Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tara de ^$#@!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
Pages: 1, 2, 3
UXE
QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 14:54)
prin topicul acesta am aflat ce vroiam sa aflu
*



nedumerire.gif
DannyY
In sala de judecata, primul lucru care trebuie facut e sa-i dai o bucata judecatorului, sa stie cine-i seful. Si sa nu te streseze cu intrebari stupide, gen "cum dovedesti ca e ca-n poveste"...
m3st_tce
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 21:18)
O sa merg si in congo ca sa imi fac dreptate deoarece tocmai din spusele tale militianul este incompetent deoarece ma considera vinovat  , cum poate fi vinovat iepurele ca a fost impuscat ?cum pot fi vinovat ca am mers pe banda mea si altu a intrat peste mine ?

Sa stii DaniiS ca te inteleg. Inteleg si titlul, cu toate ca unii se fac ca nu-l inteleg.

Cunosc un amic care a muscat-o pt. ca cea care l-a lovit (repliere prea devreme dintr-o depasire) era medic si o cunostea pe sotia agentului. Sa vezi ce de procese (la vreo 400km de localitatea lui de domiciliu) a avut, cu grefieri implicati (rude!), cu stamutare de proces refuzata etc. Mda, alt "iepure impuscat".
Ca si o concluzie: atat timp cat aceste kkt-uri se intampla si (cel putin) o relatie "ajuta", da, traim intr-o tara de ^\$#@! Insa multi s-au obisnuit deja cu mirosul. wink.gif
vallixx
QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 14:54)
MOS tu reprezintii judecatoria din tara asta ? si trebuie sa ma incalzeasca faptul ca tu ma consideri sau nu vinovat ? sau oricine de aici ?

Nu o lua in rume de rau dar ai gura mare si degeaba (virgula) invata sa o folosesti constructiv (ca) sa te ajute in viata , fa-te avocat (virgula)ceva (virgula)daca tot iti place asa mult .
(p.s incearca sa fii mai cizelat cand scoti capul in lume (punct)

Asta a fost ultimul meu post , restul comentariilor care vor mai aparea sunt degeaba (virgula) voi incerca sa iau legatura cu un moderator sa stearga acest topic pentru a nu devia de la subiect , prin topicul acesta am aflat ce vroiam sa aflu si nu isi mai are locul .
*


Oricat de greu iti vine sa crezi eu chiar iti doresc "succesuri".

Un singur sfat, prietenesc.
Cand redactezi intampinarea....sau ce mama naibii se face pentru a contesta, schimba gramatica.
Cu asta de aici de pe forum o sa-i cam enervezi pe judecatori.
DaniiS
Uite cum ma fortezi sa mai fac un post , chiar ma intrebam cand o sa apara latraii ca tine altfel nu ii pot numi , sunt pe un forum nu la ora de gramatica am halit cateva virgule si trebuia sa scoti si tu capatana din mocirla nu ? (stiam eu ca nu degeaba am pus topicului asemena nume )
p.s inainte sa comentezi de altu mai verificate putin , dupa cum vezi eu nu stau sa imi editez posturile de 10 ori ca tine , eu am halit 3 virgule din prima incercare dar la tine cred ca dupa a 10-a editare a fost legata o propozitie cap coada .
espacern
DaniiS calm ca aici nu suntem pe sosea.....intelegi?
MuciX
QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 21:00)
Uite cum ma fortezi sa mai fac un post , (virgula imediat dupa cuvant, iar dupa virgula, spatiu) chiar ma intrebam cand o sa apara latraii ca tine altfel nu ii pot numi , (deci nu e scapare, chiar nu stii cum e cu virgula) sunt pe un forum nu la ora de gramatica am halit cateva virgule si trebuia sa scoti si tu capatana din mocirla nu ? (regula de la virgula) (stiam eu ca nu degeaba am pus topicului asemenea nume )
p.s inainte sa comentezi de altul mai verificate verifica-te putin , (alta virgula) dupa cum vezi eu nu stau sa imi editez posturile de 10 ori ca tine , (alta virgula) eu am halit 3 virgule din prima incercare dar la tine cred ca dupa a 10-a editare a fost legata o propozitie cap coada .
*



Sa nu mai zic de exprimare.

PS
QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 21:00)
sunt pe un forum nu la ora de gramatica


Nici in mahala nu esti, dar te comporti de parca ai fi.
gabize
Unde-i klaus când e nevoie? mad.gif
Topicul ăsta n-are nicio treabă cu legislația. În cel mai bun caz e de cafenea.
Iar matale, inițiatorule, n-ai de redactat o plângere? Nu vrem să te reținem când ai atât de multe pe cap...
DaniiS
Hai sa fiu putin mai civilizat.
Multumesc pentru observatii, este bine sa cunosti oameni perfecti.
(banuiesc ca miile de posturi pe care le faceti sunt ca cele de mai sus, daca rascolesc putin forumul inteleg ca persoanele care posteaza pe aici nu se gandeau ca vor fi trase la raspundere pentru virgula dar fiecare om are un hobby )

Gabize am contactat de mult moderatorii inclusiv pe Klaus deoarece topicul si-a atins scopul de mult restu este spam, cafenea, oameni perfecti .
vallixx
Prietene, eu nu te-am obligat si nici nu te-am fortat sa faci nimic.
Nu ti-am tinut pistolul la cap si nici nu te-am fortat sa mai scrii inca un post.
Ai facut-o deliberat.

Eu doar ti-am atras atentia ca daca scrii in contestatie cum ai scris aici, risti ca nenea judecatorul sa-si faca o idee gresita. Nu am pretins nicaieri ca sunt perfect, doar e posibil sa fi trecut prin mai multa scoala decat tine si probabil mi-a intrat in reflex sa scriu corect din prima.
Rar editez, daca se mai intampla sa o fac este pentru ca dupa ce postez imi mai citesc odata postul si ma pun in postura altcuiva care l-ar citi. Ar intelege ce trebuie din el?

Plus ca mai scriu si de pe telefon si/sau tableta, acolo e usor sa pui degetu' alaturi.

De tras la raspundere nu trag pe nimeni, insa unele chestii imi sar in ochi.
Lucrez si intr-un domeniu unde redactez zilnic si poate si de aia imi sar in ochi mai rapid.
In loc sa te ratoiesti aiurea, puteai sa multumesti.
Daca te-ai simtit lezat in amorul propriu......ce sa zic...imi pare rau.

Ca ma faci tu latrau sau alte alea, stii cam la cati metri in spate ma doare?
Da un pronostic!

P.S. ( atentie la P.S.- ul asta, asa se scrie corect tongue.gif )
Daca vrei te pot ajuta sa corectezi si postul de mai sus. Si fiindca sunt baiat finut, dupa ce scrii contestatia ma ofer sa ti-o corectez. Free of charge, doar suntem colegi de romb, ce dracu!
Curat murdar! cool.gif
DaniiS
Da iti multumesc ca imi atragi atentia ca pun " cuvant , sau cuvant ." (pauza) momentan nu cred ca s-a plans cineva de posturile mele si nici nu vreau sa te angajez pentru a-mi corecta fiecare post.

Sunt pe un forum unde ma relaxez si poate nu pun "," mereu daca tu din motivul asta nu intelegi posturile mele renunta in a le citi.

"P.S." inca nu am vazut post de al tau fara a fi editat ulterior
Consider ca alte topicuri au nevoie mai mare de tine, nu vrei tu ca un coleg bun de "romb" sa imi lasi topicul linistit ?

Te laudai ca ai trecut prin scoala cred ca iti aduci aminte de clasa a2-a cand un coleg manca o litera/virgula si toti sareau pe el ?
Ma faci sa cred ca inca ai ramas in acea clasa.

Am incercat sa fiu baiat cu obraz si sa nu mai dau start discutiilor inutile pe topic.
Am trimis un mesaj moderatorului pentru inchiderea topicului, deoarece si-a atins scopul si nu isi mai are rostul pentru alte discutii inutile, ca exemplu fiecare se exprima cum stie sau cum poate, cand citesc unele comentarii imi vine un singur gand "cine nu ma inghite sa ma ....".

Sper ca prin acest comentariu am incheiat alte discutii inutile, inca o data multumesc celor care mi-au raspuns strict la subiect fara a devia inutil.

Sper ca moderatorul Klaus sa imi citeasca pm-ul si sa inchida acest topic, daca nu atunci cand cazul va fi inchis voi posta decizia finala a judecatorului.
Lord Hades
Chestiunea dracului ieri ma trezesc cu 1 dobitoc calare pe sensul meu ... se plictisise omul de stat la coada si ce a zis uite o banda libera si ce de prosti in fata mea ca nu se baga ... hipa uite unul care are tupeu de circula pe ea. Ia-ti ba rabla in brate si mars pe trotuar ca acum trece eu!

Eu pe astia i-as executa pe cheltuiala lor in public.
Noroc ca am faza lunga care penetreaza bine retina smile.gif
vallixx
Iar te-am fortat sa scrii un post, nu?

Initial ti-am raspuns la obiect si probabil asta a si fost problema, ca m-am aratat un pic impotriva demersului tau.

Si asta pentru ca inca de la inceput tu ne-ai prezentat o singura varianta, cea a ta. Te-au rugat colegii sa dai anumite informatii si te-ai facut ca ploua. Puteai sa pui PV-ul cu datele cenzurate, puteai sa nu pui nimic dar sa scrii aici cu manuta ta exact ce a scris Garcea acolo, ca sunt maximum 3-4 randuri.

Tu ai tinut-o pana in panzele albe ca unu' a iesit din banda lui si a dat in tine.
Nu vrei sa intelegi ca fara martori sau film......sau ....whatever, nu ai cum sa demonstrezi treaba asta si in fata legii conteaza ce e scris in PV. Ca pe ala trebuie sa-l contesti.
Si ne intrebi cum, dar noua nu ne spui ce scrie in el.
Daca dai jumatati de informatii, atunci asteapta-te la jumatati de rezolvari.

Acum scuza-ma ca din asta am tras concluzia ca de fapt poate e asa cum zice Garcea.
Daca concluzia mea e gresita...asta e....probabil sunpt prea putine informatii. naughty.gif

Si asa ca de incheiere, ca sa nu iti mai poluez topicul pana cand va fi inchis/sters, asta cu "ma relaxez, nu stau sa fac gramatica"....te rog eu....nu o mai spune. Pentru ca e o mare vrajeala.

Kojak
QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 22:00)
p.s inainte sa comentezi de altu mai verificate putin


QUOTE(DaniiS @ 3 Feb 2015, 01:08)
Sunt pe un forum unde ma relaxez


Intr-adevar, "relaxare" gramaticala.


Colegu', ai aceasi atitudine de cand ai inceput topicu' asta, ca si tara pe care o blamezi.

Vii aici cu o problema, nimic de zis, dar cand ti se cere sa urci copia dupa PV (cu datele personale blurate / cenzurate) sau ce ai scris in declaratie, sustii ca tu nu pui lucruri personale (LoL) pe forum.
Si in conditiile astea, vrei sfaturi...basca te mai si inflamezi inutil.

Parerea mea e ca aveai nevoia sa-ti descarci nervii undeva / pe cineva...si cam atat.
Sfaturi bune iti da prietenu' ala al tau competent de care ai amintit, noi suntem aici doar ca sa te contram.

Schimba tonu' si poate schimbam si noi muzica. wink.gif
vallixx
Asta a fost cam asa:

" Baieti, ce ma fac, a dat unu' peste mine. Si avea BMW. Si e manevra ca mi-am luat amenda si nu vreau sa o platesc si vreau sa contest si....

OK, ce scrie in PV?

Aaaaa, pai nu ca de fapt ma jur ca n-am dat eu peste el, ci el peste mine si e manevra si vreau sa contest si nu le dau nici macar 1 leu....ce tara de rahat.

Te intelegem, dar ce scrie in PV?

Aaaaa ca nu conteaza ca oricum e inadrat gresit, ca mi-a zis mie un prieten ca daca il contest castig, ca nu le platesc nimc, ca e manevra...ce tara de rahat...

Pai cum e incadrat gresit? CE SCRIE IN EL?

Aaaa , pai nu, ca nu vreau sa dau datele personale pe toate forumurile, ca de fapt nu e posibil ca unul sa dea peste mine si tot eu sa imi iau amenda, da-l contest, ca e manevra, ce tara de rahat.....
UXE
Ai uitat sa zici de gramatica tongue.gif



PS: Klaus cred ca e la ski. ph34r.gif
vallixx
Ce rost mai are?

O las asa, ca dupa aia iar il oblig sa mai scrie un post, impotriva vointei lui...
MuciX
Io creca are scrisul urat.
DaniiS
"Io creca sunteti dusi"
Astept cu nerabdare urmatorul post.
vallixx
Asteapta-l.

De fapt scuze.....asteaptal.

Noutati cu PV-ul?
DannyY
Io creca topicu' asta are un potential bun pentru Cafenea.
DaniiS
Next, this post not good enough.
(stiu ca poti mai bine de atat, sileste-te putin)
Kojak
QUOTE(DaniiS @ 3 Feb 2015, 17:00)
(stiu ca poti mai bine de atat, silestete putin)
*



Vezi c-ai scris gresit, de-abia acu' e bine! tongue.gif
AR-18-MOS
Romana nu, engleza nu, ce mai...e precum tara.
DaniiS
MOS aici imi spui despre tine ? laugh.gif
DannyY
Scuza-ma de întrebare, da' matale ești Batman? Acel Batman, Batman?
DaniiS
Daaaaa, in sfarsit cineva si-a dat seama.
Sunt si popa mai nou.
Va ascult supararile, frustrarile, si alte dureri care va framanta sufletul si apoi va spovedesc wireless.
bucatzel
Nasol moment. Un scan cu PV-ul se poate? Nu de alta, e cam neclar ce povestesti tu.
DaniiS
Bucatzel nu, nu se poate.
Cred ca voi cere ca topicul sa fie mutat, acum vorbim despre alte treburi:
-frustrari
-zei
-semi-zei
-oameni perfecti
-suparari
Sper ca topicul sa fie inchis cat mai repejor.(a fost frumos o zi doua de caterinca dar ce este prea mult strica)
espacern
Cat este inscris in PV termenul de plata amenda la juma......daca este?
Nu ai platit-o....normal!
sk0rpion
QUOTE(bucatzel @ 3 Feb 2015, 19:33)
Nasol moment. Un scan cu PV-ul se poate? Nu de alta, e cam neclar ce povestesti tu.
*




nu vrea smile.gif)) trimite-i si tu manualul de utilizare la paint si.... poate poate smile.gif))

acum sincer, deschide un topic pentru "ajutor", toata lumea vrea sa-l ajute, i se cere un scan/poza la pv pentru raspunsuri/sfaturi cat mai "ok" si tot care vor sa-l ajute sunt de vina.
bucatzel
Mda, imi cer scuze ca n-am citit intreg topicul...

N-as fi indraznit sa deranjez persoane asa importante ca dumneavoastra...
Kojak
Scopul lu' bet men a fost încă de la inceput sa facă un nr. de posturi...pardon, a fost forțat sa răspundă.
Vezi ca la cafenea nu se contabilizeaza.
Lord Hades
Eu nu va inteleg. Daca nu va interesează subiectul sau nu aveti interes sa oferiți un sfat (influentati mai mult sau mai putin de atitudinea celui care solicita asistenta) ce sens are sa petreceti atat de mult timp in acest topic?
ori doriti cu ardoare maxima sa probati proverbul un prost arunca o piatra in apa si zece intelepti sr chinuie sa o scoata.

Ori poate va plictisiti extrem de rau ...
quick
QUOTE(Lord Hades @ 3 Feb 2015, 22:02)
Eu nu va inteleg.
*



e bine cunoscuta intampinare in marea familie dacia/renoclub....cred ca moderatoru-i in vacanta ca altfel nu-si permiteau multi sa scrie ce au scris p'aci...totusi, nu-i vad pe multii care au caterinca la degete, cred ca asteapta sa fie mutat topicul la cafenea.
bine si initiatoru si-o cauta...si asta de la inceput cand a spus ca tara-i de c...t.
gabize
Ba, pardon!
La ce atitudine are inițiatorul, reacțiile au fost chiar civilizate.
Espacern nu face parte din "grupul" amintit și s-a străduit să dea un răspuns pertinent. Rezultatul:
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 20:43)
espacern ori esti bolnav ori nu , tu nu pricei ca unu intra pe banda ta venind din sens opus te buseste sa zicem frontal si tu iei amenda ceva gen mortul este de vina ? mai trebuie sa dau detalii ? treaba pute din start , dar militienii la care am ajuns nu au vrut sa tina cont de nimic pentru ca a fost un aranjament .
*


De acolo i se trage, nu de la "marea familie" wink.gif
UXE
E ceva putred in PV-ul ala...
vallixx
QUOTE(quick @ 3 Feb 2015, 21:31)
bine si initiatoru si-o cauta...si asta de la inceput cand a spus ca tara-i de c...t.
*


Nu de la asta si-o cauta, ci de cand a inceput sa ne ia la misto....

QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 17:40)
am dat declaratii si SOC amenda si eu si el 600 lei fiecare ceva gen " culpa comuna " .
*


QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 14:27)
celalalt sunt mai mult ca sigur ca a primit avertisment
*


Deci cine a inceput cu misto-ul?
Noi sau Batman?

Unul iti prezinta o versiune a lui, care e clar ca nu-i cea adevarata.
Cum ii poti oferi un sfat daca el nu ti-a zis care e de fapt realitatea?

CU PV-ul a labarit-o.....pana m-am plictisit.....ca vezi doamne nu da datele personale.....OK, pui palma peste ele si ii faci o poza cu telefonul. Nici nu trebe paint sau photoshop.....lasi sa se vada doar incadrarea. Oricum nu interesa pe nimeni cum il cheama si ce CNP are.
DragosP
Bine dragilor.
De acu' încolo pute-ți să-l ingnorați?
DannyY
A zis ca-i popa si gata, ii tii partea? tongue.gif
DragosP
Nu, în caz că nu te-ai prins, vă țin vouă.
psychoo
Daca eram eu politistul, si te prezentai cu asa atitudine, limbaj si aere de superioritate, parca si eu ti-as fi dat amenda.
Nu de alta, dar nimeni nu agreeaza infumurati care cred ca totul li se cuvine. O palma dupa ceafa ii poate aduce uneori cu picioarele pe pamant.
Sau poate doar pentru ca ma dispera toti "smecherii" astia de pe sosele si cand pot sa-l ard pe unu` nu vreau sa ratez ocazia.
Pace tie si sporuri multe la procese!
UXE
Ar fi pacat sa nu fie mutat la Cafenea.. dar pe DC.
gabize
vrei parola de sa? rolleyes.gif
DaniiS
psychoo in comentariul tau te referi la "gasca" de mai sus?
Daca voi va comportati ca niste zei va tratez si eu cu atitudinea mea de super-zeu (doar sunt batman si popa).
psychoo
Asta e impresia ta despre ce se intampla pe aici? Trist...
Stii vorba aia: Daca doi iti spun ca esti beat, du-te si culca-te!
Tamango
QUOTE(UXE @ 4 Feb 2015, 10:31)
Ar fi pacat sa nu fie mutat la Cafenea.. dar pe DC.
*



De ce ? Accidentatul la cap are Megane. Adica noi sa nu radem sau cum ?
Markos
Cafeneaua DC e mai mare.
DaniiS
Observ ca unora le place "puta" mult. radmasa.gif
Hai sa imi bat putin capu.
De la inceput am cerut niste sfaturi despre cum se procedeaza si cum as fi putut proceda sa nu se ajunga aici.
Nu am cerut rezolvarea cazului meu, datele "problemei" au fost date clar.
Pe romaneste ma doare in p%#a de ce cred forumistii plictisiti. Pentru ei am un singur sfat: lasati labareala pe forumuri si treceti la munca.
Observ ca "popa batman" a ajuns vedeta, cat timp am latrai ma simt bine, fanii mei omul in general este invidios si dupa ce ca e prost mai si semnalizeaza.
Inca o data intreb daca cumva forumul asta face parte din procesul meu si conteaza ce cred anumite persoane.
Cand esti prost si nu cunosti mai bine taci.
Incepem sa pariem daca voi castiga sau nu procesul ?
Curiosii se frig repede, persoane ca voi am cunoscut gramada oameni care traiesc dupa ureche din auzite si mai nou se pricep la tot.
Va dau verde la comentarii idioate, si va promit un os pentru fiecare.

psychoo era sa uit de tine , legat de ce ai comentat mai devreme:
-vezi sa nu te arda un smecheras pe tine
-nici eu nu sufar aerele si smecherasii sunt un om simplu
-cand vad ca astia se bat cu p%#a peste ochi pe aici nu ma pot abtine sa nu o bat si pe a mea de ei
-sunt domn cu cine trebuie, niciodata nu am comentat in fata celor care reprezinta "legea" chiar daca in cap aveam multe filme ca am luat o amenda maricica pentru ca mergeam linistit pe strada(dar nu mai conteaza) nu intelege gresit sunt domn in general dar vad ca astia pe aici sunt mai rau ca tiganii si ma dezbrac de caracter
b76bgaarh
tu clona cui mai esti, mezyme?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.