Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] interfete satelit de comanda audio Logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
VladSoare
Tocmai mi-am montat și eu pe Duster un Blaupunkt cu această interfață. O recomand cu căldură. Mi-a fost livrată rapid, cu instrucțiuni de montaj foare clare. E ușor de instalat și merge perfect.
FRATELLO
Va multumesc si eu pentru feedback. Sa le folositi cu placere !
===========================================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.

Interfata se monteaza intre satelitul de comanda si playerul de pe automobil. Interfata este realizata cu microcontroler si asigura utilizarea satelitul de comanda audio de Logan/Renault (Clio/Kangoo/Clio 2/Laguna 2/Duster/Sandero/Logan/Megane/Megane 2 ) cu orice player care are "din fabrica" optiunea de "remote by wire" (compatibil cu comenzi pe volan).
Satelitul de comanda pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind si ea functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
Montarea interfetei este foarte simpla : se conecteaza firele de la satelitul de comanda in mufa (cf. instructiunilor), se conecteaza la plus si minus, se introduce jack-ul in mufa "remote" a playerului sau se leaga firul interfetei la firul "REMOTE CONT" al playerului. Livrez instructiuni de montaj particularizate pentru fiecare model de player/satelit pentru care livrez interfata.
In pretul afisat NU intra si satelitul de comanda. NU AM sateliti de comanda de vanzare !
Funtionarea interfetei poate fi vazuta in urmartoarele clipuri :

-ALPINE : youtube.com/watch?v=btDWpQ6PPNA&feature=channel&list=UL
-BLAUPUNKT : youtube.com/watch?v=DwmdYrbLZO0&feature=BFa&list=ULbtDWpQ6PPNA
-KENWOOD : youtube.com/watch?v=ohYQ_3tP_aU&feature=youtu.be
-JVC : youtube.com/watch?v=2R8zqOL2bkY&feature=BFa&list=ULDwmdYrbLZO0
-PIONEER : youtube.com/watch?v=0VfBDVFOP34&feature=plcp
-SONY : youtube.com/watch?v=XyWKObRkUTg&feature=BFa&list=UL2R8zqOL2bkY
mariusdmc
Buna ziua. Pt Pioneer DEH-4700BT ,Renault Laguna 1 2000 ce detalii mai trebuie pt. comanda?
b0gd4n27
Salut pentru aceasta comanda pe care o ai aici de Clio sunt interesat daca acel adaptor functioneaza pe un casetofon Sony Xplode CDX-GT420U, daca da cat ceri pe adaptor? Mentionez ca am comenzile de volan dar nu am adaptorul pentru casetofon.
Cosmin2014
Salut. Tocmai mi-am achizitionat un Radio/CD Alpine CDE 180 RR http://www.domo.ro/Car_&_Audio_&_Hi-Fi/Car...lpine_CDE-180RR si m-ar interesa sa stiu daca ai putea Fratello sa-mi faci un adaptor pt comenzile pe volan pt un Renault Symbol 1.5 DCI? Astept raspuns. Multumesc frumos!

3 Feb 2015, 18:58:
Multumesc pt raspunsul rapid. As dori sa il vad instalat si ca merge. Nu mi-ar fi greu sa ma deplasez pana in Ploiesti sa-l ridic personal. Datele ti le pot da daca imi lasi un nr de telefon altfel nu vad cum. De dat PM momentan vad ca nu pot. Astept un raspuns. Multumesc!
FRATELLO
b0gd4n27 si Cosmin2014 : V-am raspuns pe PM.

===========================================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.
instructoru
Salut, m-ar interesa si pe mine o astfel de chestiune pt masina mea. logan 1,5 DCI, am un blaupunkt, nu stiu exact acum modelul, insa nu am comanda pe volan trebuie sa o cumpar, astept recomandari si o sa-ti trimit si modelul exact de casetofon.
Mutumesc anticipat!
mariusdmc
Am montat interfața pe Renault Laguna 1 2000 ,Pioneer DEH-4700BT. Recomand acest produs , a fost livrat cu instrucțiuni clare, vânzător serios.
instructoru
Casetofonul e un Blaupunkt Brisbane SD48.
FRATELLO
@Mariusdmc : Multumesc ! Sa o folositi cu placere !
@Instructoru : Da, acest model functioneaza foarte bine cu interfata.

======================

ANUNT VALABIL !
Cosmin2014
Mersi Fratello, am montat interfata si mi-am recapatat comezile pe volan. Pachetul a venit cu instuctiunile de instalare perfect detaliate si am reusit cu usurinta sa o montez pe masina. Multumesc inca o data si recomand si altora sa apeleze la el. Respect! happy.gif
bosoiro
se poate pentru kenwood kdc-4044u ? am un renault clio 2 symbol
FRATELLO
Din pacate acest model de player nu este prevazut din constructie cu posibilitatea de a fi interfatat cu comenzi pe volan ...

================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.
aluibasarabeanu
am un cd player pioneer si as fi interesat de un modul, masina este un megane din 2000 dar nu cred ca are prea mare importanta asta. Cum aflu daca modulul merge pe el. Intr-un colt scrie EEQ, in stanga jos scrie R.D.S D4Q si DEH-3000MP, cel din urma cred ca este modelul.Multumesc anticipat.

18 Feb 2015, 23:02:
Acum am vazut pe net ca suporta telecomanda, astept un raspuns si de la tine.
renault_estate
Radio CD auto Blaupunkt Amsterdam 130, este compatibil cu interfata de la tine, pt laguna 2 din 2002?
FRATELLO
Acest player are optiunea SWC (Configurare telecomandă volan). Optiune foarte buna pentru orice model de comenzi pe volan, IN AFARA DE CELE DE RENAULT !!!
Majoritatea masinilor au comenzile pe volan rezistive ; prin apasarea unei taste, se introduce "ïn circuit" o rezistenta cu o valoare precisa ; playerul "stie" sa interpreteze semnificatia fiecarei rezistente.
La Renault, comenzile se obtin prin contactul "chior" ce se poate face la intersectiile dintre trei linii cu trei coloane.
ACEST Blaupunkt nu va stii sa interpreteze asta ...
Rezumand : DA ! Pot face un adaptor pentru acest player. Pret = 120 lei. Cu el veti putea, din meniul playerului, sa va configurati singur toate comenzile. La un alt Blaupunkt ( Blaupunkt New York 835 ) pentru care a trebuit sa fac o interfata "custom", din meniu puteau fi setate 8 comenzi, adica exact cate are satelitul de Renault. Vedeti in meniul aparatului, optiunea SWC (Configuratie telecomanda volan), cate comenzi sunt disponibile pentru "ïnvatare" ... Alte comunicari, va rog pe PM. Multumesc.

======================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.


catalin1
Salut pentru un model de player blaupunkt amsterdam 130 ce trebuie sa fac ca sa am comenzi volan , producatforul spune ca are incorporata interfta comenzi volan , lamureste ma si pe mine te rog mult

22 Feb 2015, 00:02:
Masina mea un megane 1 faza 2
FRATELLO
Raspunsul tocmai l-am dat mai sus. Am trimis si PM.
aluibasarabeanu
Comandat, Primit, Montat usor.Totul este ca inainte.Multumesc pentru modul si recomand si celorlalti.
daniprodea
Salut.

Am megane 2 2003 (faza 1) Tuner List.

Pot monta unul din cele 2 unitati de mai jos impreuna cu un adaptor de la tine pentru a-mi pastra functiile de la volan?

CD/MP3 Player Sony CDX-GT630UI
CD Player/MP3/USB/iPOD Pioneer DEH-3200UB
FRATELLO
Pot face adaptor pentru oricare dintre cele 2 playere, ambele fiind compatibile prin constructie cu comenzi pe volan (necesita adaptor separat). Am trimis PM.

======================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.
pheephee_11
in sfarsit mi'a fost montat si mie adaptorul (multumesc mike biggrin.gif )

functioneaza 99% identic. rotita de scroll este inversata. in rest, raspunde repede, totul este corect in instructiun si in modul de functionare! biggrin.gif

super super multumit, multumesc mult Fratello!
FRATELLO
@ pheephee_11 : Multumesc si eu ! Sa o folositi cu placere !
" rotita de scroll este inversata" : mi s-a parut logic daca rotesc in sus sa am comanda UP, iar daca rotesc in jos sa am comanda DOWN. N-am inteles de ce Renault a ales cealalta varianta ... Oricum, sper ca va veti obisnui repede cu noua functionare.
Eu, la playerul actual (DAEWOO AGC) inca mai "bajbai" printre comenzi, acestea fiind alocate TOTAL neinspirat sad.gif ...

========================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.
FRATELLO
Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul.
FRATELLO
Este gata si interfata pentru modelele de Blaupunkt cu SWC (steering wheel control ) = comenzi configurabile , gen Amsterdam 130 si Adelaide 130.
Insa singurele comenzi disponibile sunt :
- volume +
- volume -
- source
- seek up
- seek down
- mute
Mai sunt 2 comenzi (display si power off) care nu-si au locul/rostul pe satelitul de comanda ...
Pretul pentru aceasta interfata este 120 lei.

===============================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
renault_estate
Am primit interfata de Blaupunkt Amsterdam 130, functioneaza foarte bine. Multumesc frumos.
FRATELLO
Desi ne-a dat, amandurora, mari batai de cap, ma bucur ca, pana la urma, am rezolvat-o !
Sa o folositi cu placere ! Multumesc pentru feedback !

==========================

Anunt valabil !
Mr.huSKY
Salut,

Merge interfata ta cu Kenwood 121Y?

Multumesc!
FRATELLO
Da, functioneaza perfect !

===============================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
Mr.huSKY
Lasa-mi o adresa de mail. Inca nu pot sa folosesc mesageria forumului.

Multumesc.
Jan_jf
Salut, ma intereseaza un modul pentru un Pioneer deh-x5700bt . Mentionez ca am navigatia originala .
FRATELLO
Da, pot face interfata pentru Laguna & Pioneer DEH-X5700BT ; am trimis PM.

===========================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.

===========================

Tuturor membrilor acestui forum, moderatorilor, familiilor lor, le urez sa aiba un Paste fericit, cu bucurie si belsug !
AndyBAndrei
Salut. In luna Mai anul trecut am comandat o interfata si totul a functionat perfect pana in iarna. Am dat vine pe frig si am trecut cu vederea dar si cand e cald tot asa defectuos functioneaza si anume :
- doresc sa dau volumul mai tare si elnse da mai incet.
- doresc sa dau volumul mai incet si el intra in reglajul bassului, mediilor, inaltelor .. Etc.
- doreac sa schimb melodia urmatoare si se da volumul mai tare.

Nu mai retin la celelalte butoane ceoperatiuni exact executa.

Recunosc ca de cand am montat casetofonul nu am mai umblat la el fiindca am facut montarea ok si a functionat.

Daca se poate ceva sfat sa primeac as fi recunoscator.

O zi placuta.
FRATELLO
Suspectez o conexiune slabita in conectorul verde, cu suruburi ... Verificati.
Reparatia este gratuita. Daca nu sesizati nimic "suspect", trimiteti-mi-o pentru verificare. Dau datele postale pe PM. Multumesc.

=========================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
Stephloda
Salutare. Blaupunkt Brisbane bt 230 merge cu interfata ta? Am un symbol 2011 cu comenzi pe volan
Jan_jf
Multumesc pt interfata, functioneaza perfect .
FRATELLO
@ Jan_fj : Multumesc si eu ! Sa o folositi cu placere !
@ Stephloda : Da, pot face interfata pentru acest player ; vedeti postul 375.
@ AndyBAndrei : Am raspuns si aici, si pe PM. S-a rezolvat de la sine ?! Ca nu ati mai comunicat nimic ...

===============

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
asus10dode
salut, ma intereseaza sa cumpar o interfata pt comenzi la volan pt clio 2 din 2004, am un mp3 Sony CDX-GT450U, cum putem lua legatura pt datele personale si transport
FRATELLO
dann_niculescu@yahoo.com

====================

Anunt valabil !
darksleep
Salut, doresc sa achitionez un Mp3 player pentru o Renault Laguna 1 Ph2 din 1998 deoarece magazia de CD-uri incepe sa deie rateuri grave ca nu mai citeste CD-urile.

Este player-ul JVC KD-X210EY compatibil cu interfetele care le faci ? Ca nu as vrea sa pierd comenzile de pe volan.

A doua intrebare:

Interfata pe care tu o vinzi, efectiv e modulul acela de plastic din spatele volanului cu logica pe PCB aferenta ?!
FRATELLO
Salut !
Descrierea interfetelor FACUTE si vandute de mine este in postul 352.
Din pacate nu gasesc nicio informatie despre acest player (http://search.jvc.net/jvc/search.x?f=&q=KD-X210EY&x=0&y=0&imgsize=1&pagemax=10&expand=t&expdf=0&page=1&ie=utf8&ref=www.jvc.net&pid=x1sFhB0xIaA2oOn0TN3s2w..&qid=w8DYo52I4f0.)
Pentru a putea fi utilizat cu satelitul de comanda, trebuie sa fie "din fabrica" compatibil cu comenzi pe volan (steering wheel remote ready).

=======================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
asus10dode
recomand...am comandat modului, a venit impreuna cu instructiuni de montaj, e foarte usor...multumesc foarte mult. functioneaza perfect
FRATELLO
@asus10dode : Multumesc si eu. Sa o folositi cu placere !

=======================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
thexvl
Salut! Pentru Pioneer SPH DA100? Masina este in Megane din 2007. Multumesc!
Are in soi de jack foarte subtire pentru comenzi.
user posted image
FRATELLO
@ Thexvl : Da, pot face adaptor pentru acest player. Megane 1 sau 2 ?

=======================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
Had 16
Salut, doresc si eu o interfata pt. Sony, cum procedez?
Multumesc anticipat
FRATELLO
@Had16 : Contact pe email : dann_niculescu@yahoo.com

=======================

Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
thexvl
Primit si montat adaptorul. Totul functioneaza perfect. Recomand si omul si produsul!
FRATELLO
@Thexvl : Multumesc ! Sa o folositi cu placere !

=================

Am facut interfata si pentru acest player (http://www.aliexpress.com/item/HEPA-7inch-2-din-Android-4-2-2-Dual-core-1-6GHZ-2din-car-dvd-gps/32226700817.html?tracelog=back_to_detail_a) ; functioneaza perfect, pot fi setate butoanele satelitului dupa preferinte !


Vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
3.Interfata satelit audio pentru modelele cu touch-screen (comenzi programabile) nelistate mai sus = 150 lei/modul.
b0gdan_ar
fratello, probabil am gresit topic-ul, dar asa din experienta ta, as vrea sa imi schimb player-ul original de la o laguna 2 din 2002 si ulterior as vrea sa imi comand de la tine un adaptor pt comenzile de pe volan.
Ce model s-ar potrivi la masinuta mea la care sa poti face adaptorul?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.