Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu vreau nimic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
R19/16v
Blushtutzu' e baza!
Marty
QUOTE(dizzy @ 12 Jun 2013, 12:29)
Scuza-mi necunoașterea, ce e aia plastic dip?

Exemplu de plasti dip. Vopsea cauciucata care se da la pistol. Costa cam 400 de euro sa "vopsesti" o masina medie.

QUOTE
O vinzi pe cea veche?

Din pacate, da, o vind!

QUOTE(Iulikk @ 12 Jun 2013, 12:43)
Da' de ce nu iti iei un cd-player decent care are si stick USB (care oricum, s-a demodat) biggrin.gif ?
*


Pentru ca trebuie sa schimb o mica bucatica din bord...

user posted image
octaviacar
de mameninti cu papucu
imediat eu iti pap cucu
l@u
vezi ca ai uitat iar de pastile !
octaviacar
mama pe lume ma adus
casa ma dea la produs
corbex
A trecut la injectii.
octaviacar
Ca sa ma primeasca la scoala ajutatoare a trebuit sa dau spaga
cj98czh
Vezi ca aia de la skoda sunt cehi .. biggrin.gif un fel de lowcost al lui VW biggrin.gif
corbex
Esti in eroare. La Skoda asta se chimba ceva la 90.000. De lovituri. Amortizoarele, anume.
bmwh548
Marty, da' un player original care sa faca ce ai tu nevoie nu este? Sau e ridicol de scump?
corbex
QUOTE(cj98czh @ 12 Jun 2013, 13:25)
Vezi ca aia de la skoda sunt cehi .. biggrin.gif un fel de lowcost al lui VW biggrin.gif
*


Daca Skoda e low cost, Dacia ce e, fata lu' Mahindra?
bogdan_dsn
Nu cred ca masina din poza e a lui Marty. Si nu acolo e butonul de oprire airbag pasager, acolo e doar martorul, locul de deconectat airbagul e in torpedo si se face cu cheia masinii.

Si au toate climatronic.
octaviacar
mam nascut cu stea in frunte si imi foloseste ca catare cind dau cu fruntean buric
Marty
QUOTE(bmwh548 @ 12 Jun 2013, 13:28)
Marty, da' un player original care sa faca ce ai tu nevoie nu este?
*


Adica asa ceva?
cosmin_2300
QUOTE(octaviacar @ 12 Jun 2013, 14:18)
de ce schimba nemtii distributia la Skoda 1.6i dupa 90.000 jdemi???
*


Ăsta-i un fel de ... 90.000.000?

QUOTE(octaviacar @ 12 Jun 2013, 14:34)
daca te uiti atent la o Skoda,superb sa zicem si un passat

passatul pare lowcost
*


radmasa.gif radmasa.gif
corbex
Ala, ala! Face toti banii. Daca nu sare de 10% din valoarea masinii icon_mrgreen.gif
cj98czh
ROmica ... in vara asta un concediu prin Italia ceva ?!? ... o poza cu tine musculos ? etc .... vedem?
Iulikk
Rromica... vino bre la Mangalia icon_mrgreen.gif .
Markos
Mie mi se pare cam trista faza, adica dai o palarie de banet pe-un agregat, dupa care te-apuci imediat de îmbunatatiri si bricolaj? sad.gif

Parca ai fi cdadan.
corbex
Linga cutia postala din Tarantella.
gabize
Io știu că e democrație, am auzit și de drepturile omului, încerc pe cât se poate să nu fiu discriminator, da' totuși nu pot să nu întreb: ce treaba ara octavacar cu topicul ăsta?
Ori e vreun frustrat, care și-a făcut alt nick special pentru caterincă ieftină, ori e unul nou, care vrea să pară dăștept și nu reușește.

corbex
E vechi. A trecut de 50.
cj98czh
QUOTE(gabizegrean @ 12 Jun 2013, 14:46)
ce treaba ara octavacar cu topicul ăsta?
e vreun frustrat, care și-a făcut alt nick special pentru caterincă ieftină, si vrea să pară dăștept dar nu reușește.
*




Te-am corectat eu ..
gabize
Mă gândeam în gândul meu, da' nu eram sigur... smile.gif
dan22y
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2013, 14:43)
Mie mi se pare cam trista faza, adica dai o palarie de banet pe-un agregat, dupa care te-apuci imediat de îmbunatatiri si bricolaj?  sad.gif
*


Decat imbunatatiri.
Japonezii erau ocupati cu performantele si fiabilitatea masinii si nu prea au stat la detalii gen usb, blushtutz. Uite Dacia si Reno numa' USB si R-link si MediaNav... blush.gif
octaviacar
Azi am spalat doua parbrize deci posam cumpar un covrig de ieri
4x4
Stiu ca pentru outlander exista un kit de retrofit cu adaptor usb, dar ai nevoie de modulul de bluetooth. Costa cam $150.

Pentru $400 poti lua asa ceva daca te poti impaca cu originea/lookul chinezesc.

user posted image
Markos
QUOTE(dan22y @ 12 Jun 2013, 14:52)
Decat imbunatatiri.
Japonezii erau ocupati cu performantele si fiabilitatea masinii si nu prea au stat la detalii gen usb, blushtutz.
*


Ei hai ca nu-i doar partea haudio, nu vezi ca vrea sa cauciucheze interiorul?


Pierde aerul original-spartan al mitsei sad.gif
l@u
la balaceanca nu este cutie postala ?
Iulikk
Marty, uite cum arata stopurile de le vrei tu pe masina.

[attachmentid=1627892171] [attachmentid=1627892172]

PS: pune-i eleron!!
4x4
Bleah, arata mai bine fara spoiler.

QUOTE(dan22y @ 12 Jun 2013, 13:52)
Decat imbunatatiri.
Japonezii erau ocupati cu performantele si fiabilitatea masinii si nu prea au stat la detalii gen usb, blushtutz. Uite Dacia si Reno numa' USB si R-link si MediaNav... blush.gif
*



Sa stii ca pentru un sistem de fabrica, rockford fosgate-ul se aude foarte bine, sunetul umple uniform cabina, bassul e bine definit si inaltele sunt clare.
Nici cu sistemul chel de pe pajero nu mie rusine, clar peste mizeria din bmw.
corbex
QUOTE(4x4 @ 12 Jun 2013, 14:05)
Nici cu sistemul chel de pe pajero nu mie rusine, clar peste mizeria din bmw.
*


Cineva ar trebui sa dezminta alegatia asta defaimatoare.
bogdan_dsn
Socrul meu are tot lancer si a montat si el eleron cum are cel rosu din poza. E fain ca noaptea nu te orbesc farurile de la cei din spate si arata chiar bine cu el.

Chestia care ma deranjeaza la modelul asta de lancer e pozitionarea butoanelor de geamuri pe usa la sofer. Sunt prea aproape de bord si de fiecare data cobor geamurile din spate in loc de alea din fata. Poate a observat si Marty aspectu asta.
Iulikk
Bagi aeru conditionat biggrin.gif si nu mai cobori jamurile.
cdadan
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2013, 14:43)
Parca ai fi cdadan.
*


Exapt. sad.gif


Ma speriasem prima data cand am vazut interiorul ala cu volan fara piele. Pe urma m-am uitat la nuca schimbatorului si m-am linistit. a scapat.gif
Marty
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2013, 13:55)
nu vezi ca vrea sa cauciucheze interiorul?
*

Ce-ai, ma, iar ai baut Grolj stricat?

QUOTE(bogdan_dsn @ 12 Jun 2013, 14:24)
Chestia care ma deranjeaza la modelul asta de lancer e pozitionarea butoanelor de geamuri pe usa la sofer. Sunt prea aproape de bord si de fiecare data cobor geamurile din spate in loc de alea din fata. Poate a observat si Marty aspectu asta.
*

Acelasi lucru mi s-a intimplat la inceput si la Forester, si la GWD, dar m-am obisnuit.


12 Jun 2013, 15:53:
QUOTE(4x4 @ 12 Jun 2013, 13:55)
Pentru $400 poti lua asa ceva daca te poti impaca cu originea/lookul chinezesc.
*

Ai idee cum se aude kktul ala? Stii ce procesoare de sunet folosesc?

QUOTE(Iulikk @ 12 Jun 2013, 14:01)
Marty, uite cum arata stopurile de le vrei tu pe masina.
*

Nu-s la fel! Alea sunt clare, ale mele sunt negre si nu sunt tip "L" culcat.

QUOTE(cdadan @ 12 Jun 2013, 15:22)
Ma speriasem prima data cand am vazut interiorul ala cu volan fara piele. Pe urma m-am uitat la nuca schimbatorului si m-am linistit. a scapat.gif
*

Da' tu chiar ma crezi in stare sa iau o masina argintie cu interior bej? cam cit de dus cu capu' ma crezi ?
Cosmin.nova
ce are ma octaviacar asta? o fi vrun' caz pentru mantab!
Markos?
corbex
Cipurile de procesare sunet sint facute de putini insi. Si chinezii le iau de unde le ia toata lumea. Conteaza doar ce mai pun pe linga ele.
Marty
Pai tocmai, ca chinejii pun procesoare de instalatie de brad in loc de proc de sunet!
bmwh548
QUOTE(Marty @ 12 Jun 2013, 14:38)
Adica asa ceva?
*



Nenea ala cred ca e mai matol ca octaviacar... La dezmembrari nu se gasesc?
Markos
Nu există Lancere la dezmembrări slap.gif
l@u
cand se strica nu mai ai ce dezmembra ! biggrin.gif
corbex
Sint indezmembrabile si indestructibile. Daca te eiti la bursa, la fiecare trei posturi se dezmembreaza un megan icon_mrgreen.gif
quick
QUOTE(Cosmin.nova @ 12 Jun 2013, 16:56)
ce are ma octaviacar asta? o fi vrun' caz pentru mantab!
Markos?
*



octaviacar ii teroare, io nu-nteleg ce scrie...si ce vrea.
marty butoane pe volan ai? nu de alta, da ca un sfat, daca nu ai nu pune poze cu masina, decat din extreior. biggrin.gif
Marty
QUOTE(quick @ 12 Jun 2013, 19:03)
marty butoane pe volan ai? nu de alta, da ca un sfat, daca nu ai nu pune poze cu masina, decat din extreior. biggrin.gif
*

Are si d-alea! 04.gif
quick
a scapat.gif up.gif
Marty
Nu-mi amintesc daca are d-alea de telefon, dar ma uit si-ti spun.
cosmin_2300
Marty, până la urmă are dreptate și octavia ăsta, bagă și tu niște poze cu mașina smile.gif
Markos
QUOTE(Marty @ 12 Jun 2013, 20:08)
Nu-mi amintesc daca are d-alea de telefon
*


are de volan.
Marty
...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.