628047741]
mars
Vreau si io! Sunt cod OEM?
dan22y
Nu stiu cod OEM desi am cautat.
Sunt luate de pe aliexpress
madhorsefuzzy
La ce ajuta? Doar design?
mars
Sa nu mai vezi suruburi.
dan22y
Ceva de genu'. Nu e ceva cu care nu ai putea trai.
ady_vasiloiu
Cromul ala mi se pare naspa..restul arata ok.
dan22y
Chestie de gusturi wink.gif
voinic
A fost un adevarat prieten ... imi lipseste sleep.gif
dan22y
De unde ai luat aparatorile de noroi?
voinic
Salut,
Apratorile de noroi le-am cumparat de la reprezentanta (in cazul meu Meridian). Au fost parca 115 lei setul (nu mai stiu exact valoarea).
Dupa ce le-am montat portierele erau mult mai curate smile.gif.

Daca decizi sa montezi, te sfatuiesc sa nu folosesti servetelul din pachet pentru a degresa aripa/bara (aparatorile au pe margine banda dubla adeziva 3M) deoarece se matuieste vopseaua.
dan22y
Setul de 4 bucati? Sau pereche: fata/spate

LE: Codurile pt aparatorile de noroi OEM: 7711423665 pt fata; 7711423666 pt spate
dan22y
Am comandat și eu cele 4 apărători cu codurile de mai sus.
Le-am găsit la 54lei toate 4. Sunt OEM.
Am montat cele de pe față. Arată super. Cele de pe spate necesita data roata jos. O sa încerc mai dupa-masă.
Revin cu foto.
ady_vasiloiu
Nu sunt cam joase?risti sa le agati in zapada..pe de alta parte nu mai murdaresti masina.De unde le-ai comandat?
ady_vasiloiu
Winter...
dan22y
QUOTE(ady_vasiloiu @ 22 Jan 2017, 20:17)
Nu sunt cam joase?risti sa le agati in zapada..pe de alta parte nu mai murdaresti masina.De unde le-ai comandat?
*


O idee sunt mai joase. E și normal. Altfel nu vad sensul lor de a proteja cat de cat caroseria de meserie. Zăpadă al meu a văzut doar ce a fost iarna asta. Oricum încă nu a văzut zăpadă mare...
Le-am comandat de la Union Motors.

[attachmentid=1628054514] [attachmentid=1628054515]
ady_vasiloiu
Un exemplu de bataie de joc la adresa designului unei masini:
https://www.olx.ro/oferta/koleos-automatic-...html#c31a620811
dan22y
Esti invidios ca nu ai diamante langa butonul de start/stop tongue.gif

Ca sa si ramana in analele istoriei:

[attachmentid=1628056079] [attachmentid=1628056080] [attachmentid=1628056081] [attachmentid=1628056082] [attachmentid=1628056083] [attachmentid=1628056084]

De mare efect si al treilea stop de frana : KOLEOS si total inutil, elementul cromat de pe buza portbagajului... care nu-si are rostul aici, fiindca hayonul se deschide in 2 bucati si cea de jos se deschide exact pe buza aia... radmasa.gif
R19/16v
A facut omu' o comanda pe aliexpress si a zis sa-si scoata banii pe transport.
ady_vasiloiu
Da nu stiu cum ar putea cineva sa fie multumit de aspectul masinii.E de ajuns sa faci doi pasi in urma sa-ti dai seama ca ceva nu e bine. Si cand te gandesti ca a bagat ceva sute de euro in tot cromul ala.
PS: Da, diamantele alea au starnit o invidie in mine..
Torok
Cateva poze cu Koleos
dan22y
Interesanta tapiteria... parca l-am vazut la vanzare cu ceva timp in urma pe autovit wink.gif
ady_vasiloiu
E tipul Night&Day sau ceva de genul.
dan22y
Night and Day e si al meu insa interiorul este negru complet.
54xxx
2012-bi-xenon,piele,trapa,senzori fata spate,lumini si ploaie,navigatie,trapa,panoramic,pilot automat,cam tot ce este pe masina a venit din fabrica
ady_vasiloiu
Frumos, f frumos.Pret?km?e versiunea 150 cp?
dan22y
120k km... 12500 euro in DE, 150cp

LE: dacă tot am ajuns pe la ddman iote si utilitatea masinii:

[attachmentid=1628058041] [attachmentid=1628058042]
ady_vasiloiu
Da, dar ai mers asa pana acasa.Faza interesanta e ca se rabateaza si scaunul pasagerului din dreapta si atunci poti baga obiecte destul de lungi (gen 2m si ceva)
dan22y
Asa este, se rabateaza si scaunul soferului, insa aseara era sefa in locul acela wink.gif
In schimb, mi-a prins bine tavita din portbagaj, in weekend cand mi s-a varsat un recipient cu balsam pt rufe, si desi s-a prelins prin aproape tot portbagajul, nu s-a scurs pe mocheta ablsolut deloc, deci "job well done" up.gif
dan22y
QUOTE(dan22y @ 11 Feb 2017, 15:22)
O idee sunt mai joase. E și normal. Altfel nu vad sensul lor de a proteja cat de cat caroseria de meserie. Zăpadă al meu a văzut doar ce a fost iarna asta. Oricum încă nu a văzut zăpadă mare...
Le-am comandat de la Union Motors.

[attachmentid=1628054514] [attachmentid=1628054515]
*


Odata cu schimbul anvelopelor de iarna cu cele de vara, apropo, trebuie sa iau inca 4 jante pe 18" sa pun direct gumele de iarna pe ele... si schimb una doua in curte, asa tot trebuie date jos, echilibrate din nou etc; am montat si bavetele de noroi pe spate. Am incercat in poza sa vedeti exact unde si cum vin montate.

[attachmentid=1628058700] [attachmentid=1628058701] [attachmentid=1628058702]
03ALS
Se pot pune pe Koleos si anvelope pe 16, pe carte scrie doar 17,18
ady_vasiloiu
Nu cred ca poti pune. Mergi pe ce spune cartea, 17-18.
dan22y
QUOTE(03ALS @ 4 Apr 2017, 19:40)
Se pot pune pe Koleos si anvelope pe 16, pe carte scrie doar 17,18
*


Era o afirmatie sau o intrebare? wacko.gif
54xxx
koleoa,an 2012 full.120.000 km

19 Apr 2017, 21:19:
Buna seara.ma intereseaza sa achizitionez si eu aparatorile de noroi fata si spate ptr koleos 2012.ma puteti indruma de unde sa le procur?
dan22y
QUOTE(dan22y @ 11 Feb 2017, 16:22)
Le-am comandat de la Union Motors.
*


Am scris mai sus, uite..
grig1960
Buna ziua,
Am incercat sa pun si eu cateva poze cu masina mea si nu reusesc, apare un mesaj cu o eroare.
Care sa fie cauza, oare rezolutia mare la care am facut pozele (si implicit dimensiunea lor)?
Cu stima si drumuri bune.
dan22y
Daca nu merge incarcate, sau sunt prea mari sau incearca sa le postezi pe ceva siteuri si pui linkurile aici direct.
Bicicleta galbena
Resize, si merge.

grig1960
Buna ziua,
Am reusit pana la urma sa pun poze cu masina mea, fata de cum arata aici i-am montat bavete (aparatori) noroi si urmeaza sa vopsesc toba finala si etrierele.

Cu stima si drumuri bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.