Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pret parbriz ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Pages: 1, 2
alex1988
este cel cu tenta mivulie 375 ?
ionut_spanu
Eu mi-am reparat parbrizul, cost 100 lei si m-a tinut fix 3 zile. Deci nu recomand sa reparati parbrizele. Sunt bani aruncati degeaba.

Alex1988: Daca schimbi parbrizul sa ne comunici si pretul. Nu am reusit sa aflu un pret pentru un parbriz de Laguna 3 2011, heliomat (tenta mov).
alex1988
se apropie itp si trebuie sa schimb parbrizul la megane 2, caut cel heliomat, aveti ceva sugestii de schimbat in bucuresti? daca are cineva la dezmembrat sunt interesat avand in vedere pretul unu nou in varianta movulie
dr.nils
eu trebuie sa inlocuiesc parbrizul dupa ce s-a spart (piatra), si am intrebat la reprezentanta. Original simplu fara senzori, 1200 lei, cu senzori si simplu 1100 lei, cu senzori si heliomat 2700 lei. Cam mare diferenta, zic eu...
Dar chiar si asa, mai degraba as lua unul nou de alt producator decat sa iau SH si sa sclipeasca noaptea miliardele de diamante excl.gif
alex1988
am primit oferta pe nordglass simplu in jur de 260 lei si heliomat 730
espacern
De la NordGlass am schimbat cu 200 montaj inclus.....acum 2 ani.
punisher00
Eu am schimbat la Pilkington 700 de lei cu tenta si mutarea senzorilor , a trecut un an . Momentan e ok . Sunt multumit
alex1988
ce parere aveti despre parbrizele de la nordglass? sunt asa cum apare in reclamele lor mai rezistente? astazi am mai primit o oferta pe varianta movulie: benson 468 si nordglass 658 lei
ionut_spanu
Salutare. Tocmai ce am primit o oferta de pret de la Winglass (Nordglass) - 1128 lei, montaj inclus, pentru schimbarea parbrizului.

Parbriz heliomat.

Din experienta voastra care dintre service-uri lucreaza decent. (au vreo 6 puncte de lucru in Bucuresti).
b399sky
QUOTE(moreinffo @ 19 Apr 2012, 12:15)
eu am pus in vara trecuta Saint Gobain cu 350 RON fara factura, fara senzor. Daca esti interesat, caut hartiile de garantie-sunt pe undeva pe langa Grivitei. Sunt originale, dar am vazut ca au sters emblema de Renault de pe ele ca nu au voie sa vanda originale-chipurile. Aveau orice fel de geam, pentru orice fel de masina
*







salut ! stiu ca topicul are zeci de ani si poate nu mai e valabil, dar imi incerc norocul.

Caut pentru tot un parbriz de megane 3 marca saint gobain si nu reusesc deloc sa gasesc.

ai idee cum se numeste firma asta de la grivita ?

ms
Aerius
Ai intrebat la Ager Service (zona Cutitul de Argint)? Ei puneau, cel putin intr-o vreme, Saint Gobain.
b399sky
salut ! am intrebat si la ei fara rezultat. Gasesc Saint Gobain cu sigla Renault la 1300 ron .
mariusa
trebuie sa schimb si eu parbrizul.

din ce am inteles, nordglass nu mai e, cel putin pe iasi, ar fi
- FUYAO
- KMK
- Pilkington - 561 lei cu montaj
- AGC (Splintex) - 584 lei cu montaj

imi puteti sugera ceva?

multumesc
cosmin_69
Pilkington - 561 lei cu montaj
makaay07
Buna dimineata! Avand in vedere ca trebuie sa fac ITP si am parbrizul fisurat, intentionez sa il schimb. Am intrebat in stanga si-n dreapta in zona Pitestiului si am gasit la pretul de 350 lei, parbriz cu senzor, tenta albastru si daca retin bine, parasolar in partea de sus a parbrizului. Nu am intrebat ce firma e parbrizul sau ce alte calitati ar mai avea.

Acum, vin cu o intrebare la dumneavoastra!
Daca iau din dezmembrari original cu aceleasi specificatii ca mai sus, la care se mai adauga ca este SAINT GOBAIN (tenta de culoare, posibil heliomat?!?!), SE MERITA? (Ar pica la 130 lei pe parbriz + 150 lei montaj)

Se potriveste de la HatchBack la Sedan? Multumesc!

Astept raspuns cu mare interes!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.