Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Megane III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
nonic
Sa ai noroc de ea, superba masina!
doomsnoopy77
smile.gif
Valy1
Nu mai pune nimeni poze ?smile.gif
alexniculescu
Hai sa mai revigoram un pic topicul acesta ! 2 x M3 Coupe biggrin.gif
redspider22
Frumoase jantele , arata destul de bine pe masina.

Uite si vro 2 poze cu negresa mea, n-am mai prins-o demult timp curata ca sa ii fac niste poze mai bune, o sa incerc zilele astea daca o sa se faca ceva mai frumos.

[attachmentid=1627705889] [attachmentid=1627705890]
caty2k
Am cumparat anvelope noi, alta viata acum. Singurul inconvenient e ca zici ca am arcuri de fabrica biggrin.gif

Dimensiunea anvelopelor este 205/50/16!
Cristii_11
si eu cu niste poze cu buburuza biggrin.gif


[attachmentid=1627714480] [attachmentid=1627714481] [attachmentid=1627714482] [attachmentid=1627714483] [attachmentid=1627714484] [attachmentid=1627714485] [attachmentid=1627714486]

ps. imi cer scuze pentru caroseria murdara, dar nu am avut timp sa o spal zilele astea.. a fost si urat afara..
Valy1
Sa o stapanesti sanatos Cristii , imi plac pedalele , eu n-am gasit .
[attachmentid=1627714601] [attachmentid=1627714602]
[attachmentid=1627714603]
Urmele lasate de un sofer priceput sad.gif .
Cristii_11
@remarc
scuze.. dar si mie imi plac foarte mult jantele mele.. asa ca iti voi refuza oferta.. tongue.gif

@RedCap
alte poze cu interiorul.. in special cu telecomanda.. sper ca te vei lamuri biggrin.gif
[attachmentid=1627714974] [attachmentid=1627714975] [attachmentid=1627714976] [attachmentid=1627714977] [attachmentid=1627714978] [attachmentid=1627714979]
georgedarie
Valy cat a costat acel difuzor spate? L-ai montat singur sau ai fost pe la service?
Valy1
L-am luat de la un coleg de pe forum cu 200 lei. La Reno era in jur de 600 parca.
Montajul l-am facut la service-ul unui prieten. Il poti face si singur , dar iti trebuie ceva scule serioase , pusesem si niste poze pe undeva din timpul montajului.
Phlo
Valy.. la tine am vazut literele de pe haion disparute! .. Cum le'ai dat jos? Ca de cazut singure nu cred ca au reusit! unsure.gif
connectorxp
@Cristii_11, cum e Carminat Tom-Tom-ul?, are joystick sau telecomanda?
Valy1
QUOTE(Phlo @ 14 May 2011, 00:34)
Valy.. la tine am vazut literele de pe haion disparute! .. Cum le'ai dat jos? Ca de cazut singure nu cred ca au reusit!  unsure.gif
*


Am avut un mic accident acum ceva timp , si cand au revopsit haionul nu le-au mai pus.
Phlo
dada. vazusem accidentu tau ..!
Buna ideea sa ramai fara litere .. dar nu prea este aplicabila smile.gif)!
caty2k
Daca vrei sa dai literele jos, nu e greu deloc! Iti trebuie de preferat o spatula ceva din plastic moale(ca sa nu zgarii haionul) ... bagi sub litere si le deslipesti! O sa-ti ramana adezivul in forma scrisului care o sa le poti deslipi ori cu mare migaleala, ori cu aer cald(dar nu prea mult sa nu se inmoaie vopseaua). Bafta!

Mie mi le-a dat jos cu un plastic cum am scris mai sus, iar apoi cu flexul ... ca am scos si emblema si nu trebuia sa ma chinui prea mult! smile.gif
Hack
Si nu ti-a ramas urma in zona unde a fost banda dublu adeziva de pe spatele literelor? Eu am dat jos doar o litera si am vazut ca ramane urma si am pus-o la loc laugh.gif ...m-am dat batut sad.gif .
Phlo
Idem Hack! radmasa.gif
Marius_Jay
Masina mea.

Nemultumit de multitudinea de plastice de sub masina, in 2 sapt am reusit deja sa sparg un plastic.
Yupiiii..., NOT. sad.gif

Cu stima,
Marius
Phlo
Frumoasa tapiteria. Plasticele de sub masina sunt facute ca sa fie. Parca ar fi de unica folosinta!

Sa o stapanesti sanatos Marius!
Km cat mai multi sa ai si fara incidente! cool.gif
tatimeu
[attachmentid=1627723663]
am fost la baita
poza a fost facuta cu telefonul din dotare. daca nu e prea reusita scuze
tomageorgian
au scos astia de la reno ro din oferta megane 3 privilege benzina/diesel? si au mai si scos si 1,4tce? dc oare?
roush009
plimbare
alexniculescu
Mai multe coupe`uri ! :X
eugenTL
Frumoasa desi eu personal as fi pus alte jante si as fi vopsit plasticul negru de pe bara spate si de pe usi. smile.gif
alexniculescu
Am incercat prin a photoshopa chestia asta dar nu am fost foarte sigur de cum va arata ... si sincer nu vreau sa ma trezesc cu vreo surpriza kichoasa :-s ...
roush009
Frumos coupe-ul lui Alex smile.gif
Mi-as pune si eu kitu ala tongue.gif
alexniculescu
Ms, dar imi lipseste eleronul sport pe care nu am avut ocazia de a-l vedea pe viu :-?
eugenTL
Daca nu puneai acel kit, era ok cu negru, dar ca ai pus acel kit ar fi bine sa vopsesti alea, ca sa dea o continuare uniforma kitului. Nu are ce sa dea rau daca vopsesti in culoarea masinii, bandourile usilor si bara spate. Vezi rs-ul, nu are nimic negru, si arata foarte bine. O sa incerc sa ma joc si eu in photoshop, poate iese ceva si-ti arat.
ovidiucna
salut
Abo
frumoasa foc ovidiu .. mai multe poze biggrin.gif ...
multi km fara probleme si sa o conduci cu placere
ovidiucna
mersi,deocamdata nu am alte poze,dar o sa ii fac imediat ce imi vin presurile si o spal
pad.
Ovidiu ai cumva pleoape pe masina ? daca da , de unde si la ce bani ?
ovidiucna
nu,asa sunt farurile,cu interioru negru,asa vin la color edition....cred ca daca ai gasi pe cineva priceput ar putea sa le desfaca si pe ale tale si sa le vopsesti interioru negru.
RedCap
Ce gri e asta ? Gri platin cumva ?
alexniculescu
Ma bucur sa vad ca ne strangem cat mai multi cu coupe`uri biggrin.gif Sa o stapanesti sanatos.
ovidiucna
cred ca da:)),mersi la fel alex
marius_1st
QUOTE(ovidiucna @ 29 May 2011, 11:30)
salut
*




Poate sa spuna cine si ce vrea despre fiabilitate, dar cand ai asa ceva pe mana, deci nu mai comentezi. Arata bine aproape in orice culoare, de zici ca este de fiecare data o masina diferita. Incredibil!!!!
Cand o vezi pe strada chiar ca te gandesti la reclama lor, in care celelalte masini sunt din alt secol.

Cei care criticati megane 3, nu v-ar place asa ceva?
(Daca spuneti ca nu, va zic treaba aia cu strugurii) mad.gif
Valy1
@Ovidiucna , cand ai timp si chef te rog sa pui mai multe poze cu farurile , din mai multe unghiuri. Mersi smile.gif.
mircea_aq
@Valy1 farurile sunt cele normale de megane 3, au pleoapa si partea de jos vopsita in negru, cred ca se pot aranja si after-market fara probleme, iar pe un megane negru ca al tau cred ca ar arata absolut demential wub.gif
caty2k
Ca sa faci partea de sus a farului neagra la megane 3 iti trebuie o groaza de rabdare, ca la cat ai de dezlipit la far... ai sanse serioase sa spargi plasticul(sticla).
ovidiucna
exista un topic despre covorase interioare? daca nu as vrea sa stiu si eu de unde pot sa cumpar pentru megane 3 coupe! masina a venit fara covorase,in ziua in care am luat-o de la dealer i-am spus sa dea comanda si a zis ca peste 1 saptamana ajung,a trecut 1 saptamana si acum imi spune ca mai dureaza 2 saptamani,am impresia ca isi bate joc de mine.
LE:m-am lamurit,singuru model disponibil in cateva zile este cel la 133 lei de la renault,eu am gasit 2 modele pe net,originale de cauciuc la 133 lei si 195 lei,cele la 195 lei vin din franta in 2,3 saptamani.voi de care aveti?sunt bune? vin bine? calitative? se agata ambreiaju? ca le-as lua pe alea la 133 lei ca sa nu mai stau atata timp dupa celelalte.
Valy1
Care te recunosti ? smile.gif
R19/16v
Numa' cateva posturi mai sus trebuia sa te uiti...


http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=153...dpost&p=3000163
VyRuZ
Vai cum poate sã arate Coupé-ul M3... Mor.
R19/16v
Daca nu e RS...
Valy1
R19/16v , trebuia sa pun ghilimele ca sa te prinzi ?
R19/16v
Da, te rog, pe viitor, sa pui ghilimele.
Valy1
Roger...
alexniculescu
Sal valy biggrin.gif scz am avut ceva treaba k le am "tras" si eu o poza o postez maine .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.